Όλη η ιστορία της δεξιάς

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις, αναδρομές
Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Όλη η ιστορία της δεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 18 Ιαν 2021, 04:48

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
17 Ιαν 2021, 14:58
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
17 Ιαν 2021, 12:43
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
15 Ιαν 2021, 20:05
Χρόνια περιμένω για τη στιγμή που θα πάω στο ΕΚΠΑ για να μελετήσω στη βιβλιοθήκη του Ιστορικού και ο σεκιουριτάς ή ο αστυνομικός στην είσοδο θα μου ζητήσουν να τους δείξω ταυτότητα. Ο ΚΑΙΡΟC ΓΑΡ ΕΓΓΥC; :romance-hearteyes:
Σου αρέσουν οι σεκιουριτάδες και οι αστυνομικοί?
Για ποιο λόγο σε ενοχλεί ;
Στο να σου ζητήσουν τα στοιχεία σου όταν μπαίνεις σε ένα πανεπιστήμιο η βιβλιοθήκη;
Δε με ενοχλεί αλλά δε βλέπω και το λόγο να γίνει. Τα χρόνια που δε μου ζητούσαν τι συνέβη δηλαδή?

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Όλη η ιστορία της δεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 18 Ιαν 2021, 04:50

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
17 Ιαν 2021, 20:38
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
17 Ιαν 2021, 12:43
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
15 Ιαν 2021, 20:05
Χρόνια περιμένω για τη στιγμή που θα πάω στο ΕΚΠΑ για να μελετήσω στη βιβλιοθήκη του Ιστορικού και ο σεκιουριτάς ή ο αστυνομικός στην είσοδο θα μου ζητήσουν να τους δείξω ταυτότητα. Ο ΚΑΙΡΟC ΓΑΡ ΕΓΓΥC; :romance-hearteyes:
Σου αρέσουν οι σεκιουριτάδες και οι αστυνομικοί?
Μου αρέσει η νομιμότητα. Εξάλλου δεν έχω να κρύψω κάτι. Εσύ;
Προφανώς έχεις να πατήσεις το πόδι σου πολλά χρόνια σε ελληνικό πανεπιστήμιο γιατί δε ξέρεις πως α) σεκιουριτάδες υπάρχουν ήδη
β) η πρόσβαση στις βιβλιοθήκες δεν είναι απολύτως ελεύθερη γ) Έχουν να γίνουν καταλήψεις από το 2011(πλην
ΑΣΟΕΕ).

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Όλη η ιστορία της δεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 18 Ιαν 2021, 05:06

Επίσης, πόσες φορές πρέπει να εξηγηθεί επιτέλους πως οι κακουργηματικές πράξεις εντός πανεπιστημίων διώκονται και διώκονταν
διαχρονικά αυτεπαγγέλτως? Όταν και αν πουλάς ναρκωτικά σε ένα πανεπιστήμιο, δε καλύπτεσαι από το άσυλο για αυτό κιόλας
έχουν γίνει στο παρελθόν συλλήψεις από την Αστυνομία σε εστίες και άλλους ακαδημαϊκούς χώρους χωρίς τη συναίνεση της Πρυτανείας.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29092
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Όλη η ιστορία της δεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 18 Ιαν 2021, 05:23

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
18 Ιαν 2021, 05:06
Επίσης, πόσες φορές πρέπει να εξηγηθεί επιτέλους πως οι κακουργηματικές πράξεις εντός πανεπιστημίων διώκονται και διώκονταν
διαχρονικά αυτεπαγγέλτως? Όταν και αν πουλάς ναρκωτικά σε ένα πανεπιστήμιο, δε καλύπτεσαι από το άσυλο για αυτό κιόλας
έχουν γίνει στο παρελθόν συλλήψεις από την Αστυνομία σε εστίες και άλλους ακαδημαϊκούς χώρους χωρίς τη συναίνεση της Πρυτανείας.
Καλά άστο. Πολλές φορές κακουργηματικές πράξεις (ειδικά για θέματα πολιτικής βίας) έχουν καλυφθεί πίσω απο το άσυλο. Στο νόμο υπάρχουν παράθυρα και αντιπαράθυρα. Ακόμη και για το θέμα των ναρκωτικών θυμάμαι γινόταν χαμός το '16, με τη διακίνηση στα πανεπιστήμια.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29092
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Όλη η ιστορία της δεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 18 Ιαν 2021, 05:25

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
15 Ιαν 2021, 06:53
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
15 Ιαν 2021, 06:46
Στο πέρασμα των δεκαετιών, σε μια φωτογραφία.

Εικόνα
Στην σοβιετική ένωση δεν υπήρχαν ΜΑΤ ;
Υπήρχε άσυλο στα πανεπιστήμια από την σοβιετική αστυνομία;
Υπήρχαν. Αλλά μέχρι και τη διάλυσή της ο εξοπλισμός δεν ήταν αυτός που έχουν οι αρμόδιες αστυνομικές δυνάμεις για τα επεισόδια. Ήταν άλλου τύπου... :)

Ο οπορτουνιστής Γκορμπατσώφ στα χρόνια της Περεστρόικα είχε ξεκινήσει βέβαια την προσπάθεια προσαρμογής στα δημοκρατικά δεδομένα, αλλά δεν πρόλαβε.

Τα σοβιετικά ΜΑΤ:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29092
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Όλη η ιστορία της δεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 18 Ιαν 2021, 05:31

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
15 Ιαν 2021, 06:56
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
15 Ιαν 2021, 06:53
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
15 Ιαν 2021, 06:46
Στο πέρασμα των δεκαετιών, σε μια φωτογραφία.

Εικόνα
Στην σοβιετική ένωση δεν υπήρχαν ΜΑΤ ;
Υπήρχε άσυλο στα πανεπιστήμια από την σοβιετική αστυνομία;
Εσυ που ζεις στην Σ.Ε γραψε για την Σ.Ε.
Εγω ζω στην Ελλαδα.
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
15 Ιαν 2021, 07:14
Ας βαλω και την υπεραγαπημενη σου ιστορια της Δεξιας


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Αυτές οι εικόνες απο την Ελλάδα είναι;

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Όλη η ιστορία της δεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 18 Ιαν 2021, 06:01

Golden Age έγραψε:
18 Ιαν 2021, 05:23
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
18 Ιαν 2021, 05:06
Επίσης, πόσες φορές πρέπει να εξηγηθεί επιτέλους πως οι κακουργηματικές πράξεις εντός πανεπιστημίων διώκονται και διώκονταν
διαχρονικά αυτεπαγγέλτως? Όταν και αν πουλάς ναρκωτικά σε ένα πανεπιστήμιο, δε καλύπτεσαι από το άσυλο για αυτό κιόλας
έχουν γίνει στο παρελθόν συλλήψεις από την Αστυνομία σε εστίες και άλλους ακαδημαϊκούς χώρους χωρίς τη συναίνεση της Πρυτανείας.
Καλά άστο. Πολλές φορές κακουργηματικές πράξεις (ειδικά για θέματα πολιτικής βίας) έχουν καλυφθεί πίσω απο το άσυλο. Στο νόμο υπάρχουν παράθυρα και αντιπαράθυρα. Ακόμη και για το θέμα των ναρκωτικών θυμάμαι γινόταν χαμός το '16, με τη διακίνηση στα πανεπιστήμια.
Φίλε, το θέμα που συζητάμε το γνωρίζω πολύ περισσότερο από τους περισσότερους φορουμίτες γιατί μιλάω με βάση τι έχω δει με τα δικά
μου μάτια, όχι με βάση τι άκουσα ή τι μου είπαν. Έχω δει συλλήψεις σε ΕΜΠ, ΕΚΠΑ και ΑΣΟΕΕ. Οι κακουργηματικές πράξεις δεν καλύπτονται.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29092
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Όλη η ιστορία της δεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 18 Ιαν 2021, 06:26

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
18 Ιαν 2021, 06:01
Golden Age έγραψε:
18 Ιαν 2021, 05:23
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
18 Ιαν 2021, 05:06
Επίσης, πόσες φορές πρέπει να εξηγηθεί επιτέλους πως οι κακουργηματικές πράξεις εντός πανεπιστημίων διώκονται και διώκονταν
διαχρονικά αυτεπαγγέλτως? Όταν και αν πουλάς ναρκωτικά σε ένα πανεπιστήμιο, δε καλύπτεσαι από το άσυλο για αυτό κιόλας
έχουν γίνει στο παρελθόν συλλήψεις από την Αστυνομία σε εστίες και άλλους ακαδημαϊκούς χώρους χωρίς τη συναίνεση της Πρυτανείας.
Καλά άστο. Πολλές φορές κακουργηματικές πράξεις (ειδικά για θέματα πολιτικής βίας) έχουν καλυφθεί πίσω απο το άσυλο. Στο νόμο υπάρχουν παράθυρα και αντιπαράθυρα. Ακόμη και για το θέμα των ναρκωτικών θυμάμαι γινόταν χαμός το '16, με τη διακίνηση στα πανεπιστήμια.
Φίλε, το θέμα που συζητάμε το γνωρίζω πολύ περισσότερο από τους περισσότερους φορουμίτες γιατί μιλάω με βάση τι έχω δει με τα δικά
μου μάτια, όχι με βάση τι άκουσα ή τι μου είπαν. Έχω δει συλλήψεις σε ΕΜΠ, ΕΚΠΑ και ΑΣΟΕΕ. Οι κακουργηματικές πράξεις δεν καλύπτονται.
Κι εγώ γνωρίζω πολύ καλά, ότι για κακούργημα αστυνομικοί ζητούσαν απο πρύτανη να άρει το άσυλο και αυτός αρνούνταν.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Όλη η ιστορία της δεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 18 Ιαν 2021, 07:50

Οι Δεξιοι στην Ελλαδα βιαζουν απο το 1940 χαλαρα. Μιλαμε για παραδοση
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Όλη η ιστορία της δεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 18 Ιαν 2021, 09:33

Golden Age έγραψε:
18 Ιαν 2021, 06:26
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
18 Ιαν 2021, 06:01
Golden Age έγραψε:
18 Ιαν 2021, 05:23


Καλά άστο. Πολλές φορές κακουργηματικές πράξεις (ειδικά για θέματα πολιτικής βίας) έχουν καλυφθεί πίσω απο το άσυλο. Στο νόμο υπάρχουν παράθυρα και αντιπαράθυρα. Ακόμη και για το θέμα των ναρκωτικών θυμάμαι γινόταν χαμός το '16, με τη διακίνηση στα πανεπιστήμια.
Φίλε, το θέμα που συζητάμε το γνωρίζω πολύ περισσότερο από τους περισσότερους φορουμίτες γιατί μιλάω με βάση τι έχω δει με τα δικά
μου μάτια, όχι με βάση τι άκουσα ή τι μου είπαν. Έχω δει συλλήψεις σε ΕΜΠ, ΕΚΠΑ και ΑΣΟΕΕ. Οι κακουργηματικές πράξεις δεν καλύπτονται.
Κι εγώ γνωρίζω πολύ καλά, ότι για κακούργημα αστυνομικοί ζητούσαν απο πρύτανη να άρει το άσυλο και αυτός αρνούνταν.
Για ποιό κακούργημα? Τις καταλήψεις λες? Αν υποθέσουμε πως κατά τη διάρκεια αυτών τελούνται κακουργηματικές πράξεις, τι σε κάνει
να πιστεύεις πως θα αποτραπούν τέτοιες στο μέλλον από τη δημιουργία ενός ακόμη δημόσιου οργανισμού που θα στελεχώνεται από βύσματα?
Αν δεν παρεμβαίνει η original αστυνομία για λόγους πολιτικού κόστους, θα το κάνει αυτή που τα μέλη της θα είναι καθημερινά μέσα στο
πανεπιστήμιο και θα αλληλογλείφονται με τους φοιτητοσυνδικαλιστές?

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29092
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Όλη η ιστορία της δεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 18 Ιαν 2021, 09:47

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
18 Ιαν 2021, 09:33
Golden Age έγραψε:
18 Ιαν 2021, 06:26
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
18 Ιαν 2021, 06:01


Φίλε, το θέμα που συζητάμε το γνωρίζω πολύ περισσότερο από τους περισσότερους φορουμίτες γιατί μιλάω με βάση τι έχω δει με τα δικά
μου μάτια, όχι με βάση τι άκουσα ή τι μου είπαν. Έχω δει συλλήψεις σε ΕΜΠ, ΕΚΠΑ και ΑΣΟΕΕ. Οι κακουργηματικές πράξεις δεν καλύπτονται.
Κι εγώ γνωρίζω πολύ καλά, ότι για κακούργημα αστυνομικοί ζητούσαν απο πρύτανη να άρει το άσυλο και αυτός αρνούνταν.
Για ποιό κακούργημα?
Απόπειρα ανθρωποκτονίας. Άνθρωπος βαριά χτυπημένος με ρόπαλα στο κεφάλι πέφτει στο έδαφος και συνεχίζει να δέχεται την ίδια επίθεση ενώ στη συνέχεια πέφτει σε κώμα. Όλο αυτό τελειώνει όταν καταφτάνουν τα ΜΑΤ, τα οποία αντί να συλλάβουν τους υπαιτίους, τους...συνόδευσαν συγκρουσιακά ως το πανεπιστημιακό άσυλλο. Μετά ζητούσαν απο τον πρύτανη να άρει το άσυλλο για να συλλάβουν τους δράστες. Αλλά ο Πρύτανης έδινε άκυρο. Κι όχι μόνο αυτό... Αλλά είχε και άποψη για το που δεν θα γίνει συγκέντρωση...

Φυσικά καμμιά έρευνα δεν ακολούθησε. Ούτε κανένας υπουργός δημοσίας τάξεως έδωσε εντολή στην αστυνομία να ξεψαχνίσει όλη την Ελλάδα για να εντοπίσει τους δράστες, ούτε υπήρξε αντιπαράθεση αξιωματικών της αστυνομίας για την πορεία των ερευνών, ούτε διέρρευσε καμμιά απόρρητη έκθεση της ΕΛΑΣ στα ΜΜΕ, ούτε κανένα παραμύθι με δράκους.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 18 Ιαν 2021, 09:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Όλη η ιστορία της δεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 18 Ιαν 2021, 09:52

Golden Age έγραψε:
18 Ιαν 2021, 09:47
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
18 Ιαν 2021, 09:33
Golden Age έγραψε:
18 Ιαν 2021, 06:26


Κι εγώ γνωρίζω πολύ καλά, ότι για κακούργημα αστυνομικοί ζητούσαν απο πρύτανη να άρει το άσυλο και αυτός αρνούνταν.
Για ποιό κακούργημα?
Απόπειρα ανθρωποκτονίας. Άνθρωπος βαριά χτυπημένος με ρόπαλα στο κεφάλι πέφτει στο έδαφος και συνεχίζει να δέχεται την ίδια επίθεση ενώ στη συνέχεια πέφτει σε κώμα. Όλο αυτό τελειώνει όταν καταφτάνουν τα ΜΑΤ, τα οποία αντί να συλλάβουν τους υπαιτίους, τους...συνόδευσαν ως το πανεπιστημιακό άσυλλο. Μετά ζητούσαν απο τον πρύτανη να άρει το άσυλλο για να συλλάβουν τους δράστες. Αλλά ο Πρύτανης έδινε άκυρο. Κι όχι μόνο αυτό... Αλλά είχε και άποψη για το που δεν θα γίνει συγκέντρωση...

Φυσικά καμμιά έρευνα δεν ακολούθησε. Ούτε κανένας υπουργός δημοσίας τάξεως έδωσε εντολή στην αστυνομία να ξεψαχνίσει όλη την Ελλάδα για να εντοπίσει τους δράστες, ούτε υπήρξε αντιπαράθεση αξιωματικών της αστυνομίας για την πορεία των ερευνών, ούτε διέρρευσε καμμιά απόρρητη έκθεση της ΕΛΑΣ στα ΜΜΕ, ούτε κανένα παραμύθι με δράκους.
Έκανα edit το παραπάνω σχόλιο, ακριβώς γιατί ήθελα να σε ρωτήσω κατά πόσον πιστεύει ότι η «πανεπιστημιακή αστυνομία» θα συμβάλλει
στην αλλαγή μίας κατάστασης σαν αυτή που περιγράφεις.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29092
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Όλη η ιστορία της δεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 18 Ιαν 2021, 10:00

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
18 Ιαν 2021, 09:52
Golden Age έγραψε:
18 Ιαν 2021, 09:47
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
18 Ιαν 2021, 09:33


Για ποιό κακούργημα?
Απόπειρα ανθρωποκτονίας. Άνθρωπος βαριά χτυπημένος με ρόπαλα στο κεφάλι πέφτει στο έδαφος και συνεχίζει να δέχεται την ίδια επίθεση ενώ στη συνέχεια πέφτει σε κώμα. Όλο αυτό τελειώνει όταν καταφτάνουν τα ΜΑΤ, τα οποία αντί να συλλάβουν τους υπαιτίους, τους...συνόδευσαν ως το πανεπιστημιακό άσυλλο. Μετά ζητούσαν απο τον πρύτανη να άρει το άσυλλο για να συλλάβουν τους δράστες. Αλλά ο Πρύτανης έδινε άκυρο. Κι όχι μόνο αυτό... Αλλά είχε και άποψη για το που δεν θα γίνει συγκέντρωση...

Φυσικά καμμιά έρευνα δεν ακολούθησε. Ούτε κανένας υπουργός δημοσίας τάξεως έδωσε εντολή στην αστυνομία να ξεψαχνίσει όλη την Ελλάδα για να εντοπίσει τους δράστες, ούτε υπήρξε αντιπαράθεση αξιωματικών της αστυνομίας για την πορεία των ερευνών, ούτε διέρρευσε καμμιά απόρρητη έκθεση της ΕΛΑΣ στα ΜΜΕ, ούτε κανένα παραμύθι με δράκους.
Έκανα edit το παραπάνω σχόλιο, ακριβώς γιατί ήθελα να σε ρωτήσω κατά πόσον πιστεύει ότι η «πανεπιστημιακή αστυνομία» θα συμβάλλει
στην αλλαγή μίας κατάστασης σαν αυτή που περιγράφεις.
Θα δείξει. Για αρχή, η πανεπιστημιακή αστυνομία μπορεί να εποπτεύει τυχόν περίεργες κινήσεις τρομοκρατών - στρατολόγων και ίσως και γενικότερα να λειτουργεί προληπτικά για την αποτροπή ευρύτερων ποινικών αδικημάτων.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Όλη η ιστορία της δεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 18 Ιαν 2021, 10:51

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ από τις 9μμ κάνουν οι δυνάμεις κατοχής κι οι χούντες.
1941 ΝΑΖΙ
1943 ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑΖΙ
1944 ΕΔΕΣ (όπου είχε τον έλεγχο)
1967 ΧΟΥΝΤΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
2020 ΝΔ
Όλη η ιστορία της δεξιάς
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5415
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Όλη η ιστορία της δεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 18 Ιαν 2021, 11:56

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
18 Ιαν 2021, 04:50
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
17 Ιαν 2021, 20:38
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
17 Ιαν 2021, 12:43


Σου αρέσουν οι σεκιουριτάδες και οι αστυνομικοί?
Μου αρέσει η νομιμότητα. Εξάλλου δεν έχω να κρύψω κάτι. Εσύ;
Προφανώς έχεις να πατήσεις το πόδι σου πολλά χρόνια σε ελληνικό πανεπιστήμιο γιατί δε ξέρεις πως α) σεκιουριτάδες υπάρχουν ήδη
β) η πρόσβαση στις βιβλιοθήκες δεν είναι απολύτως ελεύθερη γ) Έχουν να γίνουν καταλήψεις από το 2011(πλην
ΑΣΟΕΕ).
1. Α, εννοείς σαν τους σεκιουριτάδες στην είσοδο του Μετσοβίου, καμιά πεντακοσαριά μέτρα από τα κτίρια; 2. Μέχρι το 2015 που επισκεπτόμουν ανά τακτά χρονικά διαστήματα τη βιβλιοθήκη του Ιστορικού στο ΕΚΠΑ, δεν με έλεγξε ποτέ κανείς. 3. Ποιος μίλησε για καταλήψεις ή ποιος εντοπίζει το πρόβλημα μόνο εκεί;

Και σε ξαναρωρώ μιας και δεν έλαβα απάντηση: εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να μου κάνουν έναν τυπικό έλεγχο ταυτότητας (ΑΤ ή φοιτητικής αν σπούδαζα ακόμη). Εσύ;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιστορία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών