Υπάρχει κινητό ...

Νέες τεχνολογίες, ηλεκτρονικά, ηλεκτρολογικά, μηχανολογικά, ρομποτική, σχετικές κατασκευές κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10299
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Υπάρχει κινητό ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 11 Αύγ 2021, 21:42

Καραμελίτσα έγραψε:
11 Αύγ 2021, 21:37
Γιατί θέλει να έχει πρόσβαση στο ίντερνετ ακόμα και στη θάλασσα. Εϊναι εξαρτημένη, οκ;
Εικόνα
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37761
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Υπάρχει κινητό ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Αύγ 2021, 21:48

Καραμελίτσα έγραψε:
11 Αύγ 2021, 21:01
sys3x έγραψε:
11 Αύγ 2021, 20:55
Καραμελίτσα έγραψε:
11 Αύγ 2021, 16:21
Βρίσκω ανθεκτικά στο νερό, αλλά δεν ξέρω αν είναι μόνο για γλυκό νερό και αν αντέχουν στο αλάτι.

Ξέρει κανείς;
Όπως ανέφερε ήδη η σες, υπάρχουν πουγκιά με κορδονάκι που χώνεις μέσα την συσκευή και το δουλεύεις κανονικά.
Έχω χρησιμοποιήσει ένα τέτοιο πριν αρκετά χρόνια για βιντεοσκόπηση, δεν ξέρω πόσα μέτρα αντέχουν, εγώ έκανα μερικά μακροβούτια με μάσκα και τράβηξα μερικά γαμάτα βιντεάκια στις παραλίες του αν. Πηλίου. Φαίνεται ότι θολώνει εύκολα το πλαστικό, ίσως αυτό να χρειαστεί να προσέξεις λιγάκι αλλά κατά τα άλλα κάνει για αυτήν την δλειά, και το τατς δούλευε άψογα.
Τα έχω δει, αλλά θα προτιμούσα να έχει και μια αντοχή το κινητό από μόνο του. Αν το χω καθημερινή χρήση, θα γίνει σίγουρα στραβή.

Ένα σχετικά ανθεκτικό μαζί με πουγκί είναι καλή λύση, αυτό το κτήνος το κατ φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.
Εάν χρειάζεται να χρησιμοποιείς γενικά την συσκευή σου κάτω από αντίξοες συνθήκες τότε ναι, ένα ραγκντ κινητό είναι αυτό που χρειάζεσαι, εάν δεν είναι αυτή η περίπτωση σου και απλά θέλεις να καυλαντίζεις στην παραλία και να τραβήξεις και κανένα βιντεάκι μέσα από την θάλασσα και τον βυθό για την μία και μισή εβδομάδα που θα καταφέρεις να πας κάπου παραθαλάσσια διακοπές τότες κατά την μη ταπεινή μου γνώμη δεν χρειάζεσαι κάτι φάνσυ και επίσης συνήθως στην ίδια τιμή (ένα ραγκντ σε σχέση με) μια σιαομάρα πατάει κάτω όλα τα υπόλοιπα από κάμερες κτρ.
Επίσης εάν πάρεις ένα πουγκί της προκοπής με τέτοιου Feindflug χρήσης δεν πρόκειται να πάθει τπτ, το δικό μου δεν είχε πάθει απολύτως τπτ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Υπάρχει κινητό ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 11 Αύγ 2021, 21:58

Σε όσα αδιάβροχα έχω προδιαγραφές είναι για γλυκό νερό και όχι θαλασσινό.

Δε νομίζω να υπάρχει για θαλασσινό νερό.
Αν τύχει και βραχεί από θαλασσινό νερό ένα αδιάβροχο δε σημαίνει ότι θα χαλάσει, αλλά άμα μείνει για λίγη ώρα σαφώς και κινδυνεύει.

Είχα ένα αδιάβροχο και το έβαλα σε πισίνα, δεν έπαθε κάτι.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14664
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Υπάρχει κινητό ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 11 Αύγ 2021, 22:00

sys3x έγραψε:
11 Αύγ 2021, 21:48
Καραμελίτσα έγραψε:
11 Αύγ 2021, 21:01
sys3x έγραψε:
11 Αύγ 2021, 20:55


Όπως ανέφερε ήδη η σες, υπάρχουν πουγκιά με κορδονάκι που χώνεις μέσα την συσκευή και το δουλεύεις κανονικά.
Έχω χρησιμοποιήσει ένα τέτοιο πριν αρκετά χρόνια για βιντεοσκόπηση, δεν ξέρω πόσα μέτρα αντέχουν, εγώ έκανα μερικά μακροβούτια με μάσκα και τράβηξα μερικά γαμάτα βιντεάκια στις παραλίες του αν. Πηλίου. Φαίνεται ότι θολώνει εύκολα το πλαστικό, ίσως αυτό να χρειαστεί να προσέξεις λιγάκι αλλά κατά τα άλλα κάνει για αυτήν την δλειά, και το τατς δούλευε άψογα.
Τα έχω δει, αλλά θα προτιμούσα να έχει και μια αντοχή το κινητό από μόνο του. Αν το χω καθημερινή χρήση, θα γίνει σίγουρα στραβή.

Ένα σχετικά ανθεκτικό μαζί με πουγκί είναι καλή λύση, αυτό το κτήνος το κατ φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.
Εάν χρειάζεται να χρησιμοποιείς γενικά την συσκευή σου κάτω από αντίξοες συνθήκες τότε ναι, ένα ραγκντ κινητό είναι αυτό που χρειάζεσαι, εάν δεν είναι αυτή η περίπτωση σου και απλά θέλεις να καυλαντίζεις στην παραλία και να τραβήξεις και κανένα βιντεάκι μέσα από την θάλασσα και τον βυθό για την μία και μισή εβδομάδα που θα καταφέρεις να πας κάπου παραθαλάσσια διακοπές τότες κατά την μη ταπεινή μου γνώμη δεν χρειάζεσαι κάτι φάνσυ και επίσης συνήθως στην ίδια τιμή (ένα ραγκντ σε σχέση με) μια σιαομάρα πατάει κάτω όλα τα υπόλοιπα από κάμερες κτρ.
Επίσης εάν πάρεις ένα πουγκί της προκοπής με τέτοιου Feindflug χρήσης δεν πρόκειται να πάθει τπτ, το δικό μου δεν είχε πάθει απολύτως τπτ.
Δικέ μου, διαθέτω GoPro με πλήρες σετ εξαρτημάτων για υπαίθριες, υποθαλάσσιες και μηχανοκίνητες δραστηριότητες.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37761
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Υπάρχει κινητό ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Αύγ 2021, 22:02

Feindflug έγραψε:
11 Αύγ 2021, 22:00
sys3x έγραψε:
11 Αύγ 2021, 21:48
Καραμελίτσα έγραψε:
11 Αύγ 2021, 21:01


Τα έχω δει, αλλά θα προτιμούσα να έχει και μια αντοχή το κινητό από μόνο του. Αν το χω καθημερινή χρήση, θα γίνει σίγουρα στραβή.

Ένα σχετικά ανθεκτικό μαζί με πουγκί είναι καλή λύση, αυτό το κτήνος το κατ φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.
Εάν χρειάζεται να χρησιμοποιείς γενικά την συσκευή σου κάτω από αντίξοες συνθήκες τότε ναι, ένα ραγκντ κινητό είναι αυτό που χρειάζεσαι, εάν δεν είναι αυτή η περίπτωση σου και απλά θέλεις να καυλαντίζεις στην παραλία και να τραβήξεις και κανένα βιντεάκι μέσα από την θάλασσα και τον βυθό για την μία και μισή εβδομάδα που θα καταφέρεις να πας κάπου παραθαλάσσια διακοπές τότες κατά την μη ταπεινή μου γνώμη δεν χρειάζεσαι κάτι φάνσυ και επίσης συνήθως στην ίδια τιμή (ένα ραγκντ σε σχέση με) μια σιαομάρα πατάει κάτω όλα τα υπόλοιπα από κάμερες κτρ.
Επίσης εάν πάρεις ένα πουγκί της προκοπής με τέτοιου Feindflug χρήσης δεν πρόκειται να πάθει τπτ, το δικό μου δεν είχε πάθει απολύτως τπτ.
Δικέ μου, διαθέτω GoPro με πλήρες σετ εξαρτημάτων για υπαίθριες, υποθαλάσσιες και μηχανοκίνητες δραστηριότητες.
Εν-νο-εί-ται δικέ μου.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12742
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Υπάρχει κινητό ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 11 Αύγ 2021, 22:31

Feindflug έγραψε:
11 Αύγ 2021, 20:31
nyxtovios έγραψε:
11 Αύγ 2021, 18:24
Μπίστης έγραψε:
11 Αύγ 2021, 15:53


Μόνο εγώ φαντάζομαι πως τα έχει με κάποιον με ράστα ;

:102:
:lol:
Και εγώ έχω σχεδόν ράστα αλλά είμαι πατριαρχικός
Πώς είναι το σχεδόν ράστα, τύπε;
Είναι το natural που αφήνεις μαλλιά και δεν χτενιζεσαι ποτέ από βαρεμάρα. Για να τα κάνεις επίσημα ράστα σαν τον γκόμενο της καραμελιτσας θέλει κομμωτήρια.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12742
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Υπάρχει κινητό ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 11 Αύγ 2021, 22:33

Καραμελίτσα έγραψε:
11 Αύγ 2021, 20:46
Feindflug έγραψε:
11 Αύγ 2021, 20:31
nyxtovios έγραψε:
11 Αύγ 2021, 18:24

:lol:
Και εγώ έχω σχεδόν ράστα αλλά είμαι πατριαρχικός
Πώς είναι το σχεδόν ράστα, τύπε;
Μακρύ κατσαρό μαλλί, ένα μήνα άπλυτο.
Επιβεβαιώνω ότι και με καθημερινό πλύσιμο αν δεν χτενιζεσαι γίνεσαι πάλι caveman

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Τεχνολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών