Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 22 Μαρ 2023, 15:39

ik_90 έγραψε:
22 Μαρ 2023, 15:35
neon imposter τα όνειρά σου έχουν περισσότερο ειρμό και συνοχή από τα νήματά σου. Αξιοπρόσεκτο, πραγματικά.
Η απάντηση βρίσκεται στον Pynchon

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 23 Μαρ 2023, 11:27

Σε παρακολουθούν μόνο ή σε έχουν τσιπάρει κιόλας σαν σκύλο; Όλα και όλα ένας καλός σκλάβος πρέπει να είναι τσιπαρισμένος. :003:

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 23 Μαρ 2023, 14:16

Antares έγραψε:
23 Μαρ 2023, 11:27
Σε παρακολουθούν μόνο ή σε έχουν τσιπάρει κιόλας σαν σκύλο; Όλα και όλα ένας καλός σκλάβος πρέπει να είναι τσιπαρισμένος. :003:
πρέπει να το δω αυτό, μια κ το επισημαίνεις

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10256
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 23 Μαρ 2023, 16:41

Antares έγραψε:
23 Μαρ 2023, 11:27
Σε παρακολουθούν μόνο ή σε έχουν τσιπάρει κιόλας σαν σκύλο; Όλα και όλα ένας καλός σκλάβος πρέπει να είναι τσιπαρισμένος. :003:
Η σωστή ερώτηση είναι αν μαγνητοφώνουν τις συζητήσεις του... :003:
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 23 Μαρ 2023, 16:49

ksk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 16:41
Η σωστή ερώτηση είναι αν μαγνητοφώνουν τις συζητήσεις του... :003:
Θα του είχε στείλει αδιάβαστους.

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 29 Μαρ 2023, 13:47

Είχα ένα περίεργο όνειρο

είμαι σε αυτή την κατάσταση ονείρου, όπου ένας άνθρωπος είναι δύο ή δύο άνθρωποι έχουν μονή ταυτότητα ή κάτι τέτοιο τεσπά.

Είμαι ο εαυτός μου, αλλά κατά κάποιο τρόπο ο εαυτός μου είναι ο Dave Mustaine. Νομίζω ότι συμμετέχω στον Τροχό της Τύχης, αλλά κοιμάμαι ταυτόχρονα.

Είμαι ακόμη στους Metallica, που ετοιμάζονται να με διώξουν - κυρίως, το γνωρίζω, είναι απόφαση αυτού του Δανού τενίστα που παριστάνει τον ντράμερ. Ο Hetfield δεν έχει πολλά να πει.

Ωστόσο, αυτός που με σκουντά είναι η Νατάσα Κουβελα, η παρουσιάστρια του Τροχού της Τύχης (αλλά υπό αυτό τον ονειρικό τρόπο εκπροσωπεί τον Lars Ulrich).

Μου λέει

"Είσαι έτοιμος για το επόμενο γράμμα;" Στην πραγματικότητα, αυτός που μου το λέει αυτό είναι ο Πολυχρονίδης (αλλά υπό τον ίδιο ονειρικό τρόπο εκπροσωπεί τον James Hetfield).

Σκέφτομαι γρήγορα, καθώς γυρίζω τον τροχό κοιτάζω τον ημιτελή γρίφο

_ILL '_ _ ALL

Στην πραγματικότητα, είναι ο κρίσιμος γρίφος. Έχω λύσει ήδη έναν, με τις λιγότερες δυνατές απώλειες (στην αρχή είπα NO WIFE TIL LEATHER, αλλά είχα δεύτερη ευκαιρία και το μετέτρεψα σε NO LIFE TIL LEATHER), αλλά αυτός είναι που οδηγεί στον τελικό.

Καθώς το ποσό δείχνει 100 λέω το επόμενο σύμφωνο

"Μ"

Η Νατάσα Κουβελα μου χαμογελά, ενώ επιδεικνύει τα πόδια της και τις δερμάτινες μπότες της με υπερβολική αυτοπεποίθηση.

"Για να δούμε," λέει ο Hetfield.

"Έχουμε M;" ρωτάει η Νατάσα Κουβελα με ένα απαστράπτον τακούνι.

Έχουμε M

_ILL '_M ALL" πλέον.

Σφουγγίζω τον ιδρώτα μου, και ρωτάω "Μπορώ να αγοράσω φωνήεν;"

Η Κουβελα χαμογελά πάλι, "Μπορείς," μου λέει ο Hetfield.

"Θα ήθελα ένα E" λέω.

(What E stands for)

Υπάρχει, οπότε ο γρίφος γίνεται _ILL 'EM ALL.

"Για να δούμε, η αγωνία κορυφώνεται" λέει ο Hetfield.

Δεν θέλω να γυρίσω άλλο, το E με οδηγεί στη λύση του γρίφου. Άλλωστε, δεν θέλω να ρισκάρω να χάσω τη θέση μου στο συγκρότημα.

Ετοιμάζομαι. Και λέω

PILL 'EM ALL.

Περιμένω με αγωνία. Και, ξαφνικά, ακούω τον ήχο της αποτυχίας.

"ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ" ανακοινώνει η Νατάσα με ένα είδος σαδισμού.

"What, no second chance?" λέω, καθώς με πετάνε από το συγκρότημα για να δώσουν τη θέση μου στον ατάλαντο δίπλα μου.

Είμαι οργισμένος. Με έχουν αποκλείσει από τον τελικό.

Σκέφτομαι πώς να πάρω την εκδίκησή μου. Γι' αρχή, λέω στον εαυτό μου, θα διασκευάσω ένα κομμάτι.

Τότε, χτυπά το snooze. Είναι η γνωστή διασκευή των Megadeth που έχει λογοκριθεί.



Νιώθω ανακουφισμένος, υπό μία έννοια.

Διότι η Νατάσα δεν είναι ο Ulrich.

Και διότι έχω δύο επιλογές - να σηκωθώ ή να έλθει αυτή στο κρεβάτι

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10256
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 29 Μαρ 2023, 17:01

Είδα ένα εφιάλτη σήμερα...
Αυτός είναι ο σωστός τίτλος...
:003:
Παρατηρητής...

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 29 Μαρ 2023, 17:29

neon imposter έγραψε:
29 Μαρ 2023, 13:47
Είχα ένα περίεργο όνειρο

είμαι σε αυτή την κατάσταση ονείρου, όπου ένας άνθρωπος είναι δύο ή δύο άνθρωποι έχουν μονή ταυτότητα ή κάτι τέτοιο τεσπά.

Είμαι ο εαυτός μου, αλλά κατά κάποιο τρόπο ο εαυτός μου είναι ο Dave Mustaine. Νομίζω ότι συμμετέχω στον Τροχό της Τύχης, αλλά κοιμάμαι ταυτόχρονα.

Είμαι ακόμη στους Metallica, που ετοιμάζονται να με διώξουν - κυρίως, το γνωρίζω, είναι απόφαση αυτού του Δανού τενίστα που παριστάνει τον ντράμερ. Ο Hetfield δεν έχει πολλά να πει.

Ωστόσο, αυτός που με σκουντά είναι η Νατάσα Κουβελα, η παρουσιάστρια του Τροχού της Τύχης (αλλά υπό αυτό τον ονειρικό τρόπο εκπροσωπεί τον Lars Ulrich).

Μου λέει

"Είσαι έτοιμος για το επόμενο γράμμα;" Στην πραγματικότητα, αυτός που μου το λέει αυτό είναι ο Πολυχρονίδης (αλλά υπό τον ίδιο ονειρικό τρόπο εκπροσωπεί τον James Hetfield).

Σκέφτομαι γρήγορα, καθώς γυρίζω τον τροχό κοιτάζω τον ημιτελή γρίφο

_ILL '_ _ ALL

Στην πραγματικότητα, είναι ο κρίσιμος γρίφος. Έχω λύσει ήδη έναν, με τις λιγότερες δυνατές απώλειες (στην αρχή είπα NO WIFE TIL LEATHER, αλλά είχα δεύτερη ευκαιρία και το μετέτρεψα σε NO LIFE TIL LEATHER), αλλά αυτός είναι που οδηγεί στον τελικό.

Καθώς το ποσό δείχνει 100 λέω το επόμενο σύμφωνο

"Μ"

Η Νατάσα Κουβελα μου χαμογελά, ενώ επιδεικνύει τα πόδια της και τις δερμάτινες μπότες της με υπερβολική αυτοπεποίθηση.

"Για να δούμε," λέει ο Hetfield.

"Έχουμε M;" ρωτάει η Νατάσα Κουβελα με ένα απαστράπτον τακούνι.

Έχουμε M

_ILL '_M ALL" πλέον.

Σφουγγίζω τον ιδρώτα μου, και ρωτάω "Μπορώ να αγοράσω φωνήεν;"

Η Κουβελα χαμογελά πάλι, "Μπορείς," μου λέει ο Hetfield.

"Θα ήθελα ένα E" λέω.

(What E stands for)

Υπάρχει, οπότε ο γρίφος γίνεται _ILL 'EM ALL.

"Για να δούμε, η αγωνία κορυφώνεται" λέει ο Hetfield.

Δεν θέλω να γυρίσω άλλο, το E με οδηγεί στη λύση του γρίφου. Άλλωστε, δεν θέλω να ρισκάρω να χάσω τη θέση μου στο συγκρότημα.

Ετοιμάζομαι. Και λέω

PILL 'EM ALL.

Περιμένω με αγωνία. Και, ξαφνικά, ακούω τον ήχο της αποτυχίας.

"ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ" ανακοινώνει η Νατάσα με ένα είδος σαδισμού.

"What, no second chance?" λέω, καθώς με πετάνε από το συγκρότημα για να δώσουν τη θέση μου στον ατάλαντο δίπλα μου.

Είμαι οργισμένος. Με έχουν αποκλείσει από τον τελικό.

Σκέφτομαι πώς να πάρω την εκδίκησή μου. Γι' αρχή, λέω στον εαυτό μου, θα διασκευάσω ένα κομμάτι.

Τότε, χτυπά το snooze. Είναι η γνωστή διασκευή των Megadeth που έχει λογοκριθεί.



Νιώθω ανακουφισμένος, υπό μία έννοια.

Διότι η Νατάσα δεν είναι ο Ulrich.

Και διότι έχω δύο επιλογές - να σηκωθώ ή να έλθει αυτή στο κρεβάτι
Έπρεπε να τους σκοτώσεις όλους και να πάρεις εκδίκηση ως Dave Mustaine :smt096:003:



neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 30 Μαρ 2023, 12:50

user έγραψε:
29 Μαρ 2023, 17:29
neon imposter έγραψε:
29 Μαρ 2023, 13:47
Είχα ένα περίεργο όνειρο

είμαι σε αυτή την κατάσταση ονείρου, όπου ένας άνθρωπος είναι δύο ή δύο άνθρωποι έχουν μονή ταυτότητα ή κάτι τέτοιο τεσπά.

Είμαι ο εαυτός μου, αλλά κατά κάποιο τρόπο ο εαυτός μου είναι ο Dave Mustaine. Νομίζω ότι συμμετέχω στον Τροχό της Τύχης, αλλά κοιμάμαι ταυτόχρονα.

Είμαι ακόμη στους Metallica, που ετοιμάζονται να με διώξουν - κυρίως, το γνωρίζω, είναι απόφαση αυτού του Δανού τενίστα που παριστάνει τον ντράμερ. Ο Hetfield δεν έχει πολλά να πει.

Ωστόσο, αυτός που με σκουντά είναι η Νατάσα Κουβελα, η παρουσιάστρια του Τροχού της Τύχης (αλλά υπό αυτό τον ονειρικό τρόπο εκπροσωπεί τον Lars Ulrich).

Μου λέει

"Είσαι έτοιμος για το επόμενο γράμμα;" Στην πραγματικότητα, αυτός που μου το λέει αυτό είναι ο Πολυχρονίδης (αλλά υπό τον ίδιο ονειρικό τρόπο εκπροσωπεί τον James Hetfield).

Σκέφτομαι γρήγορα, καθώς γυρίζω τον τροχό κοιτάζω τον ημιτελή γρίφο

_ILL '_ _ ALL

Στην πραγματικότητα, είναι ο κρίσιμος γρίφος. Έχω λύσει ήδη έναν, με τις λιγότερες δυνατές απώλειες (στην αρχή είπα NO WIFE TIL LEATHER, αλλά είχα δεύτερη ευκαιρία και το μετέτρεψα σε NO LIFE TIL LEATHER), αλλά αυτός είναι που οδηγεί στον τελικό.

Καθώς το ποσό δείχνει 100 λέω το επόμενο σύμφωνο

"Μ"

Η Νατάσα Κουβελα μου χαμογελά, ενώ επιδεικνύει τα πόδια της και τις δερμάτινες μπότες της με υπερβολική αυτοπεποίθηση.

"Για να δούμε," λέει ο Hetfield.

"Έχουμε M;" ρωτάει η Νατάσα Κουβελα με ένα απαστράπτον τακούνι.

Έχουμε M

_ILL '_M ALL" πλέον.

Σφουγγίζω τον ιδρώτα μου, και ρωτάω "Μπορώ να αγοράσω φωνήεν;"

Η Κουβελα χαμογελά πάλι, "Μπορείς," μου λέει ο Hetfield.

"Θα ήθελα ένα E" λέω.

(What E stands for)

Υπάρχει, οπότε ο γρίφος γίνεται _ILL 'EM ALL.

"Για να δούμε, η αγωνία κορυφώνεται" λέει ο Hetfield.

Δεν θέλω να γυρίσω άλλο, το E με οδηγεί στη λύση του γρίφου. Άλλωστε, δεν θέλω να ρισκάρω να χάσω τη θέση μου στο συγκρότημα.

Ετοιμάζομαι. Και λέω

PILL 'EM ALL.

Περιμένω με αγωνία. Και, ξαφνικά, ακούω τον ήχο της αποτυχίας.

"ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ" ανακοινώνει η Νατάσα με ένα είδος σαδισμού.

"What, no second chance?" λέω, καθώς με πετάνε από το συγκρότημα για να δώσουν τη θέση μου στον ατάλαντο δίπλα μου.

Είμαι οργισμένος. Με έχουν αποκλείσει από τον τελικό.

Σκέφτομαι πώς να πάρω την εκδίκησή μου. Γι' αρχή, λέω στον εαυτό μου, θα διασκευάσω ένα κομμάτι.

Τότε, χτυπά το snooze. Είναι η γνωστή διασκευή των Megadeth που έχει λογοκριθεί.



Νιώθω ανακουφισμένος, υπό μία έννοια.

Διότι η Νατάσα δεν είναι ο Ulrich.

Και διότι έχω δύο επιλογές - να σηκωθώ ή να έλθει αυτή στο κρεβάτι
Έπρεπε να τους σκοτώσεις όλους και να πάρεις εκδίκηση ως Dave Mustaine :smt096:003:


την επόμενη φορά

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 30 Μαρ 2023, 12:56

ksk έγραψε:
29 Μαρ 2023, 17:01
Είδα ένα εφιάλτη σήμερα...
Αυτός είναι ο σωστός τίτλος...
:003:
ποτέ κάτι που περιλαμβάνει τη Νατάσα Κουβελα δεν είναι εφιάλτης - εκτός αν πρόκειται για γάμο μαζί της

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10256
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 30 Μαρ 2023, 15:33

neon imposter έγραψε:
30 Μαρ 2023, 12:56
ksk έγραψε:
29 Μαρ 2023, 17:01
Είδα ένα εφιάλτη σήμερα...
Αυτός είναι ο σωστός τίτλος...
:003:
ποτέ κάτι που περιλαμβάνει τη Νατάσα Κουβελα δεν είναι εφιάλτης - εκτός αν πρόκειται για γάμο μαζί της
Να σε ρωτησω κάτι και αν θες απαντάς.
Για να κοιμηθείς διαβάζεις δυσκολονοητα φιλοσοφικά κείμενα;
Παρατηρητής...

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 31 Μαρ 2023, 13:12

ksk έγραψε:
30 Μαρ 2023, 15:33
neon imposter έγραψε:
30 Μαρ 2023, 12:56
ksk έγραψε:
29 Μαρ 2023, 17:01
Είδα ένα εφιάλτη σήμερα...
Αυτός είναι ο σωστός τίτλος...
:003:
ποτέ κάτι που περιλαμβάνει τη Νατάσα Κουβελα δεν είναι εφιάλτης - εκτός αν πρόκειται για γάμο μαζί της
Να σε ρωτησω κάτι και αν θες απαντάς.
Για να κοιμηθείς διαβάζεις δυσκολονοητα φιλοσοφικά κείμενα;
Όχι - αδύνατον

σκρολάρω σε ακκάου στο τουίτερ που εκτιμώ κ χαζεύω

η τηλεόραση παίζει στο βάθος, συνήθως αδιάφορες ταινίες

αν έχει καμία ταινία της προκοπής μπορεί να τη χαζέψω

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10256
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 31 Μαρ 2023, 15:30

neon imposter έγραψε:
31 Μαρ 2023, 13:12
ksk έγραψε:
30 Μαρ 2023, 15:33
neon imposter έγραψε:
30 Μαρ 2023, 12:56


ποτέ κάτι που περιλαμβάνει τη Νατάσα Κουβελα δεν είναι εφιάλτης - εκτός αν πρόκειται για γάμο μαζί της
Να σε ρωτησω κάτι και αν θες απαντάς.
Για να κοιμηθείς διαβάζεις δυσκολονοητα φιλοσοφικά κείμενα;
Όχι - αδύνατον

σκρολάρω σε ακκάου στο τουίτερ που εκτιμώ κ χαζεύω

η τηλεόραση παίζει στο βάθος, συνήθως αδιάφορες ταινίες

αν έχει καμία ταινία της προκοπής μπορεί να τη χαζέψω
Μάλιστα...
Δεν υπάρχει τότε σωτηρία... :102:
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4396
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 14 Απρ 2023, 18:53

είδα τον Όσιο Νικολάκη στον ύπνο μου. είχε έρθει στο πατρικό μου πριν αυτό πέσει από σεισμό, γιατί είχε αγοράσει ένα κτήμα, 6 στρέμματα, μη οικοδομήσιμο, εκεί πιο πέρα. καθόμασταν στην παλιά κουζίνα, και ξεκίνησα να κάνω καφέδες, ελληνικούς. κι εκεί που εβαλα τα φλυτζάνια, αρχισαν να πέφτουν μέσα σαρίδια. ήταν μια φωλιά από χελιδόνια ακριβώς από πάνω, στη γωνία του τοίχου με το ταβάνι, και μια καρακάξα έτρωγε τα αυγά των χελιδονιών. πήρα μια σκούπα και την χτύπησα και βγήκε από το παράθυρο.

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 20 Απρ 2023, 13:57

Έχω επιθυμήσει να φάω σολομό Φιλαδέλφεια και αυτό μου κάνει εντύπωση καθώς στην πόλη που βρίσκομαι η κατανάλωση κρέατος απαγορεύει τέτοιες γαστριμαργικές αποκλίσεις - αυτός είναι και ο λόγος που παίρνω τα μέτρα μου

σπρώχνω την πόρτα του φαστ φουντ και ζητάω, με τη μεγαλύτερη ψυχραιμία που μπορώ να επιδείξω, ένα σάντουιτς σολομό Φιλαδέλφεια

ο τύπος που γυρίζει για να μου πει Τι λέτε κύριέ μου; Είστε με τα καλά σας; δεν είναι άλλος από τον Καρυωτάκη - είμαι σίγουρος γι' αυτό

Μου λέει ακριβώς αυτό Τι λέτε κύριέ μου; Είστε με τα καλά σας; και αυτό αρκεί για να χρησιμοποιήσω τα μέτρα που έχω πάρει

βγάζω την κοντόκανη και δείχνω τα εκρηκτικά με τα οποία είμαι ζωσμένος και του λέω ΘΕΛΩ ΣΟΛΟΜΟ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΤΩΡΑ

αυτό δεν δείχνει να εντυπωσιάζει τον Καρυωτάκη, που πολύ λογικά μου λέει Φίλε απειλείς εμένα; Με απειλείς ότι θα με σκοτώσεις; Το βρίσκεις σώφρον επιχείρημα;

Σκέφτομαι γρήγορα - έχει δίκιο

Όμως οι υπόλοιποι γύρω του; Ένα bookworm, μία ζωντοχήρα, γάτες που μιλάνε Ισπανικά - απειλώ να τινάξω στον αέρα μία Κιβωτό; αναρωτιέμαι

Από την αποθήκη βλέπω να βγαίνει ένας τύπος που είναι ο τραγουδιστής των Γκρην ντέη

Τον αρπάζω και του λέω ΘΕΛΩ ΣΟΛΟΜΟ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΤΩΡΑ

Αυτός δεν είναι τόσο ψύχραιμος όσο ο Καρυωτάκης - αλλά ο Καρυωτάκης με σκουντά και μου λέει

Φίλε διασκέδασέ το - δεν υπάρχει Σολομός Φιλαδέλφεια στην Πρέβεζα. Θες κανέλα στη μπουγάτσα σου;

Είναι κάποιου είδους αστείο αυτό; ρωτάω, για να ακούσω τον τραγουδιστή των Γκρην Ντέη να λέει στον Καρυωτάκη

Hey man you gotta keep them separated!

Τι συμβαίνει σκέφτομαι; Το συγκεκριμένο δεν είναι των Γκρην Ντέη

Περιπολικά εν τω μεταξύ έχουν συγκεντρωθεί απέξω και ένας τύπος με μεγάφωνο μου λέει

Φέρε τα ντόνατς που υπάρχουν μέσα και καν' τους ό,τι θες τους ομήρους

Δεν θέλει το Κράτος να σώσει τους σίτιζένς τους; αναρωτιέμαι φωναχτά

Ο Καρυωτάκης λέει

Αν περιμένεις να λυπηθούν εμάς, φοργκέτ ιτ, ζήτα σολομό Φιλαδέλφεια για να απελευθερώσεις τα ντόνατς και άσε μας εμάς στην τύχη μας

Γιατί να μας αφήσει στην τύχη μας; πετάγεται η ζωντοχήρα η οποία όπως φαίνεται δεν αρκείται στο μισό της περιουσίας

Κάτσε έχω μια ιδέα λέει ο Καρυωτάκης. Βγες μαζί μου.

Τον σημαδεύω με την κοντόκαννη και βγαίνουμε

Τότε ο Καρυωτάκης κάνει κάτι εντυπωσιακό

αρχίζει να φωνάζει ΜΠΕ ΒΕ ΒΕ ΜΠΕ ΒΕ ΒΕ στους ρυθμούς του ΑΤΙΚΑ του Αλ Πατσίνο - αρχίζει να ακούγεται το Air του Μπαχ

Οι μπάτσοι φοράνε στολές με τον Καρλ Σμιτ και το σήμα της Σάηκυ

Αναρωτιέμαι γιατί δεν είναι το σήμα της Νάηκυ το οποίο κάποτε πρόφερα Νάικ και ίσως πρόφερα και το Σάηκυ αλλά με διόρθωσε μία γκοθού που σπούδαζε Αγγλία

αλλά τι σπούδαζε


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών