Ψυχολογικό τεστ (με εικόνες)

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.

Επιλέξτε την ερώτηση αν η αριστερή (1η) εικόνα είναι σωστή. Αν είναι η 2η σωστή μην επιλέξετε.

Το δημοψήφισμα λήγει την 03 Ιούλ 2020, 08:10

Θυμάσαι πώς είχε σχεδιαστεί ο Πίκατσου; Εικόνα
32
9%
Θυμάσαι πώς ήταν αρχικά το λογότυπο του προϊόντος της εικόνας; Εικόνα
25
7%
Θυμάσαι πώς παρουσιαζόταν τις περισσότερες φορές ο εικονιζόμενος ήρωας; Εικόνα
33
9%
Θυμάσαι πώς ήταν στη δεκαετία του '90 το σήμα της Fruit of the Loom; Εικόνα
27
7%
Θυμάσαι ποιος ήταν ο τίτλος της παρακάτω διάσημης σειράς κατά την πρώτη τηλεοπτική προβολή της; Εικόνα
12
3%
Θυμάσαι πώς ήταν το λογότυπο της παρακάτω σειράς κινουμένων σχεδίων τη δεκαετία του '80; Εικόνα
28
8%
Θυμάσαι ποιο είναι το αυθεντικό λογότυπο των κινουμένων σχεδίων της εικόνας; Εικόνα
23
6%
Αναγνωρίζεις το πραγματικό χαμόγελο της "Μόνα Λίζα" ; Εικόνα
19
5%
Θυμάσαι πώς ήταν σχεδιασμένος ο εικονιζόμενος χαρακτήρας του παιχνιδιού Monopoly στις περισσότερες εκδόσεις; Εικόνα
18
5%
Θυμάσαι πόσες ήταν πραγματικά οι Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής; Εικόνα
23
6%
Θυμάσαι ποια δεκαετία ανακηρύχθηκε Αγία η Μητέρα Τερέζα από την Ινδία; Εικόνα
33
9%
Θυμάσαι ποια δεκαετία πέθανε ο Νέλσον Μαντέλα; Εικόνα
17
5%
Θυμάσαι να έχει πεθάνει ο πρώτος άνθρωπος που πάτησε το πόδι του στη Σελήνη, ο Νηλ Άρμστρονγκ; Εικόνα
28
8%
Θυμάσαι τι έλεγε η κακιά μάγισσα στον καθρέφτη της στο παραμύθι "Η Χιονάτη"; Εικόνα
45
12%
Θυμάσαι πώς πέθανε ο πρώτος άνθρωπος στο διάστημα, Γιούρι Γκαγκάριν; Εικόνα
10
3%
 
Σύνολο ψήφων: 373

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22898
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ψυχολογικό τεστ (με εικόνες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 22 Ιουν 2020, 10:20

Myrsini έγραψε:
22 Ιουν 2020, 10:14
vantono έγραψε:
22 Ιουν 2020, 10:05
Το σήμα της κιτ κατ, το φρουιτ λουμ και εκεινο τον χαλκάνθρωπο ούτε που τα ξερω, δεν τα εχω δει καν στη ζωή μου για να εχει αποθηκευτεί εστω και κάτι μικρό στη μνήμη, βασικά. Βάλ'τε κανα' τεστάκι και για νεαρούδια, μωρέ γέροντες. :lol:
Αλλα θα κάνω το τεστακι γιατι ειμαι περιεργος για τα αποτελέσματα.
Μη σου πω ούτε το ένα τρίτο δεν ήξερα και γω απο περιέργεια απάντησα και σχεδόν όλα διαισθητικά.Έχω καλή διαίσθηση. :smt005:
Καλά, τα υπόλοιπα λίγο-πολύ ιστορικά είναι, όλο και κατι θα ξέρεις, θα έχεις διαβάσει ή απλώς θα έχει πάρει το αυτί σου. Αλλά το πως ήταν το λογότυπο της τάδε καπότας τη δεκαετία του '70, ενω το τεστ απευθύνεται και σε αρκετά μεταγενέστερους, ειμαι πολύ περίεργος να δω που καταλήγει.

Άβαταρ μέλους
Myrsini
Δημοσιεύσεις: 895
Εγγραφή: 22 Μαρ 2020, 15:15

Re: Ψυχολογικό τεστ (με εικόνες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Myrsini » 22 Ιουν 2020, 10:52

vantono έγραψε:
22 Ιουν 2020, 10:20
Myrsini έγραψε:
22 Ιουν 2020, 10:14
vantono έγραψε:
22 Ιουν 2020, 10:05
Το σήμα της κιτ κατ, το φρουιτ λουμ και εκεινο τον χαλκάνθρωπο ούτε που τα ξερω, δεν τα εχω δει καν στη ζωή μου για να εχει αποθηκευτεί εστω και κάτι μικρό στη μνήμη, βασικά. Βάλ'τε κανα' τεστάκι και για νεαρούδια, μωρέ γέροντες. :lol:
Αλλα θα κάνω το τεστακι γιατι ειμαι περιεργος για τα αποτελέσματα.
Μη σου πω ούτε το ένα τρίτο δεν ήξερα και γω απο περιέργεια απάντησα και σχεδόν όλα διαισθητικά.Έχω καλή διαίσθηση. :smt005:
Καλά, τα υπόλοιπα λίγο-πολύ ιστορικά είναι, όλο και κατι θα ξέρεις, θα έχεις διαβάσει ή απλώς θα έχει πάρει το αυτί σου. Αλλά το πως ήταν το λογότυπο της τάδε καπότας τη δεκαετία του '70, ενω το τεστ απευθύνεται και σε αρκετά μεταγενέστερους, ειμαι πολύ περίεργος να δω που καταλήγει.
Νταξ τα ιστορικά τα ήξερα όλα αλλά η Μόνα Λίζα που δεν μπορώ να βρω διαφορά :o και όλα τα διαφημιστικά και πικατσού στην τύχη ! :lol:

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Ψυχολογικό τεστ (με εικόνες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 22 Ιουν 2020, 11:30

Spiros252 έγραψε:
20 Ιουν 2020, 18:39
shrike έγραψε:
19 Ιουν 2020, 11:02
Ααααα, τι παπάρας. Λάθος το 'παιξα. Πρώτα τσέκαρα (σχεδόν τα πάντα) και μετά διάβασα τη διατύπωση :oops:
Με ποια λογική τα τσέκαρες?
Με καμιά λογική, απ' ό,τι φάνηκε τελικά.

Πριν διαβάσω το OP, είδα τα check boxes της ψηφοφορίας και σε όποιο ήξερα (ή τέλος πάντων πίστευα ότι ήξερα) την σωστή απάντηση, έκανα τικ. Οπότε, τα έχω τσεκάρει σχεδόν όλα (πλην 1-2), άρα άλλα αντ' άλλων... :oops:

Αν σ' ενδιαφέρει το σωστό συνολικό αποτέλεσμα, σβήσε τα δικά μου δεν ισχύουν.


Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ψυχολογικό τεστ (με εικόνες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 22 Ιουν 2020, 12:44

Δεν παρεμβαίνουμε σε ψηφοφορίες. :smt018
Αν θες στο τέλος να μας πεις να τα αφαιρέσουμε από τη σούμα που θα κάνουμε.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Ψυχολογικό τεστ (με εικόνες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 22 Ιουν 2020, 12:49

Δεν έχω τικάρει αυτό με το sex & the city και το άλλο με τη monopoly. Αυτά τα δυο μόνο. Όλα τα άλλα τα έχω τσεκάρει.

Αν θες και σου χρειάζεται πάντως, αφαίρεσέ τα. Τι παρέμβαση λες; Αφού εγώ που τα έβαλα σου λέω να τα πετάξεις τα δικά μου, μια που είναι λανθασμένα, για να μη σου χαλάνε το αποτέλεσμα.


Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ψυχολογικό τεστ (με εικόνες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 22 Ιουν 2020, 21:31

vantono έγραψε:
22 Ιουν 2020, 10:20

Καλά, τα υπόλοιπα λίγο-πολύ ιστορικά είναι, όλο και κατι θα ξέρεις, θα έχεις διαβάσει ή απλώς θα έχει πάρει το αυτί σου. Αλλά το πως ήταν το λογότυπο της τάδε καπότας τη δεκαετία του '70, ενω το τεστ απευθύνεται και σε αρκετά μεταγενέστερους, ειμαι πολύ περίεργος να δω που καταλήγει.
Και για τα άλλα κάτι θα έχει πάρει το μάτι σου. Σε κανένα παλιό περιοδικό, παλιά ταινία ή κάτι.
Αυτό που μας ενδιαφέρει βέβαια είναι τί είναι καταγεγραμμένο στη μνήμη σου.
Για άτομα 35+ βέβαια είναι καταλληλότερο το τεστ.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ψυχολογικό τεστ (με εικόνες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 27 Ιουν 2020, 18:37

Τελικά τι τεστ ήταν αυτό;

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ψυχολογικό τεστ (με εικόνες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 27 Ιουν 2020, 20:34

Σταμάτησαν να συμμετέχουν :011:

Ελάτε τώρα που γυρίζει, θέλουμε μερικά άτομα ακόμα.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ψυχολογικό τεστ (με εικόνες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 27 Ιουν 2020, 20:35

Τι να τα κάνεις;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ψυχολογικό τεστ (με εικόνες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 28 Ιουν 2020, 20:17

Να βγάλω κάπως αξιόπιστα συμπεράσματα.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
Σωκράτης
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: 27 Ιουν 2020, 18:12

Re: Ψυχολογικό τεστ (με εικόνες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σωκράτης » 28 Ιουν 2020, 20:25

Spiros252 έγραψε:
22 Ιουν 2020, 21:31
vantono έγραψε:
22 Ιουν 2020, 10:20

Καλά, τα υπόλοιπα λίγο-πολύ ιστορικά είναι, όλο και κατι θα ξέρεις, θα έχεις διαβάσει ή απλώς θα έχει πάρει το αυτί σου. Αλλά το πως ήταν το λογότυπο της τάδε καπότας τη δεκαετία του '70, ενω το τεστ απευθύνεται και σε αρκετά μεταγενέστερους, ειμαι πολύ περίεργος να δω που καταλήγει.
Και για τα άλλα κάτι θα έχει πάρει το μάτι σου. Σε κανένα παλιό περιοδικό, παλιά ταινία ή κάτι.
Αυτό που μας ενδιαφέρει βέβαια είναι τί είναι καταγεγραμμένο στη μνήμη σου.
Για άτομα 35+ βέβαια είναι καταλληλότερο το τεστ.
Δεν είναι απαραίτητο να είναι ολόκληρη η εικόνα καταγεγραμμένη στη μνήμη. Μπορεί να κωδικοποιηθεί με τεοιον τρόπο που απλά να σου απαντήσουν ότι πράγματι το έχουν δει στο παρελθόν αλλά και οι δυο εικόνες θα μπορούσαν να είναι σωστές γιατί ποτέ δεν τις παρατήρησαν. Εγώ προσωπικά δεν τα θυμάμαι όλα. Κάποια μου είναι παντελώς άγνωστα. όσα όμως θυμάμαι ότι τα έχω ξαναδεί στο παρελθόν, δεν ξέρω να πω ποια λεπτομέρεια είναι λάθος ή όχι. Το ίδιο σωστά μου φαίνονται και στις δύο περιπτώσεις.

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ψυχολογικό τεστ (με εικόνες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 28 Ιουν 2020, 21:16

Ακολούθησε το ένστικτο σου.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
Myrsini
Δημοσιεύσεις: 895
Εγγραφή: 22 Μαρ 2020, 15:15

Re: Ψυχολογικό τεστ (με εικόνες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Myrsini » 01 Ιούλ 2020, 22:35

Ωραία τι θα γίνει με αυτό; Δεν θα μάθουμε ποτέ; :a040:

the comet the course the tail

Re: Ψυχολογικό τεστ (με εικόνες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 02 Ιούλ 2020, 11:41

από ότι βλέπω είναι πολλοί που δεν ψήφισαν καν, δλδ ψήφισαν ότι η 2η είναι σωστή σε όλα.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22687
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ψυχολογικό τεστ (με εικόνες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 02 Ιούλ 2020, 11:53

Α, το μαντέλα εφέκτ. Το μαντέλα εφέκτ.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών