Σαν σήμερα η θρυλική απόβαση - Ξεκινά η αντίστροφη μέτρηση για την απελευθέρωση της Ευρώπης

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις, αναδρομές
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24774
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Σαν σήμερα η θρυλική απόβαση - Ξεκινά η αντίστροφη μέτρηση για την απελευθέρωση της Ευρώπης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 08 Ιουν 2022, 14:28

Space_Passenger έγραψε:
08 Ιουν 2022, 14:23
Ναι, έχω αποβιβαστει στη Νορμανδια. Σε ενα παλιο Medal of Honor δε θυμαμαι ποιο. Μοναδικη εμπειρια.
εσύ είσαι βετεράνος, πολύ σκληρός καριώλης :lol:

Άβαταρ μέλους
βοθρατζης
Δημοσιεύσεις: 788
Εγγραφή: 03 Οκτ 2018, 18:49

Re: Σαν σήμερα η θρυλική απόβαση - Ξεκινά η αντίστροφη μέτρηση για την απελευθέρωση της Ευρώπης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από βοθρατζης » 08 Ιουν 2022, 14:35

Chainis έγραψε:
08 Ιουν 2022, 14:12
βοθρατζης έγραψε:
08 Ιουν 2022, 13:29
Chainis έγραψε:
07 Ιουν 2022, 17:59


Πες μας το κόλπο που έπρεπε να κάνει ο πουλημένος Μεταξάς για να μείνουμε ουδέτεροι όταν μας επιτέθηκε η Ιταλία.
αααα
αυτό είναι πολυ απλό ρε χαζούλη
να αντιγράψει τον μητσοτάκη έπρεπε , όπως κάνει τώρα ο κουλης
μα απορώ πως δεν το σκέφτηκες...
αλλά θα μου πεις
Γράφεις ηλιθιότητες για να γράψεις κάτι.
Ένας από τους λόγους που η Ελλάδα δεν έχασε τίποτα αντίθετα κέρδιζε κάθε φορά, όταν γινόταν μπουρδελο όλος ο κόσμος ήταν γιατί κάθε φορά ήταν στο στρατόπεδο των νικητών.
Κι έρχεται τώρα ο κάθε βοθρατζης να μας πει για ολες τις διαχρονικα πουλημενες κυβερνήσεις.
Διαχρονικά πουλημένοι ήταν οι κομουνιστές που έκαναν ότι μπορούσαν πάντα για να καταστρέψουν την χώρα.
στοιχηματίζω ότι δεν μπήκες καν στον κόπο να κατανοήσεις τι σου έγραψα
η απάντησή σου είναι λες και βγήκε απο κασέτα
βεβαίως , θα μου πεις... τώρα τι ζητάω; κοίτα για να στο κάνω πιο λιανά μπας και καταφέρεις να αρχίσεις να σκέφτεσαι
πρώτα πρέπει να το διαβάσεις , λεξουλα προς λεξουλα και μετά να αναρωτηθείς.. τι μου γράφει;
όταν τα κάνεις όλα αυτά
που υπολογίζω ότι θα σου πάρει μερικές μέρες με το μυαλό αμοιβάδας, ας προσπαθήσεις να γράψεις μερικές σειρές σχετικά με το τι κατάλαβες αγαπητό ορκ
:smt005:

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σαν σήμερα η θρυλική απόβαση - Ξεκινά η αντίστροφη μέτρηση για την απελευθέρωση της Ευρώπης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 08 Ιουν 2022, 16:52

Τσακωνόσαστε όπως οι πιτσιρικάδες.
Είναι δυνατόν οι δύο μεγαλύτερες υπερδυνάμεις του κόσμου να λέγεται ότι δεν βοήθησαν η μία την άλλη στον πόλεμο, ότι δεν έκαναν οι μεν δουλειά για τους δε ; Σε όλη την μετέπειτα ιστορία ήταν και οι δύο στο χι μάλιστα από πλευράς στρατιωτικής ισχύος, σύμφωνα με τα προγνωστικά.
Οι Γερμανοί λένε σήμερα ότι "έπεσαν όλοι απάνω μας δεν λένε έπεσε μόνο ο ένας.
Αυτοί που έπαιξαν δευτερεύοντα σχετικά ρόλο ήταν βέβαια το Αγγλίος, και λένε τώρα ότι έπαιξαν πρωτεύων.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Σαν σήμερα η θρυλική απόβαση - Ξεκινά η αντίστροφη μέτρηση για την απελευθέρωση της Ευρώπης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 09 Ιουν 2022, 21:34

βοθρατζης έγραψε:
08 Ιουν 2022, 14:35
Chainis έγραψε:
08 Ιουν 2022, 14:12
βοθρατζης έγραψε:
08 Ιουν 2022, 13:29


αααα
αυτό είναι πολυ απλό ρε χαζούλη
να αντιγράψει τον μητσοτάκη έπρεπε , όπως κάνει τώρα ο κουλης
μα απορώ πως δεν το σκέφτηκες...
αλλά θα μου πεις
Γράφεις ηλιθιότητες για να γράψεις κάτι.
Ένας από τους λόγους που η Ελλάδα δεν έχασε τίποτα αντίθετα κέρδιζε κάθε φορά, όταν γινόταν μπουρδελο όλος ο κόσμος ήταν γιατί κάθε φορά ήταν στο στρατόπεδο των νικητών.
Κι έρχεται τώρα ο κάθε βοθρατζης να μας πει για ολες τις διαχρονικα πουλημενες κυβερνήσεις.
Διαχρονικά πουλημένοι ήταν οι κομουνιστές που έκαναν ότι μπορούσαν πάντα για να καταστρέψουν την χώρα.
στοιχηματίζω ότι δεν μπήκες καν στον κόπο να κατανοήσεις τι σου έγραψα
η απάντησή σου είναι λες και βγήκε απο κασέτα
βεβαίως , θα μου πεις... τώρα τι ζητάω; κοίτα για να στο κάνω πιο λιανά μπας και καταφέρεις να αρχίσεις να σκέφτεσαι
πρώτα πρέπει να το διαβάσεις , λεξουλα προς λεξουλα και μετά να αναρωτηθείς.. τι μου γράφει;
όταν τα κάνεις όλα αυτά
που υπολογίζω ότι θα σου πάρει μερικές μέρες με το μυαλό αμοιβάδας, ας προσπαθήσεις να γράψεις μερικές σειρές σχετικά με το τι κατάλαβες αγαπητό ορκ
:smt005:
Ο Μεταξάς το 40 έπρεπε να αντιγράψει τον Μητσοτάκη.
Γράφεις υπό την επιρροή ουσιών και πιστεύεις ότι γράφεις σοφίες όπως κάθε μαστούρης η μεθυσμένος.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιστορία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών