Ηταν τρελος ο Χιτλερ?

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις, αναδρομές
Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ηταν τρελος ο Χιτλερ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 05 Ιούλ 2020, 19:19

Μια μάγισσα έριξε τρελοελιξίριο στο πηγάδι μιας πόλης. Το ήπιανε όλοι οι κάτοικοι και τρελαθήκανε. Ο βασιλιάς όμως έπινε από το δικό του πηγάδι και δεν έχασε τα μυαλά του. Όμως, επειδή όλοι ήταν τρελοί, άρχισαν να λένε "ουουου τι μαλάκας ο βασιλιάς μας, να τον ρίξουμε". Στο τέλος ήπιε κι αυτός από το πηγάδι του χωριού και τρελάθηκε, οπότε ξανάρχισε να τους κυβερνά "δίκαια".
SpoilerShow
Δεν είμαι πολύ σίγουρος από πού το έχω διαβάσει αυτό, Χαλίλ Γκιμπράν θαρρώ πως είναι αλλά δεν παίρνω και όρκο
Πού θέλω να καταλήξω; Αν δεν ήτανε ολόκληρη η Γερμανία σε παράκρουση ο ένας, τρελός, Χίτλερ θα ήταν ο καρπαζοεισπράκτορας του χωριού. Ο φασισμός είναι κάτι που μεγαλώνει μέσα στην κοινωνία, είμαστε όλοι συνυπεύθυνοι για κάθε φορά που σηκώνει κεφάλι.

Κάθε "φιλήσυχος" Γερμανός που ενώ είχε ευκαιρία να τσακίσει κεφάλι ναζιστή, κάθε φιλήσυχος Γερμανός που δεν στόλισε με μυαλά ναζιστών το πεζοδρόμιό του ενώ είχε την ευκαιρία να το κάνει, είναι εξίσου υπεύθυνος για τους χιλιάδες θανάτους με τον ίδιο τον Χίτλερ.

Να το θυμάστε αυτό για τους ναζί.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: Ηταν τρελος ο Χιτλερ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 05 Ιούλ 2020, 19:21

Βλήμα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 19:19
Μια μάγισσα έριξε τρελοελιξίριο στο πηγάδι μιας πόλης. Το ήπιανε όλοι οι κάτοικοι και τρελαθήκανε. Ο βασιλιάς όμως έπινε από το δικό του πηγάδι και δεν έχασε τα μυαλά του. Όμως, επειδή όλοι ήταν τρελοί, άρχισαν να λένε "ουουου τι μαλάκας ο βασιλιάς μας, να τον ρίξουμε". Στο τέλος ήπιε κι αυτός από το πηγάδι του χωριού και τρελάθηκε, οπότε ξανάρχισε να τους κυβερνά "δίκαια".
SpoilerShow
Δεν είμαι πολύ σίγουρος από πού το έχω διαβάσει αυτό, Χαλίλ Γκιμπράν θαρρώ πως είναι αλλά δεν παίρνω και όρκο
Πού θέλω να καταλήξω; Αν δεν ήτανε ολόκληρη η Γερμανία σε παράκρουση ο ένας, τρελός, Χίτλερ θα ήταν ο καρπαζοεισπράκτορας του χωριού. Ο φασισμός είναι κάτι που μεγαλώνει μέσα στην κοινωνία, είμαστε όλοι συνυπεύθυνοι για κάθε φορά που σηκώνει κεφάλι.

Κάθε "φιλήσυχος" Γερμανός που ενώ είχε ευκαιρία να τσακίσει κεφάλι ναζιστή, κάθε φιλήσυχος Γερμανός που δεν στόλισε με μυαλά ναζιστών το πεζοδρόμιό του ενώ είχε την ευκαιρία να το κάνει, είναι εξίσου υπεύθυνος για τους χιλιάδες θανάτους με τον ίδιο τον Χίτλερ.

Να το θυμάστε αυτό για τους ναζί.
ονομα και πραμα εισαι.τα σκεφτηκες πολυ αυτα;
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Ηταν τρελος ο Χιτλερ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 05 Ιούλ 2020, 19:24

Antares έγραψε:
20 Οκτ 2019, 11:34
akirav έγραψε:
20 Οκτ 2019, 00:22

:003:
Μιας και το ανεφερες:
ο Γιαμαμοτο ειχε σχεδιασει 3 κυματα επιθεσης, με το 3ο να ειναι η καταληψη του νησιου.
Γι'αυτο και οι δεξαμενες του στολου δεν πειραχτηκαν (καπου διαβασα οτι σε περιπτωση που δεν καταφερουν να παρουν το νησι, οι δεξαμενες ηταν ο νο 1 στοχος)
Αποβαση δεν εγινε
Δεν γνωρίζω. Εκείνο που διάβασα είναι ότι οι Αμερικανοί γνώριζαν μήνες πριν για την επίθεση και γνώριζαν την ακριβή ώρα αναχώρησης των Ιαπώνων για την επίθεση. Παρόλα αυτά δεν ειδοποιήθηκε ο επικεφαλής του Αμερικανικού στόλου. Αφέθηκαν να πεθάνουν.
εγω αντιθετα, πρωτη φορα το βλεπω αυτο. Εχω διαβασει τα ακριβως αντιθετα. Δωσε πηγη.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

karadeniz1
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: 10 Ιαν 2020, 23:35

Re: Ηταν τρελος ο Χιτλερ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από karadeniz1 » 05 Ιούλ 2020, 19:28

Βλήμα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 19:19
Μια μάγισσα έριξε τρελοελιξίριο στο πηγάδι μιας πόλης. Το ήπιανε όλοι οι κάτοικοι και τρελαθήκανε. Ο βασιλιάς όμως έπινε από το δικό του πηγάδι και δεν έχασε τα μυαλά του. Όμως, επειδή όλοι ήταν τρελοί, άρχισαν να λένε "ουουου τι μαλάκας ο βασιλιάς μας, να τον ρίξουμε". Στο τέλος ήπιε κι αυτός από το πηγάδι του χωριού και τρελάθηκε, οπότε ξανάρχισε να τους κυβερνά "δίκαια".
SpoilerShow
Δεν είμαι πολύ σίγουρος από πού το έχω διαβάσει αυτό, Χαλίλ Γκιμπράν θαρρώ πως είναι αλλά δεν παίρνω και όρκο
Πού θέλω να καταλήξω; Αν δεν ήτανε ολόκληρη η Γερμανία σε παράκρουση ο ένας, τρελός, Χίτλερ θα ήταν ο καρπαζοεισπράκτορας του χωριού. Ο φασισμός είναι κάτι που μεγαλώνει μέσα στην κοινωνία, είμαστε όλοι συνυπεύθυνοι για κάθε φορά που σηκώνει κεφάλι.

Κάθε "φιλήσυχος" Γερμανός που ενώ είχε ευκαιρία να τσακίσει κεφάλι ναζιστή, κάθε φιλήσυχος Γερμανός που δεν στόλισε με μυαλά ναζιστών το πεζοδρόμιό του ενώ είχε την ευκαιρία να το κάνει, είναι εξίσου υπεύθυνος για τους χιλιάδες θανάτους με τον ίδιο τον Χίτλερ.

Να το θυμάστε αυτό για τους ναζί.
το ιδιο ισχυει και για τους κομουνιστες
2 ειναι τα ακρα...

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ηταν τρελος ο Χιτλερ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 05 Ιούλ 2020, 19:29

ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 19:21
ονομα και πραμα εισαι.τα σκεφτηκες πολυ αυτα;
Θίχτηκες μεσιέ;
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ηταν τρελος ο Χιτλερ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 05 Ιούλ 2020, 19:31

karadeniz1 έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 19:28
το ιδιο ισχυει και για τους κομουνιστες
2 ειναι τα ακρα...
Φάε τώρα καπιταλισμό, να σου λέει ο αφεντικός δούλεψε δυο ώρες υπερωρία απλήρωτες κι άμα δεν γουστάρεις στ' αρχίδια μου, αφού σε χαλάει ο κομμουνισμός.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Ηταν τρελος ο Χιτλερ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 05 Ιούλ 2020, 19:32

Βλήμα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 19:19
Μια μάγισσα έριξε τρελοελιξίριο στο πηγάδι μιας πόλης. Το ήπιανε όλοι οι κάτοικοι και τρελαθήκανε. Ο βασιλιάς όμως έπινε από το δικό του πηγάδι και δεν έχασε τα μυαλά του. Όμως, επειδή όλοι ήταν τρελοί, άρχισαν να λένε "ουουου τι μαλάκας ο βασιλιάς μας, να τον ρίξουμε". Στο τέλος ήπιε κι αυτός από το πηγάδι του χωριού και τρελάθηκε, οπότε ξανάρχισε να τους κυβερνά "δίκαια".
SpoilerShow
Δεν είμαι πολύ σίγουρος από πού το έχω διαβάσει αυτό, Χαλίλ Γκιμπράν θαρρώ πως είναι αλλά δεν παίρνω και όρκο
Πού θέλω να καταλήξω; Αν δεν ήτανε ολόκληρη η Γερμανία σε παράκρουση ο ένας, τρελός, Χίτλερ θα ήταν ο καρπαζοεισπράκτορας του χωριού. Ο φασισμός είναι κάτι που μεγαλώνει μέσα στην κοινωνία, είμαστε όλοι συνυπεύθυνοι για κάθε φορά που σηκώνει κεφάλι.

Κάθε "φιλήσυχος" Γερμανός που ενώ είχε ευκαιρία να τσακίσει κεφάλι ναζιστή, κάθε φιλήσυχος Γερμανός που δεν στόλισε με μυαλά ναζιστών το πεζοδρόμιό του ενώ είχε την ευκαιρία να το κάνει, είναι εξίσου υπεύθυνος για τους χιλιάδες θανάτους με τον ίδιο τον Χίτλερ.

Να το θυμάστε αυτό για τους ναζί.
εγω συμφωνω :smt023
παρεμπιμπτοντως, αυτη ειναι η υποθεση των Ρινοκερων του Ιονεσκο. Ριχτου μια ματια, θα με θυμηθεις.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ηταν τρελος ο Χιτλερ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 05 Ιούλ 2020, 19:32

Ο Χίτλερ μπορεί να μην ήταν τόσο τρελός όσο λέγεται, γιατί οι διάφοροι στρατηγοί έλεγαν παραμύθια μετά τον πόλεμο.
Στο τέλος πάλι που τους εκτελούσε όλους είναι γεγονός ότι τι να έκανε ; Αφού τον κυνηγούσαν να του βάλουν βόμβα.
Αλλά ήταν τρελός.
Θα είχε κερδίσει τον πόλεμο για πλάκα - από τη στιγμή που η Αμερική δεν ανακατευόταν και από τη στιγμή που τόσο οι Άγγλοι όσο και οι Ρώσοι τον υποτίμησαν στην αρχή. Η Αγγλία πίστευε ότι οι Γάλλοι θα νικήσουν εύκολα αλλά και ο Στάλιν το ίδιο πίστευε - γι αυτό και έκανε το σύμφωνο Ρίμπεντροπ-Μόλοτωφ όπως αποκαλύπτουν τα μυστικά αρχεία του Πούτιν τώρα.
Κατ' αρχήν τους Εβραίους. Δεν τους θες ; Στείλτους στη Μαδαγασκάρη εκεί πέρα να τελειώνει.
Μετά κάνεις εισβολή στην Ολλανδία-Νορβηγία-Δανία-Ελλάδα-Βέλγιο ; Με το που γίνεται η εισβολή, μείωσε τον ΦΠΑ στο 9%, εξάγγειλε 300,000 προσλήψεις, άσε τα σφηνάκια μέχρι τις 3 το πρωϊ.
Στη Ρωσία το ίδιο. Οι Ρώσοι την παραμικρά όρεξη δεν είχαν να πολεμήσουν για τον Στάλιν. Ο Στάλιν κρυβόταν σε μιά καλύβα στην εξοχή μέχρι που βγήκε ο Μολότωφ και του ανακοίνωσε ότι ο λαός αντιστέκεται. Ο Μολότωφ κατήγγειλε -και ήταν αληθινό γεγονός- ότι τα αϊνζατσγκρούπεν έπιασαν τα παιδάκια ενός νηπιαγωγείου 4 έως 6 ετών και τα εκτέλεσαν όλα διά πολυβολισμού.
Αυτά έκανε ο Αδόλφος και οπωσδήποτε δεν ήταν έργα ενός λογικού.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: Ηταν τρελος ο Χιτλερ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 05 Ιούλ 2020, 19:36

Βλήμα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 19:31
karadeniz1 έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 19:28
το ιδιο ισχυει και για τους κομουνιστες
2 ειναι τα ακρα...
Φάε τώρα καπιταλισμό, να σου λέει ο αφεντικός δούλεψε δυο ώρες υπερωρία απλήρωτες κι άμα δεν γουστάρεις στ' αρχίδια μου, αφού σε χαλάει ο κομμουνισμός.
ναι εχουμε το παραδειγμα των ανατολικων κομμουνιστικων χωρων.
12 ωρες εργασια την ημερα για μιση μεριδα ψωμι,και 7 εκατομυρια θανατους απο πεινα στην ουκρανια (που η γη της καρποφορει δυο φορες τον χρονο) 2 εκατομυρια στο καζακσταν κτλ.
και μετα οι κομμουνιστες απορουσαν (τοσο μυαλο ειχαν)γιατι οι ουκρανοι δεχτηκαν με ανοιχτες αγκαλες τους γερμανους
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ηταν τρελος ο Χιτλερ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 05 Ιούλ 2020, 19:39

ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 19:36
Βλήμα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 19:31
karadeniz1 έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 19:28
το ιδιο ισχυει και για τους κομουνιστες
2 ειναι τα ακρα...
Φάε τώρα καπιταλισμό, να σου λέει ο αφεντικός δούλεψε δυο ώρες υπερωρία απλήρωτες κι άμα δεν γουστάρεις στ' αρχίδια μου, αφού σε χαλάει ο κομμουνισμός.
ναι εχουμε το παραδειγμα των ανατολικων κομμουνιστικων χωρων.
12 ωρες εργασια την ημερα για μιση μεριδα ψωμι,και 7 εκατομυρια θανατους απο πεινα στην ουκρανια (που η γη της καρποφορει δυο φορες τον χρονο) 2 εκατομυρια στο καζακσταν κτλ.
και μετα οι κομμουνιστες απορουσαν (τοσο μυαλο ειχαν)γιατι οι ουκρανοι δεχτηκαν με ανοιχτες αγκαλες τους γερμανους
Και οι Εσθονοί-Λεττονοί, αλλά όχι και τόσο.
Εξ άλλου η Ουκρανική εθνοσυνέλευση όταν πήγε να ζητήσει ανεξαρτησία την εκπαραθύρωσαν.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ηταν τρελος ο Χιτλερ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 05 Ιούλ 2020, 19:44

Όταν η πλειοψηφία του γερμανικού λαού ψηφίζει έναν τέτοιο για ηγέτη, τότε τρελός δεν είναι ο ηγέτης. Αλλού βρίσκεται η τρέλα.

Ο γερμανός πολίτης το 1932 αποφάσισε ότι δεν θέλει να ξαναψηφίσει ποτέ του για τη Γερμανία. Κατάφερε να ξαναψηφίσει για εκείνη το 1990.
Αφού, βέβαια, πρώτα αιματοκύλησε την οικογένειά του, τους γνωστούς του, τους φίλους, τους υπόλοιπους ευρωπαίους, τους υπόλοιπους εκτός Ευρώπης.
Τη δόξα του γερμανού πολίτη του 1932 ζήλεψαν κάτι δικοί μας από το 2010 κι έπειτα, όταν τάχθηκαν δίπλα και μέσα σε φασιστικά μορφώματα. Αποφάσισαν ότι τους αξίζει και μας αξίζει μία ίδια μοίρα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 05 Ιούλ 2020, 19:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ηταν τρελος ο Χιτλερ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 05 Ιούλ 2020, 19:45

Ναι, υπήρχαν νάζοι στη Γερμανία.
Το 1930 το πιό δημοφιλές σουβενίρ ήταν τα κυπελλάκια Χίντεμπουργκ, ο οποίος Χίντεμπουργκ μπορεί να μην ήταν και τόσο hot υπέρ του Αδόλφου αλλά οπωσδήποτε ήταν ο εκπρόσωπος του Πρωσσικού μιλιταρισμού.
Οι νάζοι πήραν το 35% τελικά αλλά μετά τη νίκη επί της Γαλλίας λέγεται ότι το approval rating έφτασε το 80%.
Δεν υπάρχει θέμα να μην υπήρχαν.
Μπρεξιτάκηδες πως υπάρχουν ; Τραμπόβιοι, Λεπενόβιοι, Μπολσοναρουόβιοι και οι άλλοι του χουντοβασιλικού πάντα χώρου.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Ηταν τρελος ο Χιτλερ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 05 Ιούλ 2020, 20:03

John Brown Gun Club έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 19:24
Antares έγραψε:
20 Οκτ 2019, 11:34
akirav έγραψε:
20 Οκτ 2019, 00:22

:003:
Μιας και το ανεφερες:
ο Γιαμαμοτο ειχε σχεδιασει 3 κυματα επιθεσης, με το 3ο να ειναι η καταληψη του νησιου.
Γι'αυτο και οι δεξαμενες του στολου δεν πειραχτηκαν (καπου διαβασα οτι σε περιπτωση που δεν καταφερουν να παρουν το νησι, οι δεξαμενες ηταν ο νο 1 στοχος)
Αποβαση δεν εγινε
Δεν γνωρίζω. Εκείνο που διάβασα είναι ότι οι Αμερικανοί γνώριζαν μήνες πριν για την επίθεση και γνώριζαν την ακριβή ώρα αναχώρησης των Ιαπώνων για την επίθεση. Παρόλα αυτά δεν ειδοποιήθηκε ο επικεφαλής του Αμερικανικού στόλου. Αφέθηκαν να πεθάνουν.
εγω αντιθετα, πρωτη φορα το βλεπω αυτο. Εχω διαβασει τα ακριβως αντιθετα. Δωσε πηγη.
Κάποιο ντοκιμαντέρ σε κανάλι της ΕΤ είδα. Δεν μπορώ να το βρω.

karadeniz1
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: 10 Ιαν 2020, 23:35

Re: Ηταν τρελος ο Χιτλερ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από karadeniz1 » 05 Ιούλ 2020, 20:22

Βλήμα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 19:31
karadeniz1 έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 19:28
το ιδιο ισχυει και για τους κομουνιστες
2 ειναι τα ακρα...
Φάε τώρα καπιταλισμό, να σου λέει ο αφεντικός δούλεψε δυο ώρες υπερωρία απλήρωτες κι άμα δεν γουστάρεις στ' αρχίδια μου, αφού σε χαλάει ο κομμουνισμός.
γιατι στον κομουνισμο δεν εχει αφεντικα?
αν οχι τον ζουρλομανδυα σου και ισα στη βορειο κορεα σου

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ηταν τρελος ο Χιτλερ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 05 Ιούλ 2020, 20:35

karadeniz1 έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 20:22
Βλήμα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 19:31
karadeniz1 έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 19:28
το ιδιο ισχυει και για τους κομουνιστες
2 ειναι τα ακρα...
Φάε τώρα καπιταλισμό, να σου λέει ο αφεντικός δούλεψε δυο ώρες υπερωρία απλήρωτες κι άμα δεν γουστάρεις στ' αρχίδια μου, αφού σε χαλάει ο κομμουνισμός.
γιατι στον κομουνισμο δεν εχει αφεντικα?
αν οχι τον ζουρλομανδυα σου και ισα στη βορειο κορεα σου
Αντί να με διώξεις εσύ, θα προσπαθήσω να σε διώξω εγώ. Δεν θέλω να φύγω, μου αρέσει η Ελλάδα.
Ας μείνει ο καλύτερος.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιστορία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών