Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 10 Ιουν 2020, 00:50

- Casper - έγραψε:
10 Ιουν 2020, 00:45
Ότι πήγα να γράψω εξετάσεις βιολογίας (δεν ξέρω γιατί είδα για βιολογία, καθαρή βιολογία έχω να δω από την α' λυκείου), πήγα να γράψω χωρίς στυλό από το άγχος και ΚΑΝΕΙΣ δεν μου έδινε οπότε χωρίς καν να ζητήσω άδεια (πάλι δεν ξέρω γιατί) βγήκα ΕΞΩ, πήρα ένα στυλό από την τσάντα μου (έριχνε καρεκλοπόδαρα εντομεταξύ και έγινα μούσκεμα) και όταν επέστρεψα στη θέση μου για να ξεκινήσω να γράψω ήρθε ο επιτηρητής και μου ζήτησε να βγω έξω και ότι μηδενίζομαι επειδή δεν πήρα άδεια.

Εντομεταξύ τελείωσα με τις εξετάσεις. Μια εργασία έμεινε και δεν αγχώνομαι γι' αυτήν. Γιατί με κυνηγάνε μια ζωή οι εξετάσεις; :lol:
Το ασυνείδητό σου όμως, δεν τελείωσε με τις εξετάσεις, τύπισσα.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 10 Ιουν 2020, 01:04

Feindflug έγραψε:
10 Ιουν 2020, 00:50
- Casper - έγραψε:
10 Ιουν 2020, 00:45
Ότι πήγα να γράψω εξετάσεις βιολογίας (δεν ξέρω γιατί είδα για βιολογία, καθαρή βιολογία έχω να δω από την α' λυκείου), πήγα να γράψω χωρίς στυλό από το άγχος και ΚΑΝΕΙΣ δεν μου έδινε οπότε χωρίς καν να ζητήσω άδεια (πάλι δεν ξέρω γιατί) βγήκα ΕΞΩ, πήρα ένα στυλό από την τσάντα μου (έριχνε καρεκλοπόδαρα εντομεταξύ και έγινα μούσκεμα) και όταν επέστρεψα στη θέση μου για να ξεκινήσω να γράψω ήρθε ο επιτηρητής και μου ζήτησε να βγω έξω και ότι μηδενίζομαι επειδή δεν πήρα άδεια.

Εντομεταξύ τελείωσα με τις εξετάσεις. Μια εργασία έμεινε και δεν αγχώνομαι γι' αυτήν. Γιατί με κυνηγάνε μια ζωή οι εξετάσεις; :lol:
Το ασυνείδητό σου όμως, δεν τελείωσε με τις εξετάσεις, τύπισσα.
Σωστόος! :wink

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 10 Ιουν 2020, 08:12

Ζενίθεδρος έγραψε:
10 Ιουν 2020, 00:21
Naida έγραψε:
09 Ιουν 2020, 23:08
Ζενίθεδρος έγραψε:
09 Ιουν 2020, 23:05


Μπορεί ομως να σου διαφεύγει η μια καθοριστική λεπτομέρεια.
Ίσως να κάνω λαθος. Αλλά μετά βλέπω τις εικόνες του γκουγκλη και είμαι σίγουρη δεν κάνω.
Και που έγκεινται οι διαφορές, αν επιτρέπεται;
Εις την συνολικότερη εμφάνιση κύριε Ζενιθεδρέ μου.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14560
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 10 Ιουν 2020, 11:44

Naida έγραψε:
10 Ιουν 2020, 08:12
Ζενίθεδρος έγραψε:
10 Ιουν 2020, 00:21
Naida έγραψε:
09 Ιουν 2020, 23:08


Ίσως να κάνω λαθος. Αλλά μετά βλέπω τις εικόνες του γκουγκλη και είμαι σίγουρη δεν κάνω.
Και που έγκεινται οι διαφορές, αν επιτρέπεται;
Εις την συνολικότερη εμφάνιση κύριε Ζενιθεδρέ μου.
Εντάξει, κάπου έχεις και ένα δίκιο. Μου φαίνεται λίγο απίθανο να κυκλοφορείς με τις βυζαρες σου πεταγμενες έξω.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 10 Ιουν 2020, 11:53

Ζενίθεδρος έγραψε:
10 Ιουν 2020, 11:44
Naida έγραψε:
10 Ιουν 2020, 08:12
Ζενίθεδρος έγραψε:
10 Ιουν 2020, 00:21


Και που έγκεινται οι διαφορές, αν επιτρέπεται;
Εις την συνολικότερη εμφάνιση κύριε Ζενιθεδρέ μου.
Εντάξει, κάπου έχεις και ένα δίκιο. Μου φαίνεται λίγο απίθανο να κυκλοφορείς με τις βυζαρες σου πεταγμενες έξω.
Ναι αυτό.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9985
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 10 Ιουν 2020, 11:59

Είδα πως οι αποστάτες αποφάσισαν να κλείσουν το φόρουμ τους και γύρισαν πάλι εδώ. Ήρθε και η Hope και την κάναν συντονίστρια. :-?
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14560
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 13 Ιουν 2020, 01:45

Naida έγραψε:
10 Ιουν 2020, 11:53
Ζενίθεδρος έγραψε:
10 Ιουν 2020, 11:44
Naida έγραψε:
10 Ιουν 2020, 08:12


Εις την συνολικότερη εμφάνιση κύριε Ζενιθεδρέ μου.
Εντάξει, κάπου έχεις και ένα δίκιο. Μου φαίνεται λίγο απίθανο να κυκλοφορείς με τις βυζαρες σου πεταγμενες έξω.
Ναι αυτό.
Σημασία όμως δεν έχει το περιτύλιγμα, αλλά το περιεχόμενο.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Ιουν 2020, 05:07

Ζενίθεδρος έγραψε:
13 Ιουν 2020, 01:45
Naida έγραψε:
10 Ιουν 2020, 11:53
Ζενίθεδρος έγραψε:
10 Ιουν 2020, 11:44


Εντάξει, κάπου έχεις και ένα δίκιο. Μου φαίνεται λίγο απίθανο να κυκλοφορείς με τις βυζαρες σου πεταγμενες έξω.
Ναι αυτό.
Σημασία όμως δεν έχει το περιτύλιγμα, αλλά το περιεχόμενο.
Οπωσδηποτε.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 21 Ιουν 2020, 16:44

Πέρασαν τόσες ώρες και είναι ακόμα έντονο στο μυαλό μου. Ήμουνα με την κόρη της νονάς μου και ξάφνικα μπαίνει στο σπίτι ένας άνθρωπος με στρατιωτική στολή. Κρατούσε όπλο. Τρέξαμε να κρυφτούμε. Μας βρήκε. Αυτήν την πυροβόλησε στην καρδιά (έτσι νόμιζα) και εμένα με κρατούσε πολλύ ώρα χωρίς να κάνει τίποτα. Προσπαθούσα να βρω "συμφωνία" για να γλυτώσω. Του είπα "σε παρακαλώ δεν θέλω να σε δω όταν με πυροβολείς. Δεν θέλω να το ξέρω. Κάντο όταν δεν το περιμένω για να είναι ξαφνικός και απότομος ο θάνατος". Ε εκείνη την ώρα σαν μιλούσα, πριν ολοκληρώσω, με πυροβόλησε στο χέρι. Δεν πόνεσα πολύ και ούτε είχα αιμορραγία, αλλά για κάποιο λόγο νόμιζα πως ήρθε το τέλος. Σοριάστηκα. Δίπλα μου η φίλη μου. Φεύγει αυτός και ακούμε κι' άλλα βήματα που κατέβαιναν τις σκάλες για να φύγουν. Ακούω την φίλη μου να με φωνάζει ψιθυρίζοντας ότι είναι καλά και αν ζω. "ΣΚΑΣΕ" της απαντάω, επειδή ο άνθρωπος δεν βγήκε ακόμα από το δωμάτιο και δεν ήθελα να μας ακούσει. Έπρεπε να πιστεύει πως είμασταν νεκρές. Τελικά τα καταφέραμε. Αυτήν την είχε πυροβολήσει λίγο πιο πάνω από το στήθος και εμένα στο χέρι. Μετά ήρθαν οι γονείς μας. Άρχισα να λέω στην μάνα μου πως είμαι τρομοκρατημένη, και ότι δεν γίνεται να ζήσω άλλο εδώ. Πως θα ξανάρθουν και είμαι τελειωμένη. (Είμασταν στο σπίτι μου. Η κόρη της νονάς ήδη αποχώρησε). Ξαφνικά ακούω ένα βανάκι του ελληνικού στρατού να σταματάει έξω από το σπίτι. Ο ίδιος στρατιωτικός που με πυροβόλησε, κατέβαινε. Ξεκίνησα να ουρλιάζω και να λέω πως αυτός είναι, και μετά δεν θυμάμαι τι ακριβώς έγινε. :-? Νομίζω έτρεχα παντού για να σωθώ.

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 21 Ιουν 2020, 17:15

Πρόσεχε το χέρι σου το προσεχές διάστημα.

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 21 Ιουν 2020, 17:38

1451 έγραψε:
21 Ιουν 2020, 17:15
Πρόσεχε το χέρι σου το προσεχές διάστημα.
Λέγε μου τέτοια :lol:
Να πω και στην κόρη της νονάς να προσέχει το στήθος της.

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 21 Ιουν 2020, 18:00

Νομίζω επειδή το είδες εσύ, αφορά περισσότερο εσένα. Υποσυνείδητα έπιασες κάποιον κίνδυνο στο περιβάλλον σου και το μυαλό έστησε όλο το σκηνικό δείχνοντάς το ως όνειρο.
Εκτός κι αν η κόρη της νονάς είδε το ίδιο όνειρο :o

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 21 Ιουν 2020, 18:04

1451 έγραψε:
21 Ιουν 2020, 18:00
Νομίζω επειδή το είδες εσύ, αφορά περισσότερο εσένα. Υποσυνείδητα έπιασες κάποιον κίνδυνο στο περιβάλλον σου και το μυαλό έστησε όλο το σκηνικό δείχνοντάς το ως όνειρο.
Εκτός κι αν η κόρη της νονάς είδε το ίδιο όνειρο :o
Όχι ευτυχώς.

Ο ονειροκρίτης λέει αυτό για το όπλο:

"Πρέπει να αναφέρουμε, ότι αυτά τα όνειρα συνηθίζονται στους εφήβους, όπου σε αυτή την περίπτωση είναι ένα σύμβολο για να ξυπνήσουν οι σεξουαλικές δυνάμεις. Το πιο συνηθισμένο αυτών των ονείρων σε αυτές τις περιπτώσεις είναι αυτό των κοριτσιών που φαίνονται να παρενοχλούνται από οπλισμένα και με κακές προθέσεις άτομα."


Έφηβη δεν είμαι αλλά τελευταία όντως νιώθω πιεσμένη και χαμένη εξαιτίας ενός τοξικού ανθρώπου στη ζωή μου, οπότε δικαιολογείται.

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 25 Ιουν 2020, 23:04

Πάλι με την κόρη της νονάς μου. Ρε τι γίνεται; Μήπως δεν είναι καλά; Αύριο θα την πάρω τηλέφωνο. Την τελευταία φορά που έτυχε να βλέπω στον ύπνο μου πως μια φίλη μου δεν ήταν καλά, της έστειλα και είχε πεθάνει συγγενικό της πρόσωπο.


Έβλεπα πως ήξερα τον φίλο της, ήταν δολοφόνος. Έβλεπα καθαρά και τις σκηνές (σαν φλασμπακς) που δολοφονούσε και σε μια σκηνή με βασάνιζε. Εγώ κρατούσα το στόμα μου κλειστό, ίσως από φόβο. Αυτός κοιμόταν σε μια σκηνή (απ' αυτές της κατασκήνωσης, wtf?) και εμείς μόλις είχαμε φτάσει (οδηγούσα μοτοσυκλέτα και από πίσω η φίλη μου. Πάλι εντελώς άκυρο, λολ). Και δεν άντεξα, της λέω "Πρέπει να σου πω κάτι. Είναι πάρα πολύ σοβαρό αλλά δεν αντέχω να το κρατάω μέσα μου". Και δεν έφτασα να ολοκληρώσω και τον είδα που πήγαινε να σηκωθεί. Φοβήθηκα πως θα με ακούσει και θα με σκοτώσει και απλά της είπα "πρόσεχε!", ανέβηκα στην μηχανή και έφυγα.

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 26 Ιουν 2020, 21:48

Στο βασανισμό, τραυματίστηκε το χέρι;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών