Ανδροκρατουμενα περιβαλλοντα

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ανδροκρατουμενα περιβαλλοντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 19 Δεκ 2019, 21:30

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
19 Δεκ 2019, 19:24
ολοι γνωριζουν τι κολαση ειναι να εχεις γυναικα εργοδοτη

λιγο χειροτερο απο το να εχεις φορτωθει μια μεση ελληνιολα,φανταστειτε δλδ :g030:
Τελείωσε το no nut November. Μπορείς να ηρεμήσεις.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Ορέστης 35

Re: Ανδροκρατουμενα περιβαλλοντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 19 Δεκ 2019, 21:47

Εγω δεν εχω δουλεψει ποτε αλλα εχω εμπειρια απο σπουδες. Στην πληροφορικη που ειναι ολο ψωλαρια-αγαμια παιζει και πολυ πουστια - κατινια - κομπλεξ - εγωισμος. Κατ επεκτασην λεω και το αντιστοιχο εργασιακο περιβαλλον ετσι θα ειναι. Ανταγωνισμος, θαψιμο, υφος.

Καπως ετσι ειναι και ο χωρος του χεβυ μεταλ. Οσοι ηταν χεβυμεταλλαδες το γνωριζουν. Αντιθετα οι μουσικες σκηνες που εχουν αφθονια γυναικων καλλιεργουν ευχαριστη διαθεση, ηρεμια και ερωτισμο.

Να μιλησω για ποδοσφαιρο, γνωστα τα χαλια. Να μιλησω για πολεμικες τεχνες; Θρασυδειλοι, κομπλεξικοι, βλαμμενοι. Να μιλησω για γυμναστηρια; Να μιλησω για στρατο;

Αντιθετα σε μια σχολη χορου επικοινωνεις με τις αλλες σπουδαστριες, γελας, χαλαρωνεις.

Ημουν προσφατα σε μια εκδηλωση για επαγγελματιες μεταφραστες. Οι γυναικες ηταν σχεδον δεκαπλασιες απο τους ανδρες και η ατμοσφαιρα ηταν πολυ ομορφη. Στην ευρωπαικη ενωση ενημερωθηκαμε οτι ο λογος ανδρων προς γυναικων στο γραφειο μεταφρασεων ειναι 2:1. Αυτο σιγουρα θα ειναι ενα ομορφο εργασιακο περιβαλλον. Θα εχεις ενα σωρο ενδιαφερουσες γυναικες να συζητησεις. Και καθως ολοι οι αντρες θα ειναι απασχολημενοι με τις γυναικες και γενικα θα ειναι ευδιαθετοι, δε θα ασχολουνται με μαλακιες εναντιον των αλλων. Παντα βεβαια υπαρχει ο επαγγελματιας μαλακας, αλλα θα ειναι η εξαιρεση.

Πιστευω οτι και στις σχολες θεωρητικης κατευθυνσης καλλιεργουνται καλυτεροι και ωριμοτεροι χαρακτηρες γιατι υπαρχει αφθονια γυναικων.

Και στα ζωα μπορουμε να διαπιστωσουμε τα ιδια. Αν βαλουμε πολλα αρσενικα στον ιδιο χωρο θα τρωγονται ολη την ωρα. Αν βαλουμε πολλα θηλυκα θα επικρατει ειρηνη. Αυτο το δεδομενο το αξιοποιουν οι κτηνοτροφοι.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ανδροκρατουμενα περιβαλλοντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 19 Δεκ 2019, 21:51

Otto Weininger έγραψε:
19 Δεκ 2019, 21:30
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
19 Δεκ 2019, 19:24
ολοι γνωριζουν τι κολαση ειναι να εχεις γυναικα εργοδοτη

λιγο χειροτερο απο το να εχεις φορτωθει μια μεση ελληνιολα,φανταστειτε δλδ :g030:
Τελείωσε το no nut November. Μπορείς να ηρεμήσεις.
εσεις το εφαρμοζετε και πατε με τις φιλελε μοδες :c020:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ανδροκρατουμενα περιβαλλοντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 19 Δεκ 2019, 21:54

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
19 Δεκ 2019, 21:51
Otto Weininger έγραψε:
19 Δεκ 2019, 21:30
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
19 Δεκ 2019, 19:24
ολοι γνωριζουν τι κολαση ειναι να εχεις γυναικα εργοδοτη

λιγο χειροτερο απο το να εχεις φορτωθει μια μεση ελληνιολα,φανταστειτε δλδ :g030:
Τελείωσε το no nut November. Μπορείς να ηρεμήσεις.
εσεις το εφαρμοζετε και πατε με τις φιλελε μοδες :c020:
Εγώ δεν παίζει να εφαρμόσω ούτε το no nut week.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Ανδροκρατουμενα περιβαλλοντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 19 Δεκ 2019, 21:59

Η γυναίκα στη θέση αφεντικού είναι η φυσική της θέση
Οι πρωτόγονες κοινωνίες βασίζονται όλες στη μητριαρχία
Ο άντρας μπούλι είναι η εκδοχή του παρηκμασμένου πολιτισμού και αιτία της έλλειψης παραγωγικότητας
Για να είμαστε δίκαιοι τα ΛΟΑΤΚΙα πρέπει να είναι τα μοναδικά αφεντικά
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7889
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Ανδροκρατουμενα περιβαλλοντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 19 Δεκ 2019, 22:04

Τότε Ορέστη να επιδιώξεις να πας στον αντίστοιχο χώρο. Εμένα μου άρεσε περισσότερο ο χώρος της φυσικής στην έρευνα, γιατί έχει μυαλά που ασχολούνται με κάτι που υπερβαίνει τις δυνάμεις μας σαν άνθρωποι και στο μεγαλύτερο ποσοστό αγαθά πιστεύω. Έτυχε ή είναι ακόμη ανδροκρατούμενος, αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να αλλάξουν τα στάνταρ για να μπουν περισσότερες γυναίκες.
Αλλά δεν μου άρεσε ο στρατός, ούτε άλλοι ανδροκρατούμενοι χώροι.
Επίσης μου άρεσε η φιλολογία, φιλοσοφία, χώρος περισσότερο γυναικοκρατούμενος.

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Ανδροκρατουμενα περιβαλλοντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 19 Δεκ 2019, 22:16

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
19 Δεκ 2019, 21:59

Οι πρωτόγονες κοινωνίες βασίζονται όλες στη μητριαρχία
δεν υπαρχει ουτε μια συγχρονη πρωτογονη κοινωνια βασισμενη στην μητριαρχια και ουτε αποδειξεις για το παρελθον

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7889
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Ανδροκρατουμενα περιβαλλοντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 19 Δεκ 2019, 22:31

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
19 Δεκ 2019, 21:59
Η γυναίκα στη θέση αφεντικού είναι η φυσική της θέση
Οι πρωτόγονες κοινωνίες βασίζονται όλες στη μητριαρχία
Ο άντρας μπούλι είναι η εκδοχή του παρηκμασμένου πολιτισμού και αιτία της έλλειψης παραγωγικότητας
Για να είμαστε δίκαιοι τα ΛΟΑΤΚΙα πρέπει να είναι τα μοναδικά αφεντικά
Που τις βρίσκουν αυτές τις σκύλες στην Ελλάδα; Εντάξει μόνο σε δημόσια επιχείρηση έχω δουλέψει και αυτές ήταν διορισμένες με μέσον, αλλά πάλι μπορώ να κάνω μια σύγκριση με την Γερμανία όπου έχω δουλέψει επίσης.
Όχι ότι οι άνδρες πάνε πίσω. Μάλλον η έλλειψη αξιοκρατίας φταίει και η ανομία γενικά. Μια μου είχε πει, ότι το μόνο που δεν της είχαν κάνει οι υφιστάμενες ήταν να την δείρουν αλύπητα. Μετά από έναν μήνα συνύπαρξης κατάλαβα γιατί (και δεν είχε την θέση του αφεντικού πια).

Ορέστης 35

Re: Ανδροκρατουμενα περιβαλλοντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 19 Δεκ 2019, 23:39

Antares έγραψε:
19 Δεκ 2019, 22:04
Τότε Ορέστη να επιδιώξεις να πας στον αντίστοιχο χώρο. Εμένα μου άρεσε περισσότερο ο χώρος της φυσικής στην έρευνα, γιατί έχει μυαλά που ασχολούνται με κάτι που υπερβαίνει τις δυνάμεις μας σαν άνθρωποι και στο μεγαλύτερο ποσοστό αγαθά πιστεύω. Έτυχε ή είναι ακόμη ανδροκρατούμενος, αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να αλλάξουν τα στάνταρ για να μπουν περισσότερες γυναίκες.
Αλλά δεν μου άρεσε ο στρατός, ούτε άλλοι ανδροκρατούμενοι χώροι.
Επίσης μου άρεσε η φιλολογία, φιλοσοφία, χώρος περισσότερο γυναικοκρατούμενος.
Εμενα μου αρεσε η φυσικη, η αστρονομια και τα κομπιουτερ, για τους ιδιογς λογους. Διαβαζα και πολλα επιστημονιμα αρθρα οταν πηγαινα σχολειο. Αλλα ο ανθρωπος πρεπει να εχει ισορροπια στη ζωη του. Λιγοι μπορουν να ζησουν σαν κοσμοκαλογεροι αφιερωμενοι στο υπερβατικο και το ανωτερο. Οι περισσοτεροι εχουμε αναγκη την κοινωνικη ζωη και ειδικα οσοι δεν εχουν κοινωνικες δεξιοτητες φερνουν τη ζωη τους σε μεγαλη ανισορροπια οταν ακολουθουν το δρομο της τεχνολογιας. Επιπλεον στην πληροφορικη σπανια θα σου δωθει η ευκαιρια να ασχοληθεις με κατι ενδιαφερον. Οι περισσοτερες θεσεις εργασιας αφορουν την αναπτυξη εμπορικου λογισμικου. Ωρες ατελειωτες σε γραφεια με αντρες μιζερους που δε γουσταρουν τη δουλεια τους. Εκει καταληγει οποιος μικρο τον συναρπαζε το θαυμα των υπολογιστων.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7889
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Ανδροκρατουμενα περιβαλλοντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 20 Δεκ 2019, 11:56

Ορέστης 35 έγραψε:
19 Δεκ 2019, 23:39

Εμενα μου αρεσε η φυσικη, η αστρονομια και τα κομπιουτερ, για τους ιδιογς λογους. Διαβαζα και πολλα επιστημονιμα αρθρα οταν πηγαινα σχολειο. Αλλα ο ανθρωπος πρεπει να εχει ισορροπια στη ζωη του. Λιγοι μπορουν να ζησουν σαν κοσμοκαλογεροι αφιερωμενοι στο υπερβατικο και το ανωτερο. Οι περισσοτεροι εχουμε αναγκη την κοινωνικη ζωη και ειδικα οσοι δεν εχουν κοινωνικες δεξιοτητες φερνουν τη ζωη τους σε μεγαλη ανισορροπια οταν ακολουθουν το δρομο της τεχνολογιας. Επιπλεον στην πληροφορικη σπανια θα σου δωθει η ευκαιρια να ασχοληθεις με κατι ενδιαφερον. Οι περισσοτερες θεσεις εργασιας αφορουν την αναπτυξη εμπορικου λογισμικου. Ωρες ατελειωτες σε γραφεια με αντρες μιζερους που δε γουσταρουν τη δουλεια τους. Εκει καταληγει οποιος μικρο τον συναρπαζε το θαυμα των υπολογιστων.
Για μένα ήταν διαφορετικά. Είχα καλή σχέση με τους συμφοιτητές μου. Κοινά ενδιαφέροντα. Εκείνο που μου έκανε κακό ήταν η απομάκρυνση από αυτόν τον χώρο, εξαιτίας οικονομικών λόγων. Ακόμη και σήμερα όταν συζητάω με άτομα του χώρου και είναι άνδρες, η συμπεριφορά τους είναι τελείως διαφορετική από αυτή άλλων ανδρών.
Το επάγγελμα δεν καθορίζει πως θα ζήσει κάποιος σε σχέση με το άλλο φύλο. Όταν σπούδαζα στην Γερμανία και δεν υπήρχε γυναίκα ούτε για δείγμα στο μαθηματικό ή φυσικό, είχαν τις κοπέλες τους από άλλους κλάδους σπουδών.
Αλλά αν δεν μπορείς να κοινωνικοποιηθείς αλλιώς, βρες να κάνεις κάτι άλλο που σε ενδιαφέρει όπου θα συναντήσεις περισσότερες γυναίκες. Κάτι θα υπάρχει. Αφού και εμένα με ενδιαφέρουν η φιλοσοφία φιλολογία, η τέχνη και ένα σωρό άλλα πράγματα εκτός της φυσικής.

Ορέστης 35

Re: Ανδροκρατουμενα περιβαλλοντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 20 Δεκ 2019, 12:20

Antares έγραψε:
20 Δεκ 2019, 11:56
Ορέστης 35 έγραψε:
19 Δεκ 2019, 23:39

Εμενα μου αρεσε η φυσικη, η αστρονομια και τα κομπιουτερ, για τους ιδιογς λογους. Διαβαζα και πολλα επιστημονιμα αρθρα οταν πηγαινα σχολειο. Αλλα ο ανθρωπος πρεπει να εχει ισορροπια στη ζωη του. Λιγοι μπορουν να ζησουν σαν κοσμοκαλογεροι αφιερωμενοι στο υπερβατικο και το ανωτερο. Οι περισσοτεροι εχουμε αναγκη την κοινωνικη ζωη και ειδικα οσοι δεν εχουν κοινωνικες δεξιοτητες φερνουν τη ζωη τους σε μεγαλη ανισορροπια οταν ακολουθουν το δρομο της τεχνολογιας. Επιπλεον στην πληροφορικη σπανια θα σου δωθει η ευκαιρια να ασχοληθεις με κατι ενδιαφερον. Οι περισσοτερες θεσεις εργασιας αφορουν την αναπτυξη εμπορικου λογισμικου. Ωρες ατελειωτες σε γραφεια με αντρες μιζερους που δε γουσταρουν τη δουλεια τους. Εκει καταληγει οποιος μικρο τον συναρπαζε το θαυμα των υπολογιστων.
Για μένα ήταν διαφορετικά. Είχα καλή σχέση με τους συμφοιτητές μου. Κοινά ενδιαφέροντα. Εκείνο που μου έκανε κακό ήταν η απομάκρυνση από αυτόν τον χώρο, εξαιτίας οικονομικών λόγων. Ακόμη και σήμερα όταν συζητάω με άτομα του χώρου και είναι άνδρες, η συμπεριφορά τους είναι τελείως διαφορετική από αυτή άλλων ανδρών.
Το επάγγελμα δεν καθορίζει πως θα ζήσει κάποιος σε σχέση με το άλλο φύλο. Όταν σπούδαζα στην Γερμανία και δεν υπήρχε γυναίκα ούτε για δείγμα στο μαθηματικό ή φυσικό, είχαν τις κοπέλες τους από άλλους κλάδους σπουδών.
Αλλά αν δεν μπορείς να κοινωνικοποιηθείς αλλιώς, βρες να κάνεις κάτι άλλο που σε ενδιαφέρει όπου θα συναντήσεις περισσότερες γυναίκες. Κάτι θα υπάρχει. Αφού και εμένα με ενδιαφέρουν η φιλοσοφία φιλολογία, η τέχνη και ένα σωρό άλλα πράγματα εκτός της φυσικής.
Ολοι οι εργαζομενοι δουλευουν πολλες ωρες. Αν δε μπορουν να κανουν γνωριμιες στη δουλεια, βραστα. Περιμενουν το προξενιο απο κανα συγγενη.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7889
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Ανδροκρατουμενα περιβαλλοντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 20 Δεκ 2019, 12:30

Ορέστης 35 έγραψε:
20 Δεκ 2019, 12:20
Ολοι οι εργαζομενοι δουλευουν πολλες ωρες. Αν δε μπορουν να κανουν γνωριμιες στη δουλεια, βραστα. Περιμενουν το προξενιο απο κανα συγγενη.
Δουλεύεις; Είναι έτσι όπως το περιγράφεις;
Σε αυτό έχεις δίκιο, ο χρόνος σπουδών είναι πιο ελεύθερος και καλύτερος για γνωριμίες. Οι περισσότερες φιλίες και γάμοι ίσως, από εκεί ξεκινάνε.
Τώρα τι να σου πω; Καλή τύχη και κουράγιο στην χώρα και με τους ανθρώπους που έμπλεξες, παρά την θέλησή σου; Αφού τα έχω περάσει και τα περνάω ακόμη. Πάντως μην δέχεσαι εύκολα τις κανονίστρες ζωής (προξενιά κλπ.). Κανονίζουν πολλά πράγματα αυτές (και αυτοί).

Άβαταρ μέλους
Belladonna
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 10:44
Phorum.gr user: Belladonna

Re: Ανδροκρατουμενα περιβαλλοντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belladonna » 21 Δεκ 2019, 16:28

Ορέστης 35 έγραψε:
19 Δεκ 2019, 21:47
Εγω δεν εχω δουλεψει ποτε
:o:o:o

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Ανδροκρατουμενα περιβαλλοντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 21 Δεκ 2019, 16:34

Ορέστης 35 έγραψε:
19 Δεκ 2019, 21:47
Εγω δεν εχω δουλεψει ποτε αλλα εχω εμπειρια απο σπουδες. Στην πληροφορικη που ειναι ολο ψωλαρια-αγαμια παιζει και πολυ πουστια - κατινια - κομπλεξ - εγωισμος. Κατ επεκτασην λεω και το αντιστοιχο εργασιακο περιβαλλον ετσι θα ειναι. Ανταγωνισμος, θαψιμο, υφος.

Καπως ετσι ειναι και ο χωρος του χεβυ μεταλ. Οσοι ηταν χεβυμεταλλαδες το γνωριζουν. Αντιθετα οι μουσικες σκηνες που εχουν αφθονια γυναικων καλλιεργουν ευχαριστη διαθεση, ηρεμια και ερωτισμο.

Να μιλησω για ποδοσφαιρο, γνωστα τα χαλια. Να μιλησω για πολεμικες τεχνες; Θρασυδειλοι, κομπλεξικοι, βλαμμενοι. Να μιλησω για γυμναστηρια; Να μιλησω για στρατο;

Αντιθετα σε μια σχολη χορου επικοινωνεις με τις αλλες σπουδαστριες, γελας, χαλαρωνεις.

Ημουν προσφατα σε μια εκδηλωση για επαγγελματιες μεταφραστες. Οι γυναικες ηταν σχεδον δεκαπλασιες απο τους ανδρες και η ατμοσφαιρα ηταν πολυ ομορφη. Στην ευρωπαικη ενωση ενημερωθηκαμε οτι ο λογος ανδρων προς γυναικων στο γραφειο μεταφρασεων ειναι 2:1. Αυτο σιγουρα θα ειναι ενα ομορφο εργασιακο περιβαλλον. Θα εχεις ενα σωρο ενδιαφερουσες γυναικες να συζητησεις. Και καθως ολοι οι αντρες θα ειναι απασχολημενοι με τις γυναικες και γενικα θα ειναι ευδιαθετοι, δε θα ασχολουνται με μαλακιες εναντιον των αλλων. Παντα βεβαια υπαρχει ο επαγγελματιας μαλακας, αλλα θα ειναι η εξαιρεση.

Πιστευω οτι και στις σχολες θεωρητικης κατευθυνσης καλλιεργουνται καλυτεροι και ωριμοτεροι χαρακτηρες γιατι υπαρχει αφθονια γυναικων.

Και στα ζωα μπορουμε να διαπιστωσουμε τα ιδια. Αν βαλουμε πολλα αρσενικα στον ιδιο χωρο θα τρωγονται ολη την ωρα. Αν βαλουμε πολλα θηλυκα θα επικρατει ειρηνη. Αυτο το δεδομενο το αξιοποιουν οι κτηνοτροφοι.
αυτη τη φορα, μ αρεσε αυτο που εγραψες

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Ανδροκρατουμενα περιβαλλοντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 21 Δεκ 2019, 16:36

Belladonna έγραψε:
21 Δεκ 2019, 16:28
Ορέστης 35 έγραψε:
19 Δεκ 2019, 21:47
Εγω δεν εχω δουλεψει ποτε
:o:o:o
ευλογημενος :blm:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών