Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Ιούλ 2019, 11:27

Είδα ένα πολύ ωραίο όνειρο ότι ταξίδευα με αυτοκίνητο σε κάποιο βουνό σαν συνοδηγός και έβλεπα πανέμορφα τοπία να εναλλάσσονται λίμνη,ποτάμι,πράσινο πολύ,ήλιος.
Τον οδηγό δεν τον έβλεπα αλλά μου χάιδευε το μάγουλο και την άκρη των χειλιών μου και ένιωθα πολύ οικεία και ακουγόταν μια ωραία μελωδία που μου έμεινε ώσπου ξύπνησα στο μυαλό.
Μου είπε "κρατά εσύ αυτό" και μου έδωσε να κρατάω μια μεταλλική ράβδο και εγώ του έδωσα ένα επιτραπέζιο παιχνίδι στιλ Μονόπολη.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 03 Αύγ 2019, 17:59

Είδα ότι περπατούσα στον δρόμο και ερχόταν ένα αυτοκίνητο με φόρα καταπάνω μου και φρέναρε δυνατά τελευταία στιγμή μπροστά μου και μου έκλεισε το δρόμο.
Μετά άρχισε να μαρσάρει ότι και καλά θα ξεκινήσει και θα με πατήσει, και εγώ του έλεγα " έλα ρε, έλα" και σκεφτόμουν ότι αν έρθει θα φύγω από πλάγια και αυτός θα πέσει πάνω σε τοίχο και θα γλιτώσω. Μετά χτύπησε το ξυπνητήρι και πεταχτηκα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8714
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 03 Αύγ 2019, 18:17

Naida έγραψε:
03 Αύγ 2019, 17:59
Είδα ότι περπατούσα στον δρόμο και ερχόταν ένα αυτοκίνητο με φόρα καταπάνω μου και φρέναρε δυνατά τελευταία στιγμή μπροστά μου και μου έκλεισε το δρόμο.
Μετά άρχισε να μαρσάρει ότι και καλά θα ξεκινήσει και θα με πατήσει, και εγώ του έλεγα " έλα ρε, έλα" και σκεφτόμουν ότι αν έρθει θα φύγω από πλάγια και αυτός θα πέσει πάνω σε τοίχο και θα γλιτώσω. Μετά χτύπησε το ξυπνητήρι και πεταχτηκα.
Μήπως είχες διαβάσει κανενα άρθρο για τον παρασκακη πριν κοιμηθείς; :lol:

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8702
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 03 Αύγ 2019, 18:27

είδα το μαρικάκιμου
fear as night can’t be shut off

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 03 Αύγ 2019, 20:33

Philip Mortimer έγραψε:
03 Αύγ 2019, 18:17
Naida έγραψε:
03 Αύγ 2019, 17:59
Είδα ότι περπατούσα στον δρόμο και ερχόταν ένα αυτοκίνητο με φόρα καταπάνω μου και φρέναρε δυνατά τελευταία στιγμή μπροστά μου και μου έκλεισε το δρόμο.
Μετά άρχισε να μαρσάρει ότι και καλά θα ξεκινήσει και θα με πατήσει, και εγώ του έλεγα " έλα ρε, έλα" και σκεφτόμουν ότι αν έρθει θα φύγω από πλάγια και αυτός θα πέσει πάνω σε τοίχο και θα γλιτώσω. Μετά χτύπησε το ξυπνητήρι και πεταχτηκα.
Μήπως είχες διαβάσει κανενα άρθρο για τον παρασκακη πριν κοιμηθείς; :lol:
Όχι τίποτα, ούτε ταινία δεν ειχα δει. Αλλά άργησα πολύ να κοιμηθώ και σκεφτόμουν πως θα την παλέψω το πρωί.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Ορέστης 35

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 04 Αύγ 2019, 16:05

Ειδα οτι πηγα στο Βερολινο. Ειχε μεγαλες πλατειες. Τα κτιρια ηταν ψηλα και ειχαν μεγαλες αποστασεις μεταξυ τους. Ο καιρος ηταν πολυ καλος, καλοκαιρινος και η πολη φωτεινη. Ηθελα να τηλεφωνησω στη μανα μου να της πω να μην ανησυχει γιατι ειχα αργησει. Οι Γερμανοι ειχαν κατι μηχανηματα σαν πολυθρονες μασαζ που ξαπλωνες και γεμιζαν νερο. Σκεφτηκα οτι βρεχονταν τα ρουχα τους, αλλα στεγνωναν αμεσως.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14664
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 21 Αύγ 2019, 08:49

Ήμουν κλεισμένος στο σπίτι στο χωριό μαζί με κάποιους συγγενείς μου και όλοι οι άλλοι έξω από το σπίτι ήταν ζόμπι, χωρίς όμως να είναι τερατόμορφοι. Στο τέλος άρχισαν να μπαίνουν στο σπίτι τα ζόμπι και γω τους μαχαίρωνα αδίκως, αφού δεν ματώναν, ούτε πέθαιναν.

Στο δεύτερο όνειρο περιπλανιόμουν εντός πόλεως με έναν φίλο που πρόκειται να παντρευτεί και ψάχναμε να σπάσουμε κανένα παράθυρο, κανένα αυτοκίνητο, να τραμπουκίσουμε κανέναν... Όλα αυτά ενώ συζητούσαμε φιλοσοφικά καθώς περπατούσαμε.

Στο τρίτο όνειρο, είδα ότι εκεί που ξάπλωνα ένας τριχωτός μπάμπουρας στα χρώματα της μέλισσας, με επισκέφτηκε και με γυρόφερνε. Τον απώθησα 2 φορές τινάζοντας το σεντόνι, αλλά επέστρεψε, κάθισε πάνω στο χέρι μου και είχα μια αγωνία αν θα με τσιμπήσει ή όχι.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14664
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 21 Αύγ 2019, 16:15

Στον μεσημεριανό ύπνο, είδα σε όνειρο ότι περίμενα στην στάση λεωφορείου κοντά στο σπίτι μου και το λεωφορείο αργούσε χαρακτηριστικά. Όση ώρα περίμενα, κλέψανε τις τσάντες από 3 γυναίκες, αλλά στις 2 πιάσανε τον δράστη. Έπειτα στο λεωφορείο, γνώρισα ένα ζευγάρι με τους οποίους λέγαμε αστεία και κάναμε καλή παρέα κατά την διάρκεια της διαδρομής.

Στο δεύτερο όνειρο, είδα ότι έτρωγα το εσωτερικό από λεμόνια.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8702
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 21 Αύγ 2019, 16:17

πες μας τί τρως/ πίνεις πριν κοιμηθείς και βλέπεις τόσα πολλά :romance-hearteyes:
fear as night can’t be shut off

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14664
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 21 Αύγ 2019, 16:22

νύχτα έγραψε:
21 Αύγ 2019, 16:17
πες μας τί τρως/ πίνεις πριν κοιμηθείς και βλέπεις τόσα πολλά :romance-hearteyes:
Χτες ήπια 2 μεγάλες μπύρες Άλφα, έφαγα λίγα συνοδευτικά πατατάκια κι όταν γύρισα έφαγα σταφύλια μαύρα από το αμπέλι του χωριού με ένα κομμάτι παρμεζάνα και μια μπάρα δημητριακών-πρωτεΐνης.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8702
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 21 Αύγ 2019, 16:29

καλούτσκομ, άμα φάω εγώ νύχτα τόσα παχυντικά, διπλάσια θα γίνω σνιφ
fear as night can’t be shut off

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14664
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 21 Αύγ 2019, 16:36

νύχτα έγραψε:
21 Αύγ 2019, 16:29
καλούτσκομ, άμα φάω εγώ νύχτα τόσα παχυντικά, διπλάσια θα γίνω σνιφ
Ναι, αλλά θα βλέπεις πολλά όνειρα.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8702
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 21 Αύγ 2019, 16:38

Feindflug έγραψε:
21 Αύγ 2019, 16:36

Ναι, αλλά θα βλέπεις πολλά όνειρα.
ναι μα, αν μείνω μισή, θα τα ζω
fear as night can’t be shut off

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14664
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 22 Αύγ 2019, 22:41

Στο χθεσινό όνειρο είδα ότι κάποιοι άγνωστοι τύποι, με καταδίωκαν.

Αλλά είχα την πληροφορία-γνώση πως όταν σε ψάχνουν, πρέπει σε κάποια φάση να πας από το σπίτι σου για να δεις αν είναι εκεί, αν το έψαξαν, σε τι κατάσταση το άφησαν και τέτοια.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8702
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 23 Αύγ 2019, 07:44

τελικά πιάνει, νεαρέ

έφαγα ένα κλαμπ και όλη νύχτα δεν ηρέμησα από τα όνειρα
fear as night can’t be shut off

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών