Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 07 Μάιος 2018, 14:10

Ορέστης 35 έγραψε:
07 Μάιος 2018, 04:36
Ειδα τους δρομους λουσμενους σε ενα ολολευκο φως. Εκανε πολυ ζεστη αλλα ηταν ευχαριστη. Οι γυναικες τα ειχαν πεταξει ολα εξω, φορουσαν κατι σαν μαγιο και ειχαν εκδηλα ερωτικη διαθεση. Σκεφτηκα οτι φετος θα καταφερω να κανω σεξ. Μετα ακεφτηκα οτι αν φυγω απ την Ελλαδα δεν θα ξαναδω το ολολευκο φως ουτε τις γυναικες που κυκλοφορουν ημιγυμνες το καλοκαιρι. Θα εχει συννεφια και κρυο.
όταν ξύπνησες ,πως ένιωσες; είχες ευχάριστη ή στενάχωρη σκέψη;
με τη διάθεση σηκώθηκες από το κρεβάτι;
τεμπέλικα ή αποφασιστικά;
ανάλογα με τις απαντήσεις σου,μπορείς να καταλάβεις τι υποσυνείδητα μηνύματα υπάρχουν.
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Ορέστης 35

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 07 Μάιος 2018, 14:36

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
07 Μάιος 2018, 14:10
Ορέστης 35 έγραψε:
07 Μάιος 2018, 04:36
Ειδα τους δρομους λουσμενους σε ενα ολολευκο φως. Εκανε πολυ ζεστη αλλα ηταν ευχαριστη. Οι γυναικες τα ειχαν πεταξει ολα εξω, φορουσαν κατι σαν μαγιο και ειχαν εκδηλα ερωτικη διαθεση. Σκεφτηκα οτι φετος θα καταφερω να κανω σεξ. Μετα ακεφτηκα οτι αν φυγω απ την Ελλαδα δεν θα ξαναδω το ολολευκο φως ουτε τις γυναικες που κυκλοφορουν ημιγυμνες το καλοκαιρι. Θα εχει συννεφια και κρυο.
όταν ξύπνησες ,πως ένιωσες; είχες ευχάριστη ή στενάχωρη σκέψη;
με τη διάθεση σηκώθηκες από το κρεβάτι;
τεμπέλικα ή αποφασιστικά;
ανάλογα με τις απαντήσεις σου,μπορείς να καταλάβεις τι υποσυνείδητα μηνύματα υπάρχουν.
Με ξύπνησε ένας θόρυβος οποτε δεν ήμουν και πολύ χαρούμενος αλλά το όνειρο ηταν ευχάριστο.

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 07 Μάιος 2018, 16:09

Ορέστης 35 έγραψε:
07 Μάιος 2018, 14:36
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
07 Μάιος 2018, 14:10
Ορέστης 35 έγραψε:
07 Μάιος 2018, 04:36
Ειδα τους δρομους λουσμενους σε ενα ολολευκο φως. Εκανε πολυ ζεστη αλλα ηταν ευχαριστη. Οι γυναικες τα ειχαν πεταξει ολα εξω, φορουσαν κατι σαν μαγιο και ειχαν εκδηλα ερωτικη διαθεση. Σκεφτηκα οτι φετος θα καταφερω να κανω σεξ. Μετα ακεφτηκα οτι αν φυγω απ την Ελλαδα δεν θα ξαναδω το ολολευκο φως ουτε τις γυναικες που κυκλοφορουν ημιγυμνες το καλοκαιρι. Θα εχει συννεφια και κρυο.
όταν ξύπνησες ,πως ένιωσες; είχες ευχάριστη ή στενάχωρη σκέψη;
με τη διάθεση σηκώθηκες από το κρεβάτι;
τεμπέλικα ή αποφασιστικά;
ανάλογα με τις απαντήσεις σου,μπορείς να καταλάβεις τι υποσυνείδητα μηνύματα υπάρχουν.
Με ξύπνησε ένας θόρυβος οποτε δεν ήμουν και πολύ χαρούμενος αλλά το όνειρο ηταν ευχάριστο.
σε εμας ρίχνει καρεκλοπόδαρα!!
αφού σου φάνηκε καλό το όνειρο κράτα τα θετικά και γενικότερα μάλλον να έχεις μια φωτεινή και ξεκάθαρη στάση για να σου πάνε τα πράγματα όπως τα θές!
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48660
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Μάιος 2018, 15:12

Μια που λέτε για όνειρα, είδα το εξής:
Ζούσα σε μια έπαυλη, αλλά εγκαταλειμμένη (σαν κάτι παλιές δρακουλίστικες ταινίες). Είχε ένα τεράστιο τζάκι, και καθόμουν μπροστά στο τζάκι, κι έρχεται ο μπάτλερ :lol: μ' ένα καροτσάκι έγγραφα που έπρεπε να καταστραφούν, γιατί λέει αύριο θα ερχόταν ο εισαγγελεας. :lol:
Έβαλα φωτιά, αλλά καίγονταν πολύ δύσκολα, κι έβγαζαν πάρα πολύ καπνό, που δεν ανέβαινε απ' την καμινάδα αλλά άλλαζε πορεία και γέμιζε το σπίτι.
Περίεργα πράγματα.

Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 08 Μάιος 2018, 17:21

Kauldron έγραψε:
08 Μάιος 2018, 15:12
Μια που λέτε για όνειρα, είδα το εξής:
Ζούσα σε μια έπαυλη, αλλά εγκαταλειμμένη (σαν κάτι παλιές δρακουλίστικες ταινίες). Είχε ένα τεράστιο τζάκι, και καθόμουν μπροστά στο τζάκι, κι έρχεται ο μπάτλερ :lol: μ' ένα καροτσάκι έγγραφα που έπρεπε να καταστραφούν, γιατί λέει αύριο θα ερχόταν ο εισαγγελεας. :lol:
Έβαλα φωτιά, αλλά καίγονταν πολύ δύσκολα, κι έβγαζαν πάρα πολύ καπνό, που δεν ανέβαινε απ' την καμινάδα αλλά άλλαζε πορεία και γέμιζε το σπίτι.
Περίεργα πράγματα.

και μετά Γιάγκο τι έγινε;;;
σε ξύπνησε η Βίρνα;;


πέραν της πλάκας τι έγινε;
μου φαίνονται ορισμένες φορές μερικά ''κουλά'' όνειρα αν όχι ντεζαβού, αλλά δε με παραξενεύουν.σαν να το περίμενα.
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 08 Μάιος 2018, 17:39

Εμένα το όνειρο μου θυμίζει το... Οι μλκιες επιστρεφονται. Το πιο πιθανό είναι όμως, να είναι απλώς ένα όνειρο.

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48660
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Μάιος 2018, 18:10

πέραν της πλάκας τι έγινε;
Δεν πρόλαβε να τελειώσει, με πήρε τηλέφωνο ένας τύπος και με ξύπνησε (δεν ήταν εισαγγελέας).
Εμένα το όνειρο μου θυμίζει το... Οι μλκιες επιστρεφονται. Το πιο πιθανό είναι όμως, να είναι απλώς ένα όνειρο.
Μάλλον απλό όνειρο θα ήταν... :102:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 08 Μάιος 2018, 18:17

Η έπαυλη και γενικά το σπίτι είναι η ψυχή. Ίσως έχεις κάποιες ενοχές για διάφορα θέματα, τις οποίες πρέπει να καταστρέψεις.

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 08 Μάιος 2018, 18:20

Antares έγραψε:
08 Μάιος 2018, 18:17
Η έπαυλη και γενικά το σπίτι είναι η ψυχή. Ίσως έχεις κάποιες ενοχές για διάφορα θέματα, τις οποίες πρέπει να καταστρέψεις.
εγκαταλελειμμένη λέει.
άρα η ψυχή του είναι εγκαταλελειμμένη ;;και παρόλαυτα έχει ''αρχείο '' για κάψιμο;;
έχει βέβαια μια λογική.
να αποτινάξει τον ψυχισμό του από ''βαριά'' φορτία που του πιάνουν χώρο. η φωτιά είναι ίσως η ζέση που έχει ανάγκη η ψυχή του.
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 08 Μάιος 2018, 18:30

Ανάλογα σε τι κατάσταση βρίσκεται η ψυχή του αυτή την περίοδο ή μόνο παροδικά θα ονειρευτεί και το ανάλογο σπίτι.
Πολλές φορές το βλέπω αυτό το όνειρο. Παλαιότερα είχα δει ότι το σπίτι μου, ψηλή έπαυλη, κάηκε και είχα βρει καταφύγιο σε ένα μικρό. Τότε είχα αφήσει το όνειρό μου για σπουδές και καριέρα και έκανα μια δουλειά για την επιβίωση.
Άνδρας ξανθός τι σημαίνει; Είδα χθες ένα τέτοιο όνειρο και νομίζω έχω ξαναδεί. Δεν υπάρχει ερωτικό στοιχείο, δεν μ' αρέσει αυτός ο άνδρας αν και είναι όμορφος. Ο Απόλλωνας, ο Εωσφόρος;

Ορέστης 35

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 08 Μάιος 2018, 19:50

Antares έγραψε:
08 Μάιος 2018, 18:30
Ανάλογα σε τι κατάσταση βρίσκεται η ψυχή του αυτή την περίοδο ή μόνο παροδικά θα ονειρευτεί και το ανάλογο σπίτι.
Πολλές φορές το βλέπω αυτό το όνειρο. Παλαιότερα είχα δει ότι το σπίτι μου, ψηλή έπαυλη, κάηκε και είχα βρει καταφύγιο σε ένα μικρό. Τότε είχα αφήσει το όνειρό μου για σπουδές και καριέρα και έκανα μια δουλειά για την επιβίωση.
Άνδρας ξανθός τι σημαίνει; Είδα χθες ένα τέτοιο όνειρο και νομίζω έχω ξαναδεί. Δεν υπάρχει ερωτικό στοιχείο, δεν μ' αρέσει αυτός ο άνδρας αν και είναι όμορφος. Ο Απόλλωνας, ο Εωσφόρος;
Ισως καποιος Αλβανος.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 08 Μάιος 2018, 20:09

Έ όχι και Αλβανός. Ψηλός, με μαλλιά πολύ χρυσά. Σαν βόρειος. Πάντως την τελευταία φορά που είδα ξανθό άνδρα δεν μου πήγαν καλά τα πράγματα. Πολύ ψέμα, αρρώστια, παραλίγο θάνατος.

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 08 Μάιος 2018, 20:10

Antares έγραψε:
08 Μάιος 2018, 20:09
Έ όχι και Αλβανός. Ψηλός, με μαλλιά πολύ χρυσά. Σαν βόρειος. Πάντως την τελευταία φορά που είδα ξανθό άνδρα δεν μου πήγαν καλά τα πράγματα. Πολύ ψέμα, αρρώστια, παραλίγο θάνατος.
ότι λάμπει δεν είναι χρυσός Αντάρες!
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48660
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Μάιος 2018, 20:20

Κουλούρι, Αντάρες και Custom_F, σας ευχαριστώ, πραγματικά πολύ ενδιαφέροντα αυτά που λέτε. Δε θα τα σκεφτόμουν ποτέ.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 08 Μάιος 2018, 20:29

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
08 Μάιος 2018, 20:10
Antares έγραψε:
08 Μάιος 2018, 20:09
Έ όχι και Αλβανός. Ψηλός, με μαλλιά πολύ χρυσά. Σαν βόρειος. Πάντως την τελευταία φορά που είδα ξανθό άνδρα δεν μου πήγαν καλά τα πράγματα. Πολύ ψέμα, αρρώστια, παραλίγο θάνατος.
ότι λάμπει δεν είναι χρυσός Αντάρες!
Ναι κάτι σε Ναζί μου κάνει αυτός ο ξανθός. Αλλά είδα για πρώτη φορά ότι έγινα και εγώ ξανθιά και ψηλότερη και φύγαμε σαν ζευγάρι. Μπρρρρ...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών