Ο Γιάννης και η Ελένη

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Σπανοβαγγελοδημήτρης
Δημοσιεύσεις: 1246
Εγγραφή: 21 Μαρ 2020, 20:38

Re: Ο Γιάννης και η Ελένη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανοβαγγελοδημήτρης » 10 Μάιος 2020, 23:21

ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:19
Σχετικό βίντεο.

Το "τιποκούτι" είναι γεγονός, 'έχει δίκιο, το έχω παρακολουθήσει

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο Γιάννης και η Ελένη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 10 Μάιος 2020, 23:36

Αγις έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:03
δλδ οπως ειναι γνωστο δεν υπαρχει μεγαλυτερη μαλακια απο το να τσιμπησεις στο γνωστο παραμυθι που πουλανε '' θα τα συζηταμε ολα - δεν θα εχουμε μυστικα ''
Δεν το έχω πει ποτέ μου αυτό το πράγμα γιατί κατανοώ ότι είναι ανέφικτο. Αυτό που λέω όμως και το εννοώ ειναι να με εμπιστεύεται.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ο Γιάννης και η Ελένη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 10 Μάιος 2020, 23:36

Naida έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:36
Αγις έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:03
δλδ οπως ειναι γνωστο δεν υπαρχει μεγαλυτερη μαλακια απο το να τσιμπησεις στο γνωστο παραμυθι που πουλανε '' θα τα συζηταμε ολα - δεν θα εχουμε μυστικα ''
Δεν το έχω πει ποτέ μου αυτό το πράγμα γιατί κατανοώ ότι είναι ανέφικτο. Αυτό που λέω όμως και το εννοώ ειναι να με εμπιστεύεται.
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
καλο...
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο Γιάννης και η Ελένη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 10 Μάιος 2020, 23:41

Σπανοβαγγελοδημήτρης έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:06
Naida έγραψε:
10 Μάιος 2020, 22:59
Σπανοβαγγελοδημήτρης έγραψε:
10 Μάιος 2020, 22:54

Πως την σώσει, μπαίνει και αυτή στο δωμάτιο και κάνετε foursome;
Όχι βρε σπαγγελοτετοιε μου. Αμέσως να εκμεταλλευτειτε την κατάσταση :lol: σώζει την κατάσταση, καλύπτοντας αυτό που κανονικά δεν θα έπρεπε να χρειάζεται κάλυψη και εδώ ακριβώς μπαίνει αυτό που είπες κι εσύ και η κολλητή ότι όταν στην σχέση χρειάζονται καλύψεις δεν είναι καλά τα πράγματα.
Τώρα το παίζει Βουγιουκλάκη στο έργο σοφερίνα.
Δεν το παίζω Βουγιουκλάκη αγαπητέ. Δεν μπορώ να πω κάτι που επειδή ο άλλος ειναι φαντασιοπληκτος και θα φτιάξει σεναρια θα μου γαμήσει την ψυχολογία. Δεν το λες. Κι αν το τύχει και το ανακαλύψει έχεις την κάλυψη της κολλητης. Τέλος.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40683
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο Γιάννης και η Ελένη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 10 Μάιος 2020, 23:42

Σπανοβαγγελοδημήτρης έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:21
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:19
Σχετικό βίντεο.

Το "τιποκούτι" είναι γεγονός, 'έχει δίκιο, το έχω παρακολουθήσει
Όλα αλήθεια είναι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο Γιάννης και η Ελένη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 10 Μάιος 2020, 23:47

Αγις έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:36
Naida έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:36
Αγις έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:03
δλδ οπως ειναι γνωστο δεν υπαρχει μεγαλυτερη μαλακια απο το να τσιμπησεις στο γνωστο παραμυθι που πουλανε '' θα τα συζηταμε ολα - δεν θα εχουμε μυστικα ''
Δεν το έχω πει ποτέ μου αυτό το πράγμα γιατί κατανοώ ότι είναι ανέφικτο. Αυτό που λέω όμως και το εννοώ ειναι να με εμπιστεύεται.
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
καλο...
Βλέπεις όμως την ειρωνεία; αν με εμπιστευόταν δεν θα χρειαζόταν να του κρύψω κάτι, αν μιλούσε για οτι σκέφτεται όπως και δεν έκανε και ο Γιάννης του πχ, δεν θα χρειαζόταν να αναλύω με τις φιλενάδες μου οπως αντιστοιχα και η Ελένη(που εγώ και πάλι θα τα συζητάγαμε αλλά ασχετο). Αν αντιμετώπιζε διαφορετικά τα οποια αγκάθια έβλεπε θα μπορούσαμε να τα βγάλουμε ηρεμα και αναίμακτα. Αλλά δεν.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Ο Γιάννης και η Ελένη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 10 Μάιος 2020, 23:55

Ανεξάρτητα από το βάθος και την ποιότητα μίας φιλίας ή μίας συγγενικής σχέσης, ενώ είναι καλό να εκμυστηρευόμαστε κάποια πράγματα, αρκετά άλλα είναι καλό να μένουν μόνο για εμάς.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ο Γιάννης και η Ελένη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 10 Μάιος 2020, 23:58

Naida έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:47
Αγις έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:36
Naida έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:36


Δεν το έχω πει ποτέ μου αυτό το πράγμα γιατί κατανοώ ότι είναι ανέφικτο. Αυτό που λέω όμως και το εννοώ ειναι να με εμπιστεύεται.
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
καλο...
Βλέπεις όμως την ειρωνεία; αν με εμπιστευόταν δεν θα χρειαζόταν να του κρύψω κάτι, αν μιλούσε για οτι σκέφτεται όπως και δεν έκανε και ο Γιάννης του πχ, δεν θα χρειαζόταν να αναλύω με τις φιλενάδες μου οπως αντιστοιχα και η Ελένη(που εγώ και πάλι θα τα συζητάγαμε αλλά ασχετο). Αν αντιμετώπιζε διαφορετικά τα οποια αγκάθια έβλεπε θα μπορούσαμε να τα βγάλουμε ηρεμα και αναίμακτα. Αλλά δεν.
φυκια

δεν υπαρχει μεγαλυτερη μαλακια απο αυτο που λεγεται ''σχεση '' αλα Ελληνικα - οπως εχει τυποποιηθει και καθιερωθει
οι ερωτικες σχεσεις δεν ειναι γαμος χωρις στεφανι ουτε για να μας λυνουν προβληματα - η να τα φορτωνουμε σε αλλους η να εμπιστευομαστε - να τα συζηταμε ολα να χωνομαστε στην ζωη τους κλπ
ειναι για να περναμε καλα να διασκεδαζουμε να αντλουμε απολαυση κ να συνεχιζουμε μετη ζωη μας στις αλλες πτυχες της χωρις να επεμβαινουμε στων αλλων ουτε αυτοι στις δικες μας κ βεβαια χωρις ασφυκτικα κολλητιλικια κ απαιτηση ολικης αφιερωσης χρονου
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο Γιάννης και η Ελένη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 10 Μάιος 2020, 23:59

Αρχέλαος έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:55
Ανεξάρτητα από το βάθος και την ποιότητα μίας φιλίας ή μίας συγγενικής σχέσης, ενώ είναι καλό να εκμυστηρευόμαστε κάποια πράγματα, αρκετά άλλα είναι καλό να μένουν μόνο για εμάς.
Συνήθως όσα αισθάνεσαι ότι μπορείς να πεις, λες. Τα πολύ σκοτάδια δύσκολο να τα βγάλεις έξω :D
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο Γιάννης και η Ελένη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Μάιος 2020, 00:01

Αγις έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:58
Naida έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:47
Αγις έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:36


:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
καλο...
Βλέπεις όμως την ειρωνεία; αν με εμπιστευόταν δεν θα χρειαζόταν να του κρύψω κάτι, αν μιλούσε για οτι σκέφτεται όπως και δεν έκανε και ο Γιάννης του πχ, δεν θα χρειαζόταν να αναλύω με τις φιλενάδες μου οπως αντιστοιχα και η Ελένη(που εγώ και πάλι θα τα συζητάγαμε αλλά ασχετο). Αν αντιμετώπιζε διαφορετικά τα οποια αγκάθια έβλεπε θα μπορούσαμε να τα βγάλουμε ηρεμα και αναίμακτα. Αλλά δεν.
φυκια

δεν υπαρχει μεγαλυτερη μαλακια απο αυτο που λεγεται ''σχεση '' αλα Ελληνικα - οπως εχει τυποποιηθει και καθιερωθει
οι ερωτικες σχεσεις δεν ειναι γαμος χωρις στεφανι ουτε για να μας λυνουν προβληματα - η να τα φορτωνουμε σε αλλους η να εμπιστευομαστε - να τα συζηταμε ολα να χωνομαστε στην ζωη τους κλπ
ειναι για να περναμε καλα να διασκεδαζουμε να αντλουμε απολαυση κ να συνεχιζουμε μετη ζωη μας στις αλλες πτυχες της χωρις να επεμβαινουμε στων αλλων ουτε αυτοι στις δικες μας κ βεβαια χωρις ασφυκτικα κολλητιλικια κ απαιτηση ολικης αφιερωσης χρονου
Όχι σχέση είναι και κάτι παραπάνω. Είναι και συναίσθημα. Και το συναίσθημα δεν ελέγχεται πάντα πως λειτουργεί.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ο Γιάννης και η Ελένη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 11 Μάιος 2020, 00:05

Naida έγραψε:
11 Μάιος 2020, 00:01
Αγις έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:58
Naida έγραψε:
10 Μάιος 2020, 23:47


Βλέπεις όμως την ειρωνεία; αν με εμπιστευόταν δεν θα χρειαζόταν να του κρύψω κάτι, αν μιλούσε για οτι σκέφτεται όπως και δεν έκανε και ο Γιάννης του πχ, δεν θα χρειαζόταν να αναλύω με τις φιλενάδες μου οπως αντιστοιχα και η Ελένη(που εγώ και πάλι θα τα συζητάγαμε αλλά ασχετο). Αν αντιμετώπιζε διαφορετικά τα οποια αγκάθια έβλεπε θα μπορούσαμε να τα βγάλουμε ηρεμα και αναίμακτα. Αλλά δεν.
φυκια

δεν υπαρχει μεγαλυτερη μαλακια απο αυτο που λεγεται ''σχεση '' αλα Ελληνικα - οπως εχει τυποποιηθει και καθιερωθει
οι ερωτικες σχεσεις δεν ειναι γαμος χωρις στεφανι ουτε για να μας λυνουν προβληματα - η να τα φορτωνουμε σε αλλους η να εμπιστευομαστε - να τα συζηταμε ολα να χωνομαστε στην ζωη τους κλπ
ειναι για να περναμε καλα να διασκεδαζουμε να αντλουμε απολαυση κ να συνεχιζουμε μετη ζωη μας στις αλλες πτυχες της χωρις να επεμβαινουμε στων αλλων ουτε αυτοι στις δικες μας κ βεβαια χωρις ασφυκτικα κολλητιλικια κ απαιτηση ολικης αφιερωσης χρονου
Όχι σχέση είναι και κάτι παραπάνω. Είναι και συναίσθημα. Και το συναίσθημα δεν ελέγχεται πάντα πως λειτουργεί.
αυτα τα περιβοητα συναισθηματα που τα δικαιολογουν ολα ...
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο Γιάννης και η Ελένη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Μάιος 2020, 00:08

Αγις έγραψε:
11 Μάιος 2020, 00:05

αυτα τα περιβοητα συναισθηματα που τα δικαιολογουν ολα ...
Ναι ακριβώς αυτά που μπορεί να είναι πολλά και μπλεγμένα. Ίσως δεν τα έχεις βιώσει με αυτόν τον τρόπο και να σου σου φαίνονται γελοία.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ο Γιάννης και η Ελένη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 11 Μάιος 2020, 00:19

Naida έγραψε:
11 Μάιος 2020, 00:08
Αγις έγραψε:
11 Μάιος 2020, 00:05

αυτα τα περιβοητα συναισθηματα που τα δικαιολογουν ολα ...
Ναι ακριβώς αυτά που μπορεί να είναι πολλά και μπλεγμένα. Ίσως δεν τα έχεις βιώσει με αυτόν τον τρόπο και να σου σου φαίνονται γελοία.
ειναι γελοια δικαιολογια για να κανει καποιος οτι θελει
η περιφημη οδηγια ''να εκφραζεις τα συναισθηματα σου '' δλδ αστα ανεξελεγκτα - οποτε να εκφρασω την οργη μου εν θερμω με κλωτσιδια οταν δεν συγκρατησει τη ζηλεια της κ κανει ωμη επεμβαση στην προσωπικη μου ζωη με το να με παρακολουθει ;
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο Γιάννης και η Ελένη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Μάιος 2020, 00:27

Αγις έγραψε:
11 Μάιος 2020, 00:19
Naida έγραψε:
11 Μάιος 2020, 00:08
Αγις έγραψε:
11 Μάιος 2020, 00:05

αυτα τα περιβοητα συναισθηματα που τα δικαιολογουν ολα ...
Ναι ακριβώς αυτά που μπορεί να είναι πολλά και μπλεγμένα. Ίσως δεν τα έχεις βιώσει με αυτόν τον τρόπο και να σου σου φαίνονται γελοία.
ειναι γελοια δικαιολογια για να κανει καποιος οτι θελει
η περιφημη οδηγια ''να εκφραζεις τα συναισθηματα σου '' δλδ αστα ανεξελεγκτα - οποτε να εκφρασω την οργη μου εν θερμω με κλωτσιδια οταν δεν συγκρατησει τη ζηλεια της κ κανει ωμη επεμβαση στην προσωπικη μου ζωη με το να με παρακολουθει ;
Μπορείς να εκφράσεις την οργή σου και την ενόχληση σου και χωρίς βιοπραγια. Αυτό είναι κάτι που πρέπει να μάθεις ούτως ή άλλως να χειρίζεσαι.
Αλλά για να φτάσει να σε παρακολουθήσει καποια μαλακία έχεις κάνει :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ο Γιάννης και η Ελένη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 11 Μάιος 2020, 00:31

Naida έγραψε:
11 Μάιος 2020, 00:27
Αγις έγραψε:
11 Μάιος 2020, 00:19
Naida έγραψε:
11 Μάιος 2020, 00:08


Ναι ακριβώς αυτά που μπορεί να είναι πολλά και μπλεγμένα. Ίσως δεν τα έχεις βιώσει με αυτόν τον τρόπο και να σου σου φαίνονται γελοία.
ειναι γελοια δικαιολογια για να κανει καποιος οτι θελει
η περιφημη οδηγια ''να εκφραζεις τα συναισθηματα σου '' δλδ αστα ανεξελεγκτα - οποτε να εκφρασω την οργη μου εν θερμω με κλωτσιδια οταν δεν συγκρατησει τη ζηλεια της κ κανει ωμη επεμβαση στην προσωπικη μου ζωη με το να με παρακολουθει ;
Μπορείς να εκφράσεις την οργή σου και την ενόχληση σου και χωρίς βιοπραγια. Αυτό είναι κάτι που πρέπει να μάθεις ούτως ή άλλως να χειρίζεσαι.
Αλλά για να φτάσει να σε παρακολουθήσει καποια μαλακία έχεις κάνει :lol:
ειδες που πουλας φυκια +πως η αλλη μπορει να κανει οτι θελει κ δεν χρειαζεται να μαθει να χειριζεται τπτ + πουλας κ τρελιτσα ;
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών