Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 11 Ιαν 2021, 19:27

Thitsa έγραψε:
11 Ιαν 2021, 17:07
Πολλά σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα όχι μόνο μέσα εδώ... και όχι μόνο ψυχολογικά... Γι αυτό θέλει λίγο παιδιά δεν είναι για χόρταση δεν είναι υγειές να συνομιλείς συστηματικά με προβληματικά άτομα.... το λέω γι αυτα άτομα που είναι πολύ προβληματικά.... για παράδειγμα εδώ βλέπεις μία ανώνυμη περσόνα δεν ξέρεις τι άνθρωπος είναι ο καθένας και τι κουβαλάει στο κεφάλι του και στην ψυχή του, έχει πολύ σκατίλα, πολύ πρόβλημα, πολύ ψευτιά, και πολύύύύύύ καφρίλα. Εγώ για παράδειγμα γι αυτό το λόγο, θα σας χαιρετήσω, θα σας ευχηθώ καλή καραντίνα, όσοι καλοί να υγιαινετε να περνάτε καλά, στους ψυχοπαθείς εύχομαι καλή αποθεραπεία, στους κακούς να υγιαινουν και αυτοί αλλά.... ο θεός κι η ψυχή τους! Καλό απογευματάκι!!! :g094::hebit:
Έχεις απόλυτο δίκιο και να προσθέσω πως πίσω από την ανωνυμία τους βγάζουν όλη την χολή και την κακία που έχουν μέσα τους προσβάλοντας τον άλλον, ακόμα και χωρίς λόγο, έτσι για να νοιώσουν αυτοί καλά.
Να προσέχεις και να διατηρήσεις την ψυχική σου υγεία σου μακριά από αυτούς τους κάφρους.
Αντίο. :wave:
the end

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 11 Ιαν 2021, 19:29

Έτσι ακριβώς Πάνα είμαι κι εγώ θύμα.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 11 Ιαν 2021, 19:33

Μήπως πρέπει και συ να βρεις κάτι άλλο να κάνεις γιατί όντως έχεις αρρωστήσει με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Δηλαδή και το τρολλάρισμα έχει και κάποια όρια αν τρολλάρεις.
the end

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 11 Ιαν 2021, 19:34

Πάνας έγραψε:
11 Ιαν 2021, 19:33
Μήπως πρέπει και συ να βρεις κάτι άλλο να κάνεις γιατί όντως έχεις αρρωστήσει με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Δηλαδή και το τρολλάρισμα έχει και κάποια όρια αν τρολλάρεις.
Δεν τρολάρω ποτέ
Βγαλμένα από τη ζωή
Έχω σκοπό εδώ και θα τον φανερώσω μετά την εξεταστική. Είναι σοβαρό.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19133
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 11 Ιαν 2021, 19:35

Λυστε μου μια απορία βρε παλικάρια
Αν ζούσατε τα ηρωικά έτη 1940 με 1950 και ζούσατε πόλεμο κατοχή πείνα και μετά ξανά εμφύλιο ..θα είχατε τα ίδια ψυχολογικά προβλήματα ;
Και χωρίς να έχετε ίντερνετ τηλεόραση κινητά και χωρίς να ξέρετε το εάν η οικογένεια σας ζει η πέθανε

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19133
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 11 Ιαν 2021, 19:39

Μια ..λαιτ επιδημία περάσαμε με όλες τις ανέσεις με ίντερνετ τηλεόραση κινητά και ..διάβασμα για όσους τους αρέσει μέσα στην καραντίνα και ..αποκτήσατε ψυχολογικά προβλήματα ;
Αν τρέχατε να κρυφτείτε στα καταφύγια για τέσσερα ολόκληρα χρόνια γιατί θα σας βομβαρδίζει η εχθρική αεροπορία και δεν θα γνωρίζετε το εάν το σπίτι σας γκρεμίστηκε με τα παιδιά σας μέσα τι θα κάνατε ;

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 11 Ιαν 2021, 19:41

Αινειαν το νήμα είναι σοβαρό για ευάίσθητα άτομα όχι για χοντρόπετσα σαν εσένα.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19133
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 11 Ιαν 2021, 19:41

Προσωπικά ..θυμώνω με αυτούς που έχουν σαλταρει με την καραντίνα ενώ ...θα ήθελαν και πόλεμο με την Τουρκία σαν Έλληνες πολεμοχαρείς πατριώτες !!

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19133
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 11 Ιαν 2021, 19:43

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
11 Ιαν 2021, 19:41
Αινειαν το νήμα είναι σοβαρό για ευάίσθητα άτομα όχι για χοντρόπετσα σαν εσένα.
Εάν σε βομβάρδιζαν επι τέσσερα χρόνια οι Γερμανοί η έστω οι σύμμαχοι (βομβαρδισμος του Πειραιά κλπ ) και ζούσες κρυμμένος στα καταφύγια χωρίς ίντερνετ κινητό η τηλεόραση ..πως θα ένιωθες ;

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 11 Ιαν 2021, 19:44

Εννοούσα να φύγεις.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19133
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 11 Ιαν 2021, 19:44

Αν ήσασταν κυνηγημένοι στα βουνά , χωρίς να ξέρετε το εάν η οικογένεια σας η τα δικά σας φιλικά πρόσωπα εάν ζουν η πέθαναν πως τα νιώθετε ;

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19133
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 11 Ιαν 2021, 19:45

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
11 Ιαν 2021, 19:44
Εννοούσα να φύγεις.
Κάνω κατάληψη στο νήμα !!! :smt005::003:

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19133
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 11 Ιαν 2021, 19:46

foscilis έγραψε:
11 Ιαν 2021, 15:28
Το βασικότερο σύμπτωμα είναι ο ιδρυματισμός. Θυμάμαι όταν ήμουν φαντάρος να μου λένε "έλα δυο μήνες μείνανε" κι εμένα μου φαινόταν κάτι το εντελώς ατελείωτο, θυμάμαι να αντιδρώ με οργή σε εκεινον που τόλμησε να πει "δυο μήνες".

Το ίδιο έχουν πάθει οι περισσότεροι άνθρωποι και τώρα. Δηλαδή αν το καλοσκεφτείτε καθόμαστε και συζητάμε για καταστάσεις που θα κρατήσουν από 2-3 βδομάδες (τρεχουσα καραντίνα) μέχρι πες κανα δυο χρόνια (μειωμένος τουρισμός). Κι όμως όλοι συμπεριφέρονται λες και μιλάμε για τα επόμενα οχτώμισυ εκατομμύρια χρόνια.

Εγώ προσωπικά επειδή έχω σχεδόν ανύπαρκτο αγελαίο ένστικτο και η ζωή μου είναι πολύ παρόμοια με πριν δεν έχω ξενερώσει ιδιαίτερα με την καραντίνα, αλλά οι υπόλοιποι αν το βιώνετε όπως βίωσα εγώ τη θητεία λογικά σκέφτεστε πράγματα όπως "ποτέ δε θα ξαναείμαι 32 χρονών, το έχασα όλο στην καραντίνα" και παρόμοιες μαλακίες.

Η συμβουλή μου είναι παλιογαμιόληδες Έλληνες πατριώτες in particular πώς είναι ρε καριολάκια να γεύεστε αυτό που με αναγκάσατε να περάσω επί 8 μήνες μόνο μόνο και μόνο επειδή είστε πρωτόγονοι κρετίνοι; Που έπαιρνα 3.000 το μήνα ρε σκουπίδια του κερατά και με ρίξατε στα 8.40 το μήνα να καθαρίζω όρχους και να φέρνω καφέδες σε κάτι αγράμματους ψωλιάρηδες υποκρινόμενοι όλοι μαζί ότι αντιμετωπίζουμε τον τεράστιο φανταστικό κίνδυνο; Που χαιρετίσατε όλοι μαζί τον Μητσοτάκη τώρα το καλοκαίρι που φόρτωσε 3 παραπάνω ανθρωπομήνες από αυτό σε κάθε 18χρονο της χώρας; Όχι και πολύ ωραία ε; Πήξτε και ξαναπήξτε μέχρι να σας γίνει η μούνα γραβιέρα με καρύδια. Σκατόσκυλα που δε μου αντέχετε και τον εγκλεισμό.
Να ψηφιζες ΣΥΡΙΖΑ και όχι Μητσοτάκη ..

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27135
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 11 Ιαν 2021, 20:04

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
11 Ιαν 2021, 19:29
Έτσι ακριβώς Πάνα είμαι κι εγώ θύμα.
κι εγώ :c040:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11833
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 11 Ιαν 2021, 20:13

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
11 Ιαν 2021, 19:41
Προσωπικά ..θυμώνω με αυτούς που έχουν σαλταρει με την καραντίνα ενώ ...θα ήθελαν και πόλεμο με την Τουρκία σαν Έλληνες πολεμοχαρείς πατριώτες !!
Θέλουν αλλά ξες...να πάνε οι άλλοι να πολεμήσουν.

Καλύτερα απ το πληκτρολόγιο.

:lol:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών