Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8436
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Τι όνειρο είδατε σήμερα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 02 Νοέμ 2022, 16:49

Ξεκινώ ένα νέο νήμα σαν ημερολόγιο των ονείρων των μελών του πχόρουμ...

Εγώ σήμερα είδα ότι κάποιος μου χάρισε ένα σπάνιο κόμιξ από την παιδική μου ηλικία...
Ξύπνησα πολύ χαρούμενος και αμέσως έκανα αναζήτηση στο web για κομικς..

Εσείς θυμάστε τι όνειρο είδατε σήμερα; :smt023:smt038
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Τι όνειρο είδατε σήμερα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 03 Νοέμ 2022, 02:05

Βρισκόμουν λέει σε ένα νεκροταφείο. Ένα απέραντο νεκροταφείο. Σε ένα μεγάλο μέρος του, δεν υπήρχαν τάφοι. Υπήρχαν πεύκα, θάμνοι, ξερά χόρτα, άπλετος ελεύθερος χώρος. Τα τοιχοι γύρω του ηταν θεόρατα, και στην κορυφή τους είχαν μαυρα κάγκελα. Κάνεις δεν μπορούσε να βγει. Ήταν απόγευμα, στην δύση του ηλίου, πριν σκοτεινιάσει. Εκεί ήμουν μαζί με άλλους ανθρώπους που δεν γνώριζα. Υπήρχε και μια άλλη ομάδα, άτομα με μαύρα πουκάμισα. Οι γυναίκες φορούσαν πολύ απλά φορέματα, σαν σχολικές στολές γοτθικού στυλ.

Οι τύποι με τα μαύρα μας ανακοίνωσαν πως εάν θέλουμε να φύγουμε ζωντανοί από εδώ θα πρέπει να κάνουμε ακριβώς ότι μας πουν. Θα μας έβαζαν να περασουμε κάποιες δοκιμασίες. Η πρώτη δοκιμασία ήταν να μας πουν κάποια αντικείμενα, και εμείς θα πρέπει να τα βρούμε μέσα σε αυτόν τον χώρο. Αν κάποιος κουβαλούσε πάνω του ένα τέτοιο αντικείμενο από τον έξω κόσμο δεν θα μετρούσε.
Θα έπρεπε να το παραδώσει.

Σε αυτό το σημείο δεν γνωρίζω ότι ονειρεύομαι και πιστεύω πως με ναρκωσαν και με απήγαγαν.

Στον κάθε ένα ανατέθηκαν και διαφορετικά αντικείμενα.
Με πλησίασε μια κοπέλα και μου είπε: "Πρέπει να βρεις πριν την δύση του ηλίου, ένα στυλό, και μια δικη". Ακούω δική, αμέσως σκέφτομαι τι λέει αυτή εδώ πέρα. Γελάει, "ενα στυλό και μια δική, πριν νυχτώσει". Φεύγει και πάει με τους δικούς της. Έχουν βγάλει παραπέρα κάτι ξύλινες καρέκλες και μικρά θρανία σχολείου, παλαιά και σάπια, κάθονται μας παρακολουθούν και κρατάνε σημειώσεις.

Παρατάω το στυλό και σκέφτομαι τι θα κάνω με την δική. Τι στο πουτσο θέλουν. Μια δίκη. Θα πρεπει να το κανω. Αλλά μπορώ να δικάσω κάποιον; Αυτό θέλουν όντως; Θα το δεχτούν; Τελικα παίρνω το θάρρος και φωνάζω την κοπέλα που με ενημέρωσε να έρθει λίγο εδώ. Μαζί της σηκώνετε και έρχετε και μια άλλη, μάλλον για προστασία. Εκείνη κάθεται στα δεξιά μου. Και οι δυο τους δεν πρέπει να είναι πάνω από 20 χρόνων. Είχα σκεφτεί μια ηλίθια κατηγορία που για κάποιον λόγο σπάω το κεφάλι μου και δεν μπορώ να θυμηθώ τώρα. Τους ανακοινώνω πως το δικαστήριο ξεκινάει και απαγγέλλω την κατηγορία. Μου λέει πως δεν έχω το δικαίωμα.

"Ξεκινώ λαϊκό δικαστήριο. Δεν έχει σημασία τι πιστεύετε. Εγώ κάνω κουμάντο εδώ. Θα δικαστήτε για το τάδε έγκλημα". Ξεκίνησα να λέω τα δικά μου. Προσπαθούσαν να με διακόψουν, αλλά τις εμπόδιζα. Τους απάντησα πως αν παραδεχτούν την ενοχή τους θα φανώ
επιεικής και θα τις αφήσω να φύγουν με μια απλή επίπληξη.Τελικά άρχισαν να γελάνε. "Καλά, καλά. Είμαστε ενοχές. Μπορούμε τώρα να φύγουμε;".

Ανακουφιστηκα. Την γλιτώσαμε προς το παρόν. Τώρα να βρούμε το στυλό. Που θα βρεθεί στυλό εδώ πέρα. Σκέφτηκα, αφού δέχτηκαν αυτήν την μαλάκια με την δική, άμα βρω καμία κουράδα σκύλου εδώ μέσα στα χορτάρια και γράψω το όνομα μου σε κανένα τοίχο με σκατα μπορεί να το πάρουν για στυλό. Ψάχνω ψάχνω, τίποτα. Έχω ξεχαστεί, κοιτάζω τον ουραν, έχει νυχτώσει. Ο φακ. Γυρίζω να δω παραπέρα και όλοι είχαν εξαφανιστεί. Ένας χοντρός τύπος έχει μείνει, χαμογελάει και μου υποδεικνύει
να τον ακολουθήσω. Περναμε πολλούς τάφους, και φτανουμε σε ένα άλλο τμήμα. Εδώ ανάμεσα στα μνήματα στο τσιμέντο υπάρχει μια μεγάλη σκουριασμένη καταπακτή. Την ανοίγει, βλέπω μια σκάλα που κατεβαίνει κάτω, παρατηρώ πως υπάρχουν οστά. Μου ξανά χαμογελάει. Αμέσως ξεκινάω να τρέχω, πατώντας πάνω στους τάφους. Κάτι έχει βγει από την καταπακτή και με κυνηγάει.

Ευτυχώς σε αυτό το σημείο ήρθε ο γάτος μου και ξύπνησα. Πολύ αγχωτικό όνειρο.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Τι όνειρο είδατε σήμερα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 03 Νοέμ 2022, 02:21

tanipteros ξέρεις από όνειρα να κάνεις μια ανάλυση;
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8436
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Τι όνειρο είδατε σήμερα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 03 Νοέμ 2022, 06:26

Null έγραψε:
03 Νοέμ 2022, 02:21
tanipteros ξέρεις από όνειρα να κάνεις μια ανάλυση;
όντως πολύ αγχωτικό όνειρο...και ολόκληρο σενάριο...

όχι φίλε δεν ξέρω από όνειρα.
καμιά φορά διαβάζω από ονειροκρίτη διότι εγώ βλέπω συμβολικά όνειρα πιο πολύ...

πχ πριν μέρες είδα ένα πόρταλ και μέσα ήταν άνθρωποι που καβαλούσαν λιοντάρια.
ένα λιοντάρι βγαίνει από το πόρταλ και έρχεται προς το μέρος μου...
εγώ φοβήθηκα και άρχισα να τρέχω...

τώρα σύμφωνα με τον ονειροκρίτη το λιοντάρι είναι οιωνός καλής τύχης αλλά εγώ λόγω φόβου απομακρυνόμουν....οπότε με κυνηγά η καλή μου τύχη και γω τρέχω.... :smt017
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10047
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Τι όνειρο είδατε σήμερα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 03 Νοέμ 2022, 15:36

tanipteros έγραψε:
03 Νοέμ 2022, 06:26
Null έγραψε:
03 Νοέμ 2022, 02:21
tanipteros ξέρεις από όνειρα να κάνεις μια ανάλυση;
όντως πολύ αγχωτικό όνειρο...και ολόκληρο σενάριο...

όχι φίλε δεν ξέρω από όνειρα.
καμιά φορά διαβάζω από ονειροκρίτη διότι εγώ βλέπω συμβολικά όνειρα πιο πολύ...

πχ πριν μέρες είδα ένα πόρταλ και μέσα ήταν άνθρωποι που καβαλούσαν λιοντάρια.
ένα λιοντάρι βγαίνει από το πόρταλ και έρχεται προς το μέρος μου...
εγώ φοβήθηκα και άρχισα να τρέχω...

τώρα σύμφωνα με τον ονειροκρίτη το λιοντάρι είναι οιωνός καλής τύχης αλλά εγώ λόγω φόβου απομακρυνόμουν....οπότε με κυνηγά η καλή μου τύχη και γω τρέχω.... :smt017
Κάτι απέρριψες και ήταν λάθος η επιλογή σου...
Μιλάω για παρελθόν που θα το βρεις μπροστά σου.
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8436
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Τι όνειρο είδατε σήμερα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 03 Νοέμ 2022, 16:51

ksk έγραψε:
03 Νοέμ 2022, 15:36
tanipteros έγραψε:
03 Νοέμ 2022, 06:26
Null έγραψε:
03 Νοέμ 2022, 02:21
tanipteros ξέρεις από όνειρα να κάνεις μια ανάλυση;
όντως πολύ αγχωτικό όνειρο...και ολόκληρο σενάριο...

όχι φίλε δεν ξέρω από όνειρα.
καμιά φορά διαβάζω από ονειροκρίτη διότι εγώ βλέπω συμβολικά όνειρα πιο πολύ...

πχ πριν μέρες είδα ένα πόρταλ και μέσα ήταν άνθρωποι που καβαλούσαν λιοντάρια.
ένα λιοντάρι βγαίνει από το πόρταλ και έρχεται προς το μέρος μου...
εγώ φοβήθηκα και άρχισα να τρέχω...

τώρα σύμφωνα με τον ονειροκρίτη το λιοντάρι είναι οιωνός καλής τύχης αλλά εγώ λόγω φόβου απομακρυνόμουν....οπότε με κυνηγά η καλή μου τύχη και γω τρέχω.... :smt017
Κάτι απέρριψες και ήταν λάθος η επιλογή σου...
Μιλάω για παρελθόν που θα το βρεις μπροστά σου.
Κική ξέρεις να λες τα ονείρατα...?
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10047
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Τι όνειρο είδατε σήμερα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 03 Νοέμ 2022, 21:31

tanipteros έγραψε:
03 Νοέμ 2022, 16:51
ksk έγραψε:
03 Νοέμ 2022, 15:36
tanipteros έγραψε:
03 Νοέμ 2022, 06:26


όντως πολύ αγχωτικό όνειρο...και ολόκληρο σενάριο...

όχι φίλε δεν ξέρω από όνειρα.
καμιά φορά διαβάζω από ονειροκρίτη διότι εγώ βλέπω συμβολικά όνειρα πιο πολύ...

πχ πριν μέρες είδα ένα πόρταλ και μέσα ήταν άνθρωποι που καβαλούσαν λιοντάρια.
ένα λιοντάρι βγαίνει από το πόρταλ και έρχεται προς το μέρος μου...
εγώ φοβήθηκα και άρχισα να τρέχω...

τώρα σύμφωνα με τον ονειροκρίτη το λιοντάρι είναι οιωνός καλής τύχης αλλά εγώ λόγω φόβου απομακρυνόμουν....οπότε με κυνηγά η καλή μου τύχη και γω τρέχω.... :smt017
Κάτι απέρριψες και ήταν λάθος η επιλογή σου...
Μιλάω για παρελθόν που θα το βρεις μπροστά σου.
Κική ξέρεις να λες τα ονείρατα...?
Τάκη εξαρτάται από την Δάφνη...
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8436
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 08 Νοέμ 2022, 15:47

Σήμερα μεσημέρι που κοιμήθηκα είδα λέει...τον Λιακόπουλο καρτούν να συμμαχεί με τους G.I.Joe και απενεργοποίησε ένα Ελληνικό αεροπλανοφόρο στα χωρικά ύδατα της Τουρκίας...το κομπιούτερ του αεροπλανοφόρου το λέγαν Μέτατρον...
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10047
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 08 Νοέμ 2022, 23:46

tanipteros έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 15:47
Σήμερα μεσημέρι που κοιμήθηκα είδα λέει...τον Λιακόπουλο καρτούν να συμμαχεί με τους G.I.Joe και απενεργοποίησε ένα Ελληνικό αεροπλανοφόρο στα χωρικά ύδατα της Τουρκίας...το κομπιούτερ του αεροπλανοφόρου το λέγαν Μέτατρον...
Ενταξει...φόρουμ και τηλεόραση μαγειρεύτηκαν ... :lol:
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8436
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 08 Νοέμ 2022, 23:49

ksk έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 23:46
tanipteros έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 15:47
Σήμερα μεσημέρι που κοιμήθηκα είδα λέει...τον Λιακόπουλο καρτούν να συμμαχεί με τους G.I.Joe και απενεργοποίησε ένα Ελληνικό αεροπλανοφόρο στα χωρικά ύδατα της Τουρκίας...το κομπιούτερ του αεροπλανοφόρου το λέγαν Μέτατρον...
Ενταξει...φόρουμ και τηλεόραση μαγειρεύτηκαν ... :lol:
όπως είναι τα όνειρα έτσι είναι και την ώρα του θανάτου...το μυαλό συγκρατεί ενέργειες-σκέψεις που χρειάζεται αποφόρτιση και καθαρισμός για αυτό χρειάζεται χρόνος....
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10047
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 09 Νοέμ 2022, 15:10

tanipteros έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 23:49
ksk έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 23:46
tanipteros έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 15:47
Σήμερα μεσημέρι που κοιμήθηκα είδα λέει...τον Λιακόπουλο καρτούν να συμμαχεί με τους G.I.Joe και απενεργοποίησε ένα Ελληνικό αεροπλανοφόρο στα χωρικά ύδατα της Τουρκίας...το κομπιούτερ του αεροπλανοφόρου το λέγαν Μέτατρον...
Ενταξει...φόρουμ και τηλεόραση μαγειρεύτηκαν ... :lol:
όπως είναι τα όνειρα έτσι είναι και την ώρα του θανάτου...το μυαλό συγκρατεί ενέργειες-σκέψεις που χρειάζεται αποφόρτιση και καθαρισμός για αυτό χρειάζεται χρόνος....
Έτσι είναι αν έτσι νομίζεις. :102:
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12704
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 09 Νοέμ 2022, 22:18

Είδα την κουζίνα του σπιτιού μου στολισμένη με χριστουγεννιάτικα και παντού πάνω στους πάγκους, γλυκά, καραμέλες. Μια ομορφιά.
Καπάκι βρίσκομαι στο σπίτι της πεθεράς μου και προσπαθώ να σερβίρω ένα κάρο άγνωστους ανθρώπους και να μη μπορώ, λες και κάποιος μου'χε δέσει τα χέρια. Στο σπίτι της δε, όλα βρώμικα, μύγες παντού, ακαταστασία. Ψιλοταράχτηκα μεσημεριάτικα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 04 Δεκ 2022, 10:34

είδα στον ύπνο μου ένα παλιό φίλο που πέθανε πρόσφατα, όπου μου εξηγούσε με ποιο τρόπο σκηνοθέτησε τον θάνατό του, και όπου τελικά δεν είχε πεθάνει.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 08 Δεκ 2022, 06:56

Είδα 2 όνειρα. Το ένα με γέμισε χαρά, μου ήταν ευχάριστο δηλαδή και το άλλο με αγχωσε. Στο ένα είδα κοτοπουλάκια μικρά γλυκουτσικα μέσα στο σπίτι μου έτρεχαν και ήταν τόσο γλυκούλικα και στο άλλο είδα τον χώρο του λεγάμενου αυτό που φτιάχνει είμασταν μέσα και είχε μια σόμπα κρεμασμένη από το ταβάνι, και άρχισε να πετάει σπίθες και βγαίνουμε έξω και ξαφνικά άρχισαν να μεταδίδονται σπίθες παντού και λαμπαδιασε ο τόπος και μπήκα μέσα να πάρω την τσάντα μου που ήταν έξω έξω γιατί είχα λεφτά μέσα και με είδε και μπήκε και αυτός μέσα να πάει στις ασφάλειες να τις κλείσει μήπως και το σώσει αλλά ήταν στο βάθος και εγώ είχα βγει έξω και έβλεπα να πέφτουν από το οίκημα διάφορα επειδή καιγόταν και έλεγα θα βγει πάλι; τελικά βγήκε και είχε σταματήσει η φωτιά αλλά είχε καεί σχεδόν ολοσχερώς. Και του μίλαγα να τον παρηγόρησω και μου λέει *δεν είναι τίποτα κούκλα μου, εγώ θα το φτιάξω πάλι όπως ήταν * και κατέρρευσε. Και φώναζα να συνέλθει και αγωνιουσα όπως αγωνιουσα τότε με το κοβιντ που είχε πέσει το οξυγόνο και αγωνιουσα μέχρι να έρθει το ασθενοφόρο. Αυτό το συναίσθημα είχα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10047
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 08 Δεκ 2022, 22:40

Naida έγραψε:
08 Δεκ 2022, 06:56
Είδα 2 όνειρα. Το ένα με γέμισε χαρά, μου ήταν ευχάριστο δηλαδή και το άλλο με αγχωσε. Στο ένα είδα κοτοπουλάκια μικρά γλυκουτσικα μέσα στο σπίτι μου έτρεχαν και ήταν τόσο γλυκούλικα και στο άλλο είδα τον χώρο του λεγάμενου αυτό που φτιάχνει είμασταν μέσα και είχε μια σόμπα κρεμασμένη από το ταβάνι, και άρχισε να πετάει σπίθες και βγαίνουμε έξω και ξαφνικά άρχισαν να μεταδίδονται σπίθες παντού και λαμπαδιασε ο τόπος και μπήκα μέσα να πάρω την τσάντα μου που ήταν έξω έξω γιατί είχα λεφτά μέσα και με είδε και μπήκε και αυτός μέσα να πάει στις ασφάλειες να τις κλείσει μήπως και το σώσει αλλά ήταν στο βάθος και εγώ είχα βγει έξω και έβλεπα να πέφτουν από το οίκημα διάφορα επειδή καιγόταν και έλεγα θα βγει πάλι; τελικά βγήκε και είχε σταματήσει η φωτιά αλλά είχε καεί σχεδόν ολοσχερώς. Και του μίλαγα να τον παρηγόρησω και μου λέει *δεν είναι τίποτα κούκλα μου, εγώ θα το φτιάξω πάλι όπως ήταν * και κατέρρευσε. Και φώναζα να συνέλθει και αγωνιουσα όπως αγωνιουσα τότε με το κοβιντ που είχε πέσει το οξυγόνο και αγωνιουσα μέχρι να έρθει το ασθενοφόρο. Αυτό το συναίσθημα είχα.
Το πρώτο έχει να κάνει με κάτι σχετικό που είδες...
Το δεύτερο είναι καθαρά ψυχολογικό...
Παρατηρητής...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών