11/09/2001: Η μέρα που οι Έλληνες απέδειξαν ότι είναι πίθηκες (ξανά)

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις, αναδρομές
Πάολο
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: 03 Απρ 2019, 07:53

Re: 11/09/2001: Η μέρα που οι Έλληνες απέδειξαν ότι είναι πίθηκες (ξανά)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάολο » 01 Απρ 2020, 22:49

Κι αν αμφισβητεις, εδω ειναι οι καθηγηταδες που εβγαλαν την ανακοινωση.


karadeniz1
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: 10 Ιαν 2020, 23:35

Re: 11/09/2001: Η μέρα που οι Έλληνες απέδειξαν ότι είναι πίθηκες (ξανά)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από karadeniz1 » 01 Απρ 2020, 22:57

οι αριστεροι αναρχοκομουνιστες απεδειξαν παλι οτι ειναι χιμπατζηδες...αχαχαχααχαααα

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11257
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: 11/09/2001: Η μέρα που οι Έλληνες απέδειξαν ότι είναι πίθηκες (ξανά)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 01 Απρ 2020, 23:03

Θα μας πουνε επιτελους καποιοι γιατι οι δηθεν υπευθηνοι της 11ης Σεπτεμβριου δεν εχουν περασει ακομα απο δικη?
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40720
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 11/09/2001: Η μέρα που οι Έλληνες απέδειξαν ότι είναι πίθηκες (ξανά)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 01 Απρ 2020, 23:14

Πάολο έγραψε:
01 Απρ 2020, 22:36
hellegennes έγραψε:
01 Απρ 2020, 12:11
Πάολο έγραψε:
01 Απρ 2020, 09:59


Πριν γραψεις την παπαριά σου, ανοιξε και διαβασε το λινκ που δινω.
Τεσσερα χρονια λεει, μελετουσαν με προσομοιωσεις πανω σε υπολογιστες,
και συμπεραναν οτι το 47οροφο κτηριο κατερευσε αμεσως και συμμετρικα, πανω στα θεμελια του.
Αυτο εγινε οχι απο μια απλη πυρκαγια γραφειων, οπως ισχυριστηκαν οι Αρχες,
αλλά απο ταυτοχρονη ρηξη ολων των δομικων κολωνών του κτηριου.
Παπάρια. Μόνο αυτό αξίζει να ειπωθεί για τέτοιες μελέτες.
Δηλαδη εσυ αμφισβητεις τετραετη ερευνα Αμερικανικου πανεπιστημιου,
που αποφανθηκε οτι η καταρρευση του κτηριου 7, δεν οφειλεται σε πυρκαγια ;
Το πανεπιστήμιο δεν έκανε καμμιά έρευνα. Ένας καθηγητής του πανεπιστημίου την έκανε και είναι προσωπική έρευνα.

Ούτε από το πανεπιστήμιο πληρώθηκε ούτε για το πανεπιστήμιο έγινε η έρευνα. Την έρευνα την χρηματοδότησε ένας γελοίος οργανισμός ψεκασμένων, που λέγονται "architects for 911 truth". Δηλαδή αυτοί τον πλήρωσαν για να κάνει την έρευνα και, ένα περίεργο πράγμα, το πόρισμά του συμφωνεί με αυτό των ψεκασμένων που τον πλήρωσαν. Κοίτα να δεις κάτι πράγματα.

Στο μεταξύ υπάρχουν ένα δισεκατομμύριο έρευνες ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ 100 διαφορετικών χωρών, που συμφωνούν με το πόρισμα που έβγαλε το NIST. Αυτές είναι που αμφισβητούνται από τον καθηγητή που πλήρωσαν οι ψεκασμένοι.

Καλύτερα τώρα;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Πάολο
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: 03 Απρ 2019, 07:53

Re: 11/09/2001: Η μέρα που οι Έλληνες απέδειξαν ότι είναι πίθηκες (ξανά)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάολο » 02 Απρ 2020, 04:34

hellegennes έγραψε:
01 Απρ 2020, 23:14
Πάολο έγραψε:
01 Απρ 2020, 22:36
hellegennes έγραψε:
01 Απρ 2020, 12:11


Παπάρια. Μόνο αυτό αξίζει να ειπωθεί για τέτοιες μελέτες.
Δηλαδη εσυ αμφισβητεις τετραετη ερευνα Αμερικανικου πανεπιστημιου,
που αποφανθηκε οτι η καταρρευση του κτηριου 7, δεν οφειλεται σε πυρκαγια ;
Το πανεπιστήμιο δεν έκανε καμμιά έρευνα. Ένας καθηγητής του πανεπιστημίου την έκανε και είναι προσωπική έρευνα.

Ούτε από το πανεπιστήμιο πληρώθηκε ούτε για το πανεπιστήμιο έγινε η έρευνα. Την έρευνα την χρηματοδότησε ένας γελοίος οργανισμός ψεκασμένων, που λέγονται "architects for 911 truth". Δηλαδή αυτοί τον πλήρωσαν για να κάνει την έρευνα και, ένα περίεργο πράγμα, το πόρισμά του συμφωνεί με αυτό των ψεκασμένων που τον πλήρωσαν. Κοίτα να δεις κάτι πράγματα.

Στο μεταξύ υπάρχουν ένα δισεκατομμύριο έρευνες ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ 100 διαφορετικών χωρών, που συμφωνούν με το πόρισμα που έβγαλε το NIST. Αυτές είναι που αμφισβητούνται από τον καθηγητή που πλήρωσαν οι ψεκασμένοι.

Καλύτερα τώρα;
Αγαπητε,
ο βασικος αξονας για να παει μπροστα μια επιστημη, ειναι το πειραμα και η ερευνα.
Παμε λοιπον να δουμε καποια πραγματα.

Ο συγκεκριμενος καθηγητης Leroy Hulsey (Professor, Ph.D., P. E., S.E., Civil Engineering) ειναι επικεφαλης του τμηματος,
Civil & Environmental Engineering.
http://cem.uaf.edu/cee/people/leroy-hulsey.aspx
Η ερευνα και τα πειραματα εγιναν στο πανεπιστημιο της Αλασκας, οπως πληροφορουμαστε στην πρωτη σελιδα.
On March 25, 2020, researchers at the University of Alaska Fairbanks
κι εδω το λινκ ξανα.
https://www.ae911truth.org/wtc7

Σαφως και καποιος επρεπε να χρηματοδοτησει την ερευνα και τα πειραματα, που διαρκεσαν 4 χρονια.
Ο συγκεκριμενος οργανισμος, ειναι Μη Κερδοσκοπικος και αποτελειται απο 3.271 αρχιτεκτονες και μηχανικους.
Πολλοι εξ αυτων, διδασκουν σε πανεπιστημια.
Να ξαναγραψω τον αριθμο, 3.271 αρχιτεκτονες και μηχανικοι.
Ολοι αυτοι ειναι ψεκασμενοι ?
Επειδη εχουν συγκεκριμενα ερωτηματα, που αντικεινται στο πορισμα του NIST ?
Oταν λεει για παραδειγμα ο καθηγητης-ερευνητης, οτι τα κτιρια ηταν κατασκευασμενα ν' αντεξουν σε προσκρουση με αεροπλανο,
ή οταν λεει πως οι ατσαλινες δοκοι, αντεχουν μεχρι 2.800 βαθμους Φαρεναιτ, ενω τα καυσιμα των αεροπλανων μπορουν να φτασουν,
μεχρι 1.800 βαθμους Φαρεναιτ, δεν πρεπει καποιος να βγει και ν' απαντησει τεκμηριωμενα ;
Φυσικη και μαθηματικα ειναι. Αρα πειραμα και αποδειξη.

Και δεν καταλαβαινω τον φανατισμο σου, να υπερασπισεις την εκδοχη του NIST. Βγαζοντας ψεκασμενους ολους τους επιστημονες,
που εχουν αντιθετη γνωμη. Ειναι και 3.271 αυτοι που εβαλαν την υπογραφη τους, φαρδια πλατια.
Απλως, κατσε και δες τη δικη τους εκδοχη, σαν μερος της επιστημονικης τους ερευνας.
Μπορει να ειναι και λαθος. Αλλά οπως και να το κανουμε, ειναι ερευνα.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40720
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 11/09/2001: Η μέρα που οι Έλληνες απέδειξαν ότι είναι πίθηκες (ξανά)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Απρ 2020, 05:13

Πρώτα απ' όλα, κανείς τους δεν είναι επιστήμονας. Είναι αρχιτέκτονες και άτομα που απλώς τελείωσαν κάποια υποτυπώδη σχολή μηχανικής και αν.

Δεύτερον, ναι, είναι όλοι ψεκασμένοι.

Τρίτον, κανένα από τα κτήρια δεν ήταν ικανά να αντέξουν σε πρόσκρουση αεροπλάνου χωρίς σοβαρές δομικές ζημιές. Το μόνο που υπάρχει στο ιστορικό σχεδίασης και είναι άγνωστο αν υλοποιήθηκε ποτέ στην φάση κατασκευής είναι η ατυχηματική πρόσκρουση με μικρό τζετ σε ταχύτητα προσγείωσης. Η ταχύτητα πρόσκρουσης των τζετ που έπεσαν στους πύργους ήταν πολλαπλάσια και ως εκ τούτου η κινητική τους ενέργεια εξαιρετικά μεγαλύτερη (η κινητική ενέργεια που απελευθερώνεται κατά την πρόσκρουση είναι ανάλογη του τετραγώνου της ταχύτητας).

Κατόπιν, τα κτήρια έμειναν να καίνε χωρίς απόπειρα κατάσβεσης και κατέρρευσαν προοδευτικά. Δεν απαιτείται καμμιά θερμοκρασία που να λιώνει ατσάλι, όλα τα μέταλλα έχουν δομική αντοχή που είναι συνάρτηση της θερμοκρασίας τους. Σε θερμοκρασίες μεγαλύτερες των 400 βαθμών, η δομική αντοχή του χάλυβα πέφτει πολύ κάτω από τα όρια ασφαλείας. Το περίεργο είναι που τα κτήρια άντεξαν τόσο πολύ. Ή μάλλον δεν είναι περίεργο, οφείλεται στην στιβαρή τους κατασκευή.

Τέταρτον, έχουν γίνει άπειρες προσομοιώσεις, άπειρες μελέτες στο παρελθόν και όλες καταλήγουν στο ίδιο πόρισμα. Κι εγώ ο ίδιος έχω τρέξει μοντέλο και μου έβγαλε τα ίδια αποτελέσματα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11257
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: 11/09/2001: Η μέρα που οι Έλληνες απέδειξαν ότι είναι πίθηκες (ξανά)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 02 Απρ 2020, 05:30

hellegennes έγραψε:
02 Απρ 2020, 05:13
Πρώτα απ' όλα, κανείς τους δεν είναι επιστήμονας. Είναι αρχιτέκτονες και άτομα που απλώς τελείωσαν κάποια υποτυπώδη σχολή μηχανικής και αν.

Δεύτερον, ναι, είναι όλοι ψεκασμένοι.

Τρίτον, κανένα από τα κτήρια δεν ήταν ικανά να αντέξουν σε πρόσκρουση αεροπλάνου χωρίς σοβαρές δομικές ζημιές. Το μόνο που υπάρχει στο ιστορικό σχεδίασης και είναι άγνωστο αν υλοποιήθηκε ποτέ στην φάση κατασκευής είναι η ατυχηματική πρόσκρουση με μικρό τζετ σε ταχύτητα προσγείωσης. Η ταχύτητα πρόσκρουσης των τζετ που έπεσαν στους πύργους ήταν πολλαπλάσια και ως εκ τούτου η κινητική τους ενέργεια εξαιρετικά μεγαλύτερη (η κινητική ενέργεια που απελευθερώνεται κατά την πρόσκρουση είναι ανάλογη του τετραγώνου της ταχύτητας).

Κατόπιν, τα κτήρια έμειναν να καίνε χωρίς απόπειρα κατάσβεσης και κατέρρευσαν προοδευτικά. Δεν απαιτείται καμμιά θερμοκρασία που να λιώνει ατσάλι, όλα τα μέταλλα έχουν δομική αντοχή που είναι συνάρτηση της θερμοκρασίας τους. Σε θερμοκρασίες μεγαλύτερες των 400 βαθμών, η δομική αντοχή του χάλυβα πέφτει πολύ κάτω από τα όρια ασφαλείας. Το περίεργο είναι που τα κτήρια άντεξαν τόσο πολύ. Ή μάλλον δεν είναι περίεργο, οφείλεται στην στιβαρή τους κατασκευή.

Τέταρτον, έχουν γίνει άπειρες προσομοιώσεις, άπειρες μελέτες στο παρελθόν και όλες καταλήγουν στο ίδιο πόρισμα. Κι εγώ ο ίδιος έχω τρέξει μοντέλο και μου έβγαλε τα ίδια αποτελέσματα.
ΕΙμαι βεβαιος οτι η αποψη σου εξηγει και τις επιθεσεις με ανθρακα...
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Πάολο
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: 03 Απρ 2019, 07:53

Re: 11/09/2001: Η μέρα που οι Έλληνες απέδειξαν ότι είναι πίθηκες (ξανά)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάολο » 02 Απρ 2020, 07:17

hellegennes έγραψε:
02 Απρ 2020, 05:13
Πρώτα απ' όλα, κανείς τους δεν είναι επιστήμονας. Είναι αρχιτέκτονες και άτομα που απλώς τελείωσαν κάποια υποτυπώδη σχολή μηχανικής και αν.

Δεύτερον, ναι, είναι όλοι ψεκασμένοι.
Α, πες το ντε.
Αν ειναι ετσι, παω πάσο.

3.271 μαλάκες.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40720
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 11/09/2001: Η μέρα που οι Έλληνες απέδειξαν ότι είναι πίθηκες (ξανά)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Απρ 2020, 13:23

Έγραψα κι άλλα, σημαντικότερα. Και υπάρχουν περισσότεροι από 3271 μαλάκες στον κόσμο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40720
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 11/09/2001: Η μέρα που οι Έλληνες απέδειξαν ότι είναι πίθηκες (ξανά)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Απρ 2020, 13:24

Στρακαστρουκας έγραψε:
02 Απρ 2020, 05:30
hellegennes έγραψε:
02 Απρ 2020, 05:13
Πρώτα απ' όλα, κανείς τους δεν είναι επιστήμονας. Είναι αρχιτέκτονες και άτομα που απλώς τελείωσαν κάποια υποτυπώδη σχολή μηχανικής και αν.

Δεύτερον, ναι, είναι όλοι ψεκασμένοι.

Τρίτον, κανένα από τα κτήρια δεν ήταν ικανά να αντέξουν σε πρόσκρουση αεροπλάνου χωρίς σοβαρές δομικές ζημιές. Το μόνο που υπάρχει στο ιστορικό σχεδίασης και είναι άγνωστο αν υλοποιήθηκε ποτέ στην φάση κατασκευής είναι η ατυχηματική πρόσκρουση με μικρό τζετ σε ταχύτητα προσγείωσης. Η ταχύτητα πρόσκρουσης των τζετ που έπεσαν στους πύργους ήταν πολλαπλάσια και ως εκ τούτου η κινητική τους ενέργεια εξαιρετικά μεγαλύτερη (η κινητική ενέργεια που απελευθερώνεται κατά την πρόσκρουση είναι ανάλογη του τετραγώνου της ταχύτητας).

Κατόπιν, τα κτήρια έμειναν να καίνε χωρίς απόπειρα κατάσβεσης και κατέρρευσαν προοδευτικά. Δεν απαιτείται καμμιά θερμοκρασία που να λιώνει ατσάλι, όλα τα μέταλλα έχουν δομική αντοχή που είναι συνάρτηση της θερμοκρασίας τους. Σε θερμοκρασίες μεγαλύτερες των 400 βαθμών, η δομική αντοχή του χάλυβα πέφτει πολύ κάτω από τα όρια ασφαλείας. Το περίεργο είναι που τα κτήρια άντεξαν τόσο πολύ. Ή μάλλον δεν είναι περίεργο, οφείλεται στην στιβαρή τους κατασκευή.

Τέταρτον, έχουν γίνει άπειρες προσομοιώσεις, άπειρες μελέτες στο παρελθόν και όλες καταλήγουν στο ίδιο πόρισμα. Κι εγώ ο ίδιος έχω τρέξει μοντέλο και μου έβγαλε τα ίδια αποτελέσματα.
ΕΙμαι βεβαιος οτι η αποψη σου εξηγει και τις επιθεσεις με ανθρακα...
Η άποψή μου έχει να κάνει με την πτώση των πύργων, όχι με τον πόλεμο στο Αφγανιστάν, στο Ιράκ, τις επιθέσεις με άνθρακα ή οτιδήποτε άλλο. Είναι καθαρά τεχνική άποψη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: 11/09/2001: Η μέρα που οι Έλληνες απέδειξαν ότι είναι πίθηκες (ξανά)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 11 Σεπ 2020, 12:03

βθμπ
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48694
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: 11/09/2001: Η μέρα που οι Έλληνες απέδειξαν ότι είναι πίθηκες (ξανά)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Σεπ 2020, 12:09

Κεντροδεξιός Ψάλτης έγραψε:
11 Σεπ 2019, 22:34
Που το θυμήθηκες το βιβλίο του Βασιλάκη?λολ.Καλά ευρωπαικό Ίραν είναι η Ελλάδα ,λόγω συγκυριών θεωρούμαστε ευρωπαική χώρα.Επίσης οι Έλληνες είναι ο μόνος λαός στην Ευρώπη που έχουν θετική γνώμη για τον Πούτιν.
Για πες τη γνώμη σου για την "Αραβική Άνοιξη"? (όταν ξεκίνησε)
Για πές τη γνώμη σου για τον "Απελευθερωτικό Στρατό του Κοσόβου" (το 99-2000).
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kauldron την 11 Σεπ 2020, 12:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12542
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: 11/09/2001: Η μέρα που οι Έλληνες απέδειξαν ότι είναι πίθηκες (ξανά)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 11 Σεπ 2020, 12:10

Εικόνα
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48694
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: 11/09/2001: Η μέρα που οι Έλληνες απέδειξαν ότι είναι πίθηκες (ξανά)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Σεπ 2020, 12:12



Εδώ ο Σημίτης του Η.Β. Και μερικοί καραγκιζαραίοι μοσχοπόντικες λένε για τον Τζόνσον.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιστορία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών