Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 03 Ιούλ 2019, 14:34

Ορέστης 35 έγραψε:
03 Ιούλ 2019, 14:07
sibylic έγραψε:
03 Ιούλ 2019, 14:02
Ορέστης 35 έγραψε:
03 Ιούλ 2019, 13:34

Ειδα χτες τι πρεπει να κανω, και ποιους ανθρωπους να προσεχω.
είναι ή ζωή πού μέσα της βρισκόμαστε καί μάς διαπερνά....θέλουν όμως καί προσοχή γιατί στά σύβολα-γρίφους πού παρουσιάζουν
είναι ανακατεμένα τό σκοτεινό μέ τό φωτεινό καί δέν πρέπει νά τά παίρνουμε απόλυτα,μάς βοηθούν όμως νά αποκαταστήσουμε μιά
επικοινωνία τού συνειδητού κόσμου μέ τήν ασύνειδη ζωή τής ψυχής.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
κάτι άσχετο καί συγνώμη.....πήγες στό μπάνιο πού είχε πεί ό ένωσηΚ στήν αγ.μαρίνα;
σκέπτομαι εγώ εσύ καί ό ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ νά πάμε κάπου γιά κανα ποτό-καφε κάποια στιγμή... :)
Οχι, νομιζω η περιφημη ιδεα του ενωσηΚ, εμεινε στα χαρτια. :P

Αν ημουν πιο κοινωνικος ανθρωπος θα χαιρομουν να σας γνωρισω, εχουμε καποιες ομοιοτητες. :)
άστα τά σάς καί τά σείς θά κάνουμε τσάρκες στή παραλία εγώ εσύ ό ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ καί άν θέλει καί ή Νάιδα γιά νά τά πείτε....


όταν είμαι έτοιμος θά ρίξω πμ :) .....τώρα όχι,θά πάρει τό αμάξι ό νεαρός γιά νά πάει κάπου

(μή φοβάσαι δέν τρέχω σάν τόν φανφάρα στό κλίπ)
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 03 Ιούλ 2019, 14:37

Ότι έβγαλα βίαια (καταλάθος) το ένα μου μάτι με μολύβι.

Και μετά ότι πήγα να αγκαλιάσω μια πρώην φίλη μου που έχει ένα χρόνο να την δω και που έχουμε "τσακωθεί".

Ορέστης 35

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 03 Ιούλ 2019, 14:40

sibylic έγραψε:
03 Ιούλ 2019, 14:34
Ορέστης 35 έγραψε:
03 Ιούλ 2019, 14:07
sibylic έγραψε:
03 Ιούλ 2019, 14:02

είναι ή ζωή πού μέσα της βρισκόμαστε καί μάς διαπερνά....θέλουν όμως καί προσοχή γιατί στά σύβολα-γρίφους πού παρουσιάζουν
είναι ανακατεμένα τό σκοτεινό μέ τό φωτεινό καί δέν πρέπει νά τά παίρνουμε απόλυτα,μάς βοηθούν όμως νά αποκαταστήσουμε μιά
επικοινωνία τού συνειδητού κόσμου μέ τήν ασύνειδη ζωή τής ψυχής.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
κάτι άσχετο καί συγνώμη.....πήγες στό μπάνιο πού είχε πεί ό ένωσηΚ στήν αγ.μαρίνα;
σκέπτομαι εγώ εσύ καί ό ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ νά πάμε κάπου γιά κανα ποτό-καφε κάποια στιγμή... :)
Οχι, νομιζω η περιφημη ιδεα του ενωσηΚ, εμεινε στα χαρτια. :P

Αν ημουν πιο κοινωνικος ανθρωπος θα χαιρομουν να σας γνωρισω, εχουμε καποιες ομοιοτητες. :)
άστα τά σάς καί τά σείς θά κάνουμε τσάρκες στή παραλία εγώ εσύ ό ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ καί άν θέλει καί ή Νάιδα γιά νά τά πείτε....
Δεν ηταν πληθυντικος ευγενειας, εννοουσα ολη την παρεα.

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 03 Ιούλ 2019, 14:47

Ορέστης 35 έγραψε:
03 Ιούλ 2019, 14:40
sibylic έγραψε:
03 Ιούλ 2019, 14:34
Ορέστης 35 έγραψε:
03 Ιούλ 2019, 14:07

Οχι, νομιζω η περιφημη ιδεα του ενωσηΚ, εμεινε στα χαρτια. :P

Αν ημουν πιο κοινωνικος ανθρωπος θα χαιρομουν να σας γνωρισω, εχουμε καποιες ομοιοτητες. :)
άστα τά σάς καί τά σείς θά κάνουμε τσάρκες στή παραλία εγώ εσύ ό ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ καί άν θέλει καί ή Νάιδα γιά νά τά πείτε....
Δεν ηταν πληθυντικος ευγενειας, εννοουσα ολη την παρεα.
:smt023 τά λέμε φίλε :wave:
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον


Mole
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:14

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mole » 07 Ιούλ 2019, 14:14

Είδα ότι ήμουν σε διάλεξη του Γεβγκενι Μοροζώφ και ότι τον διέκοψα για να τον ρωτήσω γιατί δε λέει τίποτα για την κρίση των '70 και την τάση των κερδών να φθίνουν ως βασικό παράγοντα στη διαμόρφωση αφενός του σημερινού ολιγοπωλιακου καπιταλισμού και αφετέρου της χρηματοπιστωτικοποίησης.
So hab ich dich schon unbedingt

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 07 Ιούλ 2019, 17:39

Ότι πέθανε ο παππούς μου :o:roll:

Ευτυχώς δεν κράτησε για πολύ. Όταν άλλαξαν οι σκηνές και το όνειρο, τον βρήκα σπίτι μου (καθόταν ΕΞΩ από το κάγκελο) να κουβεντιάζει με τον μπαμπά μου. Εγώ επέστρεφα από την θεία μου (που έχει πάνω από χρόνο να μιλήσουμε) εκνευρισμένη για κάτι που έκανε (έβριζα κιόλας καθώς περπατούσα για το σπίτι :smt005: ) και μόλις είδα ανοιχτό το κάγκελο φώναζα να ψάξουν για το κασπεράκι (το κουνελάκι μου) μήπως το έσκασε. Τελικά έτρωγε χόρτα ανέμελο στον κήπο. :hebit:

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 07 Ιούλ 2019, 17:54

Mole έγραψε:
07 Ιούλ 2019, 14:14
Είδα ότι ήμουν σε διάλεξη του Γεβγκενι Μοροζώφ και ότι τον διέκοψα για να τον ρωτήσω γιατί δε λέει τίποτα για την κρίση των '70 και την τάση των κερδών να φθίνουν ως βασικό παράγοντα στη διαμόρφωση αφενός του σημερινού ολιγοπωλιακου καπιταλισμού και αφετέρου της χρηματοπιστωτικοποίησης.
τον γκουγκλισα αυτον - τι φάση;
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Ιούλ 2019, 17:57

Υπήρχε παλιά ένας χρήστης με Αβατάρ τον Μοροζώφ. Δεν θυμάμαι ποιος.

Ή να ήταν γιουζερνεημ; Δε θυμάμαι.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Albrecht
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 00:46
Phorum.gr user: Albrecht

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Albrecht » 07 Ιούλ 2019, 18:22

Εδω κι έναν περίπου χρόνο βλέπω, καθημερινά , όνειρα απ αυτά που ξυπνάς και τα θυμάσαι για ώρα. Τα περισσότερα έχουν αρκετό ενδιαφέρον. Σκεφτηκα να τα καταγραφω σε ένα σημειωματάριο, κάτι σαν ημερολόγιο ονείρων, αλλα μέχρι να ετοιμαστώ και να φτασω στη δουλειά τα ξεχνάω.
Ζαποτέκος έγραψε:
19 Σεπ 2021, 08:42
GoBack έγραψε:
19 Σεπ 2021, 08:33
Γιατι ηταν τυχερο το γκολ;
Γιατί έτσι με συμφέρει να λέω

Γιάννης

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 07 Ιούλ 2019, 18:35

Έκανα βόλτα στην αγγλική εξοχή, στα χωράφια έξω από την Οξφόρδη, κρατώντας στην αγκαλιά μου έναν ασβό, τυλιγμένο σε μια κουβέρτα. Go figure...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Ιούλ 2019, 18:38

this_man έγραψε:
07 Ιούλ 2019, 18:35
Έκανα βόλτα στην αγγλική εξοχή, στα χωράφια έξω από την Οξφόρδη, κρατώντας στην αγκαλιά μου έναν ασβό, τυλιγμένο σε μια κουβέρτα. Go figure...
Επειδή θα βγει ο Μητσοτάκης
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4359
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 07 Ιούλ 2019, 22:14

alamo έγραψε:
07 Ιούλ 2019, 13:05
Προφητικός. ΝΔ+ΚΙΝΑΛ = 180 έδρες
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 11 Ιούλ 2019, 16:16

Albrecht έγραψε:
07 Ιούλ 2019, 18:22
Εδω κι έναν περίπου χρόνο βλέπω, καθημερινά , όνειρα απ αυτά που ξυπνάς και τα θυμάσαι για ώρα. Τα περισσότερα έχουν αρκετό ενδιαφέρον. Σκεφτηκα να τα καταγραφω σε ένα σημειωματάριο, κάτι σαν ημερολόγιο ονείρων, αλλα μέχρι να ετοιμαστώ και να φτασω στη δουλειά τα ξεχνάω.

.
Ετσι αρχισε κι ο Φρουντ....

Νά τά ηχογραφείς στό κινητό πιό εύκολο ίσως.....

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 14 Ιούλ 2019, 01:09

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
11 Ιούλ 2019, 16:16
Albrecht έγραψε:
07 Ιούλ 2019, 18:22
Εδω κι έναν περίπου χρόνο βλέπω, καθημερινά , όνειρα απ αυτά που ξυπνάς και τα θυμάσαι για ώρα. Τα περισσότερα έχουν αρκετό ενδιαφέρον. Σκεφτηκα να τα καταγραφω σε ένα σημειωματάριο, κάτι σαν ημερολόγιο ονείρων, αλλα μέχρι να ετοιμαστώ και να φτασω στη δουλειά τα ξεχνάω.

.
Ετσι αρχισε κι ο Φρουντ....

Νά τά ηχογραφείς στό κινητό πιό εύκολο ίσως.....

.
η σχολή τής βιέννης(ζ.φρόυντ-αντλερ-κ.γιούνγκ-καρεν χαρνεη-ρ.λενγκ....) ξεκίνησαν μέ τά παραδείγματα υπνωτισμού τής σχολής τού Σαρκώ καί
τού φόν χάρτμαν
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Who is The 4th man την 14 Ιούλ 2019, 01:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών