Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 21 Ιούλ 2022, 11:38

Αγις έγραψε:
07 Απρ 2022, 01:10
περαστική έγραψε:
07 Απρ 2022, 01:04
Gherschaagk έγραψε:
07 Απρ 2022, 01:00


:smt005:
Αφου θα τον πρηζω και θα ειναι ολη μερα μες τα νευρα. Και εσυ το ειπες.
για αυτο υπαρχουν οι φακμπαντυς
τους καλεις - σκαβουν - αποχωρουν
Τυπε αυτο με το σκαψιμο, παιζει και σε διαφορα ονειρα.


Σε μια αλλη περιπτωση, καποιος ειδε ενα ονειρο οπου η χηρα επελεξε να γινει η ταφη του δευτερου συζυγου της, διπλα στον πρωτο. Τελικα ο σκαφτιας του ονειρου και στις δυο περιπτωσεις ηταν ο ιδιος τυπος και μετα η χηρα που μεινε μονη της κατι παιχτηκε μεταξυ τους το οποιο οδηγησε σε τριτο γαμο. Για φαντασου στο επομενο ονειρο, αν πεθανει και ο τριτος, μετα και αυτος να ταφει στη σειρα διπλα απο τους αλλους δυο. Δηλαδη, θα ειναι και οι 3 τους διπλα διπλα ενω δεν γνωριστηκαν ποτε!

Χαμος γινεται στα ονειρα :102:
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 03 Αύγ 2022, 22:14

Είδα ένα όνειρο σήμερα τα ξημερώματα πολύ έντονο. Καθόμουν σε έναν καναπέ και δίπλα μου ένας άντρας. Και με πείραζε με το χέρι του, με έσπρωχνε. Έπιασα το χέρι του και το δάγκωσα στον βραχίονα και όπως το είδα ήταν γεμάτο αίματα. Και λέω αφού δεν τον δάγκωσα τόσο πολύ από που είναι αυτά τα αίματα. Και κάνω μια έτσι με το χέρι μου στο στομα μου και ετρεχε πολύ αίμα σκούρο χρώμα και καλά σάπιο αίμα. Χωρίς να έχω χτυπήσει ή κάτι τέτοιο. Και του λεω αυτουνού κοίτα. Και μου λέει θα σε βοηθήσω να σταματήσει και με πήγε στο μπάνιο, γέμισε νερό τον νιπτήρα και μου βούτηξε το κεφάλι μέσα και το κράταγε και εγώ προσπαθούσα να σηκωθώ και δεν μπορούσα και έβλεπα το νερό να γίνεται κόκκινο από το αίμα και έλεγα με πνίγει. Και με άφησε και σηκώθηκα και δεν έτρεχε πλέον αίμα και αυτός ήταν πολύ ψηλός. Σαν γίγαντας και έλεγα θα μπει το κεφάλι του στο πατάρι τόσο ψηλός που είναι. Μετά δεν θυμάμαι.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 9894
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 03 Αύγ 2022, 22:20

Προφανώς βλέπεις όλη την μέρα ρεπορτάζ για γυναικοκτονιες

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 03 Αύγ 2022, 22:29

jason0 έγραψε:
03 Αύγ 2022, 22:20
Προφανώς βλέπεις όλη την μέρα ρεπορτάζ για γυναικοκτονιες
Όχι δεν κοίταζα τίποτα αλλά το βράδυ συζήτησα για το κορίτσι στο Περιστέρι. Ίσως για αυτό.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9706
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 06 Αύγ 2022, 08:47

Είδα ότι δούλευα σε ένα εργοστάσιο που έκανε συντήρηση σε κατοικίες. Αρχικά τα σπίτια υπόκεινται σε σμίκρυνση με μια ειδική ακτίνα κι αργότερα σε ειδικούς χώρους αναλαμβάναμε την συντήρηση ή ανακαίνιση τους βάφοντας τοίχους, αλλάζοντας τους χώρους, προσθέτοντας διαμερίσματα. Ο διπλανός μου κάθε τόσο μου έριχνε μια πονηρή ματιά και μετά είτε ψέκαζε ένα κρεβάτι με άοσμο διαφανές δηλητήριο, είτε έχωνε κάτι μικρά δαιμόνια στα ντουλάπια των παιδιών. Εγώ κουνούσα το κεφάλι με αγανάκτηση και συνέχιζα την καλή δουλειά μου.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16506
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 09 Αύγ 2022, 10:39

χθες ειδα ονειρο οτι εβαλα αθλητικα παπουτσα και πηγα για τρεξιμο...

σημερα πηγα για τρεξιμο...

προφητικο;
:o
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4359
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 12 Αύγ 2022, 22:50

taxalata xalasa έγραψε:
09 Αύγ 2022, 10:39
χθες ειδα ονειρο οτι εβαλα αθλητικα παπουτσα και πηγα για τρεξιμο...

σημερα πηγα για τρεξιμο...

προφητικο;
:o
Εξαρτάται. Αθλητικά φορούσες;
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9706
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 14 Αύγ 2022, 11:01

Είδα ότι ήμουν έτοιμος να απατήσω τη γυναίκα μου με μια νεότερη. Ξαφνικά εκεί που όδευα προς τον τόπο του εγκλήματος, μέσα από τον αέρα, σα σύννεφο παρουσιάστηκε μπροστά μου η μορφή της μητέρας μου και μου είπε να μην το κάνω.

Άβαταρ μέλους
Kotas
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: 01 Οκτ 2021, 23:50

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kotas » 14 Αύγ 2022, 11:20

να το κανεις

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 14 Αύγ 2022, 11:26

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
14 Αύγ 2022, 11:01
Είδα ότι ήμουν έτοιμος να απατήσω τη γυναίκα μου με μια νεότερη. Ξαφνικά εκεί που όδευα προς τον τόπο του εγκλήματος, μέσα από τον αέρα, σα σύννεφο παρουσιάστηκε μπροστά μου η μορφή της μητέρας μου και μου είπε να μην το κάνω.
Η γυναίκα σου ήταν που άκουγε να παραμιλάς.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9706
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 14 Αύγ 2022, 12:29

stavmanr έγραψε:
14 Αύγ 2022, 11:26
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
14 Αύγ 2022, 11:01
Είδα ότι ήμουν έτοιμος να απατήσω τη γυναίκα μου με μια νεότερη. Ξαφνικά εκεί που όδευα προς τον τόπο του εγκλήματος, μέσα από τον αέρα, σα σύννεφο παρουσιάστηκε μπροστά μου η μορφή της μητέρας μου και μου είπε να μην το κάνω.
Η γυναίκα σου ήταν που άκουγε να παραμιλάς.
Λες; Την καργιόλα.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16506
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 14 Αύγ 2022, 20:33

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
14 Αύγ 2022, 12:29
stavmanr έγραψε:
14 Αύγ 2022, 11:26
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
14 Αύγ 2022, 11:01
Είδα ότι ήμουν έτοιμος να απατήσω τη γυναίκα μου με μια νεότερη. Ξαφνικά εκεί που όδευα προς τον τόπο του εγκλήματος, μέσα από τον αέρα, σα σύννεφο παρουσιάστηκε μπροστά μου η μορφή της μητέρας μου και μου είπε να μην το κάνω.
Η γυναίκα σου ήταν που άκουγε να παραμιλάς.
Λες; Την καργιόλα.
:smt005:
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 16 Αύγ 2022, 20:49

Με πήρε ο ύπνος και είδα ένα όνειρο αλλοπαρμένο.

Στο δωμάτιο που κοιμόμουν, είχαν τοποθετήσει λέει κοριούς, και παρακολουθούσαν τις ανάσες μου. Κάποια στιγμή όλα αυτά έγιναν πραγματικός κοριός έντομο, που πηδούσε επάνω μου και ρουφούσε το αίμα μου.
Εγώ δεν μπορούσα να τον σταματήσω και οι δαγκωματιές του με ενοχλούσαν πολύ και μου δημιουργούσαν μια αποκρουστική αίσθηση ανατριχίλας..
Τότε, το λευκό σεντόνι που ήμουν τυλιγμένη, άρχισε να ξετυλίγεται αργά και κυκλικά, σαν σύννεφο καπνού, σαν ένα τζίνι που εμφανίζεται μέσα από το λυχνάρι, και ένας τεράστιος μαύρος σκορπιός βγήκε από την κοιλιά μου, καταλήγοντας σε μέγεθος μεγαλύτερο από το δικό μου...άρχισε να κινείται απειλητικά προς τον μικροσκοπικό κοριό και να τον κυνηγά...
εγώ εκείνη την στιγμή, ένοιωσα πόνο ψυχικό, είπα μέσα μου
και τα δυο είναι παιδιά μου, το ένα έφαγε από τις σάρκες μου, το άλλο βγήκε από τα σπλάχνα μου ...
και άρπαξα την ουρά του σκορπιού για να τον σταματήσω...όμως αυτός, λυσσασμένος δεν σταματούσε ούτε εγώ μπορούσα να κουμαντάρω την δύναμή του...και γατζωμένη στην τεράστια ουρά του, σύρθηκα μαζί του σε έναν ημισκοτεινό λαβύρινθο, στο κυνήγι του με τον κοριό...η ταχύτητα ήταν ασύλληπτη, φόβος με κατέκλυσε αλλά όσο περνούσε η ώρα καταλάβαινα οτι δεν πάθαινα τίποτα στην τρελή αυτή πορεία, μόνο ένοιωθα την ύλη κάτω από το σώμα μου να χάνεται με ταχύτητα φωτός κι εγώ να αισθάνομαι σαν να αιωρούμαι στο άπειρο ...αυτό συνεχιζόταν ώρα, πολλή ώρα, η αγωνία μου είχε σταματήσει, ο χρόνος είχε σταματήσει και απλά περίμενα να δω πώς θα ερχόταν το τέλος. Χτύπησε όμως το κουδούνι και ξύπνησα
:102:

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 27 Αύγ 2022, 12:02

Έβλεπα πολλά και μάλλον επηρεάστηκα από σειρές.
Εκείνο που μου έμεινε, πολύς κόσμος βρισκόταν στον δρόμο, προσπαθούσε να μπει σε βαγόνια για ένα μέρος όπου θα πήγαιναν οι μη μολυσμένοι από κάποιον ιό. Δεν ήταν πολύ εύκολο, μάλλον ιδιαίτερα δύσκολο. Πολλοί παραμείναμε αλλά υπήρχαν στρατιώτες και πυροβολούσαν αδιάκριτα, είχαν γεμίσει οι δρόμοι νεκρούς. Σε κάποια στιγμή αντιλήφθηκα έναν στρατιώτη να με προσπαθεί να με πυροβολήσει. "Πέσε κάτω", "πέσε κάτω", άκουγα κάποια φωνή από επάνω μου.
Έπεσα και δεν ξέρω αν χτυπήθηκα. Έμεινα ακίνητη με τα μάτια ανοικτά σαν νεκρή και έβλεπα τον στρατιώτη που προσπαθούσε να με πυροβολήσει, να με κοιτάει με απορία. Με νόμιζε νεκρή ωστόσο.
Κάπου εκεί ξύπνησα.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 04 Σεπ 2022, 10:03

Εβλεπα μια νυχτερίδα μεγάλη κατάμαυρη να είναι στο παράθυρο της κουζίνας ακριβώς πάνω στο περβαζι να έχει μπει προς τα μέσα. Μετά έβλεπα έναν άντρα ψηλό αλλά περίεργο σαν να ήταν ο διάβολος και ερχόταν γύρω γύρω από μένα πολύ κοντά και προσπαθούσα να πω το πιστεύω (μεταξύ ύπνου και ξυπνιου) και δεν μπορούσα όσες φορές το έλεγα σττσματουσα. Εν τέλει νομίζω το είπα αλλά πετάχτηκα μέσα στην ταχυπαλμία. Κωλοεφιάλτης
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών