Εντυπώσεις από λαπτοπ

Νέες τεχνολογίες, ηλεκτρονικά, ηλεκτρολογικά, μηχανολογικά, ρομποτική, σχετικές κατασκευές κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15061
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Εντυπώσεις από λαπτοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 25 Φεβ 2024, 14:44

Ας γραψομε λιγα πραματα για λαπτοπς που εχομε χρησιμοποιησει.
Δουλευω τωρα με ενα Dell Precision 5560. ΕΙναι γουορκταησον στις 15 ιντσες, ειμαι ικανοποιημενος αλλα εχοντας δουλεψει με HP z5 mobile workstation δηλωνω απεριφραστα οτι τα HP einai μια κλασση ανωτερα. Εχω ακομα σε καλη κατασταση 2 που παραχθηκαν το 2018.
Το 5560 που εχω εχει εναν Ιντελ I7 11850 στα 2.5 GHz. Ειναι πολυ θερμος ενω η προσπαθεια της Dell me ayta τα λεπτεπιλεπτα πρεσιζιον δεν ειναι και τοσο επιτυχημενη καθως το λαπτοπ ειναι μεν στυλατο αλλα ιδιαιτερα θερμο και η χρησιμοποιηση του απ διαχειρισης της Dell που λεγεται optimizer κρινεται ως μονοδρομος.

Κατα τα λοιπα το εξωτερικο του λαπτοπ ειναι αλουμινιο αλλα εντος ειναι και δυστυχως πλαστικο σε αντιθεση με τα Zbook ths HP.
Ο ηχος ειναι δυνατος και καλος αλλα 2 κλικ πιο κατω απο το Bank and Ulofsen ηχοσυστημα του Z5 2018 που εχω. Δεν υφισταται θυρα usb-A παρα μονο usb-c γεγονος που ορισμενες φορες ειναι μαλακια. Το touc pad einai μεγαλου μεγεθους , μαλακια καθως οταν ακουμαω τα χερια μου στο λαπτοπ για να γραψω , αγγιζω αθελα μου και το παντ του.

En genei ειναι ενα πολυ στυλατο workstation laptop με θηριωδεις επιδοσεις αλλα και καποια μεινοκτηματα που θα μπορουσαν ευκολα να ειχαν διορθωθει.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Τεχνολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών