ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 28 Μαρ 2021, 18:04

Cecily Anne έγραψε:
28 Μαρ 2021, 17:54
Στύγιος έγραψε:
28 Μαρ 2021, 17:50

Αντε τώρα η δόκιμη ψυχολόγος. Ναι είδα ,αλλά η απώλεια ποτέ δεν ξεπερνιέται και η κατάθλιψη που υποβόσκουσα μπορεί να βαραίνει και εσένα δεν ξέρεις ποτέ θα εκδηλωθεί ή θα ξαναεμφανιστεί.
Η ουσία είναι να βλέπετε τον αντίστοιχο ειδικό. Τώρα, αν δεν σε πιάσανε τα χάπια, το συζητάς και δοκιμάζετε άλλη αγωγή, είναι σύνηθες φαινόμενο παντού και σε όλες τις ασθένειες σωματικές/ψυχικές.
Συμφωνώ 100%. Δεν είναι σίγουρο οτι η αγωγή Α θα πιάσει στο 100% των περιπτώσεων. Καπου ειχα δει γεννετικά τεστ που μπορεις να κανεις για να δεις τι φαρμακα εχουν καλυτερη πιθανοτητα να δουλεψουν σε σενα ειδικα. Ασχετως του ποσο ακριβη ειναι αυτα τα τεστ ( δεν το εχω ψαξει) και μονο οτι υπαρχουν δειχνει οτι ειναι μαλλον σωστη η παραδοχη οτι μπορει μια αγωγη να δουλεψει και μια αλλη οχι σε εναν συγκεκριμενο ασθενη - και αρα το οτι καποιος δοκιμασε αγωγη Α και δεν δουλεψε δε σημαινει οτι καμια δε θα τον βοηθουσε
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 28 Μαρ 2021, 18:06

Yochanan έγραψε:
28 Μαρ 2021, 18:04
Cecily Anne έγραψε:
28 Μαρ 2021, 17:54
Στύγιος έγραψε:
28 Μαρ 2021, 17:50

Αντε τώρα η δόκιμη ψυχολόγος. Ναι είδα ,αλλά η απώλεια ποτέ δεν ξεπερνιέται και η κατάθλιψη που υποβόσκουσα μπορεί να βαραίνει και εσένα δεν ξέρεις ποτέ θα εκδηλωθεί ή θα ξαναεμφανιστεί.
Η ουσία είναι να βλέπετε τον αντίστοιχο ειδικό. Τώρα, αν δεν σε πιάσανε τα χάπια, το συζητάς και δοκιμάζετε άλλη αγωγή, είναι σύνηθες φαινόμενο παντού και σε όλες τις ασθένειες σωματικές/ψυχικές.
Συμφωνώ 100%. Δεν είναι σίγουρο οτι η αγωγή Α θα πιάσει στο 100% των περιπτώσεων. Καπου ειχα δει γεννετικά τεστ που μπορεις να κανεις για να δεις τι φαρμακα εχουν καλυτερη πιθανοτητα να δουλεψουν σε σενα ειδικα. Ασχετως του ποσο ακριβη ειναι αυτα τα τεστ ( δεν το εχω ψαξει) και μονο οτι υπαρχουν δειχνει οτι ειναι μαλλον σωστη η παραδοχη οτι μπορει μια αγωγη να δουλεψει και μια αλλη οχι σε εναν συγκεκριμενο ασθενη - και αρα το οτι καποιος δοκιμασε αγωγη Α και δεν δουλεψε δε σημαινει οτι καμια δε θα τον βοηθουσε
Πέραν του γενετικού, έχει να κάνει και με τη φάση σου. ΠΧ μπορεί εμένα να με πιάνει μια χαρά η αγωγή α' και να φέρνει υπνηλία ξέρω'γω, αλλά εγώ έχω εξεταστική και δεν μπορώ να είμαι όλη μέρα σα ζόμπι, οπότε προφανώς θα αναγκαστεί να μου την αλλάξει ή μπορεί να είμαι σε αναστολή εργασίας, οπότε να τη συνεχίσω κανονικά.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 28 Μαρ 2021, 18:08

good point
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7840
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 28 Μαρ 2021, 18:08

Στύγιε καλό κουράγιο, να τον θυμάσαι όπως ήταν. Είναι τρομερή αυτή η απώλεια.

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 28 Μαρ 2021, 18:19

Στο σχολείο είχα έναν ψυχαναγκασμό, να παίρνω βαθιές ανάσες. Με παρατήρησαν και κάποιοι συμμαθητές και με κορόιδευαν. Δεν έπαθα και τίποτα, το αγνόησα και συνέχισα τη ζωή μου.
Αυτό που θέλω να πω, δεν πειράζει να έχεις ψυχαναγκασμούς, εγώ συνεχίζω να έχω για παράδειγμα να ελέγχω συνεχώς αν τα κλειδιά του αυτοκινήτου είναι στη τσέπη μου.
Δεν με εμποδίζει στη καθημερινότητά μου αυτό οπότε δεν υπάρχει λόγος να το διώξω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 28 Μαρ 2021, 18:28

1451 έγραψε:
28 Μαρ 2021, 18:19
Στο σχολείο είχα έναν ψυχαναγκασμό, να παίρνω βαθιές ανάσες. Με παρατήρησαν και κάποιοι συμμαθητές και με κορόιδευαν. Δεν έπαθα και τίποτα, το αγνόησα και συνέχισα τη ζωή μου.
Αυτό που θέλω να πω, δεν πειράζει να έχεις ψυχαναγκασμούς, εγώ συνεχίζω να έχω για παράδειγμα να ελέγχω συνεχώς αν τα κλειδιά του αυτοκινήτου είναι στη τσέπη μου.
Δεν με εμποδίζει στη καθημερινότητά μου αυτό οπότε δεν υπάρχει λόγος να το διώξω.
Καλά κι εγώ μονίμως τσεκάρω θερμοσίφωνα. Αλλά δεν είναι όλοι οι ψυχαναγκασμοί ίδιοι, σε κάποιους είναι βάρος στην καθημερινότητά τους, σε κάποιους άλλους δεν επηρεάζεται. Για σκέψου έναν που πλένει τα χέρια 30 φορές τη μερα, σε τί κατάσταση είναι το δέρμα του πχ. Ή καποιον άλλο που πρέπει να επαναλάβει κάθε λειτουργία του 40 φορές ξέρω'γω.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 28 Μαρ 2021, 18:48

Cecily Anne έγραψε:
28 Μαρ 2021, 18:28
Ή καποιον άλλο που πρέπει να επαναλάβει κάθε λειτουργία του 40 φορές ξέρω'γω.
αυτος να βάλει τα ουμπούντου να ησυχάσει και να μας αφήσει ήσυχους και μας

#sys3x
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37505
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Μαρ 2021, 19:05

Μια χαρά είναι τα ομπούντου, δε κατάλαβα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

- Casper -

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 28 Μαρ 2021, 20:01

Στύγιος έγραψε:
28 Μαρ 2021, 17:40
- Casper - έγραψε:
28 Μαρ 2021, 17:33

Στύγιος έγραψε:
28 Μαρ 2021, 16:55

Εγώ βιώνω μια ήπια κατάθλιψη τον τελευταίο μήνα. Κοιμάμαι ακανόνιστα ,μπορεί και να ξυπνάω 2-3 φορές τη νύχτα. :102:
Αν συνεχιστεί πρέπει να το κοιτάξεις για να μην σε καταβάλει.
Τι να "κουμπώσω" Xanax και Ladose; Το έχω κάνει ,δεν ωφελούν..
Αυτό είναι η τελευταία λύση (για μένα) αφού πρώτα δοκιμάσεις διατροφή, γυμναστική (αυτό με βοήθησε περισσότερο απ' όλα), ψυχολόγο.

Moser
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 19 Μαρ 2021, 10:07

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Moser » 30 Μαρ 2021, 12:42

δεν μπορω αλλΟ!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8642
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 30 Μαρ 2021, 13:01

Λοξίας έγραψε:
28 Μαρ 2021, 15:38
sympathy έγραψε:
28 Μαρ 2021, 14:51
Τι καραγκιόζηδες. Αντί να το βουλώσετε αφού δεν έχετε να προσφέρετε κάτι καλό επιμένετε στην προώθηση της σαπίλας σας. Πόσο κακό σας έκαναν οι άχρηστοι γονείς σας ρε ξεφτίλες;
Παλικάρι μου, εγώ δεν έχω μιλήσει μέχρι τώρα, αλλά θα το κάνω για εσένα.
Μην είσαι τόσο απόλυτος, διότι οφείλεις να καταλάβεις πως εδώ μέσα γράφουν και γενιές που δεν έχουν τον ίδιο τρόπο σκέψης/δράσης με την γενιά που μεγάλωσε έχοντας το ίντερνετ ως πασπαρτού για "πάσαν νόσο και πάσαν μαλακίαν"...
Υπάρχουν άνθρωποι, και πίστεψέ με είναι πάρα πολλοί, που δεν διανοούνται να δημοσιεύσουν το όποιο πρόβλημά τους στα φόρα και στα social media, προσμένοντας κάποια λύση από εντελώς άσχετους ιντερνετικούς παντογνώστες.
Αυτοί, ακολουθούν τον κλασικό και σωστό τρόπο αντιμετώπισης του προβλήματός τους: Απευθύνονται στον ειδικό.
ΟΧΙ σε άσχετους στα φόρα.

Αυτό ακριβώς το "κακό" έχω κάνει εγώ, σαν "άχρηστος γονιός" στα παιδιά μου και, ευτυχώς, έχουν ακολουθήσει την συμβουλή μου.

Από την άλλη, αν εσύ θεωρείς ότι μπορείς να προσφέρεις κάποια συμβουλή σε κάποιον που δημοσιεύει ένα σχετικά σοβαρό ψυχολογικού του πρόβλημα στο ίντερνετ, σε παρακαλώ ξανασκέψου το.
Αν δεν είσαι ειδικός, θα του δώσεις 100% λάθος συμβουλή.
η απάντησή σου δεν καλύπτει το ερώτημα που έκανε ο συμπαθυ

δλδ επειδή είστε άλλης γενιάς, χρειάζεται να χλευάζετε έναν άνθρωπο
που μπορεί να βιώνει μοναξιά και να μην έχει πραγματικά έναν
άνθρωπο να μιλήσει κι έτσι καταφεύγει στην ανωνυμία του ίντερνετ;

είναι ζήτημα γενιάς ή ανθρωπιάς;

μία στο εκατομμύριο να μην είναι τρολ, του κάνει κακό να τον δουλεύουμε

γιατί να το ρισκάρεις; για να φανείς το σαΐνι της παρέας;

(δεν απευθύνομαι σε σένα προσωπικά, το ποστ σου ήταν η αφορμή)
fear as night can’t be shut off

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7840
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 30 Μαρ 2021, 13:06

Είναι περίεργα τα συμπτώματα. Μόνο ειδικοί έχουν εμπειρία. Αλλά συμφωνώ ότι μπορούμε να πούμε έναν καλό λόγο, δεν κοστίζει.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12376
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 30 Μαρ 2021, 13:34

νύχτα έγραψε:
30 Μαρ 2021, 13:01
Λοξίας έγραψε:
28 Μαρ 2021, 15:38
sympathy έγραψε:
28 Μαρ 2021, 14:51
Τι καραγκιόζηδες. Αντί να το βουλώσετε αφού δεν έχετε να προσφέρετε κάτι καλό επιμένετε στην προώθηση της σαπίλας σας. Πόσο κακό σας έκαναν οι άχρηστοι γονείς σας ρε ξεφτίλες;
Παλικάρι μου, εγώ δεν έχω μιλήσει μέχρι τώρα, αλλά θα το κάνω για εσένα.
Μην είσαι τόσο απόλυτος, διότι οφείλεις να καταλάβεις πως εδώ μέσα γράφουν και γενιές που δεν έχουν τον ίδιο τρόπο σκέψης/δράσης με την γενιά που μεγάλωσε έχοντας το ίντερνετ ως πασπαρτού για "πάσαν νόσο και πάσαν μαλακίαν"...
Υπάρχουν άνθρωποι, και πίστεψέ με είναι πάρα πολλοί, που δεν διανοούνται να δημοσιεύσουν το όποιο πρόβλημά τους στα φόρα και στα social media, προσμένοντας κάποια λύση από εντελώς άσχετους ιντερνετικούς παντογνώστες.
Αυτοί, ακολουθούν τον κλασικό και σωστό τρόπο αντιμετώπισης του προβλήματός τους: Απευθύνονται στον ειδικό.
ΟΧΙ σε άσχετους στα φόρα.

Αυτό ακριβώς το "κακό" έχω κάνει εγώ, σαν "άχρηστος γονιός" στα παιδιά μου και, ευτυχώς, έχουν ακολουθήσει την συμβουλή μου.

Από την άλλη, αν εσύ θεωρείς ότι μπορείς να προσφέρεις κάποια συμβουλή σε κάποιον που δημοσιεύει ένα σχετικά σοβαρό ψυχολογικού του πρόβλημα στο ίντερνετ, σε παρακαλώ ξανασκέψου το.
Αν δεν είσαι ειδικός, θα του δώσεις 100% λάθος συμβουλή.
η απάντησή σου δεν καλύπτει το ερώτημα που έκανε ο συμπαθυ

δλδ επειδή είστε άλλης γενιάς, χρειάζεται να χλευάζετε έναν άνθρωπο
που μπορεί να βιώνει μοναξιά και να μην έχει πραγματικά έναν
άνθρωπο να μιλήσει κι έτσι καταφεύγει στην ανωνυμία του ίντερνετ;

είναι ζήτημα γενιάς ή ανθρωπιάς;

μία στο εκατομμύριο να μην είναι τρολ, του κάνει κακό να τον δουλεύουμε

γιατί να το ρισκάρεις; για να φανείς το σαΐνι της παρέας;

(δεν απευθύνομαι σε σένα προσωπικά, το ποστ σου ήταν η αφορμή)
Το ποστ του Λοξία ήταν η αφορμή για να βγάλεις συμπεράσματα; :o

Πόθεν προκύπτει αυτό;
Και στο φινάλε, εδώ είναι ο άνθρωπος, ορίστε.Πες του εσύ κάτι διαφορετικό, να δούμε πως θα το διαχειριστείς.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12376
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 30 Μαρ 2021, 13:35

Moser έγραψε:
30 Μαρ 2021, 12:42
δεν μπορω αλλΟ!!!!!!!!
ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ;; ΠΕΣ ΜΑΣ.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12376
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 30 Μαρ 2021, 13:38

Antares έγραψε:
30 Μαρ 2021, 13:06
Είναι περίεργα τα συμπτώματα. Μόνο ειδικοί έχουν εμπειρία. Αλλά συμφωνώ ότι μπορούμε να πούμε έναν καλό λόγο, δεν κοστίζει.
Σαφέστατα και δεν κοστίζει. Όταν όμως έχει καεί η γούνα σου με ιντερνετικούς χαρακτήρες στο διαδίκτυο, το να είσαι λίγο επιφυλακτικός δεν βλάπτει.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών