Serial killer ΟΡΕΣΤΗΣ

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Serial killer ΟΡΕΣΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 25 Απρ 2019, 08:56

μίστερ μαξ έγραψε:
25 Απρ 2019, 08:41
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
25 Απρ 2019, 08:35
μίστερ μαξ έγραψε:
25 Απρ 2019, 08:23

Δεν ειναι η μισή Κύπρος νεοναζί, αλλά ουτε το ΑΠΟΕΛ είναι η μισή Κύπρος. Δεν ειναι όλοι οι ΑΠΟΕΛιστες νεοναζί, αλλά ολοι οι νεοναζί ειναι ΑΠΟΕΛ. (στην Λευκωσία). ΕΟΚΑ Β ξανακτύπα, ΕΛΑΜ, ναρκωτικά. Αυτή ειναι η κουλτουρα της κερκίδας του ΑΠΟΕΛ.
Όσους οπαδούς του γνώρισα πάντως, δεν ήταν ακροδεξιά στοιχεία. ΟΚ Έλληνες, που θες δεν θες αυτό είστε, αλλά σε mainstream κατάσταση, μάλλον απολίτικη.
Δε μου λες, αριστερούς έχει ο ΑΠΟΕΛ;
Τα λένε οι ίδιοι, όσοι τα αντιλαμβάνονται και έχουν κάποια ευθιξία αποχωρούν
https://www.ant1iwo.com/sports/cyprus/a ... -proudzos/

Αν έχει αριστερους το ΑΠΟΕΛ, θα είναι εξαίρεσεις. Αν κάποιος ειναι ΑΠΟΕΛ => είναι Δεξιος κατά 99%, περιξ της ΧΑ κατά 75%, ψηφίζει ΕΛΑΜ κατά 20%

Εικόνα
Η φωτογραφία δεν λέει τίποτα. Στις δικές μας κερκίδες βλέπεις ταυτόχρονα τα πάντα
από τέτοια

Εικόνα


Εικόνα
εως τετοια


Εικόνα
Εικόνα



Δεν υπάρχει όμως κάποια συγκεκριμενη πολιτική τοποθέτηση. Εγώ τα στηρίζω όλα γιατί βασικά είμαι κάφρος και ΠΑΟΚ.

Η Βουλγάρικη σημαία πάντως μου αρέσει! Θέλω να πάρω μια για το σπίτι με δικέφαλο από πάνω. Όχι πως αισθάνομαι εθνικά Βούλγαρος, Έλληνας είμαι και φαίνομαι, απλά για την καφρίλα και μόνο. Α και για να τρολάρω στις Εθνικές γιορτές εναν κωλόπουστα χρυσαυγίτη γείτονα. Όχι πως με ενοχλούν οι πολιτικές του απόψεις, είμαι λίμπεραλ και δεν έχω προκαταλήψεις,απλά είναι μαλάκας και κάνει φασαρία.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Serial killer ΟΡΕΣΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 25 Απρ 2019, 08:58

Καλαβρία έγραψε:
25 Απρ 2019, 08:47
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
25 Απρ 2019, 08:35
μίστερ μαξ έγραψε:
25 Απρ 2019, 08:23

Δεν ειναι η μισή Κύπρος νεοναζί, αλλά ουτε το ΑΠΟΕΛ είναι η μισή Κύπρος. Δεν ειναι όλοι οι ΑΠΟΕΛιστες νεοναζί, αλλά ολοι οι νεοναζί ειναι ΑΠΟΕΛ. (στην Λευκωσία). ΕΟΚΑ Β ξανακτύπα, ΕΛΑΜ, ναρκωτικά. Αυτή ειναι η κουλτουρα της κερκίδας του ΑΠΟΕΛ.
Όσους οπαδούς του γνώρισα πάντως, δεν ήταν ακροδεξιά στοιχεία. ΟΚ Έλληνες, που θες δεν θες αυτό είστε, αλλά σε mainstream κατάσταση, μάλλον απολίτικη.
Δε μου λες, αριστερούς έχει ο ΑΠΟΕΛ;
Δεν ειναι οι ΑΠΟΕΛΙΤΕΣ ακροδεξιοι
αλλα οσοι ειναι ακροδεξιοι της Κυπρου ειναι στον ΑΠΟΕΛ
Οι φίλοι μου του Απόλλωνα μου έλεγαν πως είναι πιο εθνικιστές από τους ΑΠΟΕΛιτες.

Καλαβρία
Δημοσιεύσεις: 970
Εγγραφή: 19 Φεβ 2019, 11:23
Phorum.gr user: Πέτρος

Re: Serial killer ΟΡΕΣΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καλαβρία » 25 Απρ 2019, 09:00

Παιζει και αυτό

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Serial killer ΟΡΕΣΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 25 Απρ 2019, 09:02

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
25 Απρ 2019, 08:56
μίστερ μαξ έγραψε:
25 Απρ 2019, 08:41
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
25 Απρ 2019, 08:35

Όσους οπαδούς του γνώρισα πάντως, δεν ήταν ακροδεξιά στοιχεία. ΟΚ Έλληνες, που θες δεν θες αυτό είστε, αλλά σε mainstream κατάσταση, μάλλον απολίτικη.
Δε μου λες, αριστερούς έχει ο ΑΠΟΕΛ;
Τα λένε οι ίδιοι, όσοι τα αντιλαμβάνονται και έχουν κάποια ευθιξία αποχωρούν
https://www.ant1iwo.com/sports/cyprus/a ... -proudzos/

Αν έχει αριστερους το ΑΠΟΕΛ, θα είναι εξαίρεσεις. Αν κάποιος ειναι ΑΠΟΕΛ => είναι Δεξιος κατά 99%, περιξ της ΧΑ κατά 75%, ψηφίζει ΕΛΑΜ κατά 20%

Εικόνα
Η φωτογραφία δεν λέει τίποτα. Στις δικές μας κερκίδες βλέπεις ταυτόχρονα τα πάντα
από τέτοια

Εικόνα


Εικόνα
εως τετοια


Εικόνα
Εικόνα



Δεν υπάρχει όμως κάποια συγκεκριμενη πολιτική τοποθέτηση. Εγώ τα στηρίζω όλα γιατί βασικά είμαι κάφρος και ΠΑΟΚ.

Η Βουλγάρικη σημαία πάντως μου αρέσει! Θέλω να πάρω μια για το σπίτι με δικέφαλο από πάνω. Όχι πως αισθάνομαι εθνικά Βούλγαρος, Έλληνας είμαι και φαίνομαι, απλά για την καφρίλα και μόνο. Α και για να τρολάρω στις Εθνικές γιορτές εναν κωλόπουστα χρυσαυγίτη γείτονα. Όχι πως με ενοχλούν οι πολιτικές του απόψεις, είμαι λίμπεραλ και δεν έχω προκαταλήψεις,απλά είναι μαλάκας και κάνει φασαρία.
Βρες μου λοιπον μια φωτο του ΑΠΟΕΛ με αντιφα μύνημα. Ή εστω ήπια αριστερο.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Καλαβρία
Δημοσιεύσεις: 970
Εγγραφή: 19 Φεβ 2019, 11:23
Phorum.gr user: Πέτρος

Re: Serial killer ΟΡΕΣΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καλαβρία » 25 Απρ 2019, 09:03

Tα Ελληνες ειστε και φαινεστε περα από καταφανώς ρατσιστικά
γράφοντε από Εθνικιστες μειονοτικούς


Καλαβρία
Δημοσιεύσεις: 970
Εγγραφή: 19 Φεβ 2019, 11:23
Phorum.gr user: Πέτρος

Re: Serial killer ΟΡΕΣΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καλαβρία » 25 Απρ 2019, 09:03

μίστερ μαξ έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:02
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
25 Απρ 2019, 08:56
μίστερ μαξ έγραψε:
25 Απρ 2019, 08:41


Τα λένε οι ίδιοι, όσοι τα αντιλαμβάνονται και έχουν κάποια ευθιξία αποχωρούν
https://www.ant1iwo.com/sports/cyprus/a ... -proudzos/

Αν έχει αριστερους το ΑΠΟΕΛ, θα είναι εξαίρεσεις. Αν κάποιος ειναι ΑΠΟΕΛ => είναι Δεξιος κατά 99%, περιξ της ΧΑ κατά 75%, ψηφίζει ΕΛΑΜ κατά 20%

Εικόνα
Η φωτογραφία δεν λέει τίποτα. Στις δικές μας κερκίδες βλέπεις ταυτόχρονα τα πάντα
από τέτοια

Εικόνα


Εικόνα
εως τετοια


Εικόνα
Εικόνα



Δεν υπάρχει όμως κάποια συγκεκριμενη πολιτική τοποθέτηση. Εγώ τα στηρίζω όλα γιατί βασικά είμαι κάφρος και ΠΑΟΚ.

Η Βουλγάρικη σημαία πάντως μου αρέσει! Θέλω να πάρω μια για το σπίτι με δικέφαλο από πάνω. Όχι πως αισθάνομαι εθνικά Βούλγαρος, Έλληνας είμαι και φαίνομαι, απλά για την καφρίλα και μόνο. Α και για να τρολάρω στις Εθνικές γιορτές εναν κωλόπουστα χρυσαυγίτη γείτονα. Όχι πως με ενοχλούν οι πολιτικές του απόψεις, είμαι λίμπεραλ και δεν έχω προκαταλήψεις,απλά είναι μαλάκας και κάνει φασαρία.
Βρες μου λοιπον μια φωτο του ΑΠΟΕΛ με αντιφα μύνημα. Ή εστω ήπια αριστερο.
Αφου ειπαμε ειναι εθνικιστες

Δευτερον τα ''Ελληνες ειστε και φαινεστε'' της Ομονιας ειναι τα ιδια με τα αντιστοιχα εμετικα του ΑΠΟΕΛ

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Serial killer ΟΡΕΣΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 25 Απρ 2019, 09:06

εδώ ποζάρει γελαστός σε εκδήλωση προς τιμήν του σ. Χριστόφια

Εικόνα

περνάει καλά και αυτό βγαίνει προς τα έξω
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7931
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Serial killer ΟΡΕΣΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 25 Απρ 2019, 09:06

@μίστερ μαξ
Ο serial killer της Κύπρου φωτογράφιζε τον Χριστόφια και επισήμους, ενώ οι αρχές είχαν βρει το πρώτο πτώμα!

Εικόνα

Δεν είχε καμία αναστολή να εμφανιστεί μεταξύ επισήμων και να τους φωτογραφίσει, παρόλο που η αστυνομία είχε ήδη συλλάβει τον 30χρονο συνάδελφό του, του οποίου την φωτογραφία χρησιμοποιούσε στα κοινωνικά δίκτυα

Ο λοχαγός του Κυπριακού Στρατού Νίκος Μεταξάς, ο οποίος έχει ομολογήσει τη διάπραξη τριών φόνων, ακόμα και μετά την ανακάλυψη του πτώματος της 38χρονης Marry Rose στις 14 Απριλίου δεν είχε καμία αναστολή να εμφανιστεί δημοσίως και να εργαστεί ως φωτογράφος και κινηματογραφιστής σε τιμητική εκδήλωση για τον Δημήτρη Χριστόφια στο σωματείο «Δίκωμο ’74».

Στην εκδήλωση βρίσκονταν, πέρα από τον Δημήτρη Χριστόφια, ο ΓΓ του ΑΚΕΛ Άντρος Κυπριανού, βουλευτές, ευρωβουλευτές, δήμαρχοι και πολλοί παράγοντες της πολιτικής ζωής της Κύπρου.

Θα πρέπει να σημειωθεί ότι η εκδήλωση έγινε στις 17 Απριλίου όταν η αστυνομία είχε συλλάβει ως ύποπτο τον 33χρονο πρώην σύντροφο της Marry Rose και είχε καλέσει για ανάκριση τον 30χρονο αξιωματικό, του οποίου την φωτογραφία χρησιμοποιούσε ο Μεταξάς στα profiles του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

Επίσης την περίοδο που φέρεται να διέπραττε τα εγκλήματα που έχει παραδεχθεί, φωτογραφιζόταν σε εκδήλωση της ΣΕΚ (Συνομοσπονδία Εργατών Κύπρου), αλλά και σε εκδήλωση για ενίσχυση του Καραϊσκάκειου Ιδρύματος μεταξύ δημάρχων, βουλευτών και άλλων προσώπων της δημόσιας ζωής.

Η εφημερίδα "Πολίτης" δημοσιεύει σχετικές φωτογραφίες τις οποίες έστειλε ο ίδιος ο Νίκος Μεταξάς σε συντάκτρια της εφημερίδας, για σκοπούς ρεπορτάζ των εκδηλώσεων.

https://www.protothema.gr/greece/articl ... rxNEtFVa5Q
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Serial killer ΟΡΕΣΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 25 Απρ 2019, 09:07

Μαυροβασίλης έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:06
εδώ ποζάρει γελαστός σε εκδήλωση προς τιμήν του σ. Χριστόφια

Εικόνα

περνάει καλά και αυτό βγαίνει προς τα έξω
Ηταν ημι-επαγγελματίας φωτογράφος και φτηνός μάλιστα. Είπαμε, ΑΠΟΕΛ, λάσπη, βόθρος, δολοφόνοι, μαυροβασίλης.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Serial killer ΟΡΕΣΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 25 Απρ 2019, 09:07

Δεν βρήκα. Τι να πω; Πάρε αυτή, που εχει και αντιμπεριαλιστική χροιά.

Εικόνα

Καλαβρία
Δημοσιεύσεις: 970
Εγγραφή: 19 Φεβ 2019, 11:23
Phorum.gr user: Πέτρος

Re: Serial killer ΟΡΕΣΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καλαβρία » 25 Απρ 2019, 09:08

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:07
Δεν βρήκα. Τι να πω; Πάρε αυτή, που εχει και αντιμπεριαλιστική χροιά.

Εικόνα
Πλάκα πλάκα δεν εχεις και πολυ αδικο

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Serial killer ΟΡΕΣΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 25 Απρ 2019, 09:09

Γάταρος έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:06

Επίσης την περίοδο που φέρεται να διέπραττε τα εγκλήματα που έχει παραδεχθεί, φωτογραφιζόταν σε εκδήλωση της ΣΕΚ (Συνομοσπονδία Εργατών Κύπρου), αλλά και σε εκδήλωση για ενίσχυση του Καραϊσκάκειου Ιδρύματος μεταξύ δημάρχων, βουλευτών και άλλων προσώπων της δημόσιας ζωής.
Εκανε τον ημι-επαγγελματία φωτογραφο, εκανε βαφτίσια, γάμους, εκδηλώσεις. Η ΣΕΚ για παραδειγμα, ειναι η δεξια συντεχνία, του ΔηΣυ. Η ΠΕΟ ειναι η αριστερή.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Serial killer ΟΡΕΣΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 25 Απρ 2019, 09:09

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:07
Δεν βρήκα. Τι να πω; Πάρε αυτή, που εχει και αντιμπεριαλιστική χροιά.

Εικόνα
Ξεκινησες τις φιπες βλέπω. Ο Χιτης, ο συνεργάτης των ναζί, ο αντι-ιμπεριαλιστής. Γελάνε και οι κότες.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Serial killer ΟΡΕΣΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 25 Απρ 2019, 09:14

Καλαβρία έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:08
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:07
Δεν βρήκα. Τι να πω; Πάρε αυτή, που εχει και αντιμπεριαλιστική χροιά.

Εικόνα
Πλάκα πλάκα δεν εχεις και πολυ αδικο
Καθόλου. Ο Ζαχαριάδης όταν ξεκίνησε η ΕΟΚΑ Α έγραφε στα ημερολόγια του, πως ο Διγενής καλά ξηγήθηκε.
Το 59 που γύρισε στην Ελλάδα, ο εισηγητής του Ελ. κοινοβουλίου που πρότεινε να τον τιμήσουν ήταν ο Ηλίας Ηλιού, τονίζοντας πως παρά τις διαφορές στα 40ς, η αριστερά στηρίζει τον εθνικό αγώνα για ένωση,σε αντιθεση με την Δεξια που σκότωνε ,κυριολεκτικά, στο ξύλο τους διαδηλωτες για να μην δυσαρεστήσει τους Άγγλους νταβάδες.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Serial killer ΟΡΕΣΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 25 Απρ 2019, 09:27

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:14
Καλαβρία έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:08
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
25 Απρ 2019, 09:07
Δεν βρήκα. Τι να πω; Πάρε αυτή, που εχει και αντιμπεριαλιστική χροιά.

Εικόνα
Πλάκα πλάκα δεν εχεις και πολυ αδικο
Καθόλου. Ο Ζαχαριάδης όταν ξεκίνησε η ΕΟΚΑ Α έγραφε στα ημερολόγια του, πως ο Διγενής καλά ξηγήθηκε.
Το 59 που γύρισε στην Ελλάδα, ο εισηγητής του Ελ. κοινοβουλίου που πρότεινε να τον τιμήσουν ήταν ο Ηλίας Ηλιού, τονίζοντας πως παρά τις διαφορές στα 40ς, η αριστερά στηρίζει τον εθνικό αγώνα για ένωση,σε αντιθεση με την Δεξια που σκότωνε ,κυριολεκτικά, στο ξύλο τους διαδηλωτες για να μην δυσαρεστήσει τους Άγγλους νταβάδες.
Οταν ξεκίνησε η ΕΟΚΑ να δολοφονεί αριστερούς όμως, εσένα στα @@ σου.

Και επίσης, γιατι ο Αγω΄νας για ενωση ήταν δικαιος; Οι τουρκοκύπριοι στο πηγάδι κατουρησαν;
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών