Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22711
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 13 Μαρ 2022, 20:15

Είδα στον ύπνο μου ότι βρισκόμουν σε μία μεγάλη έκταση όπως είναι το ΑΠΘ. Εκεί υπήρχε ένα πολυόροφο κτήριο, σαν φοιτητικές εστίες, όπου τα δωμάτια του ήταν υπνοδωμάτια, δωμάτια με παλιά ηλεκτρονικά τύπου "ουφάδικο", φλίπερ και πινγκ πόνγκ. Μιλούσα με διάφορούς τρέντι ζούμερς και κάθε τόσο, έβγαινα έξω και διέσχιζα τη δαιδαλώδη και αγχωτική πόλη, προκειμένου να μεταφέρω κοπέλες στα σπίτια τους. Κάθε φορά που έβγαινα από το κτήριο για να μεταφέρω μια κοπέλα, ένιωθα αποπνικτικό άγχος. Εντός του κτηρίου, αισθανόμουν αγαλλίαση ψυχής.
Ζούμε σε μια οικονομία.

περαστική

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 14 Μαρ 2022, 18:46

Χθες ειδα στον υπνο μου οτι θα παντρευομουν εναν κουκλο ψηλο λεπτο (χωρις να εχω κολλημα με τετοια) που ονομαζοταν Αλεξανδρος ( :hebit: ), μελαχρινος και πολυ καλο παιδι. Ειχαμε παει οικογενειακα καπου (δεν θυμαμαι που) και στην επιστροφη (ηταν απογευμα προς νυχτα) θα επρεπε να παω σπιτι να κανω ενα ντους στα γρηγορα, να βαλω νυφικο και να βαφτω γιατι ο γαμος θα γινοταν το ιδιο βραδυ. Και σκεφτομουνα πως δεν θα αντεξω και οτι δεν εχω ορεξη να βαφτω. Αμεσως θυμηθηκα πως η μανα μου προσλαβε make up artist για να με βαψει ομως εμενα μου την εδωσε γιατι δεν ηθελα να παντρευτω (ημουν σε ταξιδι και συνεχως το συζητουσα με την φιλη μου πως μου αρεσει η μοναξια και η ανεξαρτησια μου). Πηγα βρηκα αμεσως τους συγγενεις και τους λεω "ξεχαστε το, ο γαμος δεν προκειται γινει". Και εψαχνα να βρω τον Αλεξανδρο για να του το ανακοινωσω. Και τον πετυχα καπου σε μια γωνια ενω ειχε ηδη νυχτωσει και πηγα και τον αγκαλιασα απο πισω και σχεδον εκλαιγα και του λεω "συγγνωμη αλλα δεν θελω να παντρευτουμε, ειμαστε καλυτερα ετσι" και εκει που πηγαινα να τον φιλησω με ξυπνησε ενας θορυβος που εκανε η φιλη μου διπλα μου. Πολυ γλυκο αλλα και περιεργο ονειρο. Βασικα σαν εφιαλτης ειναι για μενα ο γαμος. Και μεχρι και στα ονειρα, δεν μου ταιριαζει.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 14 Μαρ 2022, 18:49

περαστική έγραψε:
14 Μαρ 2022, 18:46
Χθες ειδα στον υπνο μου οτι θα παντρευομουν εναν κουκλο ψηλο λεπτο (χωρις να εχω κολλημα με τετοια) που ονομαζοταν Αλεξανδρος ( :hebit: ), μελαχρινος και πολυ καλο παιδι. Ειχαμε παει οικογενειακα καπου (δεν θυμαμαι που) και στην επιστροφη (ηταν απογευμα προς νυχτα) θα επρεπε να παω σπιτι να κανω ενα ντους στα γρηγορα, να βαλω νυφικο και να βαφτω γιατι ο γαμος θα γινοταν το ιδιο βραδυ. Και σκεφτομουνα πως δεν θα αντεξω και οτι δεν εχω ορεξη να βαφτω. Αμεσως θυμηθηκα πως η μανα μου προσλαβε make up artist για να με βαψει ομως εμενα μου την εδωσε γιατι δεν ηθελα να παντρευτω (ημουν σε ταξιδι και συνεχως το συζητουσα με την φιλη μου πως μου αρεσει η μοναξια και η ανεξαρτησια μου). Πηγα βρηκα αμεσως τους συγγενεις και τους λεω "ξεχαστε το, ο γαμος δεν προκειται γινει". Και εψαχνα να βρω τον Αλεξανδρο για να του το ανακοινωσω. Και τον πετυχα καπου σε μια γωνια ενω ειχε ηδη νυχτωσει και πηγα και τον αγκαλιασα απο πισω και σχεδον εκλαιγα και του λεω "συγγνωμη αλλα δεν θελω να παντρευτουμε, ειμαστε καλυτερα ετσι" και εκει που πηγαινα να τον φιλησω με ξυπνησε ενας θορυβος που εκανε η φιλη μου διπλα μου. Πολυ γλυκο αλλα και περιεργο ονειρο. Βασικα σαν εφιαλτης ειναι για μενα ο γαμος. Και μεχρι και στα ονειρα, δεν μου ταιριαζει.
:a040:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

περαστική

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 14 Μαρ 2022, 18:52

vagabondo έγραψε:
14 Μαρ 2022, 18:49
περαστική έγραψε:
14 Μαρ 2022, 18:46
Χθες ειδα στον υπνο μου οτι θα παντρευομουν εναν κουκλο ψηλο λεπτο (χωρις να εχω κολλημα με τετοια) που ονομαζοταν Αλεξανδρος ( :hebit: ), μελαχρινος και πολυ καλο παιδι. Ειχαμε παει οικογενειακα καπου (δεν θυμαμαι που) και στην επιστροφη (ηταν απογευμα προς νυχτα) θα επρεπε να παω σπιτι να κανω ενα ντους στα γρηγορα, να βαλω νυφικο και να βαφτω γιατι ο γαμος θα γινοταν το ιδιο βραδυ. Και σκεφτομουνα πως δεν θα αντεξω και οτι δεν εχω ορεξη να βαφτω. Αμεσως θυμηθηκα πως η μανα μου προσλαβε make up artist για να με βαψει ομως εμενα μου την εδωσε γιατι δεν ηθελα να παντρευτω (ημουν σε ταξιδι και συνεχως το συζητουσα με την φιλη μου πως μου αρεσει η μοναξια και η ανεξαρτησια μου). Πηγα βρηκα αμεσως τους συγγενεις και τους λεω "ξεχαστε το, ο γαμος δεν προκειται γινει". Και εψαχνα να βρω τον Αλεξανδρο για να του το ανακοινωσω. Και τον πετυχα καπου σε μια γωνια ενω ειχε ηδη νυχτωσει και πηγα και τον αγκαλιασα απο πισω και σχεδον εκλαιγα και του λεω "συγγνωμη αλλα δεν θελω να παντρευτουμε, ειμαστε καλυτερα ετσι" και εκει που πηγαινα να τον φιλησω με ξυπνησε ενας θορυβος που εκανε η φιλη μου διπλα μου. Πολυ γλυκο αλλα και περιεργο ονειρο. Βασικα σαν εφιαλτης ειναι για μενα ο γαμος. Και μεχρι και στα ονειρα, δεν μου ταιριαζει.
:a040:
Ακριβως. Ηθελα να τον φιλησω. Ακομη τον σκεφτομαι :lol:

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 14 Μαρ 2022, 18:56

περαστική έγραψε:
14 Μαρ 2022, 18:52
vagabondo έγραψε:
14 Μαρ 2022, 18:49
περαστική έγραψε:
14 Μαρ 2022, 18:46
Χθες ειδα στον υπνο μου οτι θα παντρευομουν εναν κουκλο ψηλο λεπτο (χωρις να εχω κολλημα με τετοια) που ονομαζοταν Αλεξανδρος ( :hebit: ), μελαχρινος και πολυ καλο παιδι. Ειχαμε παει οικογενειακα καπου (δεν θυμαμαι που) και στην επιστροφη (ηταν απογευμα προς νυχτα) θα επρεπε να παω σπιτι να κανω ενα ντους στα γρηγορα, να βαλω νυφικο και να βαφτω γιατι ο γαμος θα γινοταν το ιδιο βραδυ. Και σκεφτομουνα πως δεν θα αντεξω και οτι δεν εχω ορεξη να βαφτω. Αμεσως θυμηθηκα πως η μανα μου προσλαβε make up artist για να με βαψει ομως εμενα μου την εδωσε γιατι δεν ηθελα να παντρευτω (ημουν σε ταξιδι και συνεχως το συζητουσα με την φιλη μου πως μου αρεσει η μοναξια και η ανεξαρτησια μου). Πηγα βρηκα αμεσως τους συγγενεις και τους λεω "ξεχαστε το, ο γαμος δεν προκειται γινει". Και εψαχνα να βρω τον Αλεξανδρο για να του το ανακοινωσω. Και τον πετυχα καπου σε μια γωνια ενω ειχε ηδη νυχτωσει και πηγα και τον αγκαλιασα απο πισω και σχεδον εκλαιγα και του λεω "συγγνωμη αλλα δεν θελω να παντρευτουμε, ειμαστε καλυτερα ετσι" και εκει που πηγαινα να τον φιλησω με ξυπνησε ενας θορυβος που εκανε η φιλη μου διπλα μου. Πολυ γλυκο αλλα και περιεργο ονειρο. Βασικα σαν εφιαλτης ειναι για μενα ο γαμος. Και μεχρι και στα ονειρα, δεν μου ταιριαζει.
:a040:
Ακριβως. Ηθελα να τον φιλησω. Ακομη τον σκεφτομαι :lol:
Τι λένε οι πτήσεις; Έρχονται καθόλου ρώσοι τουρίστες; :lol:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

περαστική

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 14 Μαρ 2022, 18:57

vagabondo έγραψε:
14 Μαρ 2022, 18:56
περαστική έγραψε:
14 Μαρ 2022, 18:52
vagabondo έγραψε:
14 Μαρ 2022, 18:49


:a040:
Ακριβως. Ηθελα να τον φιλησω. Ακομη τον σκεφτομαι :lol:
Τι λένε οι πτήσεις; Έρχονται καθόλου ρώσοι τουρίστες; :lol:
Ειχα μια πτηση για Μοσχα την προηγουμενη βδομαδα και ακυρωθηκε. Απο την Πεμπτη εχω να παω δουλεια, ημουνα Σαλονικαααα :hebit: Βασικα Κρακοβια ειχαμε κλεισει αλλα το ακυρωσαμε λογω του πολεμου.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 14 Μαρ 2022, 19:00

περαστική έγραψε:
14 Μαρ 2022, 18:57
vagabondo έγραψε:
14 Μαρ 2022, 18:56
περαστική έγραψε:
14 Μαρ 2022, 18:52


Ακριβως. Ηθελα να τον φιλησω. Ακομη τον σκεφτομαι :lol:
Τι λένε οι πτήσεις; Έρχονται καθόλου ρώσοι τουρίστες; :lol:
Ειχα μια πτηση για Μοσχα την προηγουμενη βδομαδα και ακυρωθηκε. Απο την Πεμπτη εχω να παω δουλεια, ημουνα Σαλονικαααα :hebit: Βασικα Κρακοβια ειχαμε κλεισει αλλα το ακυρωσαμε λογω του πολεμου.
Αχα!
Γι' αυτό χάθηκες από το πχώρουμ...
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

περαστική

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 14 Μαρ 2022, 19:12

vagabondo έγραψε:
14 Μαρ 2022, 19:00
περαστική έγραψε:
14 Μαρ 2022, 18:57
vagabondo έγραψε:
14 Μαρ 2022, 18:56


Τι λένε οι πτήσεις; Έρχονται καθόλου ρώσοι τουρίστες; :lol:
Ειχα μια πτηση για Μοσχα την προηγουμενη βδομαδα και ακυρωθηκε. Απο την Πεμπτη εχω να παω δουλεια, ημουνα Σαλονικαααα :hebit: Βασικα Κρακοβια ειχαμε κλεισει αλλα το ακυρωσαμε λογω του πολεμου.
Αχα!
Γι' αυτό χάθηκες από το πχώρουμ...
Μπα. Ειπα να κανω αποτοξινωση. Δεν θελω να καθομαι σπιτι ουτε για πολλυ ωρα στο ιντερνετ. Μονο να χανομαι στα σοκακια και στις επεξεργασιες :hebit:

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 14 Μαρ 2022, 23:23

Ήταν λέει απέναντι από το σπίτι μου στο χωριό σε έναν στύλο της ΔΕΗ δύο γεράκια. Τα έδειχνα σε κάποιον, δεν θυμάμαι ποιος ήταν. Του εξηγώ πως εδώ ο τόπος είναι γεμάτος από αυτά και αν είχαμε μια φωτογραφική με το τοπίο από πίσω θα βγάζαμε καταπληκτικες φωτογραφίες. Τα βουνά για κάποιον λόγο πίσω φαίνονταν πιο ψιλά και επιβλητικά, κάθε φορά που βλέπω το πατρικό μου είναι έτσι. Ξαφνικά εμφανίστηκε μια περίεργη μακρόστενη κουκουβάγια και τα γεράκια τρόμαξαν, πέταξαν μακριά
Οριακά τρόμαξα και εγώ και το όνειρο παραλίγο να γίνει εφιαλτης. Όρμησε στον γάτο μου και πήγε να τον αρπάξει, αλλά την έδιωξα. Δεν θυμάμαι τίποτα άλλο.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9706
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 27 Μαρ 2022, 11:09

Είδα ότι είμαι σε ένα πανέμορφο μέρος μάλλον κάπου στην Ασία. Μια φανταστική πόλη γεμάτη ωραίους ανθρώπους. Η πιο άσχημη εκεί ήταν μοντέλο κι ο πιο μπουχέσας σταρ του σινεμά. Στην αρχή όλα ήταν καλά. Ζούσα σε ένα ανάκτορο που είχε στην αυλή του ένα ίδιο ανάκτορο σε μικρογραφία και το ονομάζαμε "το θερινό ανάκτορο". Μάλλον εκεί περνούσα τα καλοκαίρια μου για να μη φέρνω άμμο από την παραλία στο καλό σπίτι.
Όταν βγαίναμε τρώγαμε μόνο τα καλύτερα φαγητά. Η πόλη ήταν γεμάτη με εστιατόρια και κάθε είδος ψυχαγωγία ενώ απότομες πλαγιές σε οδηγούσαν σε απέραντες ακρογυαλιές
που το φως μέσα από την υγρασία τις έκανε να φαντάζουν σαν κάτι εκτός ορίων. Σαν κάτι που φτιάχθηκε μόνο για να το κοιτάς.

στην καθημερινότητα μου είχα να κάνω με έναν γέρο αριστοκράτη που σέρβιρε το τααι του σε κινέζικες πορσελάνες και είχε εκπαιδεύσει τις πολλές γάτες του να περπατούν στα δύο και να σου πιάνουν το χέρι καθώς σε οδηγούσαν στην έξοδο.
Ενώ όλα όμως φαίνονταν καλά εγώ φαίνεται πως είχα μια σπάνια πάθηση. Θα ήμουν είτε χαρούμενος, θα πηδούσα από τραπέζι σε τραπέζι τραγουδώντας, είτε θα σερνόμουν στα πατώματα κλαίγοντας με μια θλίψη αγιάτρευτη. Θα έψαχνα παρέες που πενθούσαν και θα έκλαιγα μαζί τους γοερά για κάποιον που έχασαν. Για κάποιον που δεν ήξερα.
Ακολούθησαν πολλά πολλά ευτράπελα που όμως πλέον δε θυμάμαι γιατί το όνειρο αρχίζει να με αφήνει σιγά σιγά.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22711
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Μαρ 2022, 19:31

Είδα πριν τρεις μέρες ένα, που μάλιστα ήταν δύο σε ένα (δύο άσχετα μεταξύ τους). Ωστόσο εδώ θα μεταφέρω ένα.

Βρισκόμουν στο μέρος που παραθέριζα όταν ήμουν μικρός. Στην παραλία, ήμασταν όπως τότε, μια παρέα γύρω στα 20 άτομα. Μόνο που αυτή τη φορά, δεν γνώριζα κανέναν από αυτούς. Τους γνώριζα μόνο στο όνειρο, ενώ στην πραγματική ζωή δεν τους γνωρίζω. Μεταξύ των 20, υπήρχε ένα γομάρι, ψηλός και με ξυρισμένο κεφάλι, καθώς και ένας λιγότερο εύσωμος και περισσότερο παχουλός. Ήταν και οι δύο "σκληροί τύποι" (αυτός με το ξυρισμένο κεφάλι πιο πολύ από τον άλλον) και υποτίθεται ήμουν φίλος με αυτούς, όπως με όλους τους άλλους. Σε εκείνο το μέρος όμως, σύχναζε και κάποιος σίριαλ κίλλερ σκύλων. Βρίσκανε κάθε μέρα από έναν νεκρό και κατασφαγμένο σκυλί, είτε αδέσποτο, είτε που ανήκε σε παραθεριστή και η αστυνομία υποψιαζότανε ότι το έκανε άτομο της δικής μου παρέας. Αρχισε λοιπόν να μας ανακρίνει έναν προς έναν, και εμένα μαζί. Εγώ υποψιαζόμουν ότι μπορεί να το έκανε ένας από τους δύο που προανέφερα, ωστόσο υπήρχε και ένα υφέρπον άγχος ότι μπορεί να με κατηγορούσαν άδικα, ότι το έκανα εγώ. Και κάθε μέρα που περνούσε, πεθαινε και άλλο σκυλί . Στο σημείο αυτό είναι που το όνειρο άλλαξε εντελώς και έγινε άσχετο, επομένως δεν είδα ποιος ήταν τελικά ο δολοφόνος.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 03 Απρ 2022, 11:01

Εκτός των άλλων, έβλεπα ότι με σχολίαζε το phorum. Ανάρτησαν ένα θέμα ψαρέματος και αφού είδαν ότι δεν έγραψα τίποτα, άρχισαν τα σχόλια, τα οποία διάβαζα κανονικά, με τα αντίστοιχα nicknames. Μάλλον πρέπει να απεξαρτηθώ. :lol:
Αυτό μου συμβαίνει ανέκαθεν. Όταν πέφτω να κοιμηθώ και φέρνω στον νου μου άτομα και συνομιλίες, "ακούω" και αυτά που είπαν πίσω από την πλάτη μου ή που σκέφθηκαν υποτίθεται. Χωρίς φωνή βέβαια, απλά σαν σκέψη.

περαστική

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 06 Απρ 2022, 23:40

Εβλεπα χθες τον Αγις να δημοσιευει μια φωτογραφια στο φορουμ και ηταν αυτος (δεν φαινοταν το προσωπο του αλλα ελεγε πως ηταν αυτος στην φωτο) και απο πισω φαινοταν το χωραφι στο εξοχικο του παππου μου… και καταλαβα αμεσως πως βρισκοταν εκει και οτι γνωριζε τον παππου μου :roll: και σκεφτομουνα για αρκετη ωρα αν πρεπει να του πω κατι ή οχι. Πολυ περιεργο ονειρο.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 07 Απρ 2022, 00:07

περαστική έγραψε:
06 Απρ 2022, 23:40
Εβλεπα χθες τον Αγις να δημοσιευει μια φωτογραφια στο φορουμ και ηταν αυτος (δεν φαινοταν το προσωπο του αλλα ελεγε πως ηταν αυτος στην φωτο) και απο πισω φαινοταν το χωραφι στο εξοχικο του παππου μου… και καταλαβα αμεσως πως βρισκοταν εκει και οτι γνωριζε τον παππου μου :roll: και σκεφτομουνα για αρκετη ωρα αν πρεπει να του πω κατι ή οχι. Πολυ περιεργο ονειρο.
ξεκαθαρο κ μακαβριο

με θες νεκρο στα λιβαδια του ουρανου :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Απρ 2022, 00:09

Εγώ κατάλαβα πως υπονοεί πως είσαι ο μπαμπάς της.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών