Chatgpt

Νέες τεχνολογίες, ηλεκτρονικά, ηλεκτρολογικά, μηχανολογικά, ρομποτική, σχετικές κατασκευές κ.ά.
sharp
Δημοσιεύσεις: 21210
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Chatgpt

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 22 Νοέμ 2023, 11:56

Είναι σοβαρό άτομο, δεν ασχολείται με αηδίες.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21210
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Chatgpt

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 22 Νοέμ 2023, 11:57

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 11:50
:fp:

στη δουλειά μερικοί που γράφανε σαν τσίπρες στο δεκαπενταμελές στέλνουν πλέον εμέιλ τα οποία είναι σαν να τα έχει γράψει ο βασιλεύς κάρολος
Σε Αγγλικά ή Ελληνικά;

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27172
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Chatgpt

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 22 Νοέμ 2023, 11:57

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 11:56
Το θέμα της τεχνητής νοημοσύνης είναι πως δεν μπορεί να πει. Δεν ξέρω ρε φίλε. Αντί γι αυτό, ότι κι αν το ρωτήσεις, προσπαθεί να απαντήσει ενώ δεν έχει ιδέα, άρα λέει μαλακιες. Τώρα αν έχει βάση δεδομένων και μπορεί να τα συνδέσει κάπως οκ, νοημοσύνη δεν βλέπω προσωπικά.
– Ποιος είναι ο καλύτερος Έλληνας ράπερ
ChatGPT
Η αξιολόγηση του ποιος είναι ο καλύτερος ελληνικός ράπερ είναι υποκειμενική και εξαρτάται από τα προσωπικά γούστα και τις προτιμήσεις του καθενός. Υπάρχουν πολλοί ταλαντούχοι ράπερ στην Ελλάδα με διάφορα στυλ και επιρροές.

Ορισμένοι από τους πιο δημοφιλείς και αναγνωρισμένους ελληνικούς ράπερ περιλαμβάνουν τους:

Στίχος Ντυμένος
Στίχος Πλούταρχος
Νίκος Βουρλιώτης (Νικήτας)
Κωστής Μαραβέγιας (Bo)’
Γιάννης Αγγελάκας (Active Member)
Αυτοί είναι μόνο μερικοί από τους πολλούς εξαιρετικούς ράπερ που υπάρχουν στην Ελλάδα. Κάθε ένας έχει το δικό του μοναδικό στιλ και προσέγγιση στη μουσική, που αντικατοπτρίζει διαφορετικές πτυχές της ελληνικής ραπ σκηνής. Το καλύτερο είναι να ακούσετε τη μουσική τους και να αποφασίσετε ποιος σας αρέσει περισσότερο.

Ο Ντυμένος δεν ξέρω ποιος είναι, αν και θα ήταν οκ για ένα έτσι και έτσι όνομα ράπερ.

Ο Πλούταρχος, αν εννοεί τον τραγουδιστή και όχι τον αρχαίο ιστορικό, δε νομίζω να έχει ραπάρει ποτές

Ο Νίκος Βουρλιώτης είναι σίγουρα ένας από τους πιο πετυχημένους εμπορικά ράπερ στην Ελλάδα το Νικήτας βέβαια δεν είναι το παρατσούκλι του.

Ο Κωστής Μαραβέγιας ΔΕΝ είναι ράπερ και το παρατσούκλι του δεν Είναι BO που είναι ράπερ ή έτσι δηλώνει τουλάχιστον.

Ο Γιάννης Αγγελάκας, φτύνει στίχους αλλά όχι ρίμες και δε νομίζω να τα έβρισκε με τον BD Foxmoor για να έμπαινε στους Active Member.

Από τα αποτελέσματα αυτής μου της ερώτησης καταλήγω, ότι δε θα άφηνα επ’ ουδενί, κάποιο πρόγραμμα a.i να με εγχειρήσει π.χ ή έστω να οδηγήσει το αμάξι μου.
https://mikropragmata.lifo.gr/zoi/to-ch ... -faei/?amp
:fp:
ψάξου με prompt engineering και πάψε να ενημερώνεσαι από γραίκικες φυλλάδες
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27172
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Chatgpt

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 22 Νοέμ 2023, 11:58

sharp έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 11:57
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 11:50
:fp:

στη δουλειά μερικοί που γράφανε σαν τσίπρες στο δεκαπενταμελές στέλνουν πλέον εμέιλ τα οποία είναι σαν να τα έχει γράψει ο βασιλεύς κάρολος
Σε Αγγλικά ή Ελληνικά;
εγγλέζικα, όλα στα εγγλέζικα γίνονται εκεί που δουλεύω
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22812
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Chatgpt

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 22 Νοέμ 2023, 11:58

sharp έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 11:55
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 11:49
Πέρασε και αυτή η μόδα. Κάνεις δεν ασχολείται.
:smt005: Τό'χε πει και για το Ίντερνετ κάποιος, πριν 25 χρόνια
Το διαδίκτυο είναι μέσο, δεν έχει σχέση.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22812
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Chatgpt

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 22 Νοέμ 2023, 11:59

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 11:57
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 11:56
Το θέμα της τεχνητής νοημοσύνης είναι πως δεν μπορεί να πει. Δεν ξέρω ρε φίλε. Αντί γι αυτό, ότι κι αν το ρωτήσεις, προσπαθεί να απαντήσει ενώ δεν έχει ιδέα, άρα λέει μαλακιες. Τώρα αν έχει βάση δεδομένων και μπορεί να τα συνδέσει κάπως οκ, νοημοσύνη δεν βλέπω προσωπικά.
– Ποιος είναι ο καλύτερος Έλληνας ράπερ
ChatGPT
Η αξιολόγηση του ποιος είναι ο καλύτερος ελληνικός ράπερ είναι υποκειμενική και εξαρτάται από τα προσωπικά γούστα και τις προτιμήσεις του καθενός. Υπάρχουν πολλοί ταλαντούχοι ράπερ στην Ελλάδα με διάφορα στυλ και επιρροές.

Ορισμένοι από τους πιο δημοφιλείς και αναγνωρισμένους ελληνικούς ράπερ περιλαμβάνουν τους:

Στίχος Ντυμένος
Στίχος Πλούταρχος
Νίκος Βουρλιώτης (Νικήτας)
Κωστής Μαραβέγιας (Bo)’
Γιάννης Αγγελάκας (Active Member)
Αυτοί είναι μόνο μερικοί από τους πολλούς εξαιρετικούς ράπερ που υπάρχουν στην Ελλάδα. Κάθε ένας έχει το δικό του μοναδικό στιλ και προσέγγιση στη μουσική, που αντικατοπτρίζει διαφορετικές πτυχές της ελληνικής ραπ σκηνής. Το καλύτερο είναι να ακούσετε τη μουσική τους και να αποφασίσετε ποιος σας αρέσει περισσότερο.

Ο Ντυμένος δεν ξέρω ποιος είναι, αν και θα ήταν οκ για ένα έτσι και έτσι όνομα ράπερ.

Ο Πλούταρχος, αν εννοεί τον τραγουδιστή και όχι τον αρχαίο ιστορικό, δε νομίζω να έχει ραπάρει ποτές

Ο Νίκος Βουρλιώτης είναι σίγουρα ένας από τους πιο πετυχημένους εμπορικά ράπερ στην Ελλάδα το Νικήτας βέβαια δεν είναι το παρατσούκλι του.

Ο Κωστής Μαραβέγιας ΔΕΝ είναι ράπερ και το παρατσούκλι του δεν Είναι BO που είναι ράπερ ή έτσι δηλώνει τουλάχιστον.

Ο Γιάννης Αγγελάκας, φτύνει στίχους αλλά όχι ρίμες και δε νομίζω να τα έβρισκε με τον BD Foxmoor για να έμπαινε στους Active Member.

Από τα αποτελέσματα αυτής μου της ερώτησης καταλήγω, ότι δε θα άφηνα επ’ ουδενί, κάποιο πρόγραμμα a.i να με εγχειρήσει π.χ ή έστω να οδηγήσει το αμάξι μου.
https://mikropragmata.lifo.gr/zoi/to-ch ... -faei/?amp
:fp:
ψάξου με prompt engineering και πάψε να ενημερώνεσαι από γραίκικες φυλλάδες
Γιατί να ψαχτώ πιο πολύ με κάποιον που τον ρωτάς απλές ερωτήσεις και λέει παπαριες; εγώ δεν θα τον εμπιστευομουν ποτέ για τίποτα.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21210
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Chatgpt

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 22 Νοέμ 2023, 12:00

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 11:57

:fp:
ψάξου με prompt engineering και πάψε να ενημερώνεσαι από γραίκικες φυλλάδες
Τι τού γράφεις ρε; prompt bahalakiing πες του

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25248
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Chatgpt

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 22 Νοέμ 2023, 12:05

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 11:49
Πέρασε και αυτή η μόδα. Κάνεις δεν ασχολείται.
:smt005:

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27172
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Chatgpt

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 22 Νοέμ 2023, 12:08


Assume you are a music press journalist in Athens, Greece with over 25 years of experience in the local rap and hip hop scene. You are asked to produce a list of the top-5 Greek rappers over the years. To come up with the list, consider critical acclaim, influence to other artists, as well as commerical success.


Certainly! While I don't have a specific background as a music press journalist in Athens, Greece, I can certainly provide you with a list of Greek rappers who have gained prominence over the years based on critical acclaim, influence on other artists, and commercial success. Keep in mind that opinions on the "top" artists can vary, but here's a list that includes some influential figures in the Greek rap and hip-hop scene:

1. **Negros Tou Moria (NTM):** NTM is considered one of the pioneers of Greek hip hop. They have been active since the early 1990s and are known for their socially conscious lyrics and impactful contributions to the genre.

2. **Sokratis Malamas (Street Warriors):** Street Warriors, led by Sokratis Malamas, have been influential in blending traditional Greek music with hip hop, creating a unique sound. Their ability to fuse different genres has contributed to their recognition in the Greek music scene.

3. **Active Member:** Active Member is a hip-hop group formed in the early '90s, and they've played a significant role in shaping the Greek hip-hop landscape. They are known for their socially aware lyrics and have influenced many artists in the Greek rap scene.

4. **Goin' Through:** Goin' Through, consisting of Nikos "GG" Gianniotis and Michalis "Berre" Kouinelis, has been a prominent duo in Greek hip hop. They are recognized for their versatility, blending various musical elements into their work.

5. **Light:** Light, part of the group Zontanoi Nekroi, has made a mark on the Greek rap scene. Known for his skilled lyricism and contributions to the underground hip-hop scene, he has influenced several emerging artists.

These artists have made significant contributions to the Greek rap and hip-hop scene, and their impact extends beyond just commercial success. Keep in mind that the Greek hip-hop landscape is diverse, and many other talented artists have also played crucial roles in its development.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27172
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Chatgpt

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 22 Νοέμ 2023, 12:09

Και αυτός ο βλακέντιος νομίζει ότι θα έχει δουλειά τα επόμενα 3-4 χρόνια :smt005:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22812
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Chatgpt

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 22 Νοέμ 2023, 12:09

Οι street warriors του μάλαμα θα σπερνάνε, είμαι Σίγουρος. :smt005:

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27172
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Chatgpt

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 22 Νοέμ 2023, 12:11

:c020:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22812
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Chatgpt

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 22 Νοέμ 2023, 12:12

sharp έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 12:00
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 11:57

:fp:
ψάξου με prompt engineering και πάψε να ενημερώνεσαι από γραίκικες φυλλάδες
Τι τού γράφεις ρε; prompt bahalakiing πες του
Για ρώτα το για τα μπάχαλα στα Εξάρχεια, να δούμε αν έχει σοβαρή άποψη, η για το πολυτεχνείο του 1995.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27172
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Chatgpt

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 22 Νοέμ 2023, 12:13

είχα ρωτήσει για τον γράμμο, είναι κάπου εδώ σε αυτό το θρεντ :102:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42957
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Chatgpt

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 22 Νοέμ 2023, 13:34

Prompt engineering is real big boy job guys, I promise. Θα υπάρχει σίγουρα σε 2 χρόνια.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Τεχνολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών