Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 22 Ιαν 2021, 23:23

- Casper - έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:21
vagabondo έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:14
- Casper - έγραψε:
22 Ιαν 2021, 22:54
Πήγα λέει στην παραλία για να περπατήσω λίγο κοντά στο κύμα και φορούσα μάσκα κανονικά. Κανείς γύρω δεν φορούσε. Δεν μου φάνηκε παράξενο, για περπάτημα λέω ήρθαν, λογικό. Μετά μπαίνω σε κατάστημα (κλειστά είναι αλλά στο όνειρο είχαν ανοίξει) και έρχεται μια κοπέλα και μου λέει "βγάλε καλέ την μάσκα, έχουν καταργηθεί"! Και δεν την πίστεψα και συνέχιζα να φοράω την μάσκα σαν χαζό μες τον κόσμο. Μετά συνέχισα την βόλτα μου και ερωτεύτηκα έναν κούκλο ξανθό (σπάνια μου αρέσουν οι ξανθοί). Με ακολουθούσε και εκείνος και ξαφνικά γυρνάω και του λέω "πάμε να φάμε στα mcdonalds?" (μια φορά τον χρόνο τρώω). Και καταλήξαμε να τρώμε και να φλερτάρουμε εκεί. Ξύπνησα απότομα και λέω γαμώωωτο, ήθελα να συνεχιστεί. :lol:
Απόψε θα είναι το δεύτερο επεισόδιο. :003:
Μακάρι. Ακόμα τον σκέφτομαι :oops::003:
Μπορεί να είναι ο μελλοντικός :hebit: πήγαινε καμιά βόλτα στην παραλία. Με τη μάσκα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Ιαν 2021, 23:32

Naida έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:23
- Casper - έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:21
vagabondo έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:14

Απόψε θα είναι το δεύτερο επεισόδιο. :003:
Μακάρι. Ακόμα τον σκέφτομαι :oops::003:
Μπορεί να είναι ο μελλοντικός :hebit: πήγαινε καμιά βόλτα στην παραλία. Με τη μάσκα.
Βρε λες; :lol: μες το ΣΚ θα το κανονίσω!

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 22 Ιαν 2021, 23:33

- Casper - έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:32
Naida έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:23
- Casper - έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:21


Μακάρι. Ακόμα τον σκέφτομαι :oops::003:
Μπορεί να είναι ο μελλοντικός :hebit: πήγαινε καμιά βόλτα στην παραλία. Με τη μάσκα.
Βρε λες; :lol: μες το ΣΚ θα το κανονίσω!
Το εύχομαι :hebit:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Ιαν 2021, 23:36

Naida έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:33
- Casper - έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:32
Naida έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:23


Μπορεί να είναι ο μελλοντικός :hebit: πήγαινε καμιά βόλτα στην παραλία. Με τη μάσκα.
Βρε λες; :lol: μες το ΣΚ θα το κανονίσω!
Το εύχομαι :hebit:
:smt058

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 22 Ιαν 2021, 23:38

- Casper - έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:32
Naida έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:23
- Casper - έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:21


Μακάρι. Ακόμα τον σκέφτομαι :oops::003:
Μπορεί να είναι ο μελλοντικός :hebit: πήγαινε καμιά βόλτα στην παραλία. Με τη μάσκα.
Βρε λες; :lol: μες το ΣΚ θα το κανονίσω!
Εγώ θα το συζητούσα, μήπως σχετίζεται και με ζητήματα "φίμωσης" ή "απομάκρυνσης" ή "αδυναμίας στο να δείξεις τον εαυτό σου". Το όνειρο σου άφησε θετική εντύπωση, αλλά η περιγραφή σου δίνει μεγάλη βάση στη μάσκα και στο πώς ένιωσες φορώντας την.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Ιαν 2021, 23:48

Cecily Anne έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:38
- Casper - έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:32
Naida έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:23


Μπορεί να είναι ο μελλοντικός :hebit: πήγαινε καμιά βόλτα στην παραλία. Με τη μάσκα.
Βρε λες; :lol: μες το ΣΚ θα το κανονίσω!
Εγώ θα το συζητούσα, μήπως σχετίζεται και με ζητήματα "φίμωσης" ή "απομάκρυνσης" ή "αδυναμίας στο να δείξεις τον εαυτό σου". Το όνειρο σου άφησε θετική εντύπωση, αλλά η περιγραφή σου δίνει μεγάλη βάση στη μάσκα και στο πώς ένιωσες φορώντας την.
Αυτό με την μάσκα εγώ το σκέφτηκα πως μας έχει κουράσει η καραντίνα και γενικά η όλη κατάσταση σε σημείο που δεν πίστευα ούτε σε όνειρο πως "είμαστε ελεύθεροι". Αλλά τώρα που το λες επειδή το περιστατικό με τον κούκλο συνέβηκε αμέσως μετά, μπορεί όντως να είναι μεταφορική η σημασία γιατί ισχύουν αυτά που είπες. Ωραίες οι σκέψεις σου πάντως!

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 22 Ιαν 2021, 23:51

- Casper - έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:48
Cecily Anne έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:38
- Casper - έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:32


Βρε λες; :lol: μες το ΣΚ θα το κανονίσω!
Εγώ θα το συζητούσα, μήπως σχετίζεται και με ζητήματα "φίμωσης" ή "απομάκρυνσης" ή "αδυναμίας στο να δείξεις τον εαυτό σου". Το όνειρο σου άφησε θετική εντύπωση, αλλά η περιγραφή σου δίνει μεγάλη βάση στη μάσκα και στο πώς ένιωσες φορώντας την.
Αυτό με την μάσκα εγώ το σκέφτηκα πως μας έχει κουράσει η καραντίνα και γενικά η όλη κατάσταση σε σημείο που δεν πίστευα ούτε σε όνειρο πως "είμαστε ελεύθεροι". Αλλά τώρα που το λες επειδή το περιστατικό με τον κούκλο συνέβηκε αμέσως μετά, μπορεί όντως να είναι μεταφορική η σημασία γιατί ισχύουν αυτά που είπες. Ωραίες οι σκέψεις σου πάντως!
Κι εγώ θα έδινα βάση στο αγόρι και θα μου άφηνε θετική εικόνα το όνειρο, αλλά αν παρατηρήσεις πώς το περιέγραψες, αφιέρωσες αρκετή από την ανάλυσή σου στη μάσκα, γι'αυτό και το λέω. Ή μπορεί να σχετίζονται αγόρι-μάσκα. Δεν ξέρω, πάντως δεν χάνεις να το συζητήσεις.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Ιαν 2021, 23:58

Cecily Anne έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:51
- Casper - έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:48
Cecily Anne έγραψε:
22 Ιαν 2021, 23:38

Εγώ θα το συζητούσα, μήπως σχετίζεται και με ζητήματα "φίμωσης" ή "απομάκρυνσης" ή "αδυναμίας στο να δείξεις τον εαυτό σου". Το όνειρο σου άφησε θετική εντύπωση, αλλά η περιγραφή σου δίνει μεγάλη βάση στη μάσκα και στο πώς ένιωσες φορώντας την.
Αυτό με την μάσκα εγώ το σκέφτηκα πως μας έχει κουράσει η καραντίνα και γενικά η όλη κατάσταση σε σημείο που δεν πίστευα ούτε σε όνειρο πως "είμαστε ελεύθεροι". Αλλά τώρα που το λες επειδή το περιστατικό με τον κούκλο συνέβηκε αμέσως μετά, μπορεί όντως να είναι μεταφορική η σημασία γιατί ισχύουν αυτά που είπες. Ωραίες οι σκέψεις σου πάντως!
Κι εγώ θα έδινα βάση στο αγόρι και θα μου άφηνε θετική εικόνα το όνειρο, αλλά αν παρατηρήσεις πώς το περιέγραψες, αφιέρωσες αρκετή από την ανάλυσή σου στη μάσκα, γι'αυτό και το λέω. Ή μπορεί να σχετίζονται αγόρι-μάσκα. Δεν ξέρω, πάντως δεν χάνεις να το συζητήσεις.
Μου το χάλασες τώρα και πρέπει να μπω σε μουντ για συνέχεια του ονείρου :lol: αστειεύομαι. Πολλά παίζουν, μπορώ να κάνω πολλά σενάρια μ' αυτά που είπες και να τα αναλύσω. Thanks :)

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 23 Ιαν 2021, 19:32

Κατά την διάρκειας της μέρας και αφού τελείωσε το σκηνικό, ξαναθυμήθηκα τον εφιάλτη. Έβλεπα μαχαίρια, απειλές, κίνδυνο. Και δυστυχώς ήταν προφητικό. Προφητικό γιατί δεν συμβαίνουν αυτά καθημερινά. Μάλιστα είχε γίνει με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Μάλλον υποσυνείδητα νιώθω την κακή ενέργεια και τα όνειρα με προειδοποιούν για το τι ακολουθεί. Δυστυχώς ή ευτυχώς είμαι αρκετά ευαίσθητη στις ενέργειες (καλές και κακές).

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 23 Ιαν 2021, 19:44

- Casper - έγραψε:
23 Ιαν 2021, 19:32
Δυστυχώς ή ευτυχώς είμαι αρκετά ευαίσθητη στις ενέργειες
και στις παρενέργειες

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 23 Ιαν 2021, 19:49

- Casper - έγραψε:
22 Ιαν 2021, 22:54
Πήγα λέει στην παραλία για να περπατήσω λίγο κοντά στο κύμα και φορούσα μάσκα κανονικά. Κανείς γύρω δεν φορούσε. Δεν μου φάνηκε παράξενο, για περπάτημα λέω ήρθαν, λογικό. Μετά μπαίνω σε κατάστημα (κλειστά είναι αλλά στο όνειρο είχαν ανοίξει) και έρχεται μια κοπέλα και μου λέει "βγάλε καλέ την μάσκα, έχουν καταργηθεί"! Και δεν την πίστεψα και συνέχιζα να φοράω την μάσκα σαν χαζό μες τον κόσμο. Μετά συνέχισα την βόλτα μου και ερωτεύτηκα έναν κούκλο ξανθό (σπάνια μου αρέσουν οι ξανθοί). Με ακολουθούσε και εκείνος και ξαφνικά γυρνάω και του λέω "πάμε να φάμε στα mcdonalds?" (μια φορά τον χρόνο τρώω). Και καταλήξαμε να τρώμε και να φλερτάρουμε εκεί. Ξύπνησα απότομα και λέω γαμώωωτο, ήθελα να συνεχιστεί. :lol:
Τύπισσα, παρήγγειλες Big Mac;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 23 Ιαν 2021, 20:01

Feindflug έγραψε:
23 Ιαν 2021, 19:49
Τύπισσα, παρήγγειλες Big Mac;
Δεν είδα δυστυχώς τι τρώγαμε. Μιλούσαμε και αμέσως μετά ξύπνησα. :c040:
Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
23 Ιαν 2021, 19:44
- Casper - έγραψε:
23 Ιαν 2021, 19:32
Δυστυχώς ή ευτυχώς είμαι αρκετά ευαίσθητη στις ενέργειες
και στις παρενέργειες
Άστα να πάνε.

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 23 Ιαν 2021, 20:02

Feindflug έγραψε:
23 Ιαν 2021, 19:49
- Casper - έγραψε:
22 Ιαν 2021, 22:54
Πήγα λέει στην παραλία για να περπατήσω λίγο κοντά στο κύμα και φορούσα μάσκα κανονικά. Κανείς γύρω δεν φορούσε. Δεν μου φάνηκε παράξενο, για περπάτημα λέω ήρθαν, λογικό. Μετά μπαίνω σε κατάστημα (κλειστά είναι αλλά στο όνειρο είχαν ανοίξει) και έρχεται μια κοπέλα και μου λέει "βγάλε καλέ την μάσκα, έχουν καταργηθεί"! Και δεν την πίστεψα και συνέχιζα να φοράω την μάσκα σαν χαζό μες τον κόσμο. Μετά συνέχισα την βόλτα μου και ερωτεύτηκα έναν κούκλο ξανθό (σπάνια μου αρέσουν οι ξανθοί). Με ακολουθούσε και εκείνος και ξαφνικά γυρνάω και του λέω "πάμε να φάμε στα mcdonalds?" (μια φορά τον χρόνο τρώω). Και καταλήξαμε να τρώμε και να φλερτάρουμε εκεί. Ξύπνησα απότομα και λέω γαμώωωτο, ήθελα να συνεχιστεί. :lol:
Τύπισσα, παρήγγειλες Big Mac;
:smt005:
δεν σε μπορώ να σε πάρει η ευχή να σε πάρει

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 23 Ιαν 2021, 20:04

Αν ήταν κάποιο υπονοούμενο (σας φοβήθηκε το μάτι μου) πείτε μου γιατί δεν το κατάλαβα.

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 23 Ιαν 2021, 20:13

είδα ένα όνειρο στο οποίο, μεταξύ άλλων, ένας τύπος με ένα στικ αναλύει και δείχνει τα μέρη κοπής του μοσχαριού σε μια φώτο και ακούγεται ένα τραγούδι, το οποίο δεν έχω ξανακούσει, αλλά είναι σα να το ξέρω, ακούγεται τόσο καθαρά, και το οποίο, ενώ ο τύπος καταλήγει στο κότσι, λέει: "...sweet gesture", το οποίο είναι το μόνο που θυμάμαι τώρα. ξέχασα και την μελωδία και τους στίχοι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών