Μας ακούνε και καταγράφουν συνομιλίες τα κινητά;;

Νέες τεχνολογίες, ηλεκτρονικά, ηλεκτρολογικά, μηχανολογικά, ρομποτική, σχετικές κατασκευές κ.ά.
Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5536
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Μας ακούνε και καταγράφουν συνομιλίες τα κινητά;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 25 Απρ 2023, 15:24

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
23 Απρ 2023, 04:03
.

Τι εχουμε πάλι εδώ ;;;

Τι λένε πάλι οι Σοφοί του φόρουμ ;;;


.




.
Πάλι καλά που μας το έδειξε σε iPhone, γιατί ως γνωστόν η πλειοψηφία των Ελλήνων δεν είναι τίποτα βλάχοι με Android.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Μας ακούνε και καταγράφουν συνομιλίες τα κινητά;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 27 Απρ 2023, 10:53

hellegennes έγραψε:
25 Απρ 2023, 15:14
neon imposter έγραψε:
25 Απρ 2023, 12:51
το μόνο σίγουρο

συνέχεια μου βγάνει διαφημίσεις για σώβρακα
Μπορεί να θέλει να σου πει η Alphabet με τρόπο ότι είναι καιρός να πετάξεις αυτά που αγόρασες πριν 10 χρόνια.
να πλυθώ θέλει να μ πει αλλά αντιστέκομαι

όλα για όλα

Άβαταρ μέλους
alto_sem
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2020, 13:04
Phorum.gr user: alto_sem

Re: Μας ακούνε και καταγράφουν συνομιλίες τα κινητά;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alto_sem » 27 Απρ 2023, 11:41

Σας έχω την απόδειξη για την παρακολούθηση των κινητών μας αν και η εμπειρία μου θα έπρεπε να κατατεθεί στις εναλλακτικές επιστήμες. Έχει όμως την απόδειξη. Δεν θα δώσω πολλές λεπτομέρειες για ευνόητους λόγους....
Λοιπόν. Πριν από κάποια χρόνια αποφάσισα να εξερευνήσω μία σπηλιά σχεδόν καθόλου γνωστή σε νεότερους της περιοχής μου. Στα πρώτα βήματα που έκανα χωρίς να θέλω να γυρίσω πίσω, ένοιωσα να μεταφέρομαι στο χρόνο ίσως και σε άλλο κόσμο. Η αίσθηση δεν μπορεί να περιγραφεί.
Βγάζω το κινητό από την τσέπη μου βλέπω στη θέση της ώρας ακατάληπτους χαρακτήρες. Το ίδιο και στην ημερομηνία. Το antivirus χτυπούσε συνέχεια ειδοποιήσεις σε πράσινο χρώμα εναλλάξ με μπλε και κόκκινο κι έδειχνε μια μπάρα σαν αυτή που βγαίνει όταν γίνεται μεταφορά αρχείων.
Προσπαθώντας να βγω από την σπηλιά βλέπω στην είσοδο έναν τύπο να με πλησιάζει. Πριν προλάβω να του μιλήσω μου ζήτησε να αφήσω το κινητό μου μέσα και να βγω έξω πάνω σε μια συσκευή που είχε αφήσει μέσα σαν ασύρματο φορτιστή. Βγαίνοντας μου είπε πως ήρθε από άλλη εποχή και η συσκευή μου "χρειαζόταν" γιατί είχε χρησιμοποιηθεί ψάχνοντας κάτι στο intenet που δεν έπρεπε κι αυτό επηρέαζε την εποχή του. Μου είπε μόλις βγω να ξαναμπώ και να πάρω τη συσκευή που θα μου αφήσει στη θέση της συσκευής μου
Ξαναμπήκα μέσα γιατί πίστεψα πως πιθανόν να υπήρχαν κάποια αέρια στη σπηλιά και είδα ένα κακό όνειρο, κρατώντας την αναπνοή μου. Μη δίνοντας καθόλου σημασία στις αλλαγές που αισθανόμουν άρπαξα το κινητό κι έφυγα τρέχοντας έξω. Το κινητό που μου άφησε ο τύπος ήταν λίγο μικρότερο αλλά δεν αναγνωρίζω το μοντέλο ούτε την μάρκα. 'Eχει άγνωστο λειτουργικό, και στις γλώσσες εμφανίζει μια άγνωστη γλώσσα με κάποιους τρελούς χαρακτήρες που δεν αναγνωρίζονται. Έχω χάσει από τότε όλους τους λογαριασμούς που είχα στο παλιό μου κινητό (και του phorum)εκτός από το email. Η sim είναι η ίδια και λειτουργεί σαν το τελευταίο android.
Το συμπέρασμά μου είναι πως δεν μας παρακολουθούν απλά για διαφημίσεις ή από μυστικές υπηρεσίες αλλά κι από άλλο χρόνο ή κόσμους. Στον παλιό λογαριασμό του phorum δεν μπόρεσα να ξαναμπώ ακόμη και με ανάκτηση κωδικού που δεν μου έρχεται στο email. Την συσκευή την έχω ακόμη και μπορεί να τα αποδείξει όλα αυτά αλλά ακόμη δεν βρήκα τον σωστό που πρέπει να απευθυνθώ χωρίς να καρφωθώ σε υπηρεσίες που δεν πρέπει...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Τεχνολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών