Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 12 Δεκ 2018, 21:35

Ορέστης 35 έγραψε:
12 Δεκ 2018, 13:09
Ειδα οτι προσπαθησε να με βιασει ενας αστυνομικος.

Μετα ειδα οτι ειχα κρυψει λεφτα σε ενα κουτι και το ειχα αφησει σε ενα βιβλιοπωλειο. Ευτυχως μετα απο καιρο δεν το ειχαν κλεψει. Ενα κοριτσακι ομως που με ειδε με μαρτυρησε στην ιδιοκτητρια.

Στο βιβλιοπωλειο ειχα παει για να δω βιβλια για τον βουδισμο γιατι θα επεφτε σχετικο θεμα στις εξετασεις.

Πολλες φορες βλεπω ονειρα με σχολειο και ονειρα οτι τα πραγματα μου ή τα ρουχα μου ή τα μαξιλαρια μου ειναι εκτεθειμενα σε κοινοχρηστο χωρο.
κοινωνική φοβία συμπυκνωμένη :102:

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 14 Δεκ 2018, 12:19

έλεγα να μην το γράψω, αλλά θα το γράψω τελικά. απόψε είδα στον ύπνο μου να μου κάνει στοματικό η Μπριεν (η ψηλή) από το game of thrones. είναι απο τα όνειρα που βλέπεις, όταν το ένα στέλεχος ρίχνει σήμα στο άλλο στέλεχος για να πας για τσίσα. :102:

Mole
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:14

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mole » 14 Δεκ 2018, 12:27

Είδα τη Liv Lisa Fries και τον Michael Pitt. Την πρώτη, την κυνηγούσε η KGB.
So hab ich dich schon unbedingt

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 16 Δεκ 2018, 11:32

είδα στον ύπνο μου τον τζον λέννον και τον έρικ μπάρντον να δίνουν συναυλία και τους μόντυ πάηθον από δίπλα να έχουν μαζευτεί με σκοπό να μας προτρέψουν σε ένα κουλό σκηνικό, το οποίο και τελικά έλαβε χώρα. όπου σπρώξαμε όλοι μαζί και γκρεμίσαμε ένα φράχτη ο οποίος χώριζε τον κόσμο των ζωντανών από αυτόν των πεθαμένων. και συνάντησα τον παππού μου τον Μήτσο.

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 16 Δεκ 2018, 12:13

Ήμουν σε μια πόλη, είχε πολλά σιντριβάνια. Καθόμουν κάτω από ένα κτίριο, στη ταράτσα του φαίνονταν αγάλματα από τέσσερα φτερωτά λιοντάρια, ένα σε κάθε πλευρά.
Από κάτω ήταν άδειο, σαν χώρος στάθμευσης όπου κατέβαιναν σκαλιά καί από τις τέσσερις πλευρές. Απέναντι ένας ποταμός και πάνω του μια γέφυρα όπου περνούσε ένα τραίνο.
Πήδηξα πάνω από το ποτάμι και προσγειώθηκα στο τραίνο. Μπροστά μπροστά αντί για οδηγό, είχε έναν δαίμονα που έβαλα μέσα σε ένα μπουκάλι μετά από μάχη.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Δεκ 2018, 12:24

Είδα ότι ήμουν κάπου για καφέ με μια φίλη μου και ήρθε να πληρώσουμε ο σερβιτόρος και ήταν ο Τσοχατζόπουλος :o Μόλις βγήκα από την καφετέρια, ήμουν μόνη μου και περπατούσα προς το σπίτι μου και με γραπώνει κάποιος από τον ώμο, γύρισα τρομαγμένη και βλέπω κάποιον που δεν τον έβλεπα στην ουσία, αλλά τον ήξερα και ηρέμησα. Αλλά αυτός ήταν αγριεμένος και με κοίταγε σαν παρανοϊκός. Δεν φοβήθηκα και σκεφτόμουν ότι είναι έτσι από έναν ιό που κυκλοφορεί και για να του δείξω ότι δεν φοβόμουν τον έπιασα αγκαλιά. Και αυτός ξεκίνησε να με φιλάει πολύ έντονα και με δάγκωνε σαν να ήθελε να με φάει και με πονούσε, κι άρχισα και τον δάγκωνα και εγώ και άρχισε να τρεχει αίμα από τα χείλη του και εγώ το έγλειφα για να πάρω κι εγώ τον ιό να μπορώ να αμυνθώ μη με φάει. Και μου είπε εσύ δεν έχεις τον ιό πως μου έσκισες τα χείλη; Και ένιωσα άσχημα και πήγα να τον χαϊδέψω στα μαλλιά και πήγε να με δαγκώσει πάλι και πρόλαβα και του δάγκωσα τον λαιμό.και έτρεχε πιο πολύ αίμα.
Και μετά βγήκε ο Τσοχατζόπουλος να μας δώσει πορτοκαλάδα να πιει ο άλλος για το αίμα που είχε χάσει.Πεταχτηκα και ένιωθα τους παλμούς μου αυξημένους. Μα το Τσοχατζόπουλο; Τρελό όνειρο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 28 Δεκ 2018, 12:42

Naida έγραψε:
28 Δεκ 2018, 12:24
Είδα ότι ήμουν κάπου για καφέ με μια φίλη μου και ήρθε να πληρώσουμε ο σερβιτόρος και ήταν ο Τσοχατζόπουλος :o Μόλις βγήκα από την καφετέρια, ήμουν μόνη μου και περπατούσα προς το σπίτι μου και με γραπώνει κάποιος από τον ώμο, γύρισα τρομαγμένη και βλέπω κάποιον που δεν τον έβλεπα στην ουσία, αλλά τον ήξερα και ηρέμησα. Αλλά αυτός ήταν αγριεμένος και με κοίταγε σαν παρανοϊκός. Δεν φοβήθηκα και σκεφτόμουν ότι είναι έτσι από έναν ιό που κυκλοφορεί και για να του δείξω ότι δεν φοβόμουν τον έπιασα αγκαλιά. Και αυτός ξεκίνησε να με φιλάει πολύ έντονα και με δάγκωνε σαν να ήθελε να με φάει και με πονούσε, κι άρχισα και τον δάγκωνα και εγώ και άρχισε να τρεχει αίμα από τα χείλη του και εγώ το έγλειφα για να πάρω κι εγώ τον ιό να μπορώ να αμυνθώ μη με φάει. Και μου είπε εσύ δεν έχεις τον ιό πως μου έσκισες τα χείλη; Και ένιωσα άσχημα και πήγα να τον χαϊδέψω στα μαλλιά και πήγε να με δαγκώσει πάλι και πρόλαβα και του δάγκωσα τον λαιμό.και έτρεχε πιο πολύ αίμα.
Και μετά βγήκε ο Τσοχατζόπουλος να μας δώσει πορτοκαλάδα να πιει ο άλλος για το αίμα που είχε χάσει.Πεταχτηκα και ένιωθα τους παλμούς μου αυξημένους. Μα το Τσοχατζόπουλο; Τρελό όνειρο.
ο Τσοχατζόπουλος που τρέχει να σου φέρει την πορτοκαλάδα, συμβολίζει την οικογένειά σου και τα παιδικά σου χρόνια. είχες φροντίδα σαν παιδί και ήσασταν και πασόκοι. τα υπόλοιπα μάλλον έχουν να κάνουν με κάποια σεξουαλικά απωθημένα, επιθυμίες κλπ....

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8283
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 28 Δεκ 2018, 12:57

the comet the course the tail έγραψε:
28 Δεκ 2018, 12:42
Naida έγραψε:
28 Δεκ 2018, 12:24
Είδα ότι ήμουν κάπου για καφέ με μια φίλη μου και ήρθε να πληρώσουμε ο σερβιτόρος και ήταν ο Τσοχατζόπουλος :o Μόλις βγήκα από την καφετέρια, ήμουν μόνη μου και περπατούσα προς το σπίτι μου και με γραπώνει κάποιος από τον ώμο, γύρισα τρομαγμένη και βλέπω κάποιον που δεν τον έβλεπα στην ουσία, αλλά τον ήξερα και ηρέμησα. Αλλά αυτός ήταν αγριεμένος και με κοίταγε σαν παρανοϊκός. Δεν φοβήθηκα και σκεφτόμουν ότι είναι έτσι από έναν ιό που κυκλοφορεί και για να του δείξω ότι δεν φοβόμουν τον έπιασα αγκαλιά. Και αυτός ξεκίνησε να με φιλάει πολύ έντονα και με δάγκωνε σαν να ήθελε να με φάει και με πονούσε, κι άρχισα και τον δάγκωνα και εγώ και άρχισε να τρεχει αίμα από τα χείλη του και εγώ το έγλειφα για να πάρω κι εγώ τον ιό να μπορώ να αμυνθώ μη με φάει. Και μου είπε εσύ δεν έχεις τον ιό πως μου έσκισες τα χείλη; Και ένιωσα άσχημα και πήγα να τον χαϊδέψω στα μαλλιά και πήγε να με δαγκώσει πάλι και πρόλαβα και του δάγκωσα τον λαιμό.και έτρεχε πιο πολύ αίμα.
Και μετά βγήκε ο Τσοχατζόπουλος να μας δώσει πορτοκαλάδα να πιει ο άλλος για το αίμα που είχε χάσει.Πεταχτηκα και ένιωθα τους παλμούς μου αυξημένους. Μα το Τσοχατζόπουλο; Τρελό όνειρο.
ο Τσοχατζόπουλος που τρέχει να σου φέρει την πορτοκαλάδα, συμβολίζει την οικογένειά σου και τα παιδικά σου χρόνια. είχες φροντίδα σαν παιδί και ήσασταν και πασόκοι. τα υπόλοιπα μάλλον έχουν να κάνουν με κάποια σεξουαλικά απωθημένα, επιθυμίες κλπ....
αυτό θα μπορούσες να το πεις μόνο εάν ο Τσοχατζό δεν κερνούσε πορτοκαλάδα, αλλά κανά υποβρύχιο... :lol:
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Δεκ 2018, 13:01

the comet the course the tail έγραψε:
28 Δεκ 2018, 12:42
Naida έγραψε:
28 Δεκ 2018, 12:24
Είδα ότι ήμουν κάπου για καφέ με μια φίλη μου και ήρθε να πληρώσουμε ο σερβιτόρος και ήταν ο Τσοχατζόπουλος :o Μόλις βγήκα από την καφετέρια, ήμουν μόνη μου και περπατούσα προς το σπίτι μου και με γραπώνει κάποιος από τον ώμο, γύρισα τρομαγμένη και βλέπω κάποιον που δεν τον έβλεπα στην ουσία, αλλά τον ήξερα και ηρέμησα. Αλλά αυτός ήταν αγριεμένος και με κοίταγε σαν παρανοϊκός. Δεν φοβήθηκα και σκεφτόμουν ότι είναι έτσι από έναν ιό που κυκλοφορεί και για να του δείξω ότι δεν φοβόμουν τον έπιασα αγκαλιά. Και αυτός ξεκίνησε να με φιλάει πολύ έντονα και με δάγκωνε σαν να ήθελε να με φάει και με πονούσε, κι άρχισα και τον δάγκωνα και εγώ και άρχισε να τρεχει αίμα από τα χείλη του και εγώ το έγλειφα για να πάρω κι εγώ τον ιό να μπορώ να αμυνθώ μη με φάει. Και μου είπε εσύ δεν έχεις τον ιό πως μου έσκισες τα χείλη; Και ένιωσα άσχημα και πήγα να τον χαϊδέψω στα μαλλιά και πήγε να με δαγκώσει πάλι και πρόλαβα και του δάγκωσα τον λαιμό.και έτρεχε πιο πολύ αίμα.
Και μετά βγήκε ο Τσοχατζόπουλος να μας δώσει πορτοκαλάδα να πιει ο άλλος για το αίμα που είχε χάσει.Πεταχτηκα και ένιωθα τους παλμούς μου αυξημένους. Μα το Τσοχατζόπουλο; Τρελό όνειρο.
ο Τσοχατζόπουλος που τρέχει να σου φέρει την πορτοκαλάδα, συμβολίζει την οικογένειά σου και τα παιδικά σου χρόνια. είχες φροντίδα σαν παιδί και ήσασταν και πασόκοι. τα υπόλοιπα μάλλον έχουν να κάνουν με κάποια σεξουαλικά απωθημένα, επιθυμίες κλπ....
Μας χαντάκωσες :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Δεκ 2018, 23:13

Είδες πρόσφατα κάποια ταινία με ζόμπι; :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Ορέστης 35

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 29 Δεκ 2018, 05:04

Ηθελα να σας πω τι ειδα αλλα το ξεχασα.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Δεκ 2018, 05:21

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Δεκ 2018, 23:13
Είδες πρόσφατα κάποια ταινία με ζόμπι; :lol:
Απαπαπα είμαι και μόνη μου. Αν έβλεπα δε θα είχα κλείσει μάτι.
Ίσως επειδή κοιμήθηκα ελάχιστα και είχα το άγχος.πως θα την παλέψω στην δουλειά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Mole
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:14

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mole » 29 Δεκ 2018, 09:39

Ήταν καλοκαίρι κι εβαφα μια πόρτα σ'ενα μοναστήρι - στον γυρισμό είδα ενοχλητικούς Αμερικανούς (επίσης εθελοντές-μερεμετατζηδες) και άλλους Ελ (έναν τον χτύπησα στο κεφάλι μ' ένα κουτάλι). Μεγάλο μέρος του ονείρου ήταν οδικες οδηγίες, πίνακες με τραινα/λεωφορεία κλπ, αναμειγνυοντας υπαρκτους με φανταστικούς τόπους, με σχεδόν πειστικη λεπτομέρεια.
So hab ich dich schon unbedingt

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Δεκ 2018, 11:27

Naida έγραψε:
29 Δεκ 2018, 05:21
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Δεκ 2018, 23:13
Είδες πρόσφατα κάποια ταινία με ζόμπι; :lol:
Απαπαπα είμαι και μόνη μου. Αν έβλεπα δε θα είχα κλείσει μάτι.
Ίσως επειδή κοιμήθηκα ελάχιστα και είχα το άγχος.πως θα την παλέψω στην δουλειά.
Ε, τότε θέλεις όντως να δαγκώσεις κάποιον/κάποιους στη δουλειά για να ξεσπάσεις.
Να τους ρουφήξεις το αίμα όπως ρουφάνε το δικό σου οι εργασιακοί βρυκόλακες.
Και ο Τσοχατζόπουλος αντιπροσωπεύει την άποψη που έχεις για την πολιτική γιατί δίνει πορτοκαλάδα για να αναπληρώσει το αίμα που έχασε σε εκπρόσωπο του κεφάλαιου και όχι σε σένα.

Μεταξύ αστείου και σοβαρού αυτά, έτσι;


Γατομαντεία.
Τα ρω του πχόρουμ. :P
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14558
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 29 Δεκ 2018, 12:02

Ειχα παει να αγορασω προφιτερολ και ξαφνικα εκει που περιμενα στην ουρα βγαινει μια ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ μοντελα και με πιανει σφιχτα αγκαλια και αρχιζει να τριβεται πανω μου λες και ηταν σκυλι σε φαση αναπαραγωγης.
Αρχισε τρελα ουρλιαχτα μεσα στον κοσμο και να φωναζει οτι θελει να την κανω γυναικα και κατι τετοια.
Εγω να προσπαθω να πληρωσω το προφιτερολ, η τυπισσα στο ταμειο να με ρωταει αν θα πληρωσω μετρητα ή καρτα, κατι νερντς να τραβανε βιντεο, ενας παππους να της βαζει χερι ενω εκεινη χοροπηδουσε σαν αλογα, της ποπης εγινε εντελως.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών