Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24860
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 22 Ιουν 2021, 18:30

- Casper - έγραψε:
22 Ιουν 2021, 18:19
^ Είδα στον ύπνο μου τον Κόμετ. Είμασταν στο σπίτι του παππού μου και κάποιοι μας κυνηγούσαν. Ο Κόμετ κατάφερε να ξεφύγει γρηγορότερα, τον είδα να τρέχει στον κήπο και ήξερα ότι δεν θα τον ξαναδώ (εγώ για κάποιο λόγο δεν κινδύνευα, ο Κόμετ ήταν ο στόχος) και στεναχωρήθηκα γιατί δεν πρόλαβα να τον χαιρετήσω και να του πω αντίο. Ξύπνησα με πικρία και στεναχώρια. Βλέπω κιόλας πως έχει μπαναριστεί. Πιστεύω πως είναι για καλό, χρειαζόμαστε απεξάρτηση. Έχω την ευκαιρία να τον χαιρετήσω από εδώ. Τον νιώθω σαν τον ιντερνετικό καλό μου φίλο. Να είσαι πάντα καλά, καλή συνέχεια :):wave:
You can run but you cannot hide from the mod's wrath
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4308
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 22 Ιουν 2021, 18:33

- Casper - έγραψε:
22 Ιουν 2021, 18:19
^ Είδα στον ύπνο μου τον Κόμετ. Είμασταν στο σπίτι του παππού μου και κάποιοι μας κυνηγούσαν. Ο Κόμετ κατάφερε να ξεφύγει γρηγορότερα, τον είδα να τρέχει στον κήπο και ήξερα ότι δεν θα τον ξαναδώ (εγώ για κάποιο λόγο δεν κινδύνευα, ο Κόμετ ήταν ο στόχος) και στεναχωρήθηκα γιατί δεν πρόλαβα να τον χαιρετήσω και να του πω αντίο. Ξύπνησα με πικρία και στεναχώρια. Βλέπω κιόλας πως έχει μπαναριστεί. Πιστεύω πως είναι για καλό, χρειαζόμαστε απεξάρτηση. Έχω την ευκαιρία να τον χαιρετήσω από εδώ. Τον νιώθω σαν τον ιντερνετικό καλό μου φίλο. Να είσαι πάντα καλά, καλή συνέχεια :):wave:
:smt058

ο κομετ μου είπε να σου πω, ότι κυρίως έχει ξενερώσει με το πχορουμ και ότι του λείπεις.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 22 Ιουν 2021, 19:32

kongrosian έγραψε:
22 Ιουν 2021, 18:33
- Casper - έγραψε:
22 Ιουν 2021, 18:19
^ Είδα στον ύπνο μου τον Κόμετ. Είμασταν στο σπίτι του παππού μου και κάποιοι μας κυνηγούσαν. Ο Κόμετ κατάφερε να ξεφύγει γρηγορότερα, τον είδα να τρέχει στον κήπο και ήξερα ότι δεν θα τον ξαναδώ (εγώ για κάποιο λόγο δεν κινδύνευα, ο Κόμετ ήταν ο στόχος) και στεναχωρήθηκα γιατί δεν πρόλαβα να τον χαιρετήσω και να του πω αντίο. Ξύπνησα με πικρία και στεναχώρια. Βλέπω κιόλας πως έχει μπαναριστεί. Πιστεύω πως είναι για καλό, χρειαζόμαστε απεξάρτηση. Έχω την ευκαιρία να τον χαιρετήσω από εδώ. Τον νιώθω σαν τον ιντερνετικό καλό μου φίλο. Να είσαι πάντα καλά, καλή συνέχεια :):wave:
:smt058

ο κομετ μου είπε να σου πω, ότι κυρίως έχει ξενερώσει με το πχορουμ και ότι του λείπεις.
:lol:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Ιουν 2021, 09:54

Έβλεπα ότι καθόμουν με έναν άντρα σε ένα μαγαζί σαν παλιό καφενείο. Ήταν δύο ποτήρια πάνω στο τραπέζι και μια κανάτα μεταλλική με κρασί μέσα. Βάζω στα ποτήρια κρασί κόκκινο και αυτός το πίνει. Εγώ δεν το ήπια. Μόλις άφησε το ποτήρι κάτω του το ξαναγεμιζω. Το ξαναπινει. Μόλις αφήνει το ποτήρι κάτω το ξαναγεμιζω. Έγινε πολλές φορές αυτό, η ίδια κίνηση χωρίς να μιλάμε. Το δικό Μετά έκανε να σηκωθεί και έπεσε κάτω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4308
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 30 Ιουν 2021, 22:53

Naida έγραψε:
29 Ιουν 2021, 09:54
Έβλεπα ότι καθόμουν με έναν άντρα σε ένα μαγαζί σαν παλιό καφενείο. Ήταν δύο ποτήρια πάνω στο τραπέζι και μια κανάτα μεταλλική με κρασί μέσα. Βάζω στα ποτήρια κρασί κόκκινο και αυτός το πίνει. Εγώ δεν το ήπια. Μόλις άφησε το ποτήρι κάτω του το ξαναγεμιζω. Το ξαναπινει. Μόλις αφήνει το ποτήρι κάτω το ξαναγεμιζω. Έγινε πολλές φορές αυτό, η ίδια κίνηση χωρίς να μιλάμε. Το δικό Μετά έκανε να σηκωθεί και έπεσε κάτω.
εγώ ήμουν.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 30 Ιουν 2021, 22:55

kongrosian έγραψε:
30 Ιουν 2021, 22:53
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2021, 09:54
Έβλεπα ότι καθόμουν με έναν άντρα σε ένα μαγαζί σαν παλιό καφενείο. Ήταν δύο ποτήρια πάνω στο τραπέζι και μια κανάτα μεταλλική με κρασί μέσα. Βάζω στα ποτήρια κρασί κόκκινο και αυτός το πίνει. Εγώ δεν το ήπια. Μόλις άφησε το ποτήρι κάτω του το ξαναγεμιζω. Το ξαναπινει. Μόλις αφήνει το ποτήρι κάτω το ξαναγεμιζω. Έγινε πολλές φορές αυτό, η ίδια κίνηση χωρίς να μιλάμε. Το δικό Μετά έκανε να σηκωθεί και έπεσε κάτω.
εγώ ήμουν.
Με άγχωσες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 01 Ιούλ 2021, 01:28

Προφανως και λεει ψεμματα μην αγχωνεσαι.Ο ΑΙΝΕΙΑΝ ηταν.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Αλητάκι88
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: 24 Ιουν 2021, 19:41

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλητάκι88 » 01 Ιούλ 2021, 11:56

Αρκετα μου ονειρα ειναι πολυ ωραια και οταν τα βλεπω ειναι και η μερα μου ωραια, ισως ο ιδιος ο εγκεφαλος να μπορει να προβλεπει και το περναει στα ονειρα.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 01 Ιούλ 2021, 12:20

GoBack έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:28
Προφανως και λεει ψεμματα μην αγχωνεσαι.Ο ΑΙΝΕΙΑΝ ηταν.

:o
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Μπαντάς
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: 11 Δεκ 2020, 10:34

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπαντάς » 01 Ιούλ 2021, 12:25

Παιδιά αυτό το όνειρο της Ναιδας μου έφερε στο μυαλό ένα πραγματικό περιστατικό, σε εστιατόριο, κέντρο ευρωπαϊκής πόλης. Έλληνες:

Το φιλαράκι λοιπόν, πρέπει να καθαρισε ενάμιση μπουκάλι κρασί, ώσπου, το έκανε το ατύχημα, στο τραπέζι
- ροτόντα πάνω νομίζω κιόλας στο ίδιο του το πιάτο.

Μας έδιωξαν.

Φτου σου, του λέγαμε, είσαι και γιατρός πράμα
μακρυά απο κουκυά

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 01 Ιούλ 2021, 12:39

Naida έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 12:20
GoBack έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:28
Προφανως και λεει ψεμματα μην αγχωνεσαι.Ο ΑΙΝΕΙΑΝ ηταν.

:o
Και το καφενειο ηταν στα απατητα βουνα της Ρουμελης.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 01 Ιούλ 2021, 12:48

GoBack έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 12:39
Naida έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 12:20
GoBack έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 01:28
Προφανως και λεει ψεμματα μην αγχωνεσαι.Ο ΑΙΝΕΙΑΝ ηταν.

:o
Και το καφενειο ηταν στα απατητα βουνα της Ρουμελης.
:smt005:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4308
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 04 Ιούλ 2021, 09:42

είδα ένα όνειρο με σεξ, σε μια σπιταρόνα, στο οποίο συμμετείχαν τρεις πόρνες πολυτελείας, η υποτιθέμενη γυναίκα μου και ένα άσπρο ανθρωπάκι-ξωτικό σαν αυτά που στολίζουν τους κήπους οι αμερικάνοι.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4308
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 05 Ιούλ 2021, 08:14

είδα ότι ένα παλιό νεοκλασικό κτήριο το είχαν διαμορφώσει σε χώρο φασώματος. έμπαινες μέσα και είχε δωμάτια με καναπέδες, κρεβάτια και μπούκαραν λυσσασμένες γκόμενες και στην πέφτανε στην ψύχρα, δυο-δυο, τρεις-τρεις. το κακό είναι ότι μπαίνανε και γνωστές! πολύ γνωστές!

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9000
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 05 Ιούλ 2021, 18:18

Εικόνα

Εικόνα
Πόσο γνωστές; :xena:
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών