Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 13 Φεβ 2020, 12:07

Antares έγραψε:
11 Φεβ 2020, 18:23
Πορφύριε βλέπεις αυτά που σου αρέσουν, δεν ανεβαίνεις πίστα. Αν έβλεπα εγώ το ίδιο όνειρο θα έβλεπα τους δύο να δίνουν το χέρι και να αγκαλιάζονται. Κατά τον ίδιο τρόπο που κάτι στο όνειρο μου εφιστούσε την προσοχή κατά την προεφηβική ηλικία, ότι οι Η.Π.Α. και η ΕΣΣΔ μπορεί να φαίνονται μακριά η μία από την άλλη (ήταν πριν το 1989) αλλά από την άλλη πλευρά (Σιβηρία, Αλάσκα) συναντιούνται.
Βέβαια υπάρχει και η περίπτωση να κάνεις παιχνίδι.
Σύμφωνα με τον Φρόυντ το όνειρο είναι μια ανεκπλήρωτη επιθυμία. Ακόμα και οι εφιάλτες. Οπότε συμφωνώ. Για το δεύτερο διαφωνώ διότι τους Αμερικάνους από τους Ρώσους τους χωρίζει άβυσσος. Είναι εντελώς διαφορετικοί. Οι Ρώσοι κατηφείς και δυσδιάκριτοι σαν τη μαύρη θάλασσα. Οι Αμερικάνοι φωνακλάδες και ηλίθιοι σαν τη Ντίσνευλαντ.

Άβαταρ μέλους
Antares

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 13 Φεβ 2020, 12:56

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
13 Φεβ 2020, 12:07
Σύμφωνα με τον Φρόυντ το όνειρο είναι μια ανεκπλήρωτη επιθυμία. Ακόμα και οι εφιάλτες. Οπότε συμφωνώ. Για το δεύτερο διαφωνώ διότι τους Αμερικάνους από τους Ρώσους τους χωρίζει άβυσσος. Είναι εντελώς διαφορετικοί. Οι Ρώσοι κατηφείς και δυσδιάκριτοι σαν τη μαύρη θάλασσα. Οι Αμερικάνοι φωνακλάδες και ηλίθιοι σαν τη Ντίσνευλαντ.
Συμφωνώ για τους λαούς. Εννοούσα τους πολιτικούς των δύο χωρών.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 13 Φεβ 2020, 13:02

Antares έγραψε:
13 Φεβ 2020, 12:56
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
13 Φεβ 2020, 12:07
Συμφωνώ για τους λαούς. Εννοούσα τους πολιτικούς των δύο χωρών.
Δε νομίζω. Ο Πούτιν είναι αδίστακτος πρώην πράκτορας της kgb που σφυρηλατήθηκε μέσα στη φωτιά και το σίδερο. Ο Τραμπ γελοίος μαλάκας.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 15 Φεβ 2020, 10:04

Είδα στον ύπνο μου μια κακόφημη αθηναϊκή συνοικία με πουτάνες, νταβατζήδες, κλπ, καφενεία, βρώμικες ψησταριές, κι εγώ ντυμένος καλόγερος τριγυρνούσα. Ακουγόταν το τραγούδι Οι Νέοι Χασικλήδες.
Ego sum Karababas.
Ordem e Progresso.

Απάντηση

• Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών