Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 13 Απρ 2018, 21:14

Ε, ναι όλα τα υπόλοιπα είναι οκ... κάποτε μου είχε πει μια γιαγιά που ασχολούνταν με τα όνειρα: Τα αντίθετα να περιμένεις παιδί μου :/
the end

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4342
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 13 Απρ 2018, 21:16

βλεπω συνεχεια οτι μου εκανε μήνυση πελάτης και έλαβα κατάσχεση όλων των υπαρχοντων μου.

τρελη αγωνια. και σήμερα αυτό είδα.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

[42]

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από [42] » 13 Απρ 2018, 21:17

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
13 Απρ 2018, 21:12

ακριβώς τα κόλλυβα τα κάνουμε για αυτούς που έφυγαν και θυμόμαστε!!
αυτο με τη ζάχαρη όμως.
το ήξερες τη προηγούμενη μέρα ότι δεν είχες;
λογικά θα το ήξερες.
ωραία εξήγηση αυτή με τα κόλλυβα. :bored:
η μαύρη ζάχαρη έχει τελειώσει από χτες, αλλά επίτηδες δεν το είπα. :bored:

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 13 Απρ 2018, 21:27

αφου λοιπόν βρήκαμε τα κόλλυβα ως μεγαλύτερο συνειρμό
λέμε λοιπόν ότι :
έφερες πάλι στη θυμηση σου μια νοσταλγική αναφορά.ένα ''τρισάγιο''.
κι όχι απαραίτητα σε πρόσωπα αλλά και σε καταστάσεις.
καταστάσεις που τελείωσαν και το ήξερες(ο καφες που το ηξερες από την προηγούμενη μερα)και δεν ήταν ιδέα σου!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος κουλούρι Θεσσαλονίκης την 13 Απρ 2018, 22:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 13 Απρ 2018, 21:28

Εικόνα Τι έχουμε εδώ;
the end

[42]

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από [42] » 13 Απρ 2018, 22:00

ουφ με καθησύχασε κάπως το κουλούρι.

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 13 Απρ 2018, 22:46

[42] έγραψε:
13 Απρ 2018, 22:00
ουφ με καθησύχασε κάπως το κουλούρι.
καλα κοροιδευε εσυ!
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

[42]

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από [42] » 14 Απρ 2018, 00:40

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
13 Απρ 2018, 22:46
[42] έγραψε:
13 Απρ 2018, 22:00
ουφ με καθησύχασε κάπως το κουλούρι.
καλα κοροιδευε εσυ!

Ορέστης 35

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 14 Απρ 2018, 12:53

Ημουν κλεισμενος σε ενα μικρο δωματιο νοσοκομειο μαζι με αλλους. Εξω κυκλοφορουσαν πρεζονια ζομπι. Ηθελαν να μπουν μεσα και προσπαθουσα να κρατησω την πορτα που δεν κλειδωνε κλειστη. Μπηκε μεσα μια γρια. Ακολουθησε καποιος διαλογος που δε θυμαμαι σχετικα με τα ζομπι. Σκεφτηκα οτι πρεπει να βγω απο εκει μεσα αλλα το παραθυρο ειχε καγκελα. Βγηκα απ την πορτα. Ημουν σε ενα εστιατοριο αλλα εξακολουθουσε να ειναι μερος του νοσοκομειου. Τωρα ηξερα οτι ειναι ψυχιατρειο και οτι ειμαι εγκλειστος. Βγηκα στο προαυλιο. Ηθελα να κατουρησω στους θαμνους και οχι στην τουαλετα του ιδρυματος για να νιωσω πιο ελευθερος. Πηγα σε ενα σημειο απομερο. Ηταν ξαπλωμμενοι σκυλοι. Σκεφτηκα να τους πιασω φιλους με καποιο σκοποπου δε θυμαμαι. Αρχισαμε να τρεχουμε και να πηδαμε σχοινια. Χαιδευα το κεφαλι του σκυλου και του αρεσε παρα πολυ. Ηθελα να τον εκπαιδευσω. Βρηκα ενα κλαδι και του το πεταξα για να το επαναφερει. Το εβαλε στο στομα του και αρχισε να γλειφεται. Λες σκεφτηκα να τον τρυπησε το κλαδι; Ειχε ομως μεταμορφωθει σε ανθρωπο. Σε παιδι 10 ετων. Το προσωπο ειχε πληγες και εβγαζε αναρθρες κραυγες. Το προσωπικο χεστηκε απο το φοβο του. Εγω ομως καταλαβα οτι προσπαθουσε να μιλησει. Στο τελος καραφερε και μιλησε. Ηταν φανερα καταβεβλημενο και μπερδεμενο. Σκεφτηκα οτι ισως ο ιος που κανει τους ανθρωπους ζομπι να μετατρεπει τους σκυλους σε σκυλανθρωπους! Βοηθησα το παιδι να κατσει σε μια καρεκλα. Μια νοσοκομα ειπε οτι θα το αφησουν ετσι και θα δουν αυριο τι θα γινει. Την αλλη μερα ημουν θεατης στα γεγονοτα. Υπηρχαν και αλλοι σκυλανθρωποι στο ιδρυμα. Βοηθουσαν ο ενας στον αλλο και κρυβονταν σε σπηλιες για να γλιτωσουν απο την εποπτεια των νοσηλευτων. Εγω ενιωθα στρες εγκλεισμου. Επρεπε να βγω εξω σημερα κιολας. Να νιωσω τον αερα της ελευθεριας. Αν πηγαινα να τους πω οτι νιωθω στρες απλα θα μου εδιναν φαρμακα που θα με εκαναν να νιωσω καλα εκει που ειμαι. Επρεπε να τους πω ενα παραμυθι. Οτι ειμαι ετοιμος να ενταχθω στην κοινωνια και να κανω ο,τι χρειαζεται για να γινω ενα παραγωγικο μελος της. Θα με πιστευαν; Πως να δραπετευσω απο κει μεσα;

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 14 Απρ 2018, 14:12

Δεν θα τους πεις ότι έγινες καλά αμέσως, για αρχή ζήτα ένα δωμάτιο με θέα.
the end

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 14 Απρ 2018, 14:24

Ορέστης 35 έγραψε:
14 Απρ 2018, 12:53
Ημουν κλεισμενος σε ενα μικρο δωματιο νοσοκομειο μαζι με αλλους. Εξω κυκλοφορουσαν πρεζονια ζομπι. Ηθελαν να μπουν μεσα και προσπαθουσα να κρατησω την πορτα που δεν κλειδωνε κλειστη. Μπηκε μεσα μια γρια. Ακολουθησε καποιος διαλογος που δε θυμαμαι σχετικα με τα ζομπι. Σκεφτηκα οτι πρεπει να βγω απο εκει μεσα αλλα το παραθυρο ειχε καγκελα. Βγηκα απ την πορτα. Ημουν σε ενα εστιατοριο αλλα εξακολουθουσε να ειναι μερος του νοσοκομειου. Τωρα ηξερα οτι ειναι ψυχιατρειο και οτι ειμαι εγκλειστος. Βγηκα στο προαυλιο. Ηθελα να κατουρησω στους θαμνους και οχι στην τουαλετα του ιδρυματος για να νιωσω πιο ελευθερος. Πηγα σε ενα σημειο απομερο. Ηταν ξαπλωμμενοι σκυλοι. Σκεφτηκα να τους πιασω φιλους με καποιο σκοποπου δε θυμαμαι. Αρχισαμε να τρεχουμε και να πηδαμε σχοινια. Χαιδευα το κεφαλι του σκυλου και του αρεσε παρα πολυ. Ηθελα να τον εκπαιδευσω. Βρηκα ενα κλαδι και του το πεταξα για να το επαναφερει. Το εβαλε στο στομα του και αρχισε να γλειφεται. Λες σκεφτηκα να τον τρυπησε το κλαδι; Ειχε ομως μεταμορφωθει σε ανθρωπο. Σε παιδι 10 ετων. Το προσωπο ειχε πληγες και εβγαζε αναρθρες κραυγες. Το προσωπικο χεστηκε απο το φοβο του. Εγω ομως καταλαβα οτι προσπαθουσε να μιλησει. Στο τελος καραφερε και μιλησε. Ηταν φανερα καταβεβλημενο και μπερδεμενο. Σκεφτηκα οτι ισως ο ιος που κανει τους ανθρωπους ζομπι να μετατρεπει τους σκυλους σε σκυλανθρωπους! Βοηθησα το παιδι να κατσει σε μια καρεκλα. Μια νοσοκομα ειπε οτι θα το αφησουν ετσι και θα δουν αυριο τι θα γινει. Την αλλη μερα ημουν θεατης στα γεγονοτα. Υπηρχαν και αλλοι σκυλανθρωποι στο ιδρυμα. Βοηθουσαν ο ενας στον αλλο και κρυβονταν σε σπηλιες για να γλιτωσουν απο την εποπτεια των νοσηλευτων. Εγω ενιωθα στρες εγκλεισμου. Επρεπε να βγω εξω σημερα κιολας. Να νιωσω τον αερα της ελευθεριας. Αν πηγαινα να τους πω οτι νιωθω στρες απλα θα μου εδιναν φαρμακα που θα με εκαναν να νιωσω καλα εκει που ειμαι. Επρεπε να τους πω ενα παραμυθι. Οτι ειμαι ετοιμος να ενταχθω στην κοινωνια και να κανω ο,τι χρειαζεται για να γινω ενα παραγωγικο μελος της. Θα με πιστευαν; Πως να δραπετευσω απο κει μεσα;
σκυλί που έγινε άνθρωπος.
''εγκλεισμός''
''πως να ελευθερωθώ''

μήπως ήρθε η ώρα να σταματήσεις να ζείς με τα ένστικτα μόνο και να ζείς ως ενήλικας;
να μπορεις να σκεφτείς ότι απολαμβάνεις τις στιγμές και όχι μόνο;
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25134
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 14 Απρ 2018, 15:34

[42] έγραψε:
14 Απρ 2018, 00:40
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
13 Απρ 2018, 22:46
[42] έγραψε:
13 Απρ 2018, 22:00
ουφ με καθησύχασε κάπως το κουλούρι.
καλα κοροιδευε εσυ!
Τι τραγουδάρα!
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Ορέστης 35

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 14 Απρ 2018, 15:47

Πάνας έγραψε:
14 Απρ 2018, 14:12
Δεν θα τους πεις ότι έγινες καλά αμέσως, για αρχή ζήτα ένα δωμάτιο με θέα.
Γουσταρω τις πρακτικες απαντησεις! (κουλουρι :a015: )
Λοιπον λογικα υπαρχει τροπος να την κοπανησω απ το προαυλιο. Αλλα, μετα θα με κυνηγησουν και θα με πιασουν. Επισης πρεπει να βοηθησω τους φιλους μου τους σκυλανθρωπους που τους καταπιεζουν.

Ορέστης 35

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 07 Μάιος 2018, 04:36

Ειδα τους δρομους λουσμενους σε ενα ολολευκο φως. Εκανε πολυ ζεστη αλλα ηταν ευχαριστη. Οι γυναικες τα ειχαν πεταξει ολα εξω, φορουσαν κατι σαν μαγιο και ειχαν εκδηλα ερωτικη διαθεση. Σκεφτηκα οτι φετος θα καταφερω να κανω σεξ. Μετα ακεφτηκα οτι αν φυγω απ την Ελλαδα δεν θα ξαναδω το ολολευκο φως ουτε τις γυναικες που κυκλοφορουν ημιγυμνες το καλοκαιρι. Θα εχει συννεφια και κρυο.

Άβαταρ μέλους
Πηγαδίσιος
Δημοσιεύσεις: 1182
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 21:43

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πηγαδίσιος » 07 Μάιος 2018, 11:51

Ορέστης 35 έγραψε:
07 Μάιος 2018, 04:36
Ειδα τους δρομους λουσμενους σε ενα ολολευκο φως. Εκανε πολυ ζεστη αλλα ηταν ευχαριστη. Οι γυναικες τα ειχαν πεταξει ολα εξω, φορουσαν κατι σαν μαγιο και ειχαν εκδηλα ερωτικη διαθεση. Σκεφτηκα οτι φετος θα καταφερω να κανω σεξ. Μετα ακεφτηκα οτι αν φυγω απ την Ελλαδα δεν θα ξαναδω το ολολευκο φως ουτε τις γυναικες που κυκλοφορουν ημιγυμνες το καλοκαιρι. Θα εχει συννεφια και κρυο.

ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται
δεν ειναι τπτ μν ανησυχεις
χαος γλωσσα και νεφελες

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών