Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 01 Μάιος 2021, 13:35

ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Μάιος 2021, 13:28
- Casper - έγραψε:
01 Μάιος 2021, 13:18
Μ' αρέσει ο τρόπος που τα αναλύεις.
Κάπως έτσι πρέπει να είναι. Βγάζει αρκετό νόημα.
Θα επαναλάβω ότι δεν είμαι ψυχολόγος, έτσι; :)

Αν όμως, αυτό που έγραψα βγάζει κάποιο νόημα, μάλλον θα έπρεπε να σκεφτείς και κάτι άλλο.

Αν όντως ισχύει, μήπως έχεις μπει σε μια διαδικασία που νοιώθεις "ασφαλής" μόνον όταν βρίσκεσαι σε "επικίνδυνο" περιβάλλον;


Το "ασφαλής" έχει πολλές αναγνώσεις. :wink
Σίγουρα αλλά πιστεύω πως αυτό συμβαίνει. Στο ότι είμαι εγκλωβισμένη και δημιουργώ ασυνείδητα επικίνδυνες καταστάσεις. Αυτό είναι λόγω φόβου γιατί πάντοτε στις πιο όμορφες στιγμές, αμέσως κάτι γινόταν που τα ανέτρεπε όλα και δεν επιτρεπόταν να τις ζήσω ή να "ονειρευτώ". Σαν να.μου έλεγε το σύμπαν "δεν επιτρέπεται". Δεν θα έλεγα λοιπόν πως νιώθω ασφαλής, το αντίθετο. Χθες σκεφτόμουν πως δεν αντέχω άλλο να ζω σε τοξικό περιβάλλον (αίσθημα εγκλωβισμού δηλαδή) και να ακούω/ζω αυτά που συμβαίνουν και απλά κάνω ό,τι γίνεται για να αντέχω, μέχρι να φύγω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Μάιος 2021, 13:24

Ήμουν με 2 άτομα σε ένα δωμάτιο. Από πάνω στα ντουλάπια της κουζίνας ήταν μια μεγάλη σαλαμάνδρα και εγώ την έβλεπα. Τους το έλεγα και δεν με πίστευαν. Μετά έπεσε κάτω και πήγαινε να με ακολουθήσει και έκλεισα την πόρτα με δύναμη και την έκοψα στη μέση. Μετά σερνόταν η ουρά της και η υπόλοιπη μισή και τους έλεγα είδατε που σας έλεγα την αλήθεια και φώναζα να την σκοτώσουν γιατί θα ξαναγίνει ολόκληρη. Ξύπνησα το πρωί και με πονούσε το στομάχι. Εφιάλτης.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14486
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 15 Μάιος 2021, 20:13

Ήμουν δηθεν σε ενα μικρο, φωτεινο δωμάτιο, με ενα μεγάλο παράθυρο όπου έμπαινε απογευματινό φως. Και ήμουν δηθεν ξαπλωμένος σε έναν καναπέ, σκεπασμένος με μια γκρίζα λεπτή κουβέρτα. Απο την μεριά του τοίχου οπου είχα ακουμπισμένο το κεφαλι, βρισκόταν ενα κολάζ κάδρο, όπου βρίσκονταν η φωτογραφία του Κοκού και διπλα έγραφε με μισοσβησμενα γράμματα. Γεννηθείς εν Αρκαδία. Τι στον πουτσο, σκέφτηκα. Σιγά μην γεννήθηκε στην Αρκαδία. Και τότε άνοιξε η πόρτα και μπήκε στο δωμάτιο ο Παύλος και η Φρειδερικη. Νέοι, ωραίοι και καλοντυμένοι. Δεν θυμάμαι αμα μου μίλησαν, θυμάμαι όμως ότι η Α.Μ. ο βασιλεύς, κρατούσε μια τσαγιέρα και μου γέμισε το φλιτζάνι που κρατούσα με κόκκινο τσάι (πάντα ξαπλωμένος εγώ). Μετα στράφηκαν και οι δυο προς το κάδρο όπου απεικονίζονταν ο Κοκος. Κάτι είπε ο Παύλος οτι πρέπει να τακτοποιηθεί, αλλα η Φρειδερίκη, ελαφρως τσαντισμένη, του απαντησε: Δεν είναι δική μας μέριμνα. Αυτό, ας το φροντίσει ο νονός του (εννοώντας τον νονο του Κοκου) Κι εγω σκεφτόμουν, ποιος να ναι άραγε ο νονός του Κοκού. Μετα ξύπνησα.

Και ειχα πιει μονο ενα ποτηράκι κόκκινο κρασί πριν κοιμηθώ...
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Μάιος 2021, 14:11

Έβλεπαν ότι κάπου ήμουν σαν σε παραλία και ήταν κι άλλος κόσμος. Υπήρχε ένας πολύ ψηλός βράχος και εκεί πάνω ήταν ένα πανύψηλο άγαλμα σαν μαύρο με χρυσό.Άρχισαν να πέφτουν μεγάλα κομμάτια από το άγαλμα και τρέχαμε όλοι να σωθούμε, και ακριβώς κάτω από το άγαλμα ήταν μια σπηλιά και λέω σε αυτούς που ήταν μαζί μου εκεί να μπούμε να σωθούμε. Και κοίταζα τα κομμάτια που έπεφταν και τελικά ήταν το άγαλμα του Χριστού.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 16 Μάιος 2021, 16:16

Να περιμένουμε σεισμό στο Ριο δηλαδή;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Μάιος 2021, 16:30

1451 έγραψε:
16 Μάιος 2021, 16:16
Να περιμένουμε σεισμό στο Ριο δηλαδή;
Από το δικό μου όνειρο; :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

anax81

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anax81 » 20 Μάιος 2021, 07:41

Ήμουν σε ένα αεροπλάνο το οποίο μπήκε σε ένα μεγάλο σπήλαιο. Τριγύρω υπήρχαν αυτόφωτα αρχαία αγάλματα παντού, ένα θαυμαστό περιβάλλον. Το αεροπλάνο ξαφνικά άρχισε να κάνει βουτιές μέσα στην γη και να αναδύεται ξανά στην επιφάνεια, ενώ όταν έπαιρνε ύψος βράχοι και πέτρες έπεφταν απο την οροφή. Το τέλος της διαδρομής ήταν ένα παραδεισένιο τοπίο, τα Ηλύσια πεδία.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 21 Μάιος 2021, 14:05

Ημουν στο private jet μου εγω και 2 μουναρες ασιατισες.Πεταγαμε προς αγνωστη κατευθυνση.Τελικα προσγειωνομαστε καπου στην Κινα και ερχονται 2-3 τυποι με αρπαζουν με πανε σε ενα δωματιο και μου πατανε το sinovac :a040:

Dwarven Blacksmith
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 21 Μάιος 2021, 14:12

GoBack έγραψε:
21 Μάιος 2021, 14:05
Ημουν στο private jet μου εγω και 2 μουναρες ασιατισες.Πεταγαμε προς αγνωστη κατευθυνση.Τελικα προσγειωνομαστε καπου στην Κινα και ερχονται 2-3 τυποι με αρπαζουν με πανε σε ενα δωματιο και μου πατανε το sinovac :a040:

Dwarven Blacksmith
Και γαμώ τα όνειρα αν θες τη γνώμη μου και με happy end. Πιστεύω τους Κινέζους τους πείραξε αρκετά ότι δεν εφαρμόσεις την αρχή "ο έχων δύο μουνάρες να δίνει τη μία". Και μένα με πείραξε, νόμιζα έχουμε μια τέτοια οικειότητα. :011:
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 21 Μάιος 2021, 14:43

Dwarven Blacksmith έγραψε:
21 Μάιος 2021, 14:12
GoBack έγραψε:
21 Μάιος 2021, 14:05
Ημουν στο private jet μου εγω και 2 μουναρες ασιατισες.Πεταγαμε προς αγνωστη κατευθυνση.Τελικα προσγειωνομαστε καπου στην Κινα και ερχονται 2-3 τυποι με αρπαζουν με πανε σε ενα δωματιο και μου πατανε το sinovac :a040:

Dwarven Blacksmith
Και γαμώ τα όνειρα αν θες τη γνώμη μου και με happy end. Πιστεύω τους Κινέζους τους πείραξε αρκετά ότι δεν εφαρμόσεις την αρχή "ο έχων δύο μουνάρες να δίνει τη μία". Και μένα με πείραξε, νόμιζα έχουμε μια τέτοια οικειότητα. :011:
Μία ίσον καμμία, και τις συντροφικότητες ξέχνα τες στα φφμ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 28 Μάιος 2021, 16:44

Μλκες ψέκες εμβολιάκηδες ,θα μας δημιουργήσετε- με τον πειθαναγκασμό -ψυχολογικά στο τέλος. :011: Έβλεπα προχτές στον ύπνο μου ότι έκανα το εμβόλιο :smt126 κι έψαχνα σαν πρεζόνι και 2η δόση.Ξύπνησα κάθιδρος :a040:

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10047
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 28 Μάιος 2021, 21:52

Στύγιος έγραψε:
28 Μάιος 2021, 16:44
Μλκες ψέκες εμβολιάκηδες ,θα μας δημιουργήσετε- με τον πειθαναγκασμό -ψυχολογικά στο τέλος. :011: Έβλεπα προχτές στον ύπνο μου ότι έκανα το εμβόλιο :smt126 κι έψαχνα σαν πρεζόνι και 2η δόση.Ξύπνησα κάθιδρος :a040:
Πρέπει να το κανεις :P
Παρατηρητής...

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 28 Μάιος 2021, 22:14

ksk έγραψε:
28 Μάιος 2021, 21:52
Στύγιος έγραψε:
28 Μάιος 2021, 16:44
Μλκες ψέκες εμβολιάκηδες ,θα μας δημιουργήσετε- με τον πειθαναγκασμό -ψυχολογικά στο τέλος. :011: Έβλεπα προχτές στον ύπνο μου ότι έκανα το εμβόλιο :smt126 κι έψαχνα σαν πρεζόνι και 2η δόση.Ξύπνησα κάθιδρος :a040:
Πρέπει να το κανεις :P
Ρε δε γαμιέστε ν' ασπρίσετε από Αστραζένεκα. :a015:

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 12 Ιουν 2021, 00:05

το απόγευμα είδα ότι ήμουν νεκρομάντης και φορούσα μια leather armor και έβαλα μια robe, που ανέβαζε κάτι stats και μου την έπεσε ένας μπαμπουίνος, με άφησε με 1HP, του έκανα vampiric και drain καμιά 20αριά HP και μετά με έριξε με 1 hit. ξύπνησα και πήγα για κατούρημα.

νομίζω ότι με επηρέασαν κάτι βίντεο που είδα νωρίτερα με τροφοσυλλέκτες που ζουν ακόμα στην αφρική.

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Ιουν 2021, 18:19

^ Είδα στον ύπνο μου τον Κόμετ. Είμασταν στο σπίτι του παππού μου και κάποιοι μας κυνηγούσαν. Ο Κόμετ κατάφερε να ξεφύγει γρηγορότερα, τον είδα να τρέχει στον κήπο και ήξερα ότι δεν θα τον ξαναδώ (εγώ για κάποιο λόγο δεν κινδύνευα, ο Κόμετ ήταν ο στόχος) και στεναχωρήθηκα γιατί δεν πρόλαβα να τον χαιρετήσω και να του πω αντίο. Ξύπνησα με πικρία και στεναχώρια. Βλέπω κιόλας πως έχει μπαναριστεί. Πιστεύω πως είναι για καλό, χρειαζόμαστε απεξάρτηση. Έχω την ευκαιρία να τον χαιρετήσω από εδώ. Τον νιώθω σαν τον ιντερνετικό καλό μου φίλο. Να είσαι πάντα καλά, καλή συνέχεια :):wave:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών