100 χρόνια Ανδρέας Παπανδρέου. Μια ματιά στην ιδιωτική ζωη του Εθνάρχη

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις, αναδρομές
Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29061
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: 100 χρόνια Ανδρέας Παπανδρέου. Μια ματιά στην ιδιωτική ζωη του Εθνάρχη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 05 Φεβ 2019, 16:32

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:24
Αν κρίνω απο τα γεγονότα, ο Τσίπρας σήμερα πρέπει να εφαρμόζει κατα γράμμα την αριστερίστικη παράνοια του συγχωρεμένου του Ραφαηλίδη. Μίσος ταξικό για τους μικρομεσαίους απο τη διαστροφή του Μπολσεβικισμού. Στυσηματική απόπερια εξαθλιώσεως μιας ολόκληρης κοινωνικής τάξεως για ιδεολογικούς λόγους. Θα 'λεγα επιπλέον ότι όλο το πρότζεκτ Μνημόνιο που εφάρμοσε η μαρξιστική Μεταπολίτευση, μπορεί και να ήταν εφαμρογή του..."οράματος" του συγχωρεμένου του Ραφαηλίδη.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 05 Φεβ 2019, 16:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7841
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: 100 χρόνια Ανδρέας Παπανδρέου. Μια ματιά στην ιδιωτική ζωη του Εθνάρχη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 05 Φεβ 2019, 16:33

brb και tyt έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:20
Έγινε υπογραφή τι είσαι, παρ' ότι προσπάθησες να μην γίνει. :wave:
Έβαλες απόσπασμα ανάρτησής μου και ζήτησα ν' αφαιρεθεί εκτός κι αν τη βάλεις ολόκληρη. Αν με προκαλείς θεωρώντας ότι μπορείς να έχεις τα γραφόμενά μου στην υπογραφή σου χωρίς τη συγκατάθεσή μου τότε θα διαγράψω κι αυτή σου την υπογραφή. Με προκαλείς;
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: 100 χρόνια Ανδρέας Παπανδρέου. Μια ματιά στην ιδιωτική ζωη του Εθνάρχη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 05 Φεβ 2019, 16:35

Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:33
brb και tyt έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:20
Έγινε υπογραφή τι είσαι, παρ' ότι προσπάθησες να μην γίνει. :wave:
Έβαλες απόσπασμα ανάρτησής μου και ζήτησα ν' αφαιρεθεί εκτός κι αν τη βάλεις ολόκληρη. Αν με προκαλείς θεωρώντας ότι μπορείς να έχεις τα γραφόμενά μου στην υπογραφή σου χωρίς τη συγκατάθεσή μου τότε θα διαγράψω κι αυτή σου την υπογραφή. Με προκαλείς;
Γιατί δεν χωρούσε όλο. Και αν δεις τους κανονισμούς, δεν χρειάζεται συγκατάθεση.

Τώρα είναι εκεί και δεν θα φύγει. :003:
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29739
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: 100 χρόνια Ανδρέας Παπανδρέου. Μια ματιά στην ιδιωτική ζωη του Εθνάρχη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 05 Φεβ 2019, 16:35

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:07
Ερμής έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:50
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:44


Μόνο την αλήθεια γράφω, φίλε μου!

Ρώτα τους παλιότερους και θα μάθεις.

"Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς!"
Βγήκε ο Αντρέας και έφαγε ο κόσμος κρέας, τα έχουμε ξαναπεί.

Και εννοείται οτι υπήρχε δικαιοσύνη. Μπορούσες να διεκδικήσεις μια θέση στο δημόσιο και ας μην ησουν πρασινοφρουρος.
Ναι, φίλε μου. Και κρέας είχαμε επί Ανδρέα και ΕΣΥ και Κέντρα Υγείας και νέα νοσοκομεία και νέα πανεπιστήμια και στήριξη στους άπορους γέροντες και στους άπορους γενικότερα. Προστασία της μητρότητας και άλλα πολλά.
Ναι φίλε μου. Μοιράζοντας αφειδώς το χρήμα της κακιάς Ευρώπης και των αγορών φίλε μου. Αυτών που τώρα λες τοκογλύφους φίλε μου. Και που αν σου ξαναδωσουν λεφτά θα ξαναγίνεις καραμπαμπας φίλε μου και θα πίνεις στην υγεία τους φίλε μου.

Εντάξει φίλε μου ; Κάτσε τώρα πάνω στο μνημόνιο.
Φίλε μου.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: 100 χρόνια Ανδρέας Παπανδρέου. Μια ματιά στην ιδιωτική ζωη του Εθνάρχη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 05 Φεβ 2019, 16:40

Golden Age έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:32
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:24
Αν κρίνω απο τα γεγονότα, ο Τσίπρας σήμερα πρέπει να εφαρμόζει κατα γράμμα την αριστερίστικη παράνοια του συγχωρεμένου του Ραφαηλίδη. Μίσος ταξικό για τους μικρομεσαίους απο τη διαστροφή του Μπολσεβικισμού. Στυσηματική απόπερια εξαθλιώσεως μιας ολόκληρης κοινωνικής τάξεως για ιδεολογικούς λόγους. Θα 'λεγα επιπλέον ότι όλο το πρότζεκτ Μνημόνιο που εφάρμοσε η μαρξιστική Μεταπολίτευση, μπορεί και να ήταν εφαμρογή του..."οράματος" του συγχωρεμένου του Ραφαηλίδη.
τροτσκιστης ηταν ο ραφαηλιδης γιατι αν δεις επιτιθεται και στους "λαικιστες" του κκε

σημερα ουσιαστικα ο φιλελευθερισμος του ραφαηλιδη πραγματωνεται με την ατυπη συμμαχια μητσοτακικων-συριζαιων-πασοκων
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29061
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: 100 χρόνια Ανδρέας Παπανδρέου. Μια ματιά στην ιδιωτική ζωη του Εθνάρχη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 05 Φεβ 2019, 16:42

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:40
Golden Age έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:32
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:24
Αν κρίνω απο τα γεγονότα, ο Τσίπρας σήμερα πρέπει να εφαρμόζει κατα γράμμα την αριστερίστικη παράνοια του συγχωρεμένου του Ραφαηλίδη. Μίσος ταξικό για τους μικρομεσαίους απο τη διαστροφή του Μπολσεβικισμού. Στυσηματική απόπερια εξαθλιώσεως μιας ολόκληρης κοινωνικής τάξεως για ιδεολογικούς λόγους. Θα 'λεγα επιπλέον ότι όλο το πρότζεκτ Μνημόνιο που εφάρμοσε η μαρξιστική Μεταπολίτευση, μπορεί και να ήταν εφαμρογή του..."οράματος" του συγχωρεμένου του Ραφαηλίδη.
τροτσκιστης ηταν ο ραφαηλιδης γιατι αν δεις επιτιθεται και στους "λαικιστες" του κκε

σημερα ουσιαστικα ο φιλελευθερισμος του ραφαηλιδη πραγματωνεται με την ατυπη συμμαχια μητσοτακικων-συριζαιων-πασοκων
Μα και το ΚΚΕ στα χρόνια της κρίσεως έκανε ιδεολογική στροφή και ήλθε στα μέτρα που επιθυμούσε ο Ραφαηλίδης, αδειάζοντας τον ίδιο του τον εαυτό.

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 100 χρόνια Ανδρέας Παπανδρέου. Μια ματιά στην ιδιωτική ζωη του Εθνάρχη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 05 Φεβ 2019, 16:43

-1
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: 100 χρόνια Ανδρέας Παπανδρέου. Μια ματιά στην ιδιωτική ζωη του Εθνάρχη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 05 Φεβ 2019, 16:43

Beria έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:06
Το πασοκ έφερε σε πέρας ένα μοναδικό πείραμα σε παγκόσμιο επίπεδο
Εκδημοκράτισε την λαμογιά

Διαφθορά υπήρχε στην πΠ (προ πασόκ) Ελλάδα, όπως υπάρχει σε όλον τον κόσμο. Αλλά ήταν ταξική. Μερίδιο από την πίτα της μίζας έπαιρναν οι εκπρόσωποι των ελίτ (κυβερνητικών και οικονομικών)

Μόλις ήρθε το πασόκ μερίδιο στη μίζα διεκδίκησαν -και πήραν- και τα μεσαία στελέχη, τα μικρά στελέχη και ο καφετζής του Υπουργείου. Πλέρια ισότητα. Ο Τρίτος Δρόμος προς την αρπαχτή

Αυτόν τον αγριοΡωμιό τάϊσε ο ΠΑπατζής κι αυτός είναι που μας κυβερνά έκτοτε. Σε όλες του τις εκφάνσεις, είτε ως Μαντέλης, είτε ως Τσοχατζόπουλος, είτε ως Φλώρος, ως Πολάκης ή Άδωνις
όχι μόνο εκδηομκράτισε αλλά και νομιμοποίησε ηθικά, οι δεξιοί (τουλάχιστον οι πιο αστοί σε νοοτροπία κι όχι οι κοτζαμπάσηδες) προσπαθούσαν να κρατούν τα προσχήματα για να είναι βιώσιμο το μοντέλο με το οβερχεντ λόγω διαφθοράς να μένει ~3% σε μεγάλα έργα, ακόμη και οι φαμέγιοι των κομματαρχών που μπαίναν στο δεξιοκρατούμενο ελ δημόσιο κατέληγαν δημοσιοϋπαλληλάκια τρεισκιεξήοντογλου και όχι νομενκλατούρα με ντατσες σταμτιςς στη ρίτα- επαναλαμβάνω ότι τα ανώτερα μδυ-αξιώματα ήταν καθόλα προσβάσιμα στους αριστερούς όπως αποδεικνύουν τα σιβι των ζαίων ινστρουχτόρων - μελών δεπ επί χούντας
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: 100 χρόνια Ανδρέας Παπανδρέου. Μια ματιά στην ιδιωτική ζωη του Εθνάρχη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 05 Φεβ 2019, 16:44

Golden Age έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:42
Μα και το ΚΚΕ στα χρόνια της κρίσεως έκανε ιδεολογική στροφή και ήλθε στα μέτρα που επιθυμούσε ο Ραφαηλίδης, αδειάζοντας τον ίδιο του τον εαυτό.
Οι Νεοναζί της Χρυσής Αυγής δεν προσπαθούν να κάνουν στροφή αλλά καλύπτουν την ιδεολογία τους (τον Ναζισμό) κοροιδεύοντας τους ψηφοφόρους τους.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7841
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: 100 χρόνια Ανδρέας Παπανδρέου. Μια ματιά στην ιδιωτική ζωη του Εθνάρχη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 05 Φεβ 2019, 16:46

Otto Weininger έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:35
Ναι φίλε μου. Μοιράζοντας αφειδώς το χρήμα της κακιάς Ευρώπης και των αγορών φίλε μου. Αυτών που τώρα λες τοκογλύφους φίλε μου. Και που αν σου ξαναδωσουν λεφτά θα ξαναγίνεις καραμπαμπας φίλε μου και θα πίνεις στην υγεία τους φίλε μου.

Εντάξει φίλε μου ; Κάτσε τώρα πάνω στο μνημόνιο.
Φίλε μου.
Η καλή Ευρώπη δεν είναι απρόσωπη, αποτελείται από διάφορες χώρες με ηγετική δύναμη τη Γερμανία η οποία μασαμπουκώνει τα λεφτά που βούτηξε από την Ελλάδα κατά τη διάρκεια της κατοχής. Δεν ζουν οι Έλληνες με τα λεφτά των Γερμανών, οι Γερμανοί ζουν με τα λεφτά των Ελλήνων.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Τρίκαλος
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: 31 Δεκ 2018, 20:33

Re: 100 χρόνια Ανδρέας Παπανδρέου. Μια ματιά στην ιδιωτική ζωη του Εθνάρχη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τρίκαλος » 05 Φεβ 2019, 16:50

Papa John έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:20
Τρίκαλος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:09
Πιστεύω θα'ναι ενδιαφέρον στιγμή
*ενδιαφέρουσα
Αν είναι λάθος, που έτσι φαίνεται, το δέχομαι και ταπεινά σκύβω το κεφάλι. :wave:
Από την άλλη, μπορώ να πω ότι γέλασα λίγο με την ειρωνία της τύχης, γιατί έκανα λάθος - που διορθώθηκε- σε ετούτο το τίμιο νήμα.
"Σκαιός και αγροίκος είμαι. Είναι στη φύση μου, τη σκάφη-σκάφη να λέω."

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29739
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: 100 χρόνια Ανδρέας Παπανδρέου. Μια ματιά στην ιδιωτική ζωη του Εθνάρχη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 05 Φεβ 2019, 16:51

Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:46
Otto Weininger έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:35
Ναι φίλε μου. Μοιράζοντας αφειδώς το χρήμα της κακιάς Ευρώπης και των αγορών φίλε μου. Αυτών που τώρα λες τοκογλύφους φίλε μου. Και που αν σου ξαναδωσουν λεφτά θα ξαναγίνεις καραμπαμπας φίλε μου και θα πίνεις στην υγεία τους φίλε μου.

Εντάξει φίλε μου ; Κάτσε τώρα πάνω στο μνημόνιο.
Φίλε μου.
Η καλή Ευρώπη δεν είναι απρόσωπη, αποτελείται από διάφορες χώρες με ηγετική δύναμη τη Γερμανία η οποία μασαμπουκώνει τα λεφτά που βούτηξε από την Ελλάδα κατά τη διάρκεια της κατοχής. Δεν ζουν οι Έλληνες με τα λεφτά των Γερμανών, οι Γερμανοί ζουν με τα λεφτά των Ελλήνων.
Εντάξει.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: 100 χρόνια Ανδρέας Παπανδρέου. Μια ματιά στην ιδιωτική ζωη του Εθνάρχη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 05 Φεβ 2019, 16:52

Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:46
Η καλή Ευρώπη δεν είναι απρόσωπη, αποτελείται από διάφορες χώρες με ηγετική δύναμη τη Γερμανία η οποία μασαμπουκώνει τα λεφτά που βούτηξε από την Ελλάδα κατά τη διάρκεια της κατοχής.
Βοήθησαν σ' αυτό και οι Εθνοπροδότες Ταγματασφαλίτες συνεργάτες τους. :wave:
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7841
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: 100 χρόνια Ανδρέας Παπανδρέου. Μια ματιά στην ιδιωτική ζωη του Εθνάρχη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 05 Φεβ 2019, 16:53

Otto Weininger έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:51
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:46
Otto Weininger έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:35
Ναι φίλε μου. Μοιράζοντας αφειδώς το χρήμα της κακιάς Ευρώπης και των αγορών φίλε μου. Αυτών που τώρα λες τοκογλύφους φίλε μου. Και που αν σου ξαναδωσουν λεφτά θα ξαναγίνεις καραμπαμπας φίλε μου και θα πίνεις στην υγεία τους φίλε μου.

Εντάξει φίλε μου ; Κάτσε τώρα πάνω στο μνημόνιο.
Φίλε μου.
Η καλή Ευρώπη δεν είναι απρόσωπη, αποτελείται από διάφορες χώρες με ηγετική δύναμη τη Γερμανία η οποία μασαμπουκώνει τα λεφτά που βούτηξε από την Ελλάδα κατά τη διάρκεια της κατοχής. Δεν ζουν οι Έλληνες με τα λεφτά των Γερμανών, οι Γερμανοί ζουν με τα λεφτά των Ελλήνων.
Εντάξει.
Είδες που συμφωνούμε; Ωραίες είναι οι φιλοσοφίες αλλά όταν εμπλέκονται οι αριθμοί τα πράγματα γίνονται πολύ απλά.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: 100 χρόνια Ανδρέας Παπανδρέου. Μια ματιά στην ιδιωτική ζωη του Εθνάρχη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 05 Φεβ 2019, 16:54

πρακτικα τα δανεικα της ευρωπης ειναι η φοροδιαφυγη δεκαετιων της βλαχοελιτ της μπανανιας μικρης και μεγαλυτερης

οσο ζειτε στον φιλελε κοσμο απο το κακο στο χειροτερο θα πηγαινετε
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιστορία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών