Ίων Δραγούμης, ο μπολσεβίκος

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις, αναδρομές
Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3973
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Ίων Δραγούμης, ο μπολσεβίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 16 Σεπ 2020, 14:37

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
16 Σεπ 2020, 14:16
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
06 Σεπ 2020, 04:10



δυνατο :smt047
Θα της συστηθώ ως εγγονός του Τελου Άγρα... :smt047
:a038: I saw her first bro.
Αλλά μην απελπίζεσαι, μπορείς να καλύψεις τις ανάγκες του... «Ψαλιδοχέρη» :giggle:
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ίων Δραγούμης, ο μπολσεβίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Σεπ 2020, 16:46

Obi Wan Iakobi έγραψε:
16 Σεπ 2020, 13:09
Eθνικοκοινωνιστης τον ακουσε και ο Τιτανιος.

Εικόνα

Ο πολιτικός που ανέδειξε τη σκέψη του Ίωνα Δραγούμη στα μεταπολεμικά χρόνια ήταν ο Ανδρέας Παπανδρέου, μετέπειτα ιδρυτής του ΠΑΣΟΚ και Πρωθυπουργός της χώρας. Κατά τη διάρκεια της πολιτικής και πολιτειακής κρίσης του 1965, ο Ανδρέας Παπανδρέου δημοσίευσε το άρθρο «Εξωτερική Πολιτική και Εθνική Αναγέννηση» που αποτέλεσε σταθμό στην αναβίωση της επιρροής του Δραγούμη στην ελληνική πολιτική.

Επισης ιδρυμα Δραγουμη ειχε φτιαξει και ο υπερπροεδρος.

Εικόνα
ο δραγουμης ηταν ο πρωτος πασοκος :smt023

ο υπερπροεδρος εχει δηλωνει επαννειλλημενα οτι αντιγραφει τον ανδρεα :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11534
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Ίων Δραγούμης, ο μπολσεβίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 16 Σεπ 2020, 16:48

Σοσιαλισμός και πατριωτισμός.



Ακριβώς το πατριωτικό ΠΑσοκ δηλαδης
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Ίων Δραγούμης, ο μπολσεβίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 16 Σεπ 2020, 16:49

Φοβερή εξορία, σε ξενοδοχειάκι στην Κορσική, κονιακάκια, κρασάκια, και κουβεντολόι. Κι εγώ μια ζωή εξόριστος ήμουν.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ίων Δραγούμης, ο μπολσεβίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Σεπ 2020, 17:03

Obi Wan Iakobi έγραψε:
16 Σεπ 2020, 13:21
Gordian Knot έγραψε:
14 Σεπ 2020, 09:57
Είχε δημιουργηθεί «ΑΝΤΙΚΑΘΕΣΤΩΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ 3» και δεν το ’χα πάρει είδηση. :e040:
Το #2 παρέμενε αδρανές και παρακολουθούσα τα νέα videos στο Bitchute.com με χαμηλότερη ανάλυση που ΔΕΝ ΑΡΜΟΖΕΙ στη Δοξούλα. :smt018
Αχ, Δοξούλα! :g094:

Subscribe ΑΜΕΣΑ!
Δακτυλος Καλεντζη τους απενεργοποιει τα καναλια απο τοτε που τον εβρισαν οτι τρεχει πισω απο καυλωμενα αλογα :lol:

Η Δοξουλα λαμπει υπο οποιαδηποτε συνθηκη.
ο Καλεντζης εχει αναγνωρισει στο προσωπο του Ιφι τον ηγετη του εθνικου χωρου εμπνεομενος απο την ιδεα του ελληνικου Τζουτσε που ο δευτερος υποστηριζει :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Ίων Δραγούμης, ο μπολσεβίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 16 Σεπ 2020, 21:43

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
16 Σεπ 2020, 17:03


ο Καλεντζης εχει αναγνωρισει στο προσωπο του Ιφι τον ηγετη του εθνικου χωρου εμπνεομενος απο την ιδεα του ελληνικου Τζουτσε που ο δευτερος υποστηριζει :102:
Επανεμφανιση Ιφι!

Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ίων Δραγούμης, ο μπολσεβίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 16 Σεπ 2020, 21:52

Τελικά τι παίζει με αυτό το άτομο που δεν ξέρω καθόλου τη ζωή του και το έργο του; Να τον γουστάρουμε οι αριστεροί - αντεξουσιαστές; :102:

Πείτε κι άλλα ρε. Μέχρι τώρα αριστερά πράγματα του έχετε προσάψει. Γιατί τόσα χρόνια τον άκουγα ως θεωρητικό του εθνικισμού; έχει πει κάτι καλό για την Ελλαδίτσα;
(Γιατί είμαι ένα περίεργο κράμα για αριστερός και κυρίως αντιεξουσιαστής. Έχω ένα κολληματάκι με την χώρα μου στο βαθμό που παίζει και να υποστηρίζω έναν Έλληνα φασίστα έναντι ενός συντρόφου ξένου. Υπό κάποιες συνθήκες βέβαια).
Πείτε μου ότι έπαιζε μια χρυσή τομή πατριωτισμού και προοδευτικών ιδεών ρε να γουστάρω! :D Να πιάσω να τον διαβάσω.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ίων Δραγούμης, ο μπολσεβίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 16 Σεπ 2020, 21:59





Λοιπόν από το να ψάχνω πως να φτιάξω το βιντεάκι ας το κάνει κάποιος μάστορας που είναι παιχνιδάκι γι αυτόν.

να δείχνει το εμβόλιο να βάλει κίνηση - να έρχεται το εμβόλιο κοντά , στρίβοντας κάπως και να μεγαλώνει η εικόνα (Φέηντ ιν το λένε ή άσχετο; :p2: )
και να παγώσει ξαφνικά και να πεταχτεί το παραθυράκι σφάλματος με το γλουπ (ή μάλλον γκντονγκ :p2: Πως θα τον γράφατε αυτόν τον ήχο ρε; :lol: )

Φτιάχτε το ρε να το βάλετε στα προφίλια σας εκεί πέρα. Θα σας κάνουν λίκε. Δεν θα σας κάνουν; :102:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Ίων Δραγούμης, ο μπολσεβίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 16 Σεπ 2020, 22:07

Χαοτικός έγραψε:
16 Σεπ 2020, 21:59




Λοιπόν από το να ψάχνω πως να φτιάξω το βιντεάκι ας το κάνει κάποιος μάστορας που είναι παιχνιδάκι γι αυτόν.

να δείχνει το εμβόλιο να βάλει κίνηση - να έρχεται το εμβόλιο κοντά , στρίβοντας κάπως και να μεγαλώνει η εικόνα (Φέηντ ιν το λένε ή άσχετο; :p2: )
και να παγώσει ξαφνικά και να πεταχτεί το παραθυράκι σφάλματος με το γλουπ (ή μάλλον γκντονγκ :p2: Πως θα τον γράφατε αυτόν τον ήχο ρε; :lol: )

Φτιάχτε το ρε να το βάλετε στα προφίλια σας εκεί πέρα. Θα σας κάνουν λίκε. Δεν θα σας κάνουν; :102:


Εικόνα
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ίων Δραγούμης, ο μπολσεβίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 16 Σεπ 2020, 22:14

Καλό.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ίων Δραγούμης, ο μπολσεβίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 16 Σεπ 2020, 22:22

Θα βάλω ένα παλιό όμως να γουστάρω





Φτιάξτε ένα για το εμβόλιο ρε. :D
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Ίων Δραγούμης, ο μπολσεβίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 16 Σεπ 2020, 22:23

Gordian Knot έγραψε:
16 Σεπ 2020, 14:37
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
16 Σεπ 2020, 14:16
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
06 Σεπ 2020, 04:10



δυνατο :smt047
Θα της συστηθώ ως εγγονός του Τελου Άγρα... :smt047
:a038: I saw her first bro.
Αλλά μην απελπίζεσαι, μπορείς να καλύψεις τις ανάγκες του... «Ψαλιδοχέρη» :giggle:
Στη μπάντα αμφότεροι. Η νεάνις είναι για τα δόντια μόνο όσων έχουν αμέτρητα ένσημα e-Μακεδονομάχου να τρέχουν απ' τα μπατζάκια τους.
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Ίων Δραγούμης, ο μπολσεβίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 16 Σεπ 2020, 22:26

Χαοτικός έγραψε:
16 Σεπ 2020, 21:52
Τελικά τι παίζει με αυτό το άτομο που δεν ξέρω καθόλου τη ζωή του και το έργο του; Να τον γουστάρουμε οι αριστεροί - αντεξουσιαστές; :102:

Πείτε κι άλλα ρε. Μέχρι τώρα αριστερά πράγματα του έχετε προσάψει. Γιατί τόσα χρόνια τον άκουγα ως θεωρητικό του εθνικισμού; έχει πει κάτι καλό για την Ελλαδίτσα;
(Γιατί είμαι ένα περίεργο κράμα για αριστερός και κυρίως αντιεξουσιαστής. Έχω ένα κολληματάκι με την χώρα μου στο βαθμό που παίζει και να υποστηρίζω έναν Έλληνα φασίστα έναντι ενός συντρόφου ξένου. Υπό κάποιες συνθήκες βέβαια).
Πείτε μου ότι έπαιζε μια χρυσή τομή πατριωτισμού και προοδευτικών ιδεών ρε να γουστάρω! :D Να πιάσω να τον διαβάσω.
Τον Ιφι δεν ξερεις? :lol:

Επικεφαλής του ταυτοτικού κόμματος ΙΕΡΑΚΣ(www.ieraks.org), επαναστατική πολιτική ταυτοτήτων, Ελληνική Θρησκεία, Αριστοκρατία, ριζοσπαστικός Ελληνισμός, πολιτισμική εξέγερση, εθνο-κοινωνικές αντιλήψεις, πολυπολικός κόσμος, ιμπεριαλιστική τέχνη του κυβερνάν, πολυδιάστατη γεωπολιτική, εθνοφυλετισμός, ηθική ανωτερότης, πολεμική παραδοσιαρχία.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ίων Δραγούμης, ο μπολσεβίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 16 Σεπ 2020, 22:30

Obi Wan Iakobi έγραψε:
16 Σεπ 2020, 22:26
Χαοτικός έγραψε:
16 Σεπ 2020, 21:52
Τελικά τι παίζει με αυτό το άτομο που δεν ξέρω καθόλου τη ζωή του και το έργο του; Να τον γουστάρουμε οι αριστεροί - αντεξουσιαστές; :102:

Πείτε κι άλλα ρε. Μέχρι τώρα αριστερά πράγματα του έχετε προσάψει. Γιατί τόσα χρόνια τον άκουγα ως θεωρητικό του εθνικισμού; έχει πει κάτι καλό για την Ελλαδίτσα;
(Γιατί είμαι ένα περίεργο κράμα για αριστερός και κυρίως αντιεξουσιαστής. Έχω ένα κολληματάκι με την χώρα μου στο βαθμό που παίζει και να υποστηρίζω έναν Έλληνα φασίστα έναντι ενός συντρόφου ξένου. Υπό κάποιες συνθήκες βέβαια).
Πείτε μου ότι έπαιζε μια χρυσή τομή πατριωτισμού και προοδευτικών ιδεών ρε να γουστάρω! :D Να πιάσω να τον διαβάσω.
Τον Ιφι δεν ξερεις? :lol:

Επικεφαλής του ταυτοτικού κόμματος ΙΕΡΑΚΣ(www.ieraks.org), επαναστατική πολιτική ταυτοτήτων, Ελληνική Θρησκεία, Αριστοκρατία, ριζοσπαστικός Ελληνισμός, πολιτισμική εξέγερση, εθνο-κοινωνικές αντιλήψεις, πολυπολικός κόσμος, ιμπεριαλιστική τέχνη του κυβερνάν, πολυδιάστατη γεωπολιτική, εθνοφυλετισμός, ηθική ανωτερότης, πολεμική παραδοσιαρχία.
Το Δραγούμη ρε :003: Ποιον Ίφι; Τον ξέρω τον Ίφι τι διάλο; Σύγχρονος είναι.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29097
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ίων Δραγούμης, ο μπολσεβίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 17 Σεπ 2020, 04:44

Χαοτικός έγραψε:
16 Σεπ 2020, 21:52
Τελικά τι παίζει με αυτό το άτομο που δεν ξέρω καθόλου τη ζωή του και το έργο του; Να τον γουστάρουμε οι αριστεροί - αντεξουσιαστές; :102:

Πείτε κι άλλα ρε. Μέχρι τώρα αριστερά πράγματα του έχετε προσάψει. Γιατί τόσα χρόνια τον άκουγα ως θεωρητικό του εθνικισμού; έχει πει κάτι καλό για την Ελλαδίτσα;
(Γιατί είμαι ένα περίεργο κράμα για αριστερός και κυρίως αντιεξουσιαστής. Έχω ένα κολληματάκι με την χώρα μου στο βαθμό που παίζει και να υποστηρίζω έναν Έλληνα φασίστα έναντι ενός συντρόφου ξένου. Υπό κάποιες συνθήκες βέβαια).
Πείτε μου ότι έπαιζε μια χρυσή τομή πατριωτισμού και προοδευτικών ιδεών ρε να γουστάρω! :D Να πιάσω να τον διαβάσω.
Άκου και την άλλη άποψη :)



(Οι αναλύσεις για το Δραγούμη ξεκινούν απο το 29.48)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιστορία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών