Αντίνοος:το διασημότερο γιουσουφάκι της ιστορίας ήτο ελληνικής καταγωγής

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις, αναδρομές
Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11547
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Αντίνοος:το διασημότερο γιουσουφάκι της ιστορίας ήτο ελληνικής καταγωγής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 11 Φεβ 2021, 11:25

Σενέκας έγραψε:
11 Φεβ 2021, 11:18
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
11 Φεβ 2021, 11:08
Σενέκας έγραψε:
10 Φεβ 2021, 23:51


Δεν είναι θέμα φλωριάς...ή μάλλον είναι, αλλά απ'την ανάποδη. Έτσι όπως το βλέπανε, τη γυναίκα την πηδάς, δεν τη βοηθάς να έρθει σε οργασμό μόνη της. Όποιος έκανε στοματικό σε γυναίκα ήταν ρεζίλης, γιατί ο συνειρμός ήταν ότι δεν μπορεί να πηδήξει. Αντίστοιχα, οι σκλάβοι που ήταν στον πάτο της ιεραρχίας, ήταν απολύτως φυσικό να είναι cum buckets, αλλά να σε πηδάει ο σκλάβος ήταν σιχαμένο, γιατί ο σκλάβος πρέπει πάντα; να είναι απο κάτω, αυτή είναι η φυσική του θέση. Όταν αφήνεις να σε πηδάει ο σκλάβος, ή όταν το κάνουν ακόμα και δυο ενήλικοι ελεύθεροι μεταξύ τους, ταράζεται η φυσική θέση των πραγμάτων, αλλά να πηδάει ο ενήλικος το αμούστακο ήταν φυσικό, αρκεί να σταματούσε η σχέση όταν το αμούστακο έβγαζε πλέον γένια. Δεν υπήρχε κοινωνική κατηγορία "γκέι" εκείνη την εποχή, παρότι προφανώς υπήρχε ομοφυλοφιλικό σεξ
Φρονώ ότι και στους ελεύθερους νεανίες κατά κανόνα δεν τον καρφώνανε. Μάλλον ασελγείς πράξεις έκαμε ο εραστής στον ερώμενο, χωρίς το απαξιωτικό πενετρέισο.
Στην κλασική Ελλάδα τουλάχιστον, υποτίθεται ότι επιτρεπόταν μόνο να τους πιάνουν τα παπαράκια, ναι, αλλά υπάρχουν κάμποσες αναφορές ότι δε σταματούσαν εκεί οι πορνόγεροι. Κατα τα άλλα: Κάτουλλος 16: το καλύτερο και πιο κατατοπιστικό ποίημα της αρχαιότητας
Θα σας γαμήσω εγώ τον κώλο και το στόμα,
παλιοαδερφή Αυρήλιε και Φούριε πούστη,
που θαρρείτε πως, αφού τα ποιήματά μου
ευαίσθητα είναι, είμαι κι εγώ θυληπρεπής.
Πράγματι, πρέπει ο αληθινός ποιητής να είναι
αδρός ο ίδιος, μα όχι και τα ποιήματά του·
που είναι όντως θελκτικά και πνευματώδη
όταν ευαισθησία έχουν και γοητεία,
κι ωστόσο μπορούν ένα μούδιασμα να φέρουν,
δεν λέω στ' αγόρια, μα σε κάτι τριχωτούς
γέρους που δεν μπορεί πια να τους σηκωθεί.
Σεις, που διαβάσατε τ' αμέτρητα φιλιά μου
θεωρείτε πως είμαι θυληπρεπής;
Θα σας γαμήσω εγώ τον κώλο και το στόμα.
SpoilerShow
Ναι βρε, αλλά ο Κάτουλος ήτο Ρωμαίος και αναφέρεται υβριστικά σε γκέηζ.

Τον τρίβανε στα μπούτια και χαιδολογιώντο οι παιδΆριστοι Αθηναίοι. Τώρα αν πάνω στην έξαψη παίζανε το πως το τρίβουν το πιπέρι-δεν το ξέρομε..και δε μας πέφτει και λόγος κύριοι.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15047
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Αντίνοος:το διασημότερο γιουσουφάκι της ιστορίας ήτο ελληνικής καταγωγής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 11 Φεβ 2021, 11:31

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
11 Φεβ 2021, 11:25
Σενέκας έγραψε:
11 Φεβ 2021, 11:18
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
11 Φεβ 2021, 11:08


Φρονώ ότι και στους ελεύθερους νεανίες κατά κανόνα δεν τον καρφώνανε. Μάλλον ασελγείς πράξεις έκαμε ο εραστής στον ερώμενο, χωρίς το απαξιωτικό πενετρέισο.
Στην κλασική Ελλάδα τουλάχιστον, υποτίθεται ότι επιτρεπόταν μόνο να τους πιάνουν τα παπαράκια, ναι, αλλά υπάρχουν κάμποσες αναφορές ότι δε σταματούσαν εκεί οι πορνόγεροι. Κατα τα άλλα: Κάτουλλος 16: το καλύτερο και πιο κατατοπιστικό ποίημα της αρχαιότητας
Θα σας γαμήσω εγώ τον κώλο και το στόμα,
παλιοαδερφή Αυρήλιε και Φούριε πούστη,
που θαρρείτε πως, αφού τα ποιήματά μου
ευαίσθητα είναι, είμαι κι εγώ θυληπρεπής.
Πράγματι, πρέπει ο αληθινός ποιητής να είναι
αδρός ο ίδιος, μα όχι και τα ποιήματά του·
που είναι όντως θελκτικά και πνευματώδη
όταν ευαισθησία έχουν και γοητεία,
κι ωστόσο μπορούν ένα μούδιασμα να φέρουν,
δεν λέω στ' αγόρια, μα σε κάτι τριχωτούς
γέρους που δεν μπορεί πια να τους σηκωθεί.
Σεις, που διαβάσατε τ' αμέτρητα φιλιά μου
θεωρείτε πως είμαι θυληπρεπής;
Θα σας γαμήσω εγώ τον κώλο και το στόμα.
SpoilerShow
Ναι βρε, αλλά ο Κάτουλος ήτο Ρωμαίος και αναφέρεται υβριστικά σε γκέηζ.

Τον τρίβανε στα μπούτια και χαιδολογιώντο οι παιδΆριστοι Αθηναίοι. Τώρα αν πάνω στην έξαψη παίζανε το πως το τρίβουν το πιπέρι-δεν το ξέρομε..και δε μας πέφτει και λόγος κύριοι.
Οι αναφορές ότι οι πορνόγεροι ξεφεύγανε, αν θυμάμαι καλά, είναι απο Έλληνες που παραπονιόντουσαν για το πως τα παιδιά τους διακορεύονται στα γυμναστήρια. Ο Κάτουλλος, που αναφέρεται υβριστικά σε γκέι στο ίδιο ποίημα που απειλεί να γαμήσει όποιον τον έλεγε αδερφή, έχει ένα σωρό ποιήματα αφιερωμένα στο boy toy του. Αυτοί που απειλεί να φερμάρει παραπάνω, είναι οι κολλητοί του. Έχει δε ένα άλλο ποίημα στο οποίο τσακώνεται με τον κολλητό του γιατί του έκλεψε το boy toy :lol: Αυτό που θέλω να πω, είναι ότι η ιδέα τους για την ομοφυλοφιλία, ομοιάζει με τη σημερινή γηπεδική λογική. Πούστης είναι μόνο ο παθητικός :102:
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70070
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αντίνοος:το διασημότερο γιουσουφάκι της ιστορίας ήτο ελληνικής καταγωγής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Φεβ 2021, 11:32

hellegennes έγραψε:
10 Φεβ 2021, 22:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Φεβ 2021, 22:09
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
10 Φεβ 2021, 22:05
Γιουσουφάκι πως προκύπτει ότι ήταν? Μπορεί να τον έδινε αυτός στον αυτοκράτορα, εξάλλου από τη στιγμή που ντύνονταν Φαραώ σημαίνει πως έπαιρνε ενεργητικό ρόλο. Αλλιώς θα ντύνονταν Κλεοπάτρα ξέρω εγώ.
:lol::lol::lol:
Αυτό βρίσκεις ως ισχυρό επιχείρημα και νιώθεις την ανάγκη να χειροκροτήσεις; Το ότι τον έντυνε φαραώ σημαίνει ότι «έπαιρνε ενεργητικό ρόλο»; Δεν θα μπω στην ανάλυση του γιατί και πώς η εικόνα ξεκάθαρου διαχωρισμού ενεργητικού-παθητικού σε γκέι εραστές είναι παρωχημένη.
Δεν γέλασα επειδή τον έντυνε Φαραώ αλλά επειδή ο όρος "γιουσουφάκι" που χρησιμοποιείτε και υποστηρίζετε για τον Αντίνοο, υποδηλώνει το τελείως αντίθετο από τον ισχυρισμό σου.
Σενέκας έγραψε:
10 Φεβ 2021, 23:51

Δεν είναι θέμα φλωριάς...ή μάλλον είναι, αλλά απ'την ανάποδη. Έτσι όπως το βλέπανε, τη γυναίκα την πηδάς, δεν τη βοηθάς να έρθει σε οργασμό μόνη της. Όποιος έκανε στοματικό σε γυναίκα ήταν ρεζίλης, γιατί ο συνειρμός ήταν ότι δεν μπορεί να πηδήξει. Αντίστοιχα, οι σκλάβοι που ήταν στον πάτο της ιεραρχίας, ήταν απολύτως φυσικό να είναι cum buckets, αλλά να σε πηδάει ο σκλάβος ήταν σιχαμένο, γιατί ο σκλάβος πρέπει πάντα; να είναι απο κάτω, αυτή είναι η φυσική του θέση. Όταν αφήνεις να σε πηδάει ο σκλάβος, ή όταν το κάνουν ακόμα και δυο ενήλικοι ελεύθεροι μεταξύ τους, ταράζεται η φυσική θέση των πραγμάτων, αλλά να πηδάει ο ενήλικος το αμούστακο ήταν φυσικό, αρκεί να σταματούσε η σχέση όταν το αμούστακο έβγαζε πλέον γένια. Δεν υπήρχε κοινωνική κατηγορία "γκέι" εκείνη την εποχή, παρότι προφανώς υπήρχε ομοφυλοφιλικό σεξ
Σε κάθε περίπτωση, τα αγάλματα που έκανε ο Αδριανός για να τιμήσει τον εραστή του καθιστά σαφές ότι κάθε άλλο παρά ντροπή ένοιωθε για την συγκεκριμένη σχέση και ότι προφανέστατα δεν τον έβλεπε ως σκλάβο.

Μαγκιά του.

Όχι σαν τους πατσοκοιλιάδες συγκλητικούς που θεωρούσαν φυσική θέση των πραγμάτων να είναι αυτοί από πάνω. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70070
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αντίνοος:το διασημότερο γιουσουφάκι της ιστορίας ήτο ελληνικής καταγωγής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Φεβ 2021, 11:37

Σε κάθε περίπτωση όλοι οι ρωμαιόπληκτοι προχωκάγκουρες, έχουν ακριβώς την ίδια νοοτροπία με αυτήν που είχαν οι διαφωτισμένοι παιδεραστές του λουλουδιασμένου Μάη.

Είναι κι αυτό μια φυσική συνέχεια των πραγμάτων. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15047
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Αντίνοος:το διασημότερο γιουσουφάκι της ιστορίας ήτο ελληνικής καταγωγής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 11 Φεβ 2021, 11:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Φεβ 2021, 11:37
Σε κάθε περίπτωση όλοι οι ρωμαιόπληκτοι προχωκάγκουρες, έχουν ακριβώς την ίδια νοοτροπία με αυτήν που είχαν οι διαφωτισμένοι παιδεραστές του λουλουδιασμένου Μάη.

Είναι κι αυτό μια φυσική συνέχεια των πραγμάτων. :lol:
:lol::lol:
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Αντίνοος:το διασημότερο γιουσουφάκι της ιστορίας ήτο ελληνικής καταγωγής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 11 Φεβ 2021, 16:08

τι εχει παθει η Γαλή?
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15047
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Αντίνοος:το διασημότερο γιουσουφάκι της ιστορίας ήτο ελληνικής καταγωγής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 11 Φεβ 2021, 17:02

Yochanan έγραψε:
11 Φεβ 2021, 16:08
τι εχει παθει η Γαλή?
ίδια με πάντα μου φαίνεται
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40716
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αντίνοος:το διασημότερο γιουσουφάκι της ιστορίας ήτο ελληνικής καταγωγής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 12 Φεβ 2021, 04:12

Σενέκας έγραψε:
11 Φεβ 2021, 17:02
Yochanan έγραψε:
11 Φεβ 2021, 16:08
τι εχει παθει η Γαλή?
ίδια με πάντα μου φαίνεται
Ναι, αυτό είναι το πρόβλημα. Είναι στην εφηβεία της ακόμα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιστορία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών