Ηχητικό: Η φωνή του Τσάρου Νικολάου του β' της Ρωσίας

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις, αναδρομές
Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27230
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ηχητικό: Η φωνή του Τσάρου Νικολάου του β' της Ρωσίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 18 Ιούλ 2021, 20:38

Maspoli έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:37
George_V έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:36

Μου μπλεκεις γεγονότα που εγιναν εν βρασμω στιγμιαια με μια εν ψυχρω εκτέλεση?

Καλο αλλα δεν τσιμπάω.
ΟΚ.
Καταλάβαμε...
Οταν συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια τι απαντηση περιμενεις ακριβως να παρεις?

Οταν συγκρινεις αυθόρμητες πράξεις με μια αποφασισμένη διαταγη εγω τι πρεπει να πω?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42957
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ηχητικό: Η φωνή του Τσάρου Νικολάου του β' της Ρωσίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 18 Ιούλ 2021, 20:39

George_V έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:36
Maspoli έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:33
George_V έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:29

Εγω δεν εχω κανενα πονο.

Εσυ ζοριζεσαι.

Εγω θεωρω και τη μια εκτελεση και την αλλη απαισιες.

Εσυ παλι μονο τη μια θεωρεις απαίσια και για την αλλη χαιρεσαι.

Συγχαρητηρια λοιπον που χαιρεσαι με το θανατο παιδιων.

Δεν εχω να πω κατι αλλο.
Ωραία. Ας μην πεις κάτι άλλο σε αυτό. Τι γνώμη έχεις για τα συμβάντα στην άλωση της Τριπολιτσάς;
Μου μπλεκεις γεγονότα που εγιναν εν βρασμω στιγμιαια με μια εν ψυχρω εκτέλεση?

Καλο αλλα δεν τσιμπάω.
Όπως απέφυγες να απαντήσεις και στο GOTικό ερώτημα που έκανα;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17567
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Ηχητικό: Η φωνή του Τσάρου Νικολάου του β' της Ρωσίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 18 Ιούλ 2021, 20:39

George_V έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:38

Οταν συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια τι απαντηση περιμενεις ακριβως να παρεις?
Ειπα ότι καταλάβαμε.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27230
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ηχητικό: Η φωνή του Τσάρου Νικολάου του β' της Ρωσίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 18 Ιούλ 2021, 20:40

Maspoli έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:39
George_V έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:38

Οταν συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια τι απαντηση περιμενεις ακριβως να παρεις?
Ειπα ότι καταλάβαμε.
Για πες μου εσυ τωρα...

Ειναι το ιδιο μια αυθορμητη μη ελεγχομενη πράξη με μια κατευθυνομενη αποφασισμένη διαταγη?

Για πες...
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17567
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Ηχητικό: Η φωνή του Τσάρου Νικολάου του β' της Ρωσίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 18 Ιούλ 2021, 20:48

George_V έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:40
Maspoli έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:39
George_V έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:38

Οταν συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια τι απαντηση περιμενεις ακριβως να παρεις?
Ειπα ότι καταλάβαμε.
Για πες μου εσυ τωρα...

Ειναι το ιδιο μια αυθορμητη μη ελεγχομενη πράξη με μια κατευθυνομενη αποφασισμένη διαταγη?

Για πες...
Πόσοι αρβανίτες σκοτώθηκαν στην Τριπολιτσά κατά την άλωση;

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27230
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ηχητικό: Η φωνή του Τσάρου Νικολάου του β' της Ρωσίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 18 Ιούλ 2021, 20:50

Maspoli έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:48
George_V έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:40
Maspoli έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:39


Ειπα ότι καταλάβαμε.
Για πες μου εσυ τωρα...

Ειναι το ιδιο μια αυθορμητη μη ελεγχομενη πράξη με μια κατευθυνομενη αποφασισμένη διαταγη?

Για πες...
Πόσοι αρβανίτες σκοτώθηκαν στην Τριπολιτσά κατά την άλωση;
Απαντα πρωτα στο ερωτημα μου.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17567
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Ηχητικό: Η φωνή του Τσάρου Νικολάου του β' της Ρωσίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 18 Ιούλ 2021, 20:52

Επιλεκτικότητα και στο ποιος θα απαντά πρώτος;

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27230
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ηχητικό: Η φωνή του Τσάρου Νικολάου του β' της Ρωσίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 18 Ιούλ 2021, 20:53

Maspoli έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:52
Επιλεκτικότητα και στο ποιος θα απαντά πρώτος;
Οχι.

Απλα εθεσα ενα διευκρινιστικο ερώτημα για να ξεκαθαρισουμε και το δικο σου ερωτημα.

Οποτε διευκρινισε μου την απορια και συνεχιζουμε.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Ηχητικό: Η φωνή του Τσάρου Νικολάου του β' της Ρωσίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 18 Ιούλ 2021, 21:57

Golden Age έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:00
Gewponos90 έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 19:33


Δεν μιλάμε για την σφαγή ΑΠΛΩΝ γυναικόπαιδων από τις χιλιάδες που έχουν γίνει από όλες τις πλευρές (και που η κάθε πλευρά επιλέγει για ποια από αυτές θα ευαισθητοποιηθεί.) Μιλάμε για την σφαγή γυναικόπαιδων που άμα ζούσαν ανά πάσα στιγμή θα μπορούσαν να δημιουργήσουν πρόβλημα με πάμπολλους τρόπους . Το είδαμε μόνο και μόνο με τα σενάρια που ήθελαν την Αναστασία να έχει επιζήσει.


[...]

Αλλά είμαστε ειλικρινής μεταξύ μας, που σας έπιασε στεναχώρια για κάποια γυναικόπαιδα που σφάχτηκαν το 1917 και για τα σημερινά βρίσκετε ένα σωρό δικαιολογιες
Ήταν σφαγή γυναικόπαιδων που δεν είχαν κάνει απολύτως τίποτα (όχι ότι η δολοφονία του Τσάρου δικαιολογούνταν...) . Και μάλιστα άγρια. Μιλάμε για τύπους που έσφαζαν με τις ξιφολόγχες αγοράκια και κοριτσάκια που η΄ταν ήδη τραυματισμένα απο σφαίρες και στη συνέχεια τα ξαναπυροβολούσαν...

Τί προβλήματα θα τους δημιουργούσαν μικρά παιδάκια;

Και σιγά τί επιρροή είχε η φήμη της Αναστασίας. Τουλάχιστον οι μισοί απο τους ανώτερους ηγέτες του Λευκού Στρατού συμμετείχαν στη Φεβρουαριανή επανάσταση.

Απλά, έτσι είναι ο κομμουνισμός. Το είδαμε και στα πιο σύγχρονα χρόνια, στο Αφγανιστάν που βομβάρδιζαν γυναικόπαιδα... Και για εκεί πάλι δικαιολογίες βρίσκατε.

Φυσικά και είναι σφαγή γυναικόπαιδων που τα γυναικόπαιδα ως γνωστόν δεν κάνουν τίποτα.

(Και προφανώς δεν θα συμφωνούσες και με την δολοφονία του Τσάρου, αλλά μόνο τις δολοφονίες που είχε κάνει αυτός).


Εγώ το υποκριτικό του να διαλέγεις αποτροπιασμό στην σφαγή γυναικόπαιδων, ενώ άλλες φορές βρίσκουμε δικαιολογιες σχολιασα
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11232
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Ηχητικό: Η φωνή του Τσάρου Νικολάου του β' της Ρωσίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 18 Ιούλ 2021, 22:01

Παμε παλι: Ειχες εκατονταδες χιλιαδες εκτελεσεις κατα την διαρκεια του εμφυλιου. Δεν ηταν μονο αυτοι που εκτελεστηκαν
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ηχητικό: Η φωνή του Τσάρου Νικολάου του β' της Ρωσίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 18 Ιούλ 2021, 22:12

Γω την άποψη μου την κατέθεσα απ' την αρχή και δεν έχει αλλάξει. Αν εσείς θέλετε να φτάσετε απ' τη Ρωσία ,στην Τριπολιτσά και μετά στο Γραμμοβίτσι ,τι να πω. :102:

Άβαταρ μέλους
Fipps
Δημοσιεύσεις: 865
Εγγραφή: 23 Μάιος 2020, 15:08
Phorum.gr user: Fipps
Τοποθεσία: Καβάλα

Re: Ηχητικό: Η φωνή του Τσάρου Νικολάου του β' της Ρωσίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fipps » 18 Ιούλ 2021, 22:35

Ναι πολύ μεγάλος ηγέτης τι να σου πω...
Ήταν τόσο ικανός και τόσο γενναίος ηγέτης, που όταν του έλεγαν οι σύμβουλοί του πως πρέπει να εχει σε επιφυλακή τον στρατό γιατι οι Γερμανοί το πάνε για πόλεμο, αυτού του η απάντηση ήταν:
"Ο ξάδερφος Βίλλυ δεν θα μου το έκανε ποτέ αυτό".
Ήταν τόσο αποφασίστηκος και καλός κυβερνήτης, που συμβουλευόταν για κρατικά θέματα έναν αγράμματο, απατεώνα, τραγόπαππα που του πηδούσε τη γυναίκα και τις μισές ξαδέρφες και κουνιάδες του.
Ήταν ο καταλληλότερος Τσάρος, την καταλληλότερη στιγμή για τους Ρεπουμπλικάνους και τους μπολσεβίκους επαναστάτες της Ρωσίας.
Δεν ήξερε τι του γινόταν. Ήταν ο ακαταλληλότερος άνθρωπος για Τσάρος της Ρωσίας εκείνη την περίοδο.
Ζούσε σε μια γυάλα και δεν είχε ιδέα για το τι γίνεται έξω από αυτήν.
Οι ευνούχοι των βυζαντινών παλατιών, θα ήταν ικανότεροι για Τσάροι από αυτόν.

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Ηχητικό: Η φωνή του Τσάρου Νικολάου του β' της Ρωσίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 18 Ιούλ 2021, 22:56

George_V έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:40
Maspoli έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:39
George_V έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:38

Οταν συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια τι απαντηση περιμενεις ακριβως να παρεις?
Ειπα ότι καταλάβαμε.
Για πες μου εσυ τωρα...

Ειναι το ιδιο μια αυθορμητη μη ελεγχομενη πράξη με μια κατευθυνομενη αποφασισμένη διαταγη?

Για πες...

Στην ουσία της ναι. Νεκρά γυναικόπαιδα από την μια, νεκρά γυναικόπαιδα από την άλλη. Λέω από το απόγευμα ότι ορισμένοι χρησιμοποιούν υποκριτικά την σφαγή γυναικόπαιδων όπως τους βολεύει.
Από κάποιους σαν τον golden age που αγόραζε ένα περιοδικό που αρθρογραφούσε με τίτλους Χίτλερ για χίλια χρόνια, η ο εθνικοσοσιαλισμός έφερε το φως στην Ευρώπη το περίμενα γιατί πρέπει να υπερασπιστεί κάπως την ξεδοντιασμενη ιδεολογία του η να επανενταχτει στην κοινωνία.

Από εσένα δεν το περίμενα. Αφού σοκάρεσαι τόσο πολύ, ελπιζω από εδώ και πέρα να αρχίσεις να ανοίγεις νήματα που πέφτουν οι βόμβες βροχή και έχουμε 10αδες νεκρά γυναικόπαιδα γιατί και αυτά τραγωδία είναι. Αλλά βλέπεις εκεί έχουμε <<δεν φταίμε εμείς που τα σκοτώνουμε, αλλά φταίνε οι άλλοι που τα χρησιμοποιούν σαν ασπίδες>>, <<ε και τι να κάνουμε, στον πόλεμο δεν μοιράζουμε γαρύφαλλα>> και αν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και βομβαρδίζουμε κανά σχολειο οπότε δεν έχουμε άλλη δικαιολογία <<συγγνώμη λάθος αλλά και τι να γίνει>>.

Αυτά συμβαίνουν ΣΗΜΕΡΑ. Οπότε ας αφησουμε τις ερμηνείες για το ποια σφαγή γυναικόπαιδων είναι εν βρασμώ ψυχής ( γιατί μας βολεύει) και το ποια ο άλλος την έκανε γιατί ήταν τέρας και γουστάρε.


Και επειδή έφερες και το ηλίθιο επιχείρημα αν άλλος χρήστης θα το έκανε, νομίζω ότι συμφωνούμε όλοι πως κανένας χρήστης εδώ μέσα δεν είναι ικανός να δολοφονήσει κανέναν ακόμα και αν ταξίδευε πίσω στον χρόνο. Όχι τα παιδιά, αλλά ούτε τον ίδιο τον Ρομανόφ. ( Η τον Λένιν, η τον Αντρέα, η τον Μητσοτάκη). Αν πάλι είχε μεγαλώσει εκείνη την εποχή και είχε στην οικογένεια του 2-3 νεκρούς, γιατί έτσι, μια χαρά θα μπορουσε
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Fipps
Δημοσιεύσεις: 865
Εγγραφή: 23 Μάιος 2020, 15:08
Phorum.gr user: Fipps
Τοποθεσία: Καβάλα

Re: Ηχητικό: Η φωνή του Τσάρου Νικολάου του β' της Ρωσίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fipps » 18 Ιούλ 2021, 23:00

Όσο για το θέμα της εκτέλεσης του και της οικογένειάς του, όσο και να μην του άξιζε αυτού και πόσο μάλλον της οικογένειάς του ένα τέτοιο τέλος, μην ξεχνάτε, ότι μιλάμε για Αυτοκρατορική οικογένεια.
Δεν ήταν απλοί πολίτες που έτυχε καποιος από αυτούς να κυβερνήσει. Ήταν μέλη μιας από τις ισχυρότερες και παλαιότερες αυτοκρατορικές δυναστείες τις Ευρώπης.
Όσο αθώοι και φαινομενικά ακίνδυνοι να φαίνονταν την συγκεκριμένη στιγμή ως άνθρωποι, δεν έπαυαν να είναι επικίνδυνοι για ένα αντιμοναρχικο καθεστώς.
Οποιαδήποτε στιγμή θα μπορούσαν,όσο ανίσχυροι και απομονωμένοι και να ηταν, να δημιουργησουν μεγάλο πρόβλημα στο καινούργιο καθεστώς.
Να τους φυλακίσεις δεν μπορούσες, καθώς έτσι θα υπηρχε ανα πάσα στιγμή ο κίνδυνος ταραχών από ντόπιους υποστηρικτές τους, καθώς 5 αιώνες βασιλείας τους είχαν δημιουργήσει σίγουρα έναν ισχυρότατο πυρήνα υποστηρικτών.
Να τους εξωρισεις δεν θα μπορούσες, γιατί έτσι θα γίνονταν ένα ισχυρότατο οπλο-εργαλειο στα χέρια των εξωτερικών εχθρών σου.
Μια λύση έμενε λοιπόν.
Όσο για τα άλλα μέλη, δυστυχώς εάν και δεν έφταιγαν σε τίποτα, δεν μπορεί να πει κανείς ότι ο αδύναμος, αιμοφιλικος, 13χρονος Αλέξανδρος ή οι αδελφές του έφταιγαν σε τίποτα, θα ήταν σίγουρο πως εάν αφήνονταν ελεύθεροι ή εξωριζονταν, θα γίνονταν πόλος έλξης όλων των αντιφρονούντων και των εξωτερικών εχθρών του νέου καθεστώτος.
Το να είσαι μέλος μιας βασιλικής οικογένειας εκτός από όλα τα προνόμια που σου δινει, επιφέρει δυστυχώς και την συλλογική ευθύνη. Γιατί πάντοτε θα θεωρείσαι εν δυνάμει βασιλιάς ή αυτοκράτορας.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27230
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ηχητικό: Η φωνή του Τσάρου Νικολάου του β' της Ρωσίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 18 Ιούλ 2021, 23:22

Gewponos90 έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 22:56
George_V έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:40
Maspoli έγραψε:
18 Ιούλ 2021, 20:39


Ειπα ότι καταλάβαμε.
Για πες μου εσυ τωρα...

Ειναι το ιδιο μια αυθορμητη μη ελεγχομενη πράξη με μια κατευθυνομενη αποφασισμένη διαταγη?

Για πες...

Στην ουσία της ναι. Νεκρά γυναικόπαιδα από την μια, νεκρά γυναικόπαιδα από την άλλη. Λέω από το απόγευμα ότι ορισμένοι χρησιμοποιούν υποκριτικά την σφαγή γυναικόπαιδων όπως τους βολεύει.
Από κάποιους σαν τον golden age που αγόραζε ένα περιοδικό που αρθρογραφούσε με τίτλους Χίτλερ για χίλια χρόνια, η ο εθνικοσοσιαλισμός έφερε το φως στην Ευρώπη το περίμενα γιατί πρέπει να υπερασπιστεί κάπως την ξεδοντιασμενη ιδεολογία του η να επανενταχτει στην κοινωνία.

Από εσένα δεν το περίμενα. Αφού σοκάρεσαι τόσο πολύ, ελπιζω από εδώ και πέρα να αρχίσεις να ανοίγεις νήματα που πέφτουν οι βόμβες βροχή και έχουμε 10αδες νεκρά γυναικόπαιδα γιατί και αυτά τραγωδία είναι. Αλλά βλέπεις εκεί έχουμε <<δεν φταίμε εμείς που τα σκοτώνουμε, αλλά φταίνε οι άλλοι που τα χρησιμοποιούν σαν ασπίδες>>, <<ε και τι να κάνουμε, στον πόλεμο δεν μοιράζουμε γαρύφαλλα>> και αν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και βομβαρδίζουμε κανά σχολειο οπότε δεν έχουμε άλλη δικαιολογία <<συγγνώμη λάθος αλλά και τι να γίνει>>.

Αυτά συμβαίνουν ΣΗΜΕΡΑ. Οπότε ας αφησουμε τις ερμηνείες για το ποια σφαγή γυναικόπαιδων είναι εν βρασμώ ψυχής ( γιατί μας βολεύει) και το ποια ο άλλος την έκανε γιατί ήταν τέρας και γουστάρε.


Και επειδή έφερες και το ηλίθιο επιχείρημα αν άλλος χρήστης θα το έκανε, νομίζω ότι συμφωνούμε όλοι πως κανένας χρήστης εδώ μέσα δεν είναι ικανός να δολοφονήσει κανέναν ακόμα και αν ταξίδευε πίσω στον χρόνο. Όχι τα παιδιά, αλλά ούτε τον ίδιο τον Ρομανόφ. ( Η τον Λένιν, η τον Αντρέα, η τον Μητσοτάκη). Αν πάλι είχε μεγαλώσει εκείνη την εποχή και είχε στην οικογένεια του 2-3 νεκρούς, γιατί έτσι, μια χαρά θα μπορουσε
Α δλδ εξομοιώνεις την αυθόρμητη ανεξέλεγκτη πράξη με την κατευθυνομενη αποφασισμένη εντολή.

Κρίμα. Ούτε εγώ το περίμενα αυτό από σένα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιστορία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών