Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 15 Σεπ 2020, 12:46

Είδα τον Πούτιν στον ύπνο μου.
Ego sum Karababas.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Γκιώνης
Phorum.gr user: Γκιώνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γκιώνης » 15 Σεπ 2020, 12:47

Cavaliere έγραψε:
15 Σεπ 2020, 12:46
Λεφτά θα πάρεις

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Phorum.gr user: Gordian Knot

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 15 Σεπ 2020, 17:51

Το γράφω εδώ για να μην το ξεχάσω όπως συχνά συμβαίνει:

Ονειρεύτηκα πως πλακωνόμουν με τον Θέμο Αναστασιάδη :o σε κάποιο κτίριο που μάλλον ήταν ξενοδοχείο.
Είχαμε πιαστεί στα χέρια όπως οι πυγμάχοι που αγκαλιάζονται για να αποφύγουν τα χτυπήματα, βρισκόμασταν σε stalemate.
Σε μια προσπάθεια να απελευθερωθώ ή να αποκτήσω πλεονέκτημα, κινήθηκα προς την άκρη του μπαλκονιού/ταράτσας/roof garden κάτι τέτοιο τέλος πάντων, δεν έχω ξεκάθαρη εικόνα, παρασύροντας όπως ήταν φυσικό και αυτόν.
Στον κάτω όροφο βρισκόταν μια πισίνα. Καθώς αλληλοτραβιόμαστε και λόγω της ορμής, τα κάγκελα υποχωρούν. Εγώ καταφέρνω και μένω όρθιος, αυτός πέφτει.
Νόμιζα πως θα κατέληγε στο νερό, αυτός όμως προσγειώθηκε με το πίσω μέρος του κεφαλιού του στην άκρη της πισίνας (παρακολούθησα την πτώση του και άκουσα τον χαρακτηριστικό γδούπο). Ήταν νεκρός.

Μιλάμε για ΣΟΥΡΕΑΛ καταστάσεις. Τι λένε οι ονειροκρίτες; (Σοβαρά τώρα, με έχει φάει η περιέργεια :smt017)
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
Null

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 15 Σεπ 2020, 18:05

Είδα ότι ήμουν πράκτορας και στο γκαράζ του σπιτιού μου είχα ένα μαύρο μερσεντες βανάκι.
Είχε εγκατεστημένο A.I., του έλεγες που θες να πας και σε πήγαινε, όχι μόνο αυτό, μπορούσες
να του δώσεις διάφορες εντολές π.χ να κάνει τα τζάμια φιμέ και διάφορα παρόμοια, sci-fi πράγματα.
Φορούσα μαύρο κοστούμι, ξεκίνησα από το σπίτι μου, τελικά βρέθηκα σε κάτι στενά δρομάκια
να με βάζει μέσα σε μια μεγάλη αποθήκη, άγνωστη τοποθεσία. Αναρωτιέμαι που διάολο είμαι.
Κοιτάζω γύρω γύρω κανένας, μέρα μεσημέρι, του λέω φτιάξε μου έναν φρέντο εσπρεσσο ντεκαφεινέ
γλυκό, και μου το έβγαλε πίσω από το ραδιόφωνο. Μετά ξύπνησα.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 16 Σεπ 2020, 18:00

Cavaliere έγραψε:
15 Σεπ 2020, 12:46
Πως τον είδες, ημιγυμνο καβάλα σε μια αρκουδα;
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur
☦𓀢