Alexa hub και google home

Νέες τεχνολογίες, ηλεκτρονικά, ηλεκτρολογικά, μηχανολογικά, ρομποτική, σχετικές κατασκευές κ.ά.
Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3279
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Alexa hub και google home

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 02 Σεπ 2022, 00:31

Χαοτικός έγραψε:
01 Σεπ 2022, 23:49
Για την siri δεν ξέρω αν υπάρχει, αλλά να πα γαμηθεί. (Επί τη ευκαιρία, Ο Τζομπς είχε κάνει πουστιά στο Βόσνιακ. Το πρώτο μηχάνημα της Απλ ο Βόσνιακ το έφτιαξε. Ο Τζομπς πήρε τα φράγκα.)

Αυτή είναι η πατριώτισσα
αλλά δυστυχώς ενώ το μικρό της όνομα maic το επώνυμό της είναι Γιατομπέογλου. Άντε να ανάψει καμία λάμπα φωνητικά ή να σου διαβάσει μια βικιπέδια όταν θα της ζητήσεις φωνητικά ας πούμε "ελληνικός εμφύλιος" και να στείλει κάνα SMS (πάντα φωνητικά). Κάνει μια καταστάρα. Θα ήταν πιο σημαντική όμως για τα κορίτσια μου αφού είναι πλήρως ελληνική.

Η MLS είχα δει ότι είναι .... του πανεπιστημίου Μακεδονίας; :p2: Δεν τα ξέρω και τα καπιταλιστικά αλλά λογικά δεν θα παίζει κάνας παπάρας μεγαλομέτοχος με φράγκα; Δεν ξέρω το Παμάκ τι ρόλο βαράει. Ας μας πει κανένας ειδικός μια περίληψη που θα ξέρει τα κουτσομπολία του χώρου.

klg

Τώρα υποτίθεται ότι κάλεσα τον ειδικό και θα πει πεντέξ λογάκια για την ιστορία να μάθουν και οι άσχετοι μία άξια πληροφορία να την έχουν κατά νου.
Τον έχω ξανατσιγκλίσει πεντ εξ φορές κι επειδή ποστάροντάς το κάνω και κβαντική πλέξη κατάφερα να ακούσω τη σκέψη του κι έλεγε
"Δεν γαμιέσαι μωρέ μαλάκα... ώ χούουουου! Κλιτς κλιτς Τι λένε πιο κάτω; ... Α ο Συς! Τι λέει ο καριόλης; Χμμμ. Αχαχά :smt005: Το μαλάκα ρε! :003: "

και θα απαντήσει σε μια μαλακία τρολιά άσχετη για να πάει πάει στις νέες δημοσιεύσεις μετά.

Λοιπόν, κάποιοι γουστάραμε να ενισχύσουμε την Δε με λες με πρώτο κριτήριο επειδή είναι ελληνικιά και δεύτερο γουστάραμε τη Μάικ. Άμα είσαι και γκάβακας δεν ξέρετε πόσο σε βοηθάει που της υπαγορεύεις το μήνυμα και στο διαβάζει πριν σε ρωτήσει για να το στείλει. Αλλά ρε μαλάκες... δώστε ένα φράγκο παραπάνω ρε γύφτοι για ένα κλικ καλύτερο χαρντγουερ :c040: Να σου γαμιέται πάνω στο χρόνο και να θες καινούργιο κινητό. Δύο φορές τους στήριξα κι άλλες 5 που έψησα άλλους. Όλα γαμηθήκανε. Και να πεις ότι το χουν τα μισά λεφτά από τα Ξιαόμι! Στα ιδια λεφτά είναι περίπου.

Δεν θα έπρεπε να σπρώξουν τη κακομοίρα τη Μαικ πολύ παραπάνω;
Σχολιάστε αν έχετε κάτι σε μπιζνολογία συναρτήσει τεχνολογία ρε. Έλα ρε μαλάκηδοι κάντε κάτι χρήσιμο που κάθεστε πετάτε κουράδες εκατέρωθεν! :smt014
Κοίτα μαν, αύριο θα ντροπάρω acid, θες να σου γράψω καμια ιστοριούλα τότε;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Alexa hub και google home

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 02 Σεπ 2022, 00:59

klg έγραψε:
02 Σεπ 2022, 00:31
Χαοτικός έγραψε:
01 Σεπ 2022, 23:49
Για την siri δεν ξέρω αν υπάρχει, αλλά να πα γαμηθεί. (Επί τη ευκαιρία, Ο Τζομπς είχε κάνει πουστιά στο Βόσνιακ. Το πρώτο μηχάνημα της Απλ ο Βόσνιακ το έφτιαξε. Ο Τζομπς πήρε τα φράγκα.)

Αυτή είναι η πατριώτισσα
αλλά δυστυχώς ενώ το μικρό της όνομα maic το επώνυμό της είναι Γιατομπέογλου. Άντε να ανάψει καμία λάμπα φωνητικά ή να σου διαβάσει μια βικιπέδια όταν θα της ζητήσεις φωνητικά ας πούμε "ελληνικός εμφύλιος" και να στείλει κάνα SMS (πάντα φωνητικά). Κάνει μια καταστάρα. Θα ήταν πιο σημαντική όμως για τα κορίτσια μου αφού είναι πλήρως ελληνική.

Η MLS είχα δει ότι είναι .... του πανεπιστημίου Μακεδονίας; :p2: Δεν τα ξέρω και τα καπιταλιστικά αλλά λογικά δεν θα παίζει κάνας παπάρας μεγαλομέτοχος με φράγκα; Δεν ξέρω το Παμάκ τι ρόλο βαράει. Ας μας πει κανένας ειδικός μια περίληψη που θα ξέρει τα κουτσομπολία του χώρου.

klg

Τώρα υποτίθεται ότι κάλεσα τον ειδικό και θα πει πεντέξ λογάκια για την ιστορία να μάθουν και οι άσχετοι μία άξια πληροφορία να την έχουν κατά νου.
Τον έχω ξανατσιγκλίσει πεντ εξ φορές κι επειδή ποστάροντάς το κάνω και κβαντική πλέξη κατάφερα να ακούσω τη σκέψη του κι έλεγε
"Δεν γαμιέσαι μωρέ μαλάκα... ώ χούουουου! Κλιτς κλιτς Τι λένε πιο κάτω; ... Α ο Συς! Τι λέει ο καριόλης; Χμμμ. Αχαχά :smt005: Το μαλάκα ρε! :003: "

και θα απαντήσει σε μια μαλακία τρολιά άσχετη για να πάει πάει στις νέες δημοσιεύσεις μετά.

Λοιπόν, κάποιοι γουστάραμε να ενισχύσουμε την Δε με λες με πρώτο κριτήριο επειδή είναι ελληνικιά και δεύτερο γουστάραμε τη Μάικ. Άμα είσαι και γκάβακας δεν ξέρετε πόσο σε βοηθάει που της υπαγορεύεις το μήνυμα και στο διαβάζει πριν σε ρωτήσει για να το στείλει. Αλλά ρε μαλάκες... δώστε ένα φράγκο παραπάνω ρε γύφτοι για ένα κλικ καλύτερο χαρντγουερ :c040: Να σου γαμιέται πάνω στο χρόνο και να θες καινούργιο κινητό. Δύο φορές τους στήριξα κι άλλες 5 που έψησα άλλους. Όλα γαμηθήκανε. Και να πεις ότι το χουν τα μισά λεφτά από τα Ξιαόμι! Στα ιδια λεφτά είναι περίπου.

Δεν θα έπρεπε να σπρώξουν τη κακομοίρα τη Μαικ πολύ παραπάνω;
Σχολιάστε αν έχετε κάτι σε μπιζνολογία συναρτήσει τεχνολογία ρε. Έλα ρε μαλάκηδοι κάντε κάτι χρήσιμο που κάθεστε πετάτε κουράδες εκατέρωθεν! :smt014
Κοίτα μαν, αύριο θα ντροπάρω acid, θες να σου γράψω καμια ιστοριούλα τότε;
:sal13:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Alexa hub και google home

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 02 Σεπ 2022, 01:01

Ρε συ σ΄έχει απασχολήσει που ο κόσμος ακόμα καίει κάρβουνο και δεν σπρώχνει στη διαστημική εποχή;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Alexa hub και google home

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 02 Σεπ 2022, 01:49

sys3x έγραψε:
01 Σεπ 2022, 01:45
off topic:

Κάτσε ρίχτο μια ματιά και ρώτα τ@ klg γιατί δεν θα βάλει ποτέ κάτι τέτοιο στο σπίτι υπόγειο τ@.
Το είδα φίλε. Δεν το βρίσκω επικίνδυνο για την ανθρωπότητα από μόνο του; Ούτε θα περιμένω οι καπιταλιστές θα ζητήσουν συγνώμη και θα παίξουν τίμια ποτέ. Ή γίνει αναρχοκο-μουνιστής να τους ρίξουμε ή κοίτα να είσαι από τους πρώτους στις νέες τεχνολογίες να της ξέρεις περισσότερο από τους άλλους.

Πως θα φτάσουμε αλλιώς να στήσουμε οπεν και φρι κοινότητα για ΤΝ, αν δεν βιώσουμε την ΤΝ;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Alexa hub και google home

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 06 Σεπ 2022, 01:29

https://www.athensvoice.gr/life/health- ... i-meso-ai/

Ανίχνευση κορωνοϊού μέσω ΤΝ

:smt005:

Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Τεχνολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών