Οι φωνές των δούλων

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις, αναδρομές
Nero

Re: Οι φωνές των δούλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 16 Σεπ 2019, 20:43

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2019, 20:39
Όχι. Σε σχέση με τι πρέπει να μου κάνουν εντύπωση; Για να γίνω πιο κατανοητή, ξέχνα το χρώμα και πες μου ποια ακριβώς ήταν η διαφορά αυτών των ανθρώπων από τους άλλους φτωχούς (μετανάστες ή μη) τόσο στις ΗΠΑ όσο και στην Ευρώπη, που δούλευαν στα σπίτια και τα κτήματα των γαιοκτημόνων, απλώς για να εξασφαλίσουν τροφή και στέγη.
Νομίζω στα βιντεο που έβαλα περιγράφουν αρκετά καλά ποιες ήταν οι διαφορές τους απο ένα ελεύθερο φτωχό αγρότη. Το καταλαβαίνω να μην σε ενδιαφέρουν, δεν είσαι προφανώς υποχρεωμένη να σπαταλήσεις τον χρόνο σου αλλά δεν μπορείς να αρνείσαι δώσεις σημασία στο θέμα του νήματος και παράλληλα να με ρωτάς πράγματα σχετικά, πράγματα που λίγο πολύ απαντώνται κιόλας στο OP. Καταλαβαίνεις....

nemo
Δημοσιεύσεις: 7134
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Οι φωνές των δούλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 16 Σεπ 2019, 20:57

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
16 Σεπ 2019, 17:59
Sid Vicious έγραψε:
16 Σεπ 2019, 17:52
Δεν εγραψα κάτι τέτοιο, για την συμβολή των μουσουλμάνων έγραψα, δεν έβγαλα αμοιρους ευθυνών κάποιους Ευρωπαίους (Ισπανούς,. Πορτογάλους, Ολλανδους, Βρετανούς,Γάλλους).
Εσύ τι ενοχλεισαι τόσο; Επειδή θιχτηκαν οι καλοί αγαπημένοι σου μουσουλμάνοι;
Ωραία αφού συμφωνούμε ότι οι Μουσουλμάνοι και οι Ευρωπαίοι
έκαναν εμπόριο δούλων,δεν υπάρχει λόγος να συζητάμε άλλο.
Επειδή όμως το θέμα αφορά την Αμερική,ναι εκεί ήταν υπέυθυνοι
οι Λευκοί Ευρωπαίοι.Αλλού όχι,εκεί ναι.
όχι δεν συμφωνείτε -ενω έχεις τις γνώσεις δεν εστιάζεις σε αυτό που σου λέει την αρχή των δεινών των μαύρων στις ηπα
έχει σημασία για να προχωρήσει σωστά η συζήτηση

nemo
Δημοσιεύσεις: 7134
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Οι φωνές των δούλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 16 Σεπ 2019, 20:59

Nero έγραψε:
16 Σεπ 2019, 20:43
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2019, 20:39
Όχι. Σε σχέση με τι πρέπει να μου κάνουν εντύπωση; Για να γίνω πιο κατανοητή, ξέχνα το χρώμα και πες μου ποια ακριβώς ήταν η διαφορά αυτών των ανθρώπων από τους άλλους φτωχούς (μετανάστες ή μη) τόσο στις ΗΠΑ όσο και στην Ευρώπη, που δούλευαν στα σπίτια και τα κτήματα των γαιοκτημόνων, απλώς για να εξασφαλίσουν τροφή και στέγη.
Νομίζω στα βιντεο που έβαλα περιγράφουν αρκετά καλά ποιες ήταν οι διαφορές τους απο ένα ελεύθερο φτωχό αγρότη. Το καταλαβαίνω να μην σε ενδιαφέρουν, δεν είσαι προφανώς υποχρεωμένη να σπαταλήσεις τον χρόνο σου αλλά δεν μπορείς να αρνείσαι δώσεις σημασία στο θέμα του νήματος και παράλληλα να με ρωτάς πράγματα σχετικά, πράγματα που λίγο πολύ απαντώνται κιόλας στο OP. Καταλαβαίνεις....
Οι πρώτοι δούλοι στις ΗΠΑ ήταν λευκοί από την Ευρώπη

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69775
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι φωνές των δούλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Σεπ 2019, 21:00

Nero έγραψε:
16 Σεπ 2019, 20:43
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2019, 20:39
Όχι. Σε σχέση με τι πρέπει να μου κάνουν εντύπωση; Για να γίνω πιο κατανοητή, ξέχνα το χρώμα και πες μου ποια ακριβώς ήταν η διαφορά αυτών των ανθρώπων από τους άλλους φτωχούς (μετανάστες ή μη) τόσο στις ΗΠΑ όσο και στην Ευρώπη, που δούλευαν στα σπίτια και τα κτήματα των γαιοκτημόνων, απλώς για να εξασφαλίσουν τροφή και στέγη.
Νομίζω στα βιντεο που έβαλα περιγράφουν αρκετά καλά ποιες ήταν οι διαφορές τους απο ένα ελεύθερο φτωχό αγρότη. Το καταλαβαίνω να μην σε ενδιαφέρουν, δεν είσαι προφανώς υποχρεωμένη να σπαταλήσεις τον χρόνο σου αλλά δεν μπορείς να αρνείσαι δώσεις σημασία στο θέμα του νήματος και παράλληλα να με ρωτάς πράγματα σχετικά, πράγματα που λίγο πολύ απαντώνται κιόλας στο OP. Καταλαβαίνεις....
Δεν είναι θέμα χρόνου ούτε αρνητικής διάθεσης. Κι επειδή όντως το ακουστικό με κούρασε, διάβασα και τα pdf που έβαλες. Μπορείς λοιπόν να γίνεις λίγο πιο σαφής, γράφοντας δύο ή τρεις αράδες για το ποιο ακριβώς είναι το θέμα στο οποίο θέλεις να εστιάσουμε, αφήνοντας στην άκρη το τι έπρεπε και το τι όχι να είναι προφανές;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Nero

Re: Οι φωνές των δούλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 16 Σεπ 2019, 21:04

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2019, 21:00
Nero έγραψε:
16 Σεπ 2019, 20:43
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2019, 20:39
Όχι. Σε σχέση με τι πρέπει να μου κάνουν εντύπωση; Για να γίνω πιο κατανοητή, ξέχνα το χρώμα και πες μου ποια ακριβώς ήταν η διαφορά αυτών των ανθρώπων από τους άλλους φτωχούς (μετανάστες ή μη) τόσο στις ΗΠΑ όσο και στην Ευρώπη, που δούλευαν στα σπίτια και τα κτήματα των γαιοκτημόνων, απλώς για να εξασφαλίσουν τροφή και στέγη.
Νομίζω στα βιντεο που έβαλα περιγράφουν αρκετά καλά ποιες ήταν οι διαφορές τους απο ένα ελεύθερο φτωχό αγρότη. Το καταλαβαίνω να μην σε ενδιαφέρουν, δεν είσαι προφανώς υποχρεωμένη να σπαταλήσεις τον χρόνο σου αλλά δεν μπορείς να αρνείσαι δώσεις σημασία στο θέμα του νήματος και παράλληλα να με ρωτάς πράγματα σχετικά, πράγματα που λίγο πολύ απαντώνται κιόλας στο OP. Καταλαβαίνεις....
Δεν είναι θέμα χρόνου ούτε αρνητικής διάθεσης. Κι επειδή όντως το ακουστικό με κούρασε, διάβασα και τα pdf που έβαλες. Μπορείς λοιπόν να γίνεις λίγο πιο σαφής, γράφοντας δύο ή τρεις αράδες για το ποιο ακριβώς είναι το θέμα στο οποίο θέλεις να εστιάσουμε, αφήνοντας στην άκρη το τι έπρεπε και το τι όχι να είναι προφανές;
Μα όπου θες εστίασε(αν θες να εστιάσεις κάπου). Αρχίζω να πιστεύω ότι ψάχνεις σε όλα τα ποστ ένα ύπουλο προπαγανδιστικό μήνυμα. Σε διαβεβαιώ ότι εδώ τουλάχιστον δεν υπάρχει :lol: απλά πόσταρα ένα υλικό που θεωρώ ενδιαφέρον, κάπως συγκινητικό και όχι πολύ γνωστό. Αυτό είναι όλο :102:

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29758
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Οι φωνές των δούλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 16 Σεπ 2019, 21:08

Μουσικό διάλειμμα:



"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Georg Von Balkanen
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: 04 Σεπ 2019, 11:33

Re: Οι φωνές των δούλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georg Von Balkanen » 16 Σεπ 2019, 21:12

Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2019, 00:47
Nero έγραψε:
15 Σεπ 2019, 23:09
Δε βλέπω κίνηση γμτ. Είπα να το βάλω στο πχορουμ που έχει τέτοιες ευαισθησίες, που άτομα όπως ο Kauldron, o Ju-87 και ο Μπίστης θα το εκτιμήσουν :003:
Μια χαρά συμμερίζομαι αυτά που πέρασαν οι μαύροι δούλοι στα χέρια των λευκών.
Άλλωστε και οι Έλληνες ήταν δούλοι στα χέρια χειρότερων κτηνών (αν και είναι gμάλλον υβριστικό προς τα ζώα ν' αποκαλείς τους Τούρκους κτήνη), των Τούρκων, αλλά δε σε βλέπω να ευαισθητοποιείσαι εκεί.
Έλεος με τις ανιστόρητες ΒΛΑΚΕΙΕΣ. Απο που και ως που ένας δούλος εχει δικές του επιχειρήσεις, δικο του στόλο, μετέχει στα αξιώματα του κράτους, υπηρετεί στα επιλεκτα σώματα στρατού, μπορεί να βγει απο τη χώρα όποτε γουστάρει και και και...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Οι φωνές των δούλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Σεπ 2019, 21:17

Οθωμανέλλην έγραψε:
16 Σεπ 2019, 21:12
Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2019, 00:47
Nero έγραψε:
15 Σεπ 2019, 23:09
Δε βλέπω κίνηση γμτ. Είπα να το βάλω στο πχορουμ που έχει τέτοιες ευαισθησίες, που άτομα όπως ο Kauldron, o Ju-87 και ο Μπίστης θα το εκτιμήσουν :003:
Μια χαρά συμμερίζομαι αυτά που πέρασαν οι μαύροι δούλοι στα χέρια των λευκών.
Άλλωστε και οι Έλληνες ήταν δούλοι στα χέρια χειρότερων κτηνών (αν και είναι gμάλλον υβριστικό προς τα ζώα ν' αποκαλείς τους Τούρκους κτήνη), των Τούρκων, αλλά δε σε βλέπω να ευαισθητοποιείσαι εκεί.
Έλεος με τις ανιστόρητες ΒΛΑΚΕΙΕΣ. Απο που και ως που ένας δούλος εχει δικές του επιχειρήσεις, δικο του στόλο, μετέχει στα αξιώματα του κράτους, υπηρετεί στα επιλεκτα σώματα στρατού, μπορεί να βγει απο τη χώρα όποτε γουστάρει και και και...
Και στην περσική αυτοκρατορία υπήρχαν δούλοι που είχαν και οι ίδιοι δικούς τους δούλους, όπως ο Υδάρνης.
Εν τω μεταξύ ο Δαρείος είχε πεθάνει και είχε αναλάβει ο Ξέρξης, τους δέχθηκε όμως προηγουμένως ο στρατηγός Υδάρνης ο οποίος και τους συμβούλευσε να προσκυνήσουν τον Μεγάλο βασιλέα και να αφιερωθούν σ΄ εκείνον που ξέρει να τιμά τους γενναίους άνδρες. Τότε οι δύο Σπαρτιάτες του απάντησαν: " Μας συμβουλεύεις αυτό γιατί γνωρίζεις μόνο τη δουλεία, την ελευθερία δεν τη γνώρισες ποτέ, γιατί αν την γνώριζες θα μας συμβούλευες να πολεμούμε γι΄ αυτήν όχι μόνο με δόρατα αλλά και με τσεκούρια (πέλεκες)".
Δεν είναι πρωτοφανές. Δούλος είσαι όταν κάποιος άλλος δικαιούται ν' αποφασίζει αν θα ζήσεις ή θα πεθάνεις.
Άλλωστε τους μπουνταλάδες τους Μογγόλους τους συνέφερε να επιτρέπουν την επιχειρηματικότητα, αφού τόσους φόρους εισέπρατταν χωρίς να κάνουν τίποτα.

Υ.Γ.
Σκατά στην Τουρκία.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69775
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι φωνές των δούλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Σεπ 2019, 21:18

Nero έγραψε:
16 Σεπ 2019, 21:04
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2019, 21:00
Nero έγραψε:
16 Σεπ 2019, 20:43


Νομίζω στα βιντεο που έβαλα περιγράφουν αρκετά καλά ποιες ήταν οι διαφορές τους απο ένα ελεύθερο φτωχό αγρότη. Το καταλαβαίνω να μην σε ενδιαφέρουν, δεν είσαι προφανώς υποχρεωμένη να σπαταλήσεις τον χρόνο σου αλλά δεν μπορείς να αρνείσαι δώσεις σημασία στο θέμα του νήματος και παράλληλα να με ρωτάς πράγματα σχετικά, πράγματα που λίγο πολύ απαντώνται κιόλας στο OP. Καταλαβαίνεις....
Δεν είναι θέμα χρόνου ούτε αρνητικής διάθεσης. Κι επειδή όντως το ακουστικό με κούρασε, διάβασα και τα pdf που έβαλες. Μπορείς λοιπόν να γίνεις λίγο πιο σαφής, γράφοντας δύο ή τρεις αράδες για το ποιο ακριβώς είναι το θέμα στο οποίο θέλεις να εστιάσουμε, αφήνοντας στην άκρη το τι έπρεπε και το τι όχι να είναι προφανές;
Μα όπου θες εστίασε(αν θες να εστιάσεις κάπου). Αρχίζω να πιστεύω ότι ψάχνεις σε όλα τα ποστ ένα ύπουλο προπαγανδιστικό μήνυμα. Σε διαβεβαιώ ότι εδώ τουλάχιστον δεν υπάρχει :lol: απλά πόσταρα ένα υλικό που θεωρώ ενδιαφέρον, κάπως συγκινητικό και όχι πολύ γνωστό. Αυτό είναι όλο :102:
Αυτό ακριβώς κατάλαβα κι εγώ. Απλώς δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να ψάχνω το ενδιαφέρον και τη συγκίνηση μόνον στη συντηρητική και καθώς πρέπει :8) έκφραση της. Ειλικρινά έχει αρχίσει και με κουράζει αυτό το πράγμα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42876
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Οι φωνές των δούλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Σεπ 2019, 21:18

Not sure αν πρέπει να θαυμάσω το Νέρο για την υπομονή του ή να αρχίσω να ανησυχώ ότι βιώνει dissociation.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Nero

Re: Οι φωνές των δούλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 16 Σεπ 2019, 21:20

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Σεπ 2019, 21:18
Not sure αν πρέπει να θαυμάσω το Νέρο για την υπομονή του ή να αρχίσω να ανησυχώ ότι βιώνει dissociation.
κι εγώ εκπλήσσομαι με τον εαυτό μου είναι αλήθεια. Το εκλαμβάνω ως θετικό :D

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Οι φωνές των δούλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Σεπ 2019, 21:25

Δείγμα της ανθρωπιστικής αντιμετώπισης των Οθωμανών προς τους κατακτημένους λαούς:

Εικόνα
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Οι φωνές των δούλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 17 Σεπ 2019, 00:12

nemo έγραψε:
16 Σεπ 2019, 20:57
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
16 Σεπ 2019, 17:59
Sid Vicious έγραψε:
16 Σεπ 2019, 17:52
Δεν εγραψα κάτι τέτοιο, για την συμβολή των μουσουλμάνων έγραψα, δεν έβγαλα αμοιρους ευθυνών κάποιους Ευρωπαίους (Ισπανούς,. Πορτογάλους, Ολλανδους, Βρετανούς,Γάλλους).
Εσύ τι ενοχλεισαι τόσο; Επειδή θιχτηκαν οι καλοί αγαπημένοι σου μουσουλμάνοι;
Ωραία αφού συμφωνούμε ότι οι Μουσουλμάνοι και οι Ευρωπαίοι
έκαναν εμπόριο δούλων,δεν υπάρχει λόγος να συζητάμε άλλο.
Επειδή όμως το θέμα αφορά την Αμερική,ναι εκεί ήταν υπέυθυνοι
οι Λευκοί Ευρωπαίοι.Αλλού όχι,εκεί ναι.
όχι δεν συμφωνείτε -ενω έχεις τις γνώσεις δεν εστιάζεις σε αυτό που σου λέει την αρχή των δεινών των μαύρων στις ηπα
έχει σημασία για να προχωρήσει σωστά η συζήτηση
Ναι κατάλαβα ότι οι Μουσουλμάνοι πουλούσαν πρώτοι
τους Μάυρους.So fucking what?Τι προσθέτει αυτή η πληροφορία
στη συζήτηση?Για τους μαύρους στις ΗΠΑ άνοιξε το νήμα και
για την περιγραφή εκ μέρους τους των συνθήκων ζωής τους.
Θες να μιλήσουμε γενικά για τη δουλεία,άνοιξε νέο νήμα.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34751
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Οι φωνές των δούλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 17 Σεπ 2019, 01:18

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2019, 20:39
Nero έγραψε:
16 Σεπ 2019, 17:08
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2019, 16:59


Ομολογώ ότι δεν κατάλαβα ποιο ακριβώς είναι το θέμα.

Η σκλαβιά γενικώς και αορίστως, οι συνθήκες διαβίωσης, η διαφορά των δούλων από τους ανειδίκευτους εργάτες εκείνης της εποχής... τι ακριβώς;
οι μαρτυρίες καλή μου, οι μαρτυρίες απο μόνες τους. Δε σου κάνουν καμια εντύπωση;
Όχι. Σε σχέση με τι πρέπει να μου κάνουν εντύπωση; Για να γίνω πιο κατανοητή, ξέχνα το χρώμα και πες μου ποια ακριβώς ήταν η διαφορά αυτών των ανθρώπων από τους άλλους φτωχούς (μετανάστες ή μη) τόσο στις ΗΠΑ όσο και στην Ευρώπη, που δούλευαν στα σπίτια και τα κτήματα των γαιοκτημόνων, απλώς για να εξασφαλίσουν τροφή και στέγη.
Oι τελευταίοι μπορούσαν να φύγουν όποτε ήθελαν.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69775
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι φωνές των δούλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Σεπ 2019, 09:00

πατησιωτης έγραψε:
17 Σεπ 2019, 01:18
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2019, 20:39
Nero έγραψε:
16 Σεπ 2019, 17:08


οι μαρτυρίες καλή μου, οι μαρτυρίες απο μόνες τους. Δε σου κάνουν καμια εντύπωση;
Όχι. Σε σχέση με τι πρέπει να μου κάνουν εντύπωση; Για να γίνω πιο κατανοητή, ξέχνα το χρώμα και πες μου ποια ακριβώς ήταν η διαφορά αυτών των ανθρώπων από τους άλλους φτωχούς (μετανάστες ή μη) τόσο στις ΗΠΑ όσο και στην Ευρώπη, που δούλευαν στα σπίτια και τα κτήματα των γαιοκτημόνων, απλώς για να εξασφαλίσουν τροφή και στέγη.
Oι τελευταίοι μπορούσαν να φύγουν όποτε ήθελαν.
Εννοείς ότι όσοι ακούγονται στα ηχογραφημένα αποσπάσματα ήθελαν να φύγουν και δεν μπορούσαν;
Να πάνε που και να κάνουν τι; Και σε ποια ακριβώς χρονική περίοδο αναφερόμαστε;

Για να μη χανόμαστε, εγώ βλέπω στο θέμα δύο σχήματα (ή πλαίσια αν θέλεις). Το ένα είναι ο ρατσισμός προς τους μαύρους, που ίσχυε ακόμη και μετά την "απελευθέρωση" τους και το άλλο ο θεσμός της δουλείας ή σκλαβιάς εκτός του ρατσιστικού πλαισίου, που αφορά αμιγώς σε νοοτροπία και όχι νομολογία. Και κάπου έχω την εντύπωση ότι συγχωνεύονται, όταν αναφερόμαστε σε αυτό το θέμα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιστορία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών