Αγάπη

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Ελ_ρία
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Σεπ 2021, 04:01

Re: Αγάπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελ_ρία » 22 Οκτ 2021, 17:19

Αφού υπάρχουν τόσοι μόνοι γιατί υπάρχουν τόσοι μόνοι;
Είναι η ερώτηση.


Γιατί όλοι μας θέλουμε να αγαπηθούμε,
όμως διαφορετικά ορίζουμε την αγάπη,
“𝔜𝔬𝔲 𝔞𝔯𝔢 𝔱𝔥𝔢 𝔨𝔫𝔦𝔣𝔢 ℑ 𝔱𝔲𝔯𝔫 𝔦𝔫𝔰𝔦𝔡𝔢 𝔪𝔶𝔰𝔢𝔩𝔣”

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8436
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Αγάπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 22 Οκτ 2021, 20:19

Ελ_ρία έγραψε:
22 Οκτ 2021, 17:14
tanipteros έγραψε:
18 Οκτ 2021, 23:57
τι πόνο κουβαλάει αυτός ο άνθρωπος !!! ???
Μα αυτό δεν είναι η αγάπη; Συνονθύλευμα απερίγραπτων συναισθημάτων. Το σταυροδρόμι τους. Στριμώχνονται με τρόπο υπερβατικό,βασανιστικό και υπέροχο.Δεν χωρά το σαφές και το απλό εδώ.
Ίσως και ευτυχώς.

όπως λέει και ο Καρούζος
..και προπαντός ας μην αφήνουμε την αγάπη
Να συνωστίζεται με τόσα συναισθήματα
Εγώ δεν ξέρω πολλά από ποίηση αλλά παλιά κάποιο αγαπημένο μου πρόσωπο μου διάβασε ένα ποίημα του Καρυωτάκη και ένιωθα να ερωτεύομαι την κατάθλιψη....ένα πράμα...Στεναχωριόμουν και ένιωθα ευτυχία ένα πράμα μαζί... :p2:
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών