Το καψιμο του Ιουδα - ΑΙΝΕΙΑΝ

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Dante Alighieri
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 24 Απρ 2019, 00:13

Το καψιμο του Ιουδα - ΑΙΝΕΙΑΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dante Alighieri » 15 Ιουν 2019, 21:21

Να τσαλακωνω τον εαυτο μου και να παιζω με την κατεστημενη σαπιλα των κοινωνιων και των συνειδησεων. Να αναδεικνυω τον εκμαυλισμο ολων των αρετων που εθεσε η ανθρωποτητα για ευοδωσει το κοινωνικο γιγνεσθαι.

Εσυ να καταπιανεσαι απο το περιεχομενο του λογου μου. Να σε καλει η ανασφαλεια σου που σε περικλειει, σε ταραζει και σε γεμιζει ενταση, να πρεπει να αποδειχτεις καθαρος. Σε μενα σε σενα στον τριτο, καπου. Να ξορκισεις το κακο, μην τυχον και το βρεις μπροστα σου. Να το ξορκισεις οπου το βρεις; Οχι.
Μπορει να το βρεις μπροστα σου αλλα να μη μπορεις. Θα πληξεις το Μαρινακη άμεσα, προσωπο με προσωπο;
Θα πληξεις την τηλεπαρουσιαστρια και την τραγουσιστρια που μια χαρα συμβάλει στο σεξιμο και την αντικειμενοποιηση της γυναικας, με τα βιντεο της, το life style της και ολη τη σταση ζωης της; Οχι παλι. Ισως κι αυτη να ειναι θυμα του κακου και να πρεπει να της σταθεις στοργικα και γλυκα να γεμισει με ωραιες εικονες η φαντασια σου - ισως να ησουν κι ο ηρωας της.

Ο Ιουδας ομως πρεπει να βρεθει στην κολαση. Μα να μην τελειωσει μια κι εξω. Να του τρωει τη σαρκα αιωνιως ο διαβολος - στο τελευταιο και χειροτερο και μοναδικο επιπεδο που ενεργει ο ιδιος ο διαβολος - γιατι αιωνιως πρεπει να αντιμετωπιζουμε τον κινδυνο να μην ειμαστε αποδεκτοι απο το θεουλη. Την θεια ψυχικη ισορροπια. Τον κινδυνο να μας τη φερει μπαγαποντικα η εσωτερικη μας πραγματικοτητα - αδυναμια. Ουστ παλιο κακο από τη ζωη μας, την τοπικη μας πραγματικοτητα.

Ουστ καραβανα, σεξισμε - φασισμε προσωποιημενε. Σου πεταω πετρες κι εδω και παντου. Σε ολη τα μηκη και τα πλατη αυτου του κοσμου. Να εχω και μουσουλμανικη εκδοχη. Σε οτι θες εχω και σε παλευω

Εικόνα
Hec est vipera versa in viscera genitricis

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Το καψιμο του Ιουδα - ΑΙΝΕΙΑΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 16 Ιουν 2019, 00:41

Είμαι Ιούδας , το ομολογώ :smt005::003:

Άβαταρ μέλους
Dante Alighieri
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 24 Απρ 2019, 00:13

Re: Το καψιμο του Ιουδα - ΑΙΝΕΙΑΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dante Alighieri » 16 Ιουν 2019, 00:54

Ειναι νυχτα τωρα. Δεν λιθοβολουμε.
Hec est vipera versa in viscera genitricis

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Το καψιμο του Ιουδα - ΑΙΝΕΙΑΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 16 Ιουν 2019, 01:41

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
16 Ιουν 2019, 00:41
Είμαι Ιούδας , το ομολογώ :smt005::003:
Θα ψηφίσεις Μητσοτάκη;

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Το καψιμο του Ιουδα - ΑΙΝΕΙΑΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 16 Ιουν 2019, 07:39

Μηχανικός έγραψε:
16 Ιουν 2019, 01:41
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
16 Ιουν 2019, 00:41
Είμαι Ιούδας , το ομολογώ :smt005::003:
Θα ψηφίσεις Μητσοτάκη;
Μόνον εάν με διορίσει ξανά στο δημόσιο σε θέση που να πληρώνονται υπερβολικά χωρίς να δουλεύω :003:

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Το καψιμο του Ιουδα - ΑΙΝΕΙΑΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 16 Ιουν 2019, 09:34

Μην εισαι πολυ σκήρος με τον ΑΙΝΕΙΑΝ. Πιστευω οτι δεν τον παρουσιαζεις στην πραγματικη του διασταση γιατι ας πουμε ειναι αρκετα σπανιο φρουτο σε δημοσιο διαλογο- στην ριαλ λαηφ ομως ειναι πλειοψηφια. Ο αινειαν ειναι ο μονος που εκπροσωπει εδω μεσα την φιλοσοφια του αμοραλιστικου συμφεροντολογισου. Χωρις αρχες, χωρις ηθικη, μονο για τον εαυτο του. Το συμφερον του. Τι και αν ψοφανε απο πεινα στην αφρικη, τι και αν πνιγονται στο Αιγαιο, στα @@ του. Ωστοσο εχει και την συγκινητικη πλευρα του. Αποτελει ενα κλαδο του ατομικισμου. Εχει διωξει καθε ιχνος υπερφυσικης, θεους, εθνη και αλλες ανοησιες που ειναι αρκετα διαδεδομενες. Εξεταζει με ορθολογιστικη θεληση το καθε επιχειρημα. Και ενω ειναι ανισχυρη η κριτικη του σε αλλες ιδεολογιες, τουλαχιστον μπορει να υπερασπιστει αξιοπρεπως την δικη του ανηθικοτητα. Η ιδεολογια του δεν οδηγει στην ολοκληρωτικη απελευθερωση της ανθρωποτητας -ουτε θελει κιολας, απλως ρωταει: με συμφερει;Ωστοσο ατην εποχη μας που το 99% των στρατιωτικών ειναι φασισταρια του κερατα, η υπαρξη deviation from the norm αποτελει απο μονη της μια ελπιδα για την ανθρωποτητα.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Το καψιμο του Ιουδα - ΑΙΝΕΙΑΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιουν 2019, 09:53

μίστερ μαξ έγραψε:
16 Ιουν 2019, 09:34
Μην εισαι πολυ σκήρος με τον ΑΙΝΕΙΑΝ. Πιστευω οτι δεν τον παρουσιαζεις στην πραγματικη του διασταση γιατι ας πουμε ειναι αρκετα σπανιο φρουτο σε δημοσιο διαλογο- στην ριαλ λαηφ ομως ειναι πλειοψηφια. Ο αινειαν ειναι ο μονος που εκπροσωπει εδω μεσα την φιλοσοφια του αμοραλιστικου συμφεροντολογισου. Χωρις αρχες, χωρις ηθικη, μονο για τον εαυτο του. Το συμφερον του. Τι και αν ψοφανε απο πεινα στην αφρικη, τι και αν πνιγονται στο Αιγαιο, στα @@ του. Ωστοσο εχει και την συγκινητικη πλευρα του. Αποτελει ενα κλαδο του ατομικισμου. Εχει διωξει καθε ιχνος υπερφυσικης, θεους, εθνη και αλλες ανοησιες που ειναι αρκετα διαδεδομενες. Εξεταζει με ορθολογιστικη θεληση το καθε επιχειρημα. Και ενω ειναι ανισχυρη η κριτικη του σε αλλες ιδεολογιες, τουλαχιστον μπορει να υπερασπιστει αξιοπρεπως την δικη του ανηθικοτητα. Η ιδεολογια του δεν οδηγει στην ολοκληρωτικη απελευθερωση της ανθρωποτητας -ουτε θελει κιολας, απλως ρωταει: με συμφερει;Ωστοσο ατην εποχη μας που το 99% των στρατιωτικών ειναι φασισταρια του κερατα, η υπαρξη deviation from the norm αποτελει απο μονη της μια ελπιδα για την ανθρωποτητα.

Συγκινητικό κείμενο. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Το καψιμο του Ιουδα - ΑΙΝΕΙΑΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 16 Ιουν 2019, 10:07

Είμαι ελεηνος τρισαθλιος βρωμερός , κάθαρμα γυναικας , μούτρο λαμόγιο αλλά

είμαι πολύ ΥΠΕΡΉΦΑΝΟΣ για αυτές μου τις ιδιότητες !!! :smt005:

Είμαι βαθύτατα κακός και ..μ'αρεσει !! :003:

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Το καψιμο του Ιουδα - ΑΙΝΕΙΑΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 16 Ιουν 2019, 10:09

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιουν 2019, 09:53
μίστερ μαξ έγραψε:
16 Ιουν 2019, 09:34
Μην εισαι πολυ σκήρος με τον ΑΙΝΕΙΑΝ. Πιστευω οτι δεν τον παρουσιαζεις στην πραγματικη του διασταση γιατι ας πουμε ειναι αρκετα σπανιο φρουτο σε δημοσιο διαλογο- στην ριαλ λαηφ ομως ειναι πλειοψηφια. Ο αινειαν ειναι ο μονος που εκπροσωπει εδω μεσα την φιλοσοφια του αμοραλιστικου συμφεροντολογισου. Χωρις αρχες, χωρις ηθικη, μονο για τον εαυτο του. Το συμφερον του. Τι και αν ψοφανε απο πεινα στην αφρικη, τι και αν πνιγονται στο Αιγαιο, στα @@ του. Ωστοσο εχει και την συγκινητικη πλευρα του. Αποτελει ενα κλαδο του ατομικισμου. Εχει διωξει καθε ιχνος υπερφυσικης, θεους, εθνη και αλλες ανοησιες που ειναι αρκετα διαδεδομενες. Εξεταζει με ορθολογιστικη θεληση το καθε επιχειρημα. Και ενω ειναι ανισχυρη η κριτικη του σε αλλες ιδεολογιες, τουλαχιστον μπορει να υπερασπιστει αξιοπρεπως την δικη του ανηθικοτητα. Η ιδεολογια του δεν οδηγει στην ολοκληρωτικη απελευθερωση της ανθρωποτητας -ουτε θελει κιολας, απλως ρωταει: με συμφερει;Ωστοσο ατην εποχη μας που το 99% των στρατιωτικών ειναι φασισταρια του κερατα, η υπαρξη deviation from the norm αποτελει απο μονη της μια ελπιδα για την ανθρωποτητα.

Συγκινητικό κείμενο. :lol:
...δακρυσα !!! :smt005:

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Το καψιμο του Ιουδα - ΑΙΝΕΙΑΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 16 Ιουν 2019, 10:15

μίστερ μαξ έγραψε:
16 Ιουν 2019, 09:34
Μην εισαι πολυ σκήρος με τον ΑΙΝΕΙΑΝ. Πιστευω οτι δεν τον παρουσιαζεις στην πραγματικη του διασταση γιατι ας πουμε ειναι αρκετα σπανιο φρουτο σε δημοσιο διαλογο- στην ριαλ λαηφ ομως ειναι πλειοψηφια.
Μήπως λοιπόν μέσω της φορουμικης μου περσόνας εκφράζω απόψεις που τις έχει μεν η πλειοψηφία αλλά δεν τις εκφράζει γιατί δεν ταιριάζει στο προφίλ κανενός δημόσιου φορέα , πολιτικού κόμματος η ΜΜΕ ; :D
Πώς λέμε κανείς δεν εκφραζει την άποψη ότι ο βασιλεύς είναι γυμνός παρόλο που όλοι τον βλέπουν μπροστά τους γυμνό ;
Την πιο κοινή πχ παραδοχή του απλού κοσμσκη ότι χεστηκαμε για ιδεολογίες και πολιτικές αρχές εφόσον αυτές δεν εξυπηρετούν τα προσωπικά μας συμφέροντα ;
Η ότι χεστηκαμε για τους άλλους εφόσον εμείς είμαστε βολεμενοι ;

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Το καψιμο του Ιουδα - ΑΙΝΕΙΑΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 16 Ιουν 2019, 10:18

Εγώ αίνει πιστεύω ότι όλα αυτά τα κάνεις από πούρα ανιδιοτέλεια, για μας καθαρά.
Εκ μέρους όλων, σε ευχαριστούμε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Το καψιμο του Ιουδα - ΑΙΝΕΙΑΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 16 Ιουν 2019, 10:20

μίστερ μαξ έγραψε:
16 Ιουν 2019, 09:34
Μην εισαι πολυ σκήρος με τον ΑΙΝΕΙΑΝ. Πιστευω οτι δεν τον παρουσιαζεις στην πραγματικη του διασταση γιατι ας πουμε ειναι αρκετα σπανιο φρουτο σε δημοσιο διαλογο- στην ριαλ λαηφ ομως ειναι πλειοψηφια. Ο αινειαν ειναι ο μονος που εκπροσωπει εδω μεσα την φιλοσοφια του αμοραλιστικου συμφεροντολογισου. Χωρις αρχες, χωρις ηθικη, μονο για τον εαυτο του. Το συμφερον του. Τι και αν ψοφανε απο πεινα στην αφρικη, τι και αν πνιγονται στο Αιγαιο, στα @@ του. Ωστοσο εχει και την συγκινητικη πλευρα του. Αποτελει ενα κλαδο του ατομικισμου.
Ενώ εσύ ο ίδιος και οι ομοϊδεάτες σου ...είσαστε έτοιμοι να πουλήσετε όλα σας τα υπάρχοντα και να τα μοιράσετε στους φτωχούς μετανάστες !!! :smt005:

Το ότι δεν είμαι ρατσιστής με τους παρατυπους μετανάστες , αυτό δεν σημαίνει ότι ..δίνω και δεκάρα τσακιστη για αυτούς όπως δεν δίνω και για τους συμπατριώτες μου ομοφύλους και ομοεθνείς Ελληνες η ακόμη δεν δίνω και για τους συγχωριανούς μου τρίτου βαθμού συγγενείς στο χωριό !!

Σου είπε κανείς κολλητέ :D ότι αντιρατσισμος σε σημαίνει χριστιανική φιλανθρωπία και θυσία για τον πλησίον ;

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Το καψιμο του Ιουδα - ΑΙΝΕΙΑΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 16 Ιουν 2019, 10:26

Μου θυμίζετε από την ανάποδη πολιτική πλευρά κάτι βλαμενους πρώην συναδέλφους μου οι οποίοι ...φοβεριζουν την Τουρκία με έναν φραπέ στο χέρι από καφετέρια της Αθήνας και αν τολμήσεις να τους πεις ότι δεν θέλεις να γίνει πόλεμος με την Τουρκία , είναι έτοιμοι να σε σκοτώσουν ,αλλά εάν τους βάλεις σε μια πρόσθετη αγγαρεία εργασία η βάρδια στην υπηρεσία τους είναι έτοιμοι να σηκωσουν επανάσταση ..
Πώς λέμε εάν έβαζες αυτούς τους εθνικιστές πολεμοχαρείς και στρατοκαυλους (όπως καταλαβαίνουν οι ίδιοι αυτές τις έννοιες ) νέους να υπηρετήσουν σε κάποιον στρατό με τα δεδομένα πειθαρχίας και άγριας στρατιωτικής ζωής εν καιρώ πολέμου του δεύτερου παγκόσμιου πολέμου ...οι περισσότεροι θα λιποτακτουσαν !!
Σαν την εθνικιστρια πολεμοχαρή μάνα που χαίρεται όταν ξεσπάσει πόλεμος αλλά ...όταν μάθει ότι επιστράτευσαν τον γιο της η τον άντρα της και τους έστειλαν στην πρώτη γραμμή ...βάζει τα κλάματα !!!

Άβαταρ μέλους
Bandit59
Δημοσιεύσεις: 2364
Εγγραφή: 02 Σεπ 2018, 19:57

Re: Το καψιμο του Ιουδα - ΑΙΝΕΙΑΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bandit59 » 16 Ιουν 2019, 10:27

μίστερ μαξ έγραψε:
16 Ιουν 2019, 09:34
Ωστοσο ατην εποχη μας που το 99% των στρατιωτικών ειναι φασισταρια του κερατα
Λινκ;

zteo
Δημοσιεύσεις: 10172
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Το καψιμο του Ιουδα - ΑΙΝΕΙΑΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 16 Ιουν 2019, 10:31

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
16 Ιουν 2019, 10:15
μίστερ μαξ έγραψε:
16 Ιουν 2019, 09:34
Μην εισαι πολυ σκήρος με τον ΑΙΝΕΙΑΝ. Πιστευω οτι δεν τον παρουσιαζεις στην πραγματικη του διασταση γιατι ας πουμε ειναι αρκετα σπανιο φρουτο σε δημοσιο διαλογο- στην ριαλ λαηφ ομως ειναι πλειοψηφια.
Μήπως λοιπόν μέσω της φορουμικης μου περσόνας εκφράζω απόψεις που τις έχει μεν η πλειοψηφία αλλά δεν τις εκφράζει γιατί δεν ταιριάζει στο προφίλ κανενός δημόσιου φορέα , πολιτικού κόμματος η ΜΜΕ ; :D
Πώς λέμε κανείς δεν εκφραζει την άποψη ότι ο βασιλεύς είναι γυμνός παρόλο που όλοι τον βλέπουν μπροστά τους γυμνό ;
Την πιο κοινή πχ παραδοχή του απλού κοσμσκη ότι χεστηκαμε για ιδεολογίες και πολιτικές αρχές εφόσον αυτές δεν εξυπηρετούν τα προσωπικά μας συμφέροντα ;
Η ότι χεστηκαμε για τους άλλους εφόσον εμείς είμαστε βολεμενοι ;
Οι ιδεολογιες ταυτίζονται με τα προσωπικα συμφεροντα.Ιδιως με τον ταξικο ρολο που εχει καποιος.Για παραδειγμα μπορει ενας εργαζομενος να συμβιβαστει η να υποταχθει με την μειωση μισθου δεν θα ταυτιστει η δεν θα υποστηριξει την ιδεολογια της αστικης ταξης οτι πρεπει να μειωθουν οι μισθοι επειδη αυτο θα πηγαινε εναντια στα συμφεροντα του.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών