ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις, αναδρομές
anonymous1

Re: ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anonymous1 » 13 Οκτ 2018, 11:46

enterprise-psi έγραψε:
12 Οκτ 2018, 17:03

“ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ εις τον Θεόν τον Άγιον τούτον όρκον ότι θα υπακούω απολύτως εις τας διαταγάς του ανώτατου αρχηγού του Γερμανικού Στρατού Αδόλφου Χίτλερ. Ανατεθησόμενός μοι υπηρεσίας και θα υπακούω άνευ όρων εις διαταγάς των ανωτέρων μου.

Γνωρίζω καλώς δια μίαν αντίρρησιν εναντίον των υποχρεώσεων μου, τας οποίας δια του παρόντος αναλαμβάνω, θέλω τιμωρηθή παρά των Γερμανικών Στρατιωτικών Αρχών.”

Αυτό δεν είχε αποδειχτεί χόακας ;

ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 13 Οκτ 2018, 13:05

υπαρχουν στο εδω φορουμ δυο ειδων τυποι
1.ανθρωποι που το χαρακτηριστικο τους ειναι να μαθαινουν και να σκεπτονται.
2.κουμουνια που εχουν κοπρια στο κρανιο τους.αυτοι που εχουν κοπρια στο κρανιο τους(κουμουνια)επειδη τα γεγονοτα δεν συμφωνουν με την δηθεν ιδεολογια τους κατασκευαζουν γεγονοτα.
θα ασχοληθω με τους ανθρωπους.
τα κειμενα που δημοδιευουν για τα ταγματα ασφαλειας τα κουμουνια ειναι πλαστα.αυτο εχει απαντηθει απο τοτε που πρωτοβγηκαν.ουτε ενας ταγματασφαλιτης δεν ορκιστηκε στον χιτλερ ,δεν του ζητηθηκε ποτε και απο κανεναν.τελεια και παυλα.οι εχοντες κοπρια στο παλιοκρανιο τους ας πιστευουν αλλα δεν πρεπει αυτο να αφορα τους ανθρωπους.δεν ειναι μονον αυτο πλαστο.πχ η συμφωνια ντομενικο παπαδογκωνα ειναι πλαστη και τοσα αλλα κατα πως βολευαν τους εγκληματιες του κκε.αντιθετα γνησια συμφωνα συνεργασιας κκε με γερμανιυς,βουλγαρους κτλ τα βγαζουν πλαστα.ειπαμε αν εχεις κοπρια στο μυαλο σου αυτα κανεις.
και κατι ακομα για τους ανθρωπους.ο παπαδογκωνας αρχηγις ταγματος ασφαλειας στη τριπολη ηταν απο 18 ετων πολεμιστης στην βορεια ηπειρο,παραημοφορηθηκε στην μαχη τιυ καλε γκροτο στην αγκυρα το 1921,αρχηγις μεραρχιας κρητων στην τρεμπεσινα.και ομως αυτιν τον ηρωα οι αλητες τον λενε προδιτη και εχουν ως ηρωα την πουστ###ρα την βελουχιωταινα που μια ζωη προπαγανδιζε οτι η ελλαδα δεν εχει καμμια δουλεια πανω απο τιν ολυμπο,βιασε και εσφαξε με 40 μαχαιριες τον 12χρονο μαραθεα κτλ.ε ας πιστευουν τα κουμουνια οτι θελουν κοπρια εχουν δεν παιρνουν απο λογια.
οσο για την εσπο που καποιος που το παιζει μαγκας δεν εχει καμμια σχεση με τα ταγματα.η εσπο ηταν οργανωση που προπαγανδιζε να παει στρατος στο ανατολικο μετωπο.την ανατιναξαν.ξερετε ποιος κατηγγεικε την ανατιναξη;το κκε!!!και δεν θελω ου.την ανατιναξαν ανθρωποι που φυσικα δεν ειχαν σχεση με τους χεστηδες του κκε(γνωρισα προσωπικα δυο απο αυτους)και τους μισους τους ξεπαστρεψαν οι γερμανοι αλλα τους περισσοτερους οι κομμουνιστες ως ...προδοτες.δεν το ξερετε αυτο; ψαξτε το λιγο ανθρωποι(τα κουμουνια δεν με ενδιαφερουν).γυιος του περικου που τουφεκισαν οι γεραμανοι ειναι πυρηνικις επιστημων.υπαρχει εξω απο τα γραφεια η προτομη του περικου αλλα τα κουμουνια καθε λιγο την γκρεμιζουν.τωρα θα βαλουν την προτομη του ...ηρωα ζακλιν κωστοπουλου.εμεις οι ανθρωποι θα εχουμε ηρωες σαν τον περικο τα κουμουνια την ζακλιν κωστοπουλου.
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 13 Οκτ 2018, 13:19

ο μονος αξιωματικος κεντρωος μαλιστα που ορκιστηκε στον χιτλερ με ολους τους πολεμιστες του ηταν ο πουλος.αυτον τον τουφεκισαν.αλλα ξερετε τι τραβηξαν τα χωρια της περιοχης του απο τους εγκληματιες του κκε;τι θελατε να κανει;να μην συνεργαστει για να προστατευτει για να μην τον πουν οι αλητες ναζιστη;πες τε μου εναν που δεν θα εκανε το ιδιο.ξερεις τι ειναι καθε βραδυ να ερχονται οπλισμενοι αλητες να αρπαζουν την οικογενεια σου και να την σφαζουν ετσι επειδη το θελουν;για σκεφτειτε το λιγο.θα σκεφτοσασταν να μην συνεργαστειτε με τους γερμανους για να μην σας πιυν προδοτες;μας εχουν ζαλισει τα κιυμουνια για..εθνικη δηθεν αντισταση κατα των γερμανων.μα σκληρωτερη κατοχη ειχαμε και απο τους βουλγαρους.γιατι δεν μιλαει κανενας για αυτη;επειδη δεν βολευει το κκε;διοτι συνεγαστηκαν για την διωξη του ελληνικου στοιχειου.
το λεει και ο δημητρωφ στο προ ετων δημοσιευθεν απορρητο ημερολογιο του το λεει και η επισημη ιστορια του λαικου βουλγαρικου στρατου που κυκλοφορησε επι ζιβκωφ.αυτα για να μαθαινουν οι ανθρωποι.για τα κουμουνια δεκαρα δεν δινω.
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

Άβαταρ μέλους
Σαρακατσανος
Δημοσιεύσεις: 865
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 17:22

Re: ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σαρακατσανος » 13 Οκτ 2018, 22:20

Δεν πα' να 'σαι και με τον Ομέρ Βρυώνη; Στις γονάδες μας . Άει σύρε να μάθεις συντακτικό και γραμματική της ελληνικής γλώσσας .

ΥΓ Επίσης , σε αναμμένα κάρβουνα αναμένουν οι απανταχού γυναικολογικές επιστημονικές εταιρίες σε όλο τον πλανήτη τα papers του Λογοθετόπουλου για το pap-test.
Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη
Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 14 Οκτ 2018, 22:48
Καταρχας ο τιτλος ειναι παραπλανητικος και ψευδης
Αποτελει φαντασιωση του νηματοθετη και οχι πραγματικοτητα

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 14 Οκτ 2018, 00:35

Κερναει πονο ο Ταυγετης.
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 14 Οκτ 2018, 00:43

Τιμη και δοξα στα παλληκαρια των Ταγματων Ασφαλειας !
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30837
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 14 Οκτ 2018, 00:49

enterprise-psi έγραψε:
12 Οκτ 2018, 17:03
ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
12 Οκτ 2018, 13:38
ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ
“ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ εις τον Θεόν τον Άγιον τούτον όρκον ότι θα υπακούω απολύτως εις τας διαταγάς του ανώτατου αρχηγού του Γερμανικού Στρατού Αδόλφου Χίτλερ. Ανατεθησόμενός μοι υπηρεσίας και θα υπακούω άνευ όρων εις διαταγάς των ανωτέρων μου.

Γνωρίζω καλώς δια μίαν αντίρρησιν εναντίον των υποχρεώσεων μου, τας οποίας δια του παρόντος αναλαμβάνω, θέλω τιμωρηθή παρά των Γερμανικών Στρατιωτικών Αρχών.”
Μούφα είναι αυτό ρε :lol:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5483
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 14 Οκτ 2018, 01:44

Τεξ έγραψε:
13 Οκτ 2018, 11:46
enterprise-psi έγραψε:
12 Οκτ 2018, 17:03

“ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ εις τον Θεόν τον Άγιον τούτον όρκον ότι θα υπακούω απολύτως εις τας διαταγάς του ανώτατου αρχηγού του Γερμανικού Στρατού Αδόλφου Χίτλερ. Ανατεθησόμενός μοι υπηρεσίας και θα υπακούω άνευ όρων εις διαταγάς των ανωτέρων μου.

Γνωρίζω καλώς δια μίαν αντίρρησιν εναντίον των υποχρεώσεων μου, τας οποίας δια του παρόντος αναλαμβάνω, θέλω τιμωρηθή παρά των Γερμανικών Στρατιωτικών Αρχών.”

Αυτό δεν είχε αποδειχτεί χόακας ;
Αν θυμάμαι καλά, είχε προταθεί ως όρκος για τους ταγματασφαλίτες αλλά απορρίφθηκε από την δοσιλογική πολιτική ηγεσία ή από τη φυσική ηγεσία των Τ.Α.

Dasein
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 08:50

Re: ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dasein » 15 Οκτ 2018, 08:43

Beria έγραψε:
12 Οκτ 2018, 21:51
Dasein έγραψε:
12 Οκτ 2018, 14:38
Ο Πλυτζανόπουλος υπήρξε αληθινός και ανιδιοτελής στρατιωτικός. Όταν ερωτήθη εάν τα όπλα που έδωσαν οι Γερμανοί στα ΤΑ θα χρησιμοποιηθούν εναντίον τους, ως τίμιος Έλλην αναφώνησε πως δεν συνάδει με το εθνικό ήθος να χρησιμοποιηθούν τα όπλα ενάντια σε αυτούς που τα προμήθευσαν.
Για τον Ιωάννη Πλυτζανοπουλο μιλάμε; Που το ίδιο το αστικό κράτος δίκασε ως δοσίλογο;
Έχεις μπερδέψει μάλλον τη λέξη ανιδιοτέλεια. Δεν σημαίνει συνεργασία με τον κατακτητή
Αναφέρθηκα στο ήθος του στρατιωτικού ανδρός. Οι κατοχικές δυνάμεις εξόπλισαν τα ΤΑ με όπλα και όταν ο πόλεμος χάθηκε για τα γερμανικά στρατεύματα υπήρξε πίεση να χρησιμοποιηθούν εναντίον τους. Και ο Πλυτζανόπουλος, θεώρησε ανέντιμη την στάση να στραφούν τα όπλα εναντίον όσων τα προμήθευσαν. Το ιστορικό κομμάτι είναι των ειδικών. Δεν κρίνω την αποδοχή των ΤΑ για τον εξοπλισμό τους από τις κατοχικές δυνάμεις- που την θεωρώ αντιπατριωτική- αλλά την ηθική διάσταση.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 15 Οκτ 2018, 09:33

Ο "αγώνας" των κομμουνιστών, ήταν γενοκτονία του Ελληνικού λαού για πολιτική εξουσία. Αυτό βέβαια δεν αναιρεί πως και το μεγαλύτερο μέρος των ένοπλων ακροδεξιών ήταν εξίσου καθάρματα. Στην θηριωδία δεν πήγαν πίσω. Σε Γερμανικά αντίποινα συμμετείχαν, μέχρι και κεφαλια αθώων έκοβαν αργότερα και έλεγαν πως είναι κομμουνιστες για να πάρουν αμοιβή, ενω για βιασμούς και λεηλασίες δεν το συζητάμε.
Ο πόλεμος, που κάκιστα σύρθηκε η χώρα μας, συνεχίζονταν στην μέση Ανατολή και στα άλλα μέτωπα. Εσωτερικά το μόνο που είχαμε να κάνουμε ήταν την πάπια.Εξαιρείται η Αν. Μακεδονία-Θράκη, όπου επιχειρούνταν πογκρόμ του Ελληνικού πληθυσμού από τους Βουλγάρους. Είναι δεδομένο πως οι Γερμανοί δεν είχαν κανένα μένος με τους Έλληνες. Από την ορεινή Κοζάνη ας πούμε που είναι η μια καταγωγή μου, όταν πρωτοέσκασαν οι Γερμανοί δεν άλλαξε τίποτα, απλά τα τσίπουρα στο καφενείο οι πονηροί βλάχοι τα χρέωναν στον Φριτς και αυτός χαμογελούσε σαν μαλάκας(είχαν ε/σ. οι Γερμαναράδες τότε και η τσιγκουνιά θεωρούνταν υπόνοια περιούσιου αίματος,έπρεπε να φυλάνε τον κώλο τους). Άπαξ και άρχισαν οι συμμορίτες να κάνουν τρομοκρατικά χτυπήματα, έγιναν και οι γερμαναράδες βρυκόλακες, τους έκαιγαν τα σπίτια και τους εκτελούσαν. Τον λογαριασμό δηλαδή δεν τον πλήρωναν οι κομμουνιστές κατσαπλιάδες, αλλά ο μέσος φουκαράς. Από μια κωμόπολη του νομού Θεσσαλονίκης που είναι η άλλη καταγωγή μου,ουδέποτε υπήρξε "αντίσταση" και ουδέποτε υπήρξε πρόβλημα. Έγιναν γάμοι,κουμπαριές,φιλίες που κράτησαν μια ζωή και αν ζούσαν τώρα όλοι αυτοί οι πασιφιστές που προσπαθούσαν να επιβιώσουν μιας παρανοικής εποχής, θα γιόρταζαν 80 χρόνια φιλίας στο f-b και κάνα εκατομμύριο like. ΄Oταν έφευγαν οι φίλοι τους, έκλαιγε όλη η περιοχή.

Άβαταρ μέλους
Μοναρχικος
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: 12 Οκτ 2018, 16:54
Phorum.gr user: Μοναρχικος

Re: ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μοναρχικος » 18 Οκτ 2018, 17:53

Τα ταγματα ασφαλειας ηταν προδοτες. Οι κομμουνιστες ηταν επισης προδοτες γιατι υπηρετουσαν τους σοβιετικους. Ο μονος που εκανε πραγματικη και πατριωτικη αντισταση ηταν ο βασιλιας

anonymous1

Re: ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anonymous1 » 19 Οκτ 2018, 13:21

Μοναρχικος έγραψε:
18 Οκτ 2018, 17:53
Τα ταγματα ασφαλειας ηταν προδοτες.

Σαν γνήσιος μοναρχικός - έστω κι αν οι εξελίξεις σχετικά με την τύχη των ταγμάτων σε άφησαν πίσω - έχεις δίκιο. Τα τάγματα ιδρύθηκαν αρχικά ως αντιμοναρχικά με φιλοβενιζελική απόχρωση. :lol:

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 19 Οκτ 2018, 14:16

ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
12 Οκτ 2018, 13:38
επειδη πολλοι που δεν εζησαν την εποχη εκεινη ,δεν εζησαν την δο,οφονικη τρομοκτρατια των κομμουνιστων που αν δεν εβρισκαν καποιον να δολοφονησουν δολοφονουσαν ολη την οικογενεια τα καταδικαζουν ως προδοτικα (ποιον προδοσαν αραγε;)ανοιγω θεμα εδω.
δεχομαι μονον σοβαρες συζητησεις.Εχω διαβασει αρκετα για την εποχη εκεινη,εχω λαρει συνετευξεις απο μαπεταναιους(τρομαρα τους)αλλα κυριως απκ απλο κοσμο
ζητουσαν απο την κατοχικη κυβερνηση να εχουν και στη περιοχη τους ταγμα ωστε να γλυτωσουν απο τους δολοφονους του κκε που τους δολοφονουσαν,δολοφονουσαν ενα γερμανο σε ενεδρα(250 ολους και ολους)και απο αντιποινα οι γερμανοι κατεστρεφαν ολο το χωριο,εκλεβαν ουι τροφιμο ειχε ο απλος λαος και πεθαιναν της πεινας,ληστευαν οι κατσαπλιαδες του ελας φορτηγα του ερυθρου σταυρου που πηγαιναν τροφημα στους λιμοκτονουντες κτλ
περαν αυτων διαβασα για πολλοστη φορα εκθεσεις αγγλων,και σοφουλη,γονατα,φραδελου ,παπανδρεου κτλ που εστελναν στην μεση ανατολη ε,εγαν αναλυτικα οσα περιεγραψα εγω και ικετευαν τους αγγλους να μην βοηθουν αυτους τους εγκληματιες του κκε που ειναι ο χειροτερος εχθρος της ελλαδος και φυσικα να υποστηριξει η κυβερνηση του καίρου τα ταγματα ασφαλειας που ηταν το μονο αντιπαλο δεος στους κατσαπλιαδες.
παρακαλω μονο σοβαρα επιχειρηματα δεχομαι οχι κομμουνιστικες βλακειες.
Να το κοιτάξεις.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16299
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 19 Οκτ 2018, 14:34

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
15 Οκτ 2018, 09:33
Ο "αγώνας" των κομμουνιστών, ήταν γενοκτονία του Ελληνικού λαού για πολιτική εξουσία. Αυτό βέβαια δεν αναιρεί πως και το μεγαλύτερο μέρος των ένοπλων ακροδεξιών ήταν εξίσου καθάρματα. Στην θηριωδία δεν πήγαν πίσω. Σε Γερμανικά αντίποινα συμμετείχαν, μέχρι και κεφαλια αθώων έκοβαν αργότερα και έλεγαν πως είναι κομμουνιστες για να πάρουν αμοιβή, ενω για βιασμούς και λεηλασίες δεν το συζητάμε.
Ο πόλεμος, που κάκιστα σύρθηκε η χώρα μας, συνεχίζονταν στην μέση Ανατολή και στα άλλα μέτωπα. Εσωτερικά το μόνο που είχαμε να κάνουμε ήταν την πάπια.Εξαιρείται η Αν. Μακεδονία-Θράκη, όπου επιχειρούνταν πογκρόμ του Ελληνικού πληθυσμού από τους Βουλγάρους. Είναι δεδομένο πως οι Γερμανοί δεν είχαν κανένα μένος με τους Έλληνες. Από την ορεινή Κοζάνη ας πούμε που είναι η μια καταγωγή μου, όταν πρωτοέσκασαν οι Γερμανοί δεν άλλαξε τίποτα, απλά τα τσίπουρα στο καφενείο οι πονηροί βλάχοι τα χρέωναν στον Φριτς και αυτός χαμογελούσε σαν μαλάκας(είχαν ε/σ. οι Γερμαναράδες τότε και η τσιγκουνιά θεωρούνταν υπόνοια περιούσιου αίματος,έπρεπε να φυλάνε τον κώλο τους). Άπαξ και άρχισαν οι συμμορίτες να κάνουν τρομοκρατικά χτυπήματα, έγιναν και οι γερμαναράδες βρυκόλακες, τους έκαιγαν τα σπίτια και τους εκτελούσαν. Τον λογαριασμό δηλαδή δεν τον πλήρωναν οι κομμουνιστές κατσαπλιάδες, αλλά ο μέσος φουκαράς. Από μια κωμόπολη του νομού Θεσσαλονίκης που είναι η άλλη καταγωγή μου,ουδέποτε υπήρξε "αντίσταση" και ουδέποτε υπήρξε πρόβλημα. Έγιναν γάμοι,κουμπαριές,φιλίες που κράτησαν μια ζωή και αν ζούσαν τώρα όλοι αυτοί οι πασιφιστές που προσπαθούσαν να επιβιώσουν μιας παρανοικής εποχής, θα γιόρταζαν 80 χρόνια φιλίας στο f-b και κάνα εκατομμύριο like. ΄Oταν έφευγαν οι φίλοι τους, έκλαιγε όλη η περιοχή.
Συμφωνω με την ουσια των ανωτερω. Ρωσσικο και Γερμανικο κομμα ξεκινησαν τον εμφυλιο
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16299
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 19 Οκτ 2018, 14:35

Μοναρχικος έγραψε:
18 Οκτ 2018, 17:53
Τα ταγματα ασφαλειας ηταν προδοτες. Οι κομμουνιστες ηταν επισης προδοτες γιατι υπηρετουσαν τους σοβιετικους. Ο μονος που εκανε πραγματικη και πατριωτικη αντισταση ηταν ο βασιλιας
Πως εκαμε αντισταση;
Ριχνοντας κουφες πορδες;;;
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιστορία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών