Τα Σούπερ Μάρκετ του διαβόλου

Νέες τεχνολογίες, ηλεκτρονικά, ηλεκτρολογικά, μηχανολογικά, ρομποτική, σχετικές κατασκευές κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14882
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Τα Σούπερ Μάρκετ του διαβόλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 28 Ιαν 2022, 19:28

Dwarven Blacksmith έγραψε:
28 Ιαν 2022, 14:56
Οργισμένος έγραψε:
28 Ιαν 2022, 14:30
Dwarven Blacksmith έγραψε:
28 Ιαν 2022, 12:11

:roll:
Απαντάς όμως, με μαγκιά. Η πραγματικότητα είναι αυτή που έγραψα. το ότι παρατηρείς κάτι στο παρελθόν δεν σημαίνει ότι θα ισχύει για πάντα. Οι δουλειές "εκτοπίζονται" από τις πιο εύκολα αυτοματοποιήσιμες προς τις πιο δύσκολα αυτοματοποιήσιμες. Δεν ξέρεις αν αυτό μπορεί να συμβαίνει για πάντα ή υπάρχει κάποιο σημείο όπου "εκτοπίζονται" στο πουθενά.
Ώστε δεν τελείωσες το δημοτικό;;;
Για ρίξε μια ματιά στον ιστορικό δείκτη ανεργειας των βιομηχανοποιημενων χωρών. Βλέπεις καμια ανοδική τάση; ανά τις δεκαετίες;
Αυτοματοποιηση της παραγωγής ρε αστροπελέκια σημαινει μόνο αύξηση πλούτου της κοινωνίας.

Νεολουδιτικα κούτσουρα.
Γκαβός είσαι;
Αυτό ακριβώς γράφω, ότι ιστορικά δεν αποτέλεσε πρόβλημα λόγω της εκτόπισης σε άλλου είδους θέσεις εργασίας.
Όσο για το τελευταία εγώ είμαι φουλ υπερ της αυτοματοποίησης, ανεξαρτήτως του αν δημιουργεί προβλήματα στο παρόν μοντέλο ή όχι.

Προφανώς δεν καταλαβαίνεις λέξη απ' αυτά που γράφω.
Ω με συγχωρείς παρεξηγήσις, αλλα να, τον τελευταίο καιρό μας έχεις στείλει με τα Μαοϊκα σου.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Fixer66
Δημοσιεύσεις: 697
Εγγραφή: 08 Οκτ 2021, 09:48

Re: Τα Σούπερ Μάρκετ του διαβόλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fixer66 » 03 Φεβ 2022, 10:46

Δεν έχω ιδιαίτερο θέμα να εξυπηρετούμαι χωρίς ταμεία. Απλά ελπίζω να μην κάνουν το ευρώ μόνο ηλεκτρονικό.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Τεχνολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών