Ελληνες στην Αλβανία , το σήμερα και το χτές

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις, αναδρομές
Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5424
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Ελληνες στην Αλβανία , το σήμερα και το χτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 02 Απρ 2019, 15:45

Ο brb και tyt έχει δίκιο. Οι Τσάμηδες ταγματασφαλίτες έδωσαν έμπρακτα το αίμα τους πολεμώντας στο πλευρό των Ιταλών και των Γερμανών για να προσαρτηθεί η Θεσπρωτία στην Αλβανία.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Ελληνες στην Αλβανία , το σήμερα και το χτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 02 Απρ 2019, 15:58

brb και tyt έγραψε:
02 Απρ 2019, 15:41
Chainis έγραψε:
02 Απρ 2019, 15:39
brb και tyt έγραψε:
02 Απρ 2019, 15:35


Μάλλον εσένα καυλώνουν. Εμένα οι Εθνοπροδότες μου προκαλούν αναγούλα.

Αν κέρδιζαν οι Ταγματασφαλίτες τον πόλεμο, όλη η Ήπειρος θα ήταν Αλβανία (και η Μακεδονία με την Θράκη Βουλγαρία).
Έλα σταμάτα να κρύβεσαι.
Ψάχνεις ευκαιρία να αναφερθείς σε αυτούς κι αν δεν βρίσκεις την δημιουργείς.
Τι είναι που σε τραβάει, η στολή, η αυταρχική συμπεριφορά, η ιδεολογία, πες τα μας ν ξαλαφρώσεις.
:o Λες να παίζει και τέτοιος λόγος που τους υμνείς; Δεν είχα σκεφτεί ότι μπορέι να παίζει και σεξουαλικός παράγοντας.

Για ότι πολέμησαν για να πάει η Ήπειρος στους Τσάμηδες, τσιμουδιά.
Εγώ δεν υμνώ κανένα, άσχετα γράφω και τσουπ ο μπάρμπι τιτς να μου λέει κάθε φορά για ταγματασφαλίτες και για τον Χίτλερ.
Πρέπει να έχεις ρέψει στην μλακία αφού σε καυλώνουν τόσο που μόνο γι' αυτούς λες συνέχεια.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Ελληνες στην Αλβανία , το σήμερα και το χτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 02 Απρ 2019, 16:03

Chainis έγραψε:
02 Απρ 2019, 15:58
brb και tyt έγραψε:
02 Απρ 2019, 15:41
Chainis έγραψε:
02 Απρ 2019, 15:39


Έλα σταμάτα να κρύβεσαι.
Ψάχνεις ευκαιρία να αναφερθείς σε αυτούς κι αν δεν βρίσκεις την δημιουργείς.
Τι είναι που σε τραβάει, η στολή, η αυταρχική συμπεριφορά, η ιδεολογία, πες τα μας ν ξαλαφρώσεις.
:o Λες να παίζει και τέτοιος λόγος που τους υμνείς; Δεν είχα σκεφτεί ότι μπορέι να παίζει και σεξουαλικός παράγοντας.

Για ότι πολέμησαν για να πάει η Ήπειρος στους Τσάμηδες, τσιμουδιά.
Εγώ δεν υμνώ κανένα, άσχετα γράφω και τσουπ ο μπάρμπι τιτς να μου λέει κάθε φορά για ταγματασφαλίτες και για τον Χίτλερ.
Πρέπει να έχεις ρέψει στην μλακία αφού σε καυλώνουν τόσο που μόνο γι' αυτούς λες συνέχεια.
brb και tyt @ Μια πραγματική ιστορία.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Ελληνες στην Αλβανία , το σήμερα και το χτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 02 Απρ 2019, 16:44

brb και tyt έγραψε:
02 Απρ 2019, 16:03
Chainis έγραψε:
02 Απρ 2019, 15:58
brb και tyt έγραψε:
02 Απρ 2019, 15:41


:o Λες να παίζει και τέτοιος λόγος που τους υμνείς; Δεν είχα σκεφτεί ότι μπορέι να παίζει και σεξουαλικός παράγοντας.

Για ότι πολέμησαν για να πάει η Ήπειρος στους Τσάμηδες, τσιμουδιά.
Εγώ δεν υμνώ κανένα, άσχετα γράφω και τσουπ ο μπάρμπι τιτς να μου λέει κάθε φορά για ταγματασφαλίτες και για τον Χίτλερ.
Πρέπει να έχεις ρέψει στην μλακία αφού σε καυλώνουν τόσο που μόνο γι' αυτούς λες συνέχεια.
brb και tyt @ Μια πραγματική ιστορία.
:lol:
Έχεις φυλάξει και με παραπέμπεις σε ένα ποστ που περιέχει την υπογραφή μου και όπου τονίζω την ευθύνη του ΚΚΕ στην δημιουργία των ταγμάτων και που εσύ με την ανύπαρκτη κρίση σου το καταλαβαίνεις ότι τα εξυμνώ.

Δεν χρειάζεται να παιδεύεσαι άλλο, μας έχεις πείσει ότι χωρίς ταγματασφαλίτες και Χίτλερ είσαι νεκρός.
Άμα θέλεις μόνο εξήγησε μας τι σε τράβηξε σ' αυτούς πιο πολύ κι εγκατέλειψες τις ζάντρουγκες για να αφοσιωθείς στα τάγματα. :lol:
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Ελληνες στην Αλβανία , το σήμερα και το χτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 02 Απρ 2019, 16:47

Chainis έγραψε:
02 Απρ 2019, 16:44
brb και tyt έγραψε:
02 Απρ 2019, 16:03
Chainis έγραψε:
02 Απρ 2019, 15:58


Εγώ δεν υμνώ κανένα, άσχετα γράφω και τσουπ ο μπάρμπι τιτς να μου λέει κάθε φορά για ταγματασφαλίτες και για τον Χίτλερ.
Πρέπει να έχεις ρέψει στην μλακία αφού σε καυλώνουν τόσο που μόνο γι' αυτούς λες συνέχεια.
brb και tyt @ Μια πραγματική ιστορία.
:lol:
Έχεις φυλάξει και με παραπέμπεις σε ένα ποστ που περιέχει την υπογραφή μου και όπου τονίζω την ευθύνη του ΚΚΕ στην δημιουργία των ταγμάτων ξεπλένεις την Εθνοπροδοσία των Ταγματασφαλιτών εγνοώντας επιδεικτικά ότι ο ηγέτης τους Χίτλερ έδωσε την Ήπειρο στους Τσάμηδες και την Μακεδονία με την Θράκη στους Βούλγαρους και που εσύ με την ανύπαρκτη κρίση σου το καταλαβαίνεις ότι τα εξυμνώ.

Δεν χρειάζεται να παιδεύεσαι άλλο, μας έχεις πείσει ότι χωρίς ταγματασφαλίτες και Χίτλερ είσαι νεκρός.
Άμα θέλεις μόνο εξήγησε μας τι σε τράβηξε σ' αυτούς πιο πολύ κι εγκατέλειψες τις ζάντρουγκες για να αφοσιωθείς στα τάγματα. :lol:
Δεν θα υπήρχαν Έλληνες στην Βόρεια Ήπειρο αν κέρδιζαν τον Πόλεμο ο Χίτλερ και οι Ταγματασφαλίτες. :wave:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος brb και tyt την 02 Απρ 2019, 16:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ελληνες στην Αλβανία , το σήμερα και το χτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 02 Απρ 2019, 16:51

Βινόσαυρος έγραψε:
12 Μαρ 2019, 16:40
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
12 Μαρ 2019, 12:06
Σε επίπεδο δήμων, με βάση την πρόσφατη (προβληματική) αλβανική απογραφή, αποτελούν πλειοψηφία σε Φοινίκη και Δρόπολη.
Δε θυμάμαι ονόματα δήμων αλλά πράγματι σε ποσότητα μόνο σε 2 δήμους έχουμε συμπαγή
ελληνικό πληθυσμό.
Τι προτείνεις σύντροφε; θαλάμους αερίων;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Ελληνες στην Αλβανία , το σήμερα και το χτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 02 Απρ 2019, 16:55

brb και tyt έγραψε:
02 Απρ 2019, 16:47
Chainis έγραψε:
02 Απρ 2019, 16:44
:lol:
Έχεις φυλάξει και με παραπέμπεις σε ένα ποστ που περιέχει την υπογραφή μου και όπου τονίζω την ευθύνη του ΚΚΕ στην δημιουργία των ταγμάτων jξεπλένεις την Εθνοπροδοσία των Ταγματασφαλιτών εγνοώντας επιδεικτικά ότι ο ηγέτης τους Χίτλερ έδωσε την Ήπειρο στους Τσάμηδες και την Μακεδονία με την Θράκη στους Βούλγαρους και που εσύ με την ανύπαρκτη κρίση σου το καταλαβαίνεις ότι τα εξυμνώ.

Δεν χρειάζεται να παιδεύεσαι άλλο, μας έχεις πείσει ότι χωρίς ταγματασφαλίτες και Χίτλερ είσαι νεκρός.
Άμα θέλεις μόνο εξήγησε μας τι σε τράβηξε σ' αυτούς πιο πολύ κι εγκατέλειψες τις ζάντρουγκες για να αφοσιωθείς στα τάγματα. :lol:
:wave:
Συνεχίζεις τις παπαριές χωρίς ειρμό.

- Ο Χίτλερ δεν έδωσε τίποτα στους Βούλγαρους και τους Αλβανούς όπως δεν έδωσε και στους Ιταλούς, ζώνες κατοχής ήταν που μπορούσαν να αλλάξουν και δεν προεξοφλούσαν τίποτα για το μέλλον, δεν υπάρχει καμία συνθήκη που να λέει ότι η τάδε περιοχή της Ελλάδος παραχωρείται στην δείνα χώρα.

- Κι αν ακόμα ίσχυε αυτό (παραχώρηση Ελληνικών εδαφών σε άλλες χώρες) δεν έχει καμία σχέση με την δημιουργία των ταγμάτων ασφαλείας και τα αίτια της μαζικοποίησης τους καθώς και τον ρόλο που έπαιξε το ΚΚΕ σ' αυτό, κάτι για το οποίο δεν έχεις να γράψεις απολύτως τίποτα και το γυρνάς στο "ναι αλλά ο Χίτλερ".

- Ξαναβρήκες την ευκαιρία να γράψεις για τον Χίτλερ.
Πρόσεξε καρφώνεσαι πολύ ή γράψε ανοικτά ότι είσαι νοσταλγός του να μην το κουβαλάς και να ξαλαφρώσεις! :lol:
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Ελληνες στην Αλβανία , το σήμερα και το χτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 02 Απρ 2019, 16:57

[...]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Βινόσαυρος την 02 Απρ 2019, 18:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Ελληνες στην Αλβανία , το σήμερα και το χτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 02 Απρ 2019, 17:19

Chainis έγραψε:
02 Απρ 2019, 16:55
brb και tyt έγραψε:
02 Απρ 2019, 16:47
Chainis έγραψε:
02 Απρ 2019, 16:44


:lol:
Έχεις φυλάξει και με παραπέμπεις σε ένα ποστ που περιέχει την υπογραφή μου και όπου τονίζω την ευθύνη του ΚΚΕ στην δημιουργία των ταγμάτων jξεπλένεις την Εθνοπροδοσία των Ταγματασφαλιτών εγνοώντας επιδεικτικά ότι ο ηγέτης τους Χίτλερ έδωσε την Ήπειρο στους Τσάμηδες και την Μακεδονία με την Θράκη στους Βούλγαρους και που εσύ με την ανύπαρκτη κρίση σου το καταλαβαίνεις ότι τα εξυμνώ.

Δεν χρειάζεται να παιδεύεσαι άλλο, μας έχεις πείσει ότι χωρίς ταγματασφαλίτες και Χίτλερ είσαι νεκρός.
Άμα θέλεις μόνο εξήγησε μας τι σε τράβηξε σ' αυτούς πιο πολύ κι εγκατέλειψες τις ζάντρουγκες για να αφοσιωθείς στα τάγματα. :lol:
:wave:
Συνεχίζεις τις παπαριές χωρίς ειρμό. Οι Ταγματασφαλίτες ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΔΙΑΤΑΓΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΙΤΛΕΡ και οι γιοσμάδες αυτοαπακαλείστε ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ

- Ο Χίτλερ δεν έδωσε τίποτα στους Βούλγαρους και τους Αλβανούς όπως δεν έδωσε και στους Ιταλούς, ζώνες κατοχής ήταν που μπορούσαν να αλλάξουν και δεν προεξοφλούσαν τίποτα για το μέλλον, δεν υπάρχει καμία συνθήκη που να λέει ότι η τάδε περιοχή της Ελλάδος παραχωρείται στην δείνα χώρα.

- Κι αν ακόμα ίσχυε αυτό (παραχώρηση Ελληνικών εδαφών σε άλλες χώρες) δεν έχει καμία σχέση με την δημιουργία των ταγμάτων ασφαλείας και τα αίτια της μαζικοποίησης τους καθώς και τον ρόλο που έπαιξε το ΚΚΕ σ' αυτό, κάτι για το οποίο δεν έχεις να γράψεις απολύτως τίποτα και το γυρνάς στο "ναι αλλά ο Χίτλερ".

- Ξαναβρήκες την ευκαιρία να γράψεις για τον Χίτλερ.
Πρόσεξε καρφώνεσαι πολύ ή γράψε ανοικτά ότι είσαι νοσταλγός του να μην το κουβαλάς και να ξαλαφρώσεις! :lol:
:wave:
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Ελληνες στην Αλβανία , το σήμερα και το χτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 02 Απρ 2019, 17:49

Τον χαβά του το άνοο.
Έχει μάθει 5 προτάσεις κλισέ και τις βάζει παντού.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Ελληνες στην Αλβανία , το σήμερα και το χτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 02 Απρ 2019, 17:53

Σε φτύνουν κι εσύ νομίζεις ότι βρέχει. :D
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ελληνες στην Αλβανία , το σήμερα και το χτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 02 Απρ 2019, 18:07

Βινόσαυρος έγραψε:
02 Απρ 2019, 16:57
sys3x έγραψε:
02 Απρ 2019, 16:51
Βινόσαυρος έγραψε:
12 Μαρ 2019, 16:40


Δε θυμάμαι ονόματα δήμων αλλά πράγματι σε ποσότητα μόνο σε 2 δήμους έχουμε συμπαγή
ελληνικό πληθυσμό.
Τι προτείνεις σύντροφε; θαλάμους αερίων;
αυτές είναι δικιες σου αγαπημενες μέθοδοι
εγω εχω εμπιστοσύνη στην αλαβανική
αστυνομία να διατηρηθεί το δικηο
Δώσε μου ένα παράδειγμα ότι είναι δικές μου αγαπημένες μέθοδοι.
Η αλαβανική αστρονομία με ποιον τρόπο έχει προστατέψει την μειονότητα όταν οι Αλβανοί καίνε και ρημάζουν την περιουσία της μειονότητας; τραμπουκίζοντας την μειονότητα;

Φυσικά θα παίξει αναφορά, δεν μπορούμε να αφήνουμε τον οποιονδήποτε φασίστα-ρατσιστή να προσβάλει και να σπέρνει ρητορική μίσους, καταλαβαίνεις.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Ελληνες στην Αλβανία , το σήμερα και το χτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 02 Απρ 2019, 18:10

το σβήνω εγω αφου σε ενόχλησε τόσο
μπορείς να με λες ρε ότι σε ενοχλουν
οι τοποθετήσεις μου λολ
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Καλαβρία
Δημοσιεύσεις: 970
Εγγραφή: 19 Φεβ 2019, 11:23
Phorum.gr user: Πέτρος

Re: Ελληνες στην Αλβανία , το σήμερα και το χτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καλαβρία » 04 Απρ 2019, 08:52

Βινόσαυρος έγραψε:
02 Απρ 2019, 18:10
το σβήνω εγω αφου σε ενόχλησε τόσο
μπορείς να με λες ρε ότι σε ενοχλουν
οι τοποθετήσεις μου λολ
Βινοσαυρε εχει καθολου ιδεα από αλβανική αστυνομία.
Ειδικά επι Χοτζα ηταν πολυ χεορότερη από οτι ηταν στην Ελλάδα του 50

Fanfaron
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 14:09
Phorum.gr user: Fanfaron

Re: Ελληνες στην Αλβανία , το σήμερα και το χτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fanfaron » 04 Απρ 2019, 08:53

brb και tyt έγραψε:
02 Απρ 2019, 17:53
Σε φτύνουν κι εσύ νομίζεις ότι βρέχει. :D

:smt023
ένα καφέ στο τρία ρειιιιι

Fanfaron: Τελικά, ποιους πρέπει να πετάξουμε έξω; Τους αριστερούς, τους δεξούς ή τους μετανάστες; :102:

Null: Berseker: Μενόμαχος (μένος + μάχη).

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιστορία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών