Freeinquiry:Διαδικτυακή σαβουροσυλλογή στοκουμέντων (a blast from the past).

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις, αναδρομές
Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: Freeinquiry:Διαδικτυακή σαβουροσυλλογή στοκουμέντων (a blast from the past).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 20 Απρ 2019, 11:25

Chainis έγραψε:
20 Απρ 2019, 09:19
Ε κι εσυ τωρα τι δεν καταλαβαινεις;

Ο βοθρος και κατ επεκταση κι ο Διομηδης τιμουν νε την ενασχόληση τους, με την αυρα τους, με το οτι καταδεχονται να τους βριζουν.
Λιγο το εχεις;
Οι αριστοι (σαν τον Πρωτεα και την μανταμ Σουσου) καταδεχονται να ασχοληθουν με την πλεμπα της επαναστασης.
Δοξαστε τους!
Εικόνα

Αυτά κε Πρύτανη να τα γράψεις στους ΠΑΤΡΙΔΟΚΑΠΗΛΟΥΣ που ΖΟΎΝΕ από όλο αυτό το γελοίο λιβανισμα των προγόνων και την Εθνικιστικη προπαγάνδα.
Σε θεωρώ αγνό θύμα του Εθνικισμού, όχι στυγνό πατριδοκαπηλο τύπου μπαμπά Πλεύρη, μην με κάνεις να αλλάξω γνώμη.
Καλό Πάσχα κε Πρύτανη.
:wave:
"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Freeinquiry:Διαδικτυακή σαβουροσυλλογή στοκουμέντων (a blast from the past).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 20 Απρ 2019, 11:43

DIOMEDESGR έγραψε:
20 Απρ 2019, 11:25
Chainis έγραψε:
20 Απρ 2019, 09:19
Ε κι εσυ τωρα τι δεν καταλαβαινεις;

Ο βοθρος και κατ επεκταση κι ο Διομηδης τιμουν νε την ενασχόληση τους, με την αυρα τους, με το οτι καταδεχονται να τους βριζουν.
Λιγο το εχεις;
Οι αριστοι (σαν τον Πρωτεα και την μανταμ Σουσου) καταδεχονται να ασχοληθουν με την πλεμπα της επαναστασης.
Δοξαστε τους!
Εικόνα

Αυτά κε Πρύτανη να τα γράψεις στους ΠΑΤΡΙΔΟΚΑΠΗΛΟΥΣ που ΖΟΎΝΕ από όλο αυτό το γελοίο λιβανισμα των προγόνων και την Εθνικιστικη προπαγάνδα.
Σε θεωρώ αγνό θύμα του Εθνικισμού, όχι στυγνό πατριδοκαπηλο τύπου μπαμπά Πλεύρη, μην με κάνεις να αλλάξω γνώμη.
Καλό Πάσχα κε Πρύτανη.
:wave:
Θεωρησε με οτι θελεις μανταμ Σουσου, εχεις το ελευθερο.

Απλα να ξερεις οτι εγω τιμαω τους προγονους μου για οτι προσεφεραν στην χωρα (και προσεφεραν πολλα τοτε) κι οχι συκοφαντοντας τους.

Το να τιμας βριζοντας και συκοφαντοντας ειναι δικο σου χαρακτηριστικο που φανερωνει την ψυχοσυνθεση σου.

Καλο Πασχα.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Saliveros
Δημοσιεύσεις: 4884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
Phorum.gr user: Saliveros
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Freeinquiry:Διαδικτυακή σαβουροσυλλογή στοκουμέντων (a blast from the past).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 20 Απρ 2019, 11:49

DIOMEDESGR έγραψε:
20 Απρ 2019, 11:18
Saliveros έγραψε:
20 Απρ 2019, 05:45
Το ποιούς αγαπάς είναι, βέβαια, δικό σου θέμα. Γούστα είναι αυτά.
Μόνο που δεν είπες "αγαπώ", αλλά "τιμώ".
Αυτό, και τεράστιο μυαλό σαν το δικό σου να είχα, πάλι δεν θα το καταλάβαινα :102:
Λυπάμαι, δεν μπορώ να βοηθήσω αν δεν καταλαβαινεις!
:102:
Αυτό που καταλαβαίνω, είναι πως, αν π.χ. ο μπαμπάς μου με πήδαγε όταν ήμουν μικρός, πάλι θα έπρεπε να τον αγαπώ (κι αν έσφαζε τη μαμά, να τον τιμώ κιόλας).
Κι ο γιος του τιμημένου Αδόλφου να ήμουν, τι πιο φυσικό από το να τον λάτρευα; Ή τούμπαλιν;

Σωστόςςς;
    Σας κάναμε ανθρώπους.
    Πάνος Σκουρλέτης

    Άβαταρ μέλους
    DIOMEDESGR
    Δημοσιεύσεις: 6665
    Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
    Phorum.gr user: DIOMEDESGR

    Re: Freeinquiry:Διαδικτυακή σαβουροσυλλογή στοκουμέντων (a blast from the past).

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 20 Απρ 2019, 12:00

    Saliveros έγραψε:
    20 Απρ 2019, 09:56
    Πάντως δεν ξέρω, με έχουν βάλει σε σκέψεις όλα αυτά.
    Κρίμα δεν είναι, ρε γμτ, σε όλες τις άλλες επαναστάσεις -π.χ. τη Γαλλική, τη Ρωσσική, τη Καμβοδγιανή,την ΕΑΜική κλπ κλπ- να πήραν μέρος κυρίως νευροχειρουργοί, ποιητές, φιλόσοφοι και φιλάνθρωποι, και στη δικιά μας να συμμετείχαν μόνο κατσικοκλέφτες, μαχαιροβγάλτες, εκδοροσφαγείς και βασιβουζούκοι;

    Πολύ έχω στεναχωρηθεί :cry
    Αφού το ξέρεις λοιπόν τότε ΓΙΑΤΊ "τσινας σαν γαϊδούρι" όταν ονοματιζούμε το ποιόν τους και τις ιδιότητες τους?
    Σαρέσει και σένα να ζεις με ρομαντικά ψέμματα?
    "Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

    Άβαταρ μέλους
    DIOMEDESGR
    Δημοσιεύσεις: 6665
    Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
    Phorum.gr user: DIOMEDESGR

    Re: Freeinquiry:Διαδικτυακή σαβουροσυλλογή στοκουμέντων (a blast from the past).

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 20 Απρ 2019, 12:03

    Saliveros έγραψε:
    20 Απρ 2019, 11:49
    Αυτό που καταλαβαίνω, είναι πως, αν π.χ. ο μπαμπάς μου με πήδαγε όταν ήμουν μικρός, πάλι θα έπρεπε να τον αγαπώ (κι αν έσφαζε τη μαμά, να τον τιμώ κιόλας).
    Κι ο γιος του τιμημένου Αδόλφου να ήμουν, τι πιο φυσικό από το να τον λάτρευα; Ή τούμπαλιν;

    Σωστόςςς;
    Της δικής σου πλευράς είναι αυτά τα χαρακτηριστικά, μην τα προβάλεις στην δική μου. Εσείς καταπίνετε τις "ιδιοτροπίες των προγόνων" μας και κρύβετε τα μασκαριλικια τους κάτω απτο χαλί εν είδη φοβικού συνδρόμου.
    Λάτρεψε όποιον θες, δικό σου το πρόβλημα.
    "Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

    Άβαταρ μέλους
    Saliveros
    Δημοσιεύσεις: 4884
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
    Phorum.gr user: Saliveros
    Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

    Re: Freeinquiry:Διαδικτυακή σαβουροσυλλογή στοκουμέντων (a blast from the past).

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 20 Απρ 2019, 12:06

    DIOMEDESGR έγραψε:
    20 Απρ 2019, 12:03
    Saliveros έγραψε:
    20 Απρ 2019, 11:49
    Αυτό που καταλαβαίνω, είναι πως, αν π.χ. ο μπαμπάς μου με πήδαγε όταν ήμουν μικρός, πάλι θα έπρεπε να τον αγαπώ (κι αν έσφαζε τη μαμά, να τον τιμώ κιόλας).
    Κι ο γιος του τιμημένου Αδόλφου να ήμουν, τι πιο φυσικό από το να τον λάτρευα; Ή τούμπαλιν;

    Σωστόςςς;
    Της δικής σου πλευράς είναι αυτά τα χαρακτηριστικά, μην τα προβάλεις στην δική μου. Εσείς καταπίνετε τις "ιδιοτροπίες των προγόνων" μας και κρύβετε τα μασκαριλικια τους κάτω απτο χαλί εν είδη φοβικού συνδρόμου.
    Λάτρεψε όποιον θες, δικό σου το πρόβλημα.
    Μα εσύ δεν είπες ότι έτσι πρέπει; Μου τα γυρίζεις τώρα;
    Δε με λυπάσαι, άπονε; :cry
      Σας κάναμε ανθρώπους.
      Πάνος Σκουρλέτης

      Άβαταρ μέλους
      elchav
      Δημοσιεύσεις: 8659
      Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

      Re: Freeinquiry:Διαδικτυακή σαβουροσυλλογή στοκουμέντων (a blast from the past).

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 20 Απρ 2019, 19:41

      Διομήδη, πες μας τι λέει ο διαδικτυακός βόθρος, όπου επιμορφώνεσαι, για ομοιοπαθητική και καρκίνο. Έλα λίγο, να γελάσουμε
      Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

      Άβαταρ μέλους
      DIOMEDESGR
      Δημοσιεύσεις: 6665
      Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
      Phorum.gr user: DIOMEDESGR

      Re: Freeinquiry:Διαδικτυακή σαβουροσυλλογή στοκουμέντων (a blast from the past).

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 20 Απρ 2019, 22:11

      elchav έγραψε:
      20 Απρ 2019, 19:41
      Διομήδη, πες μας τι λέει ο διαδικτυακός βόθρος, όπου επιμορφώνεσαι, για ομοιοπαθητική και καρκίνο. Έλα λίγο, να γελάσουμε
      Μας φταίει το γομάρι και βαράμε το σαμάρι.
      Ή αλλιώς παρελκυστικη προσπάθεια μετάθεσης της συζήτησης σε διαπιστωμενες μαλακίες.
      Ετερον εκάτερον όμως.

      Το freeinquiry.gr συζητείται εδώ για τα Ιστορικά του θέματα, όχι για τα υπόλοιπα.

      Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις............

      :e040:
      "Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

      Giorgos 574

      Re: Freeinquiry:Διαδικτυακή σαβουροσυλλογή στοκουμέντων (a blast from the past).

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Giorgos 574 » 21 Απρ 2019, 15:03

      Κοιτάξτε τι ανακάλυψα:
      Ο Λάζαρης πριν τη... μεταστροφή του




      Άβαταρ μέλους
      Alchemist501
      Δημοσιεύσεις: 419
      Εγγραφή: 02 Μαρ 2019, 23:57

      Re: Freeinquiry:Διαδικτυακή σαβουροσυλλογή στοκουμέντων (a blast from the past).

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alchemist501 » 21 Απρ 2019, 15:52

      Σωστός αλλά άργησες.

      Ο Λάζαρης είναι κραγμενος κάτι χρόνια τωρα
      “A half-truth is even more dangerous than a lie. A lie, you can detect at some stage, but half a truth is sure to mislead you for long.”

      ― Anurag Shourie

      Άβαταρ μέλους
      Βινόσαυρος
      Δημοσιεύσεις: 6335
      Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

      Re: Freeinquiry:Διαδικτυακή σαβουροσυλλογή στοκουμέντων (a blast from the past).

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 21 Απρ 2019, 16:25

      εφιαλτης σας εχει γινει ο ανθρωπος
      Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
      Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
      Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
      Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

      Άβαταρ μέλους
      Chainis
      Δημοσιεύσεις: 21282
      Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
      Phorum.gr user: Chainis

      Re: Freeinquiry:Διαδικτυακή σαβουροσυλλογή στοκουμέντων (a blast from the past).

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 21 Απρ 2019, 17:00

      Εντάξει, άλλη μια περίπτωση Πρωτέα.
      Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

      Μάργκαρετ Θάτσερ:
      Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

      run
      Δημοσιεύσεις: 9314
      Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
      Phorum.gr user: ran
      Τοποθεσία: sterea ellada

      Re: Freeinquiry:Διαδικτυακή σαβουροσυλλογή στοκουμέντων (a blast from the past).

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 21 Απρ 2019, 17:01

      και στο τελος ερχονται οι οδοκαθαριστες και μαζευουν τα σκουπίδια του 1991 και εντευθεν κυριως

      ετσι απαιτει η πραμματικοτης
      αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

      run
      Δημοσιεύσεις: 9314
      Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
      Phorum.gr user: ran
      Τοποθεσία: sterea ellada

      Re: Freeinquiry:Διαδικτυακή σαβουροσυλλογή στοκουμέντων (a blast from the past).

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 21 Απρ 2019, 17:04

      το πλοιο βουλιαζε(σοσιαλιστικος κοσμος) και ορμηξαν κουτβιδες και λοιπα επαγγελματικα στελεχη να φυγουν από το πλοιο

      αλλαξαν εργοδοτη με αμερικανο και αγγλο,και αφου και τα εκει αφεντικα τα αφηνουν τρεχουν στο γερμανο αφεντικο

      και στον αραβα
      αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

      run
      Δημοσιεύσεις: 9314
      Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
      Phorum.gr user: ran
      Τοποθεσία: sterea ellada

      Re: Freeinquiry:Διαδικτυακή σαβουροσυλλογή στοκουμέντων (a blast from the past).

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 21 Απρ 2019, 17:05

      γιατι είναι γνωστο πως το χρημα κινει το παν
      αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

      Απάντηση


      • Παραπλήσια Θέματα
        Απαντήσεις
        Προβολές
        Τελευταία δημοσίευση

      Επιστροφή στο “Ιστορία”

      Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών