Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 11 Ιαν 2021, 15:13

Τι γίνεται ρε με αυτήν την καραντίνα;
Όλοι οι φίλοι μου είναι σκατά. Έχουν την κατάθλιψη σε κάθε δεύτερη λέξη που ξεστομίζουν.
Και για τους άλλους λένε ότι είναι σε κατάθλιψη. Έχω πάθει σοκ με την πραγματικότητα.
Γω έχω κατάθλιψη από τις αρχές των γιορτών. Κανονική και βαριά κατάθλιψη. Σκέφτομαι πολλά αρνητικά πράγματα.
Είμαι σε φάση που αράζω όλη μέρα και κοιτάω το ταβάνι. Δεν παλεύεται.
Που πάμε ρε;
Τα παιδιά είναι επίσης σκατά απ' ό,τι έχω καταλάβει. Μεγαλώνουμε μια γενιά ψυχασθενών. Να φοβούνται να αγγίξουν το ένα το άλλο, ψυχαναγκαστικά.
Έχουμε μαζική κατάθλιψη και φοβάμαι. Ο κόσμος έχει χάσει τον έρωτα και άρα τη ζωή.

Σοβαρότατο νήμα μην το μπαχαλέψετε.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 11 Ιαν 2021, 15:15

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
11 Ιαν 2021, 15:13
Τι γίνεται ρε με αυτήν την καραντίνα;
Καραντίνα ; What's that supposed to mean ?

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11898
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 11 Ιαν 2021, 15:22

Σοβαρότατο νημα.
Ο γενιάς τωρα ανακάλυψε ότι η καραντίνα εχει επιπτώσεις.

Αλλά θέλει να πάει σε μοναστήρι....

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 11 Ιαν 2021, 15:23

taliban έγραψε:
11 Ιαν 2021, 15:22
Σοβαρότατο νημα.
Ο γενιάς τωρα ανακάλυψε ότι η καραντίνα εχει επιπτώσεις.

Αλλά θέλει να πάει σε μοναστήρι....
Ξεκόλλα είναι κοινή εμπειρία η κατάσταση. Το ζούμε όλοι.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14716
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 11 Ιαν 2021, 15:25

Οι καραντινιστές είναι οι γνήσιοι ψυχασθενείς.
Εμάς μας ανάγκασαν να το πάθουμε
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24540
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 11 Ιαν 2021, 15:28

Το βασικότερο σύμπτωμα είναι ο ιδρυματισμός. Θυμάμαι όταν ήμουν φαντάρος να μου λένε "έλα δυο μήνες μείνανε" κι εμένα μου φαινόταν κάτι το εντελώς ατελείωτο, θυμάμαι να αντιδρώ με οργή σε εκεινον που τόλμησε να πει "δυο μήνες".

Το ίδιο έχουν πάθει οι περισσότεροι άνθρωποι και τώρα. Δηλαδή αν το καλοσκεφτείτε καθόμαστε και συζητάμε για καταστάσεις που θα κρατήσουν από 2-3 βδομάδες (τρεχουσα καραντίνα) μέχρι πες κανα δυο χρόνια (μειωμένος τουρισμός). Κι όμως όλοι συμπεριφέρονται λες και μιλάμε για τα επόμενα οχτώμισυ εκατομμύρια χρόνια.

Εγώ προσωπικά επειδή έχω σχεδόν ανύπαρκτο αγελαίο ένστικτο και η ζωή μου είναι πολύ παρόμοια με πριν δεν έχω ξενερώσει ιδιαίτερα με την καραντίνα, αλλά οι υπόλοιποι αν το βιώνετε όπως βίωσα εγώ τη θητεία λογικά σκέφτεστε πράγματα όπως "ποτέ δε θα ξαναείμαι 32 χρονών, το έχασα όλο στην καραντίνα" και παρόμοιες μαλακίες.

Η συμβουλή μου είναι παλιογαμιόληδες Έλληνες πατριώτες in particular πώς είναι ρε καριολάκια να γεύεστε αυτό που με αναγκάσατε να περάσω επί 8 μήνες μόνο μόνο και μόνο επειδή είστε πρωτόγονοι κρετίνοι; Που έπαιρνα 3.000 το μήνα ρε σκουπίδια του κερατά και με ρίξατε στα 8.40 το μήνα να καθαρίζω όρχους και να φέρνω καφέδες σε κάτι αγράμματους ψωλιάρηδες υποκρινόμενοι όλοι μαζί ότι αντιμετωπίζουμε τον τεράστιο φανταστικό κίνδυνο; Που χαιρετίσατε όλοι μαζί τον Μητσοτάκη τώρα το καλοκαίρι που φόρτωσε 3 παραπάνω ανθρωπομήνες από αυτό σε κάθε 18χρονο της χώρας; Όχι και πολύ ωραία ε; Πήξτε και ξαναπήξτε μέχρι να σας γίνει η μούνα γραβιέρα με καρύδια. Σκατόσκυλα που δε μου αντέχετε και τον εγκλεισμό.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 11 Ιαν 2021, 15:29

foscilis έγραψε:
11 Ιαν 2021, 15:28

Η συμβουλή μου είναι παλιογαμιόληδες Έλληνες πατριώτες in particular πώς είναι ρε καριολάκια να γεύεστε αυτό που με αναγκάσατε να περάσω επί 8 μήνες μόνο μόνο και μόνο επειδή είστε πρωτόγονοι κρετίνοι; Που έπαιρνα 3.000 το μήνα ρε σκουπίδια του κερατά και με ρίξατε στα 8.40 το μήνα να καθαρίζω όρχους και να φέρνω καφέδες σε κάτι αγράμματους ψωλιάρηδες υποκρινόμενοι όλοι μαζί ότι αντιμετωπίζουμε τον τεράστιο φανταστικό κίνδυνο; Που χαιρετίσατε όλοι μαζί τον Μητσοτάκη τώρα το καλοκαίρι που φόρτωσε 3 παραπάνω ανθρωπομήνες από αυτό σε κάθε 18χρονο της χώρας; Όχι και πολύ ωραία ε; Πήξτε και ξαναπήξτε μέχρι να σας γίνει η μούνα γραβιέρα με καρύδια. Σκατόσκυλα που δε μου αντέχετε και τον εγκλεισμό.
:smt005:

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 11 Ιαν 2021, 15:31

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
11 Ιαν 2021, 15:13
Τι γίνεται ρε με αυτήν την καραντίνα;
Όλοι οι φίλοι μου είναι σκατά. Έχουν την κατάθλιψη σε κάθε δεύτερη λέξη που ξεστομίζουν.
Και για τους άλλους λένε ότι είναι σε κατάθλιψη. Έχω πάθει σοκ με την πραγματικότητα.
Γω έχω κατάθλιψη από τις αρχές των γιορτών. Κανονική και βαριά κατάθλιψη. Σκέφτομαι πολλά αρνητικά πράγματα.
Είμαι σε φάση που αράζω όλη μέρα και κοιτάω το ταβάνι. Δεν παλεύεται.
Που πάμε ρε;
Τα παιδιά είναι επίσης σκατά απ' ό,τι έχω καταλάβει. Μεγαλώνουμε μια γενιά ψυχασθενών. Να φοβούνται να αγγίξουν το ένα το άλλο, ψυχαναγκαστικά.
Έχουμε μαζική κατάθλιψη και φοβάμαι. Ο κόσμος έχει χάσει τον έρωτα και άρα τη ζωή.

Σοβαρότατο νήμα μην το μπαχαλέψετε.

:smt005::smt005: σαν τα προηγούμενα 200 :smt005::smt005:

Σόρρυ ρε μλκα , χρειάζεται και λίγο γέλιο μες τη μαυρίλα, έχεις δίκιο.

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 11 Ιαν 2021, 15:31

Όχι και πατριώτες... μας προσβάλλεις χειρότερα από κάθε προσβολή... θα απαντήσω αλλά επειδή είναι μεγάλη δημοσίευση και τελειώνει η μπαταρία λίγο αργότερα
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11898
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 11 Ιαν 2021, 15:32

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
11 Ιαν 2021, 15:23
taliban έγραψε:
11 Ιαν 2021, 15:22
Σοβαρότατο νημα.
Ο γενιάς τωρα ανακάλυψε ότι η καραντίνα εχει επιπτώσεις.

Αλλά θέλει να πάει σε μοναστήρι....
Ξεκόλλα είναι κοινή εμπειρία η κατάσταση. Το ζούμε όλοι.
Όχι όλοι :003:

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23434
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 11 Ιαν 2021, 15:32

foscilis γραφεις σαν εντελως ιδρυματικος ... σκεψου οταν μιλας για φανταρους οτι λογο καραντινας δεν εχουνε ουτε εξοδους ...
σκεφτεται να μην υπηρχε και το internet ... θα πηδαγε ο κοσμος απο τα μπαλκονια
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 11 Ιαν 2021, 15:34

Papa John έγραψε:
11 Ιαν 2021, 15:29
foscilis έγραψε:
11 Ιαν 2021, 15:28

Η συμβουλή μου είναι παλιογαμιόληδες Έλληνες πατριώτες in particular πώς είναι ρε καριολάκια να γεύεστε αυτό που με αναγκάσατε να περάσω επί 8 μήνες μόνο μόνο και μόνο επειδή είστε πρωτόγονοι κρετίνοι; Που έπαιρνα 3.000 το μήνα ρε σκουπίδια του κερατά και με ρίξατε στα 8.40 το μήνα να καθαρίζω όρχους και να φέρνω καφέδες σε κάτι αγράμματους ψωλιάρηδες υποκρινόμενοι όλοι μαζί ότι αντιμετωπίζουμε τον τεράστιο φανταστικό κίνδυνο; Που χαιρετίσατε όλοι μαζί τον Μητσοτάκη τώρα το καλοκαίρι που φόρτωσε 3 παραπάνω ανθρωπομήνες από αυτό σε κάθε 18χρονο της χώρας; Όχι και πολύ ωραία ε; Πήξτε και ξαναπήξτε μέχρι να σας γίνει η μούνα γραβιέρα με καρύδια. Σκατόσκυλα που δε μου αντέχετε και τον εγκλεισμό.
:smt005:
Πάρε και 10Φ από μένα τον έφεδρο αξιωματικό...μουνόσκυλο :lol:

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3732
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 11 Ιαν 2021, 15:37

Βαστάτε αδέρφια.
Ο αυτοκράτορας Σύψας δήλωσε χτες στον ΣΚΑΪοτζίτζικας ότι το lockdown ενδέχεται να παραταθεί για 2 εβδομάδες λόγω του συνωστισμού του Σαββατοκύριακου.
Ποιος? Ο Σύψας. Ο αυτοκράτορας Σύψας κυβερνά 11.000.000 ψυχές για το αν θα κλειδωθούν μέσα να τρελαθούν. Με θετικότητα κάτω απο 2% και διασωληνωμένους να έχουν πέσει στους 300 .
Άμα αράζουμε στο καναπέ χωρίς να αντιδρούμε θα πάθουμε ομαδικό τραλαλα στο τέλος.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10292
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 11 Ιαν 2021, 15:39

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
11 Ιαν 2021, 15:13
Τι γίνεται ρε με αυτήν την καραντίνα;
Όλοι οι φίλοι μου είναι σκατά. Έχουν την κατάθλιψη σε κάθε δεύτερη λέξη που ξεστομίζουν.
Και για τους άλλους λένε ότι είναι σε κατάθλιψη. Έχω πάθει σοκ με την πραγματικότητα.
Γω έχω κατάθλιψη από τις αρχές των γιορτών. Κανονική και βαριά κατάθλιψη. Σκέφτομαι πολλά αρνητικά πράγματα.
Είμαι σε φάση που αράζω όλη μέρα και κοιτάω το ταβάνι. Δεν παλεύεται.
Που πάμε ρε;
Τα παιδιά είναι επίσης σκατά απ' ό,τι έχω καταλάβει. Μεγαλώνουμε μια γενιά ψυχασθενών. Να φοβούνται να αγγίξουν το ένα το άλλο, ψυχαναγκαστικά.
Έχουμε μαζική κατάθλιψη και φοβάμαι. Ο κόσμος έχει χάσει τον έρωτα και άρα τη ζωή.

Σοβαρότατο νήμα μην το μπαχαλέψετε.
Σε βαριά κατάθλιψη δεν ανοίγουμε του κόσμου τα νήματα...δεν μπαίνουμε κάν στον υπολογιστή...
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23434
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Είμαστε όλοι ψυχασθενείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 11 Ιαν 2021, 15:39

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
11 Ιαν 2021, 15:31
Όχι και πατριώτες... μας προσβάλλεις χειρότερα από κάθε προσβολή... θα απαντήσω αλλά επειδή είναι μεγάλη δημοσίευση και τελειώνει η μπαταρία λίγο αργότερα
ειναι βλεπεις πατριωτικος ο ιος ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών