Η κατάθλιψη.

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8173
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 12 Νοέμ 2023, 10:38

Garcia έγραψε:
10 Νοέμ 2023, 17:27
Η γυμναστική βοηθάει και απελευθερώνει ορμόνες όπως οι ενδορφρινες,φτιάχνει τη διάθεση σταδιακά,την αυτοπεποίθηση,όμως δεν είναι το ίδιο εύκολο για όλους,άλλοι βαριουνται,άλλοι δεν έχουν κίνητρο η δεν βρίσκουν,η νιώθουν κουρασμένοι η δεν έχουν τον απαιτούμενο χρόνο.

Το να πεις σε κάποιον πάσχοντα από κατάθλιψη,φιλαράκι,πήγαινε κάνε βάρη η αερόβια και πέταξε τα αγχολυτικα η τα αντικαταθλιπτικά,ακούγεται αρκετά απλοϊκό.

Έιχα αρκετό στρες σε μια δουλειά για κάποιο διάστημα,ειδικά τις πρωινές ώρες,έντονη ανησυχία,έπαιρνα ένα ελαφρύ λεξοτανιλ και μου περνούσε σε 45 λεπτά με 1 ώρα.Τα έχω σταμάτησει βέβαια καιρό τώρα.

.

Φίλε το νο1 φάρμακο γιά την κατάθλιψη είναι η Κίνηση.....η αλλαγή εικόνων.....ειδικά οι βόλτες στη φύση.....

Απο τις Ομάδες που έτυχε να πάς δεν έκανες κάποια προσπάθεια να βγείς με κάποιον απο την Ομάδα ;;;

Το να λές ότι δεν σου αρέσει τίποτα είναι πολύ σκληρό και τραγικό.....

Θέλω να πιστεύω ότι αγαπάς πράγματα αλλά δεν έχεις την ευκαιρία να τα μοιραστείς με κάποιο φίλο/φίλη.....

Οι φίλοι-ες είναι το μεγαλύτερο Κεφάλαιο στη ζωή μας.....

Ζείς σε μεγάλη πόλη ή σε επαρχία ;;;


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8173
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 12 Νοέμ 2023, 13:30

.

Ευχάριστα νέα για τους νέους Καταθλιψίες.....

Κάτι λένε για Εγκεφαλικά Εμφυτεύματα που θα μπορούν να κάνουν δουλειά.....

.


https://www.huffingtonpost.gr/entry/eek ... e51a9ced59

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 850
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 12 Νοέμ 2023, 16:02

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 10:38

Φίλε το νο1 φάρμακο γιά την κατάθλιψη είναι η Κίνηση.....η αλλαγή εικόνων.....ειδικά οι βόλτες στη φύση.....

Απο τις Ομάδες που έτυχε να πάς δεν έκανες κάποια προσπάθεια να βγείς με κάποιον απο την Ομάδα ;;;

Το να λές ότι δεν σου αρέσει τίποτα είναι πολύ σκληρό και τραγικό.....

Θέλω να πιστεύω ότι αγαπάς πράγματα αλλά δεν έχεις την ευκαιρία να τα μοιραστείς με κάποιο φίλο/φίλη.....

Οι φίλοι-ες είναι το μεγαλύτερο Κεφάλαιο στη ζωή μας.....

Ζείς σε μεγάλη πόλη ή σε επαρχία ;;;
Οταν καποιο ατομο δεν εχει στηριγματα,δηλαδη σταθερους φιλους η οικογενεια που στηριζει εμπρακτα,καταλαβαινει το προβλημα και προσπαθησει να βοηθησει,οχι απαραιτητα με οικονομικο τροπο,τοτε κλεινεται στον εαυτο του,πιστευει οτι δεν τον γουσταρουν οι γυρω του η δεν ενδιαφερονται και διαφορα.

Οι βολτες στην φυση,η αλλαγη εικονων,δεν με εχουν βοηθησει ιδιαιτερα,αν εχεις μεσα σου μια θλιψη,αυτη παραμενει οτι δραστηριοτητα και να κανεις,διαβαζω καποιες φορες τετοιες προτροπες σε ατομα που εχουν καταθλιψη η καποιο ψυχολογικο προβλημα,δηλαδη,πηγαινε μια βολτα στην παραλια,πηγαινε ενα ταξιδι εστω και μονος σου να δεις καινουρια πραγματα,κανε εθελοντισμο,βρες ενα χομπυ να απασχολεισαι,η δουλεια ειναι ψυχοθεραπεια,σε κανει να ξεχνας προβληματα,κατι που δεν ισχυει βεβαια,εκτος αν μιλαμε για την δουλεια των ονειρων σου η για κατι που σε γεμιζει τοσο πολυ και σου προσφερει απεριοριστη ικανοποιηση.

Οι ομαδες ειναι ενα κλειστο κλαμπ,με κανονες,που δεν επιτρεπουν τις σχεσεις μεταξυ μελων,αυτη την εντυπωση εχω.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 12 Νοέμ 2023, 21:21

Garcia έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 16:02
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 10:38

Φίλε το νο1 φάρμακο γιά την κατάθλιψη είναι η Κίνηση.....η αλλαγή εικόνων.....ειδικά οι βόλτες στη φύση.....

Απο τις Ομάδες που έτυχε να πάς δεν έκανες κάποια προσπάθεια να βγείς με κάποιον απο την Ομάδα ;;;

Το να λές ότι δεν σου αρέσει τίποτα είναι πολύ σκληρό και τραγικό.....

Θέλω να πιστεύω ότι αγαπάς πράγματα αλλά δεν έχεις την ευκαιρία να τα μοιραστείς με κάποιο φίλο/φίλη.....

Οι φίλοι-ες είναι το μεγαλύτερο Κεφάλαιο στη ζωή μας.....

Ζείς σε μεγάλη πόλη ή σε επαρχία ;;;
Οταν καποιο ατομο δεν εχει στηριγματα,δηλαδη σταθερους φιλους η οικογενεια που στηριζει εμπρακτα,καταλαβαινει το προβλημα και προσπαθησει να βοηθησει,οχι απαραιτητα με οικονομικο τροπο,τοτε κλεινεται στον εαυτο του,πιστευει οτι δεν τον γουσταρουν οι γυρω του η δεν ενδιαφερονται και διαφορα.

Οι βολτες στην φυση,η αλλαγη εικονων,δεν με εχουν βοηθησει ιδιαιτερα,αν εχεις μεσα σου μια θλιψη,αυτη παραμενει οτι δραστηριοτητα και να κανεις,διαβαζω καποιες φορες τετοιες προτροπες σε ατομα που εχουν καταθλιψη η καποιο ψυχολογικο προβλημα,δηλαδη,πηγαινε μια βολτα στην παραλια,πηγαινε ενα ταξιδι εστω και μονος σου να δεις καινουρια πραγματα,κανε εθελοντισμο,βρες ενα χομπυ να απασχολεισαι,η δουλεια ειναι ψυχοθεραπεια,σε κανει να ξεχνας προβληματα,κατι που δεν ισχυει βεβαια,εκτος αν μιλαμε για την δουλεια των ονειρων σου η για κατι που σε γεμιζει τοσο πολυ και σου προσφερει απεριοριστη ικανοποιηση.

Οι ομαδες ειναι ενα κλειστο κλαμπ,με κανονες,που δεν επιτρεπουν τις σχεσεις μεταξυ μελων,αυτη την εντυπωση εχω.
Δεν έχω διαβάσει απ'την αρχή το νήμα, αν μου επιτρέπεις όμως, θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Έχεις εστιάσει στο λόγο που σε κάνει να θλίβεσαι;
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 850
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 12 Νοέμ 2023, 23:19

Πασιφάη έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 21:21

Δεν έχω διαβάσει απ'την αρχή το νήμα, αν μου επιτρέπεις όμως, θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Έχεις εστιάσει στο λόγο που σε κάνει να θλίβεσαι;
Ναι εχω στο περιπου εντοπισει απο που προερχεται και το δουλευω με ψυχοθεραπεια,αλλα οπως ειπωθηκε νομιζω καπου πιο πανω,τα αποτελεσματα αυτης δεν τα βλεπεις αμεσα,ουτε ειναι πως θα σου πει ο θεραπευτης 5 λογια και θα τα εφαρμοσεις απο την αλλη μερα,υπαρχουν δυσκολιες και συναισθηματικος πονος που θα πρεπει να αντεξεις και να προσπαθησεις για να κανεις αλλαγες,οι οποιες δεν ειναι ευκολες.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 13 Νοέμ 2023, 13:00

Antares έγραψε:
10 Νοέμ 2023, 18:06
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Νοέμ 2023, 09:18
Στην κατάθλιψη τα ποσοστά αυτοκτονίας ανεβαίνουν κατακόρυφα σε σχέση με τον υπόλοιπο πληθυσμό ενώ στην διπολική διαταραχή είναι ακόμα χειρότερα. Καταλαβαίνεις ότι το ένστικτο της αυτοσυντήρησης αντικαθίσταται από ένα συνεχές μοιρολόι χωρίς διέξοδο που στους καταθλιπτικούς συχνά οδηγεί στην αυτοκτονία. Για το ποιος σε φροντίζει είναι μεγάλο ζήτημα. Εμένα στο πρώτο και μεγαλύτερο επεισόδιο με φρόντιζε η οικογένεια μου. Άλλοι δηλαδή δούλευαν για μένα. Σε πιθανό δεύτερο μείζον επεισόδιο πιθανότατα να καταστραφώ επαγγελματικά, οικογενειακά, οικονομικά ενώ η αυτοκτονία ίσως να μην είναι εντελώς εκτός παιχνιδιού. Κανείς δεν θέλει τον μπαμπά και σύντροφο κλειδωμένο στην κρεβατοκάμαρα με τις κουρτίνες τραβηγμένες. Πολύ περισσότερο απ' όλους ο ίδιος. Αυτό στη φάση της κατάθλιψης. Στη φάση της μανίας τα πράγματα μπορεί να είναι ακόμα χειρότερα. Εκεί έχεις ανεξάντλητη ενέργεια, αγαπάς τη ζωή, χαίρεσαι, περνάς καλά, έχεις πάντα δίκιο, παίρνεις πάντα λάθος αποφάσεις, αποξενώνεις ακόμα και τους παλιούς σου φίλους, ξοδεύεις λεφτά που δεν έχεις, δεν κοιμάσαι, το ρίχνεις στο αλκοόλ ή στα ναρκωτικά. Για όσο κρατάει ζεις μια φανταστική περιπέτεια μα όταν τελειώνει πέφτεις άσχημα. Μέχρι την επόμενη φορά.
Αυτή είναι η διπολική διαταραχή; Νόμιζα ότι έχει και χαρακτηριστικά ψύχωσης.
Ευχαριστώ για την εξήγηση.
Αν είσαι διπολικός 1 μια χαρα έχεις ψυχωτικά επεισόδια που μπορεί να πιστεύεις π.χ. ότι μπορείς να θεραπεύσεις τον καρκίνο ή ότι σκοτεινές δυνάμεις σε καταδιώκουν. Έχει πολλα ντοκυμανταίρ στο youtube με διπολικούς ένα βήμα πρν τη σχιζοφρένεια. Αυτό αντιμετωπίστηκε στη δική μου περίπτωση με αντιψυχωσικά αντικαταθλιπτικά και ρυθμιστές διάθεσης. Αν είσαι διπολικός 2 είναι λιγότερο πιθανό να έχεις ψυχώσεις. Η μανία σου είναι πιο ελαφριάς μορφής, λέγεται υπομανία και ως ένα σημείο σε κάνει αρκετά παραγωγικό ενώ η διάθεσή σου είναι βελτιωμένη. Η κατάθλιψη που ακολουθεί είναι σαφώς περισσότερο ακίνδυνη. Για έναν διπολικό η υπομανία είναι η καλύτερη φάση της διαταραχής και ζεις πάνω κάτω σαν φυσιολογικό άτομο.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 13 Νοέμ 2023, 13:17

Garcia έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 23:19
Πασιφάη έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 21:21

Δεν έχω διαβάσει απ'την αρχή το νήμα, αν μου επιτρέπεις όμως, θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Έχεις εστιάσει στο λόγο που σε κάνει να θλίβεσαι;
Ναι εχω στο περιπου εντοπισει απο που προερχεται και το δουλευω με ψυχοθεραπεια,αλλα οπως ειπωθηκε νομιζω καπου πιο πανω,τα αποτελεσματα αυτης δεν τα βλεπεις αμεσα,ουτε ειναι πως θα σου πει ο θεραπευτης 5 λογια και θα τα εφαρμοσεις απο την αλλη μερα,υπαρχουν δυσκολιες και συναισθηματικος πονος που θα πρεπει να αντεξεις και να προσπαθησεις για να κανεις αλλαγες,οι οποιες δεν ειναι ευκολες.
Οι αιτίες για την θλίψη μας, δημιουργούνται συνήθως, από άσχημες καταστάσεις που βιώνουμε στο περιβάλλον μας, τις οποίες δυσκολευόμαστε να διαχειριστούμε, ιδίως όταν μας διακατέχει, υπερβολική ευαισθησία. Αυτού του είδους οι φάσεις, χρονίζουν και ενίοτε βγάζουν στην επιφάνεια τα θέλω μας, με επιτακτικό τρόπο διεκδίκησης της παρουσίας μας στα τεκταινόμενα, είτε με επιλεκτική κοινωνικότητα.
Όπως και να'χει, ο ψυχοθεραπευτής, θα καθοδηγήσει. Λύσεις δεν θα πάρεις ποτέ. Άσε που πολλοί μπερδεύονται και αγνοούν, πως δεν είναι αυτό το ζητούμενο. Νομίζω μάλιστα πως ο τρόπος που επιλέγουμε να δούμε τα πράγματα απο κάποιο σημείο και μετά, απλά απαλύνει τα συμπτώματα που μας τυρρανάνε, (δεν τα ξεφορτωνόμαστε ποτέ να ξέρεις..), αλλά η ζωή μας είναι γεμάτη εκπλήξεις ευχάριστες και δυσάρεστες έτσι κι αλλιώς, οπότε οφείλουμε να προχωρήσουμε.
Επίσης επιβάλλεται να έχουμε τον εαυτό μας ''ψηλά'' και να τον προστατεύουμε με το να τον γεμίζουμε αυτοπεποίθηση. Ένας καλός τρόπος είναι να τον επιδοκιμάζουμε ή να τον αποδοκιμάζουμε, για ό,τι κάνουμε. Αυτό πρακτικά σημαίνει πως ''δουλεύουμε'' μαζί του, ουσιαστικά. Η οικογένεια ναι, μπορεί να είναι αρωγός, μέχρις ενός σημείου. Η εξισορροπηση στα μύχια όμως, είναι αποκλειστικά δική μας ευθύνη.
Εύχομαι τα καλλίτερα, ειλικρινά.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 13 Νοέμ 2023, 15:33

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
13 Νοέμ 2023, 13:00
Αν είσαι διπολικός 1 μια χαρα έχεις ψυχωτικά επεισόδια που μπορεί να πιστεύεις π.χ. ότι μπορείς να θεραπεύσεις τον καρκίνο ή ότι σκοτεινές δυνάμεις σε καταδιώκουν. Έχει πολλα ντοκυμανταίρ στο youtube με διπολικούς ένα βήμα πρν τη σχιζοφρένεια. Αυτό αντιμετωπίστηκε στη δική μου περίπτωση με αντιψυχωσικά αντικαταθλιπτικά και ρυθμιστές διάθεσης. Αν είσαι διπολικός 2 είναι λιγότερο πιθανό να έχεις ψυχώσεις. Η μανία σου είναι πιο ελαφριάς μορφής, λέγεται υπομανία και ως ένα σημείο σε κάνει αρκετά παραγωγικό ενώ η διάθεσή σου είναι βελτιωμένη. Η κατάθλιψη που ακολουθεί είναι σαφώς περισσότερο ακίνδυνη. Για έναν διπολικό η υπομανία είναι η καλύτερη φάση της διαταραχής και ζεις πάνω κάτω σαν φυσιολογικό άτομο.
Συνήθως το κυρίως σύμπτωμα στο ψυχωτικό επεισόδιο είναι το άκουσμα φωνών. Ανθρώπινων φωνών. Της κατώτερης υποστάθμης. Μόνο αυτό σε κατατάσσει στους ψυχωτικούς. Δεν χρειάζονται συμπτώματα μεγαλείου ή αίσθησης καταδίωξης από σκοτεινές δυνάμεις. Οι περισσότεροι αναγνωρίζουν γνωστά άτομα στις φωνές. Το ρεπερτόριο είναι συνήθως ίδιο. Από άτομα που έχω διαβάσει να τα περιγράφουν. Τα φάρμακα κατευνάζουν.
Τελευταία λόγω και της ανάπτυξης της τεχνολογίας και των όπλων με μικροκύματα αλλά και των εμφυτευμάτων, πολλοί υποστηρίζουν ότι οι ψυχώσεις που διαγιγνώσκονται είναι ψευδείς διαγνώσεις, για εξουδετέρωση ανθρώπων ή πειραματισμό πάνω σε ανθρώπους. Όπως το πρόγραμμα MK-ULTRA όπου χορηγούσαν ουσίες σε ανυποψίαστους πολίτες.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48652
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 15 Νοέμ 2023, 21:52

Μετά από τόσα χρόνια που κυβερνάνε οι νεοφιλελέρες:

Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23469
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 15 Νοέμ 2023, 23:59

ειναι τρομερο το ποσοστο ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 850
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 03 Φεβ 2024, 18:39

Η αναλυση των λυματων,συνεχεια βγαζει οτι ο μισος πληθυσμός της Ελλαδος,χαπακωνεται με αντικαταθληπτικα γιατι δεν την παλευει. :smt005:

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3453
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 03 Φεβ 2024, 18:56

Ίσως η κατάθλιψη να δείχνει και λίγο γνώθει σαυτόν,
αλλιως να πάμε όλοι στη Βιρμανία, που δεν έχει καθόλου.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8754
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 03 Φεβ 2024, 18:59

Garcia έγραψε:
03 Φεβ 2024, 18:39
Η αναλυση των λυματων,συνεχεια βγαζει οτι ο μισος πληθυσμός της Ελλαδος,χαπακωνεται με αντικαταθληπτικα γιατι δεν την παλευει. :smt005:
το αστείο ποιό είναι;
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 850
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 03 Φεβ 2024, 19:03

νύχτα έγραψε:
03 Φεβ 2024, 18:59
το αστείο ποιό είναι;
Eχεις καποιο προβλημα που το βρισκω αστειο? :e040:

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8754
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Η κατάθλιψη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 03 Φεβ 2024, 19:04

Garcia έγραψε:
03 Φεβ 2024, 19:03
Eχεις καποιο προβλημα που το βρισκω αστειο? :e040:
αν το βρίσκεις αστείο, εσύ έχεις πρόβλημα :102:

εγώ έχω κατάθλιψη
nothing but heart

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών