Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 15 Νοέμ 2019, 01:06

Ορέστης 35 έγραψε:
15 Νοέμ 2019, 00:59
Feindflug έγραψε:
15 Νοέμ 2019, 00:55
Ορέστης 35 έγραψε:
14 Νοέμ 2019, 23:16


Γιατι χωρισαν;
Δεν ταιριάζαν. Τους πήρε αρκετά χρόνια και μια ψιλοσυγκατοίκηση για να το καταλάβουν, αλλά ευτυχώς το καταλάβανε και είναι ευτυχισμένοι και οι δύο τώρα.
Αυτα που γραφεις δειχνουν μια καπως φυσιολογικη ζωή που δεν ταιριάζει στο σαιτ.
Δεν σε καταλαβαίνω, τύπε, αλλά δεν έχει σημασία.

Γράψε μας ένα όνειρό σου.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Ορέστης 35

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 15 Νοέμ 2019, 01:07

Feindflug έγραψε:
15 Νοέμ 2019, 01:06
Ορέστης 35 έγραψε:
15 Νοέμ 2019, 00:59
Feindflug έγραψε:
15 Νοέμ 2019, 00:55

Δεν ταιριάζαν. Τους πήρε αρκετά χρόνια και μια ψιλοσυγκατοίκηση για να το καταλάβουν, αλλά ευτυχώς το καταλάβανε και είναι ευτυχισμένοι και οι δύο τώρα.
Αυτα που γραφεις δειχνουν μια καπως φυσιολογικη ζωή που δεν ταιριάζει στο σαιτ.
Δεν σε καταλαβαίνω, τύπε, αλλά δεν έχει σημασία.

Γράψε μας ένα όνειρό σου.
Εννοω δεν ξερω αν ταιριαζεις στο σαιτ.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9706
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 15 Νοέμ 2019, 16:44

Είδα ότι περπατούσα δίπλα σε ένα ποτάμι και μου ήρθε στο μυαλό μια μελωδία. Ένα ορχηστρικό κομμάτι πολύ όμορφο κι ευθύ. Όσο περνούσε η ώρα ανακάλυπτα άλλα μουσικά μοτίβο πίσω από την αρχική μελωδία.
Ένιωσα πως ακούω κάτι πρωτόγνωρο κι εξαιρετικό. Κάτι που δεν είχε ξαναπαιχτεί από ορχήστρα ή ακουστεί από ανθρώπινο αυτί.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 15 Νοέμ 2019, 16:48

Είδα ότι λύθηκε ένα θέμα που έχω με έναν συνάδελφό μου.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Ορέστης 35

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 19 Δεκ 2019, 01:37

Ειδα οτι ημουν σε ενα ξενοδοχειο σε νησι και μου χτυπησε την πορτα καποιος απ το προσωπικο. Ηθελε να μαθει αν ειμαι καλα στην υγεια μου γιατι κοιμαμαι πολλες ωρες. Σηκωθηκα αποτομα και ζαλιστηκα. Του ειπα οτι πεφτω αργα για υπνο γιατι βγαινω τα βραδια. Ενιωθα σα να ειμαι αληθεια αρρωστος ομως. Ετσι κι αλλιως θα εφευγα σημερα - αυριο. Ξυπνησα και ειχα πονοστομαχο και 1ταχυπαλμια. Με πειραξε η καυτερη σουπα. Εψαξα να βρω λιγο γαλα αλλα δεν ειχαμε.

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 23 Δεκ 2019, 07:40

είδα ότι έπαιζα counter-strike αντίπαλος με τον Ορέστης 35 στην cs_assault. αλλά ο Ορέστης δεν ήξερε καλά και συνεχώς καμπερωνόταν... :102:

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 23 Δεκ 2019, 07:44

είδα και κάτι άλλο μετά, αλλά ντρέπομαι να το πω. :102:

Ορέστης 35

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 23 Δεκ 2019, 08:21

the comet the course the tail έγραψε:
23 Δεκ 2019, 07:44
είδα και κάτι άλλο μετά, αλλά ντρέπομαι να το πω. :102:
Ελπιζω να μη συμμετειχα και σ' αυτο, αλλα αν συμμετειχα αποκλειεται να μην ημουν πολυ καλος.

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 23 Δεκ 2019, 12:20

Ορέστης 35 έγραψε:
23 Δεκ 2019, 08:21
the comet the course the tail έγραψε:
23 Δεκ 2019, 07:44
είδα και κάτι άλλο μετά, αλλά ντρέπομαι να το πω. :102:
Ελπιζω να μη συμμετειχα και σ' αυτο, αλλα αν συμμετειχα αποκλειεται να μην ημουν πολυ καλος.
δεν ήσουν εσύ. δυο ξανθιές ήταν. :bored:

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 26 Δεκ 2019, 10:04

Είδα ότι είχα προκριθεί σε έναν διαγωνισμό ηθοποιίας ή κάτι τέτοιο. Είχαμε μείνει 2 για τον τελικό, εγώ και ο Σβαρτζενέγκερ όπως ήταν στα 90s. Πριν ταξιδέψουμε στις ΗΠΑ για τον τελικό, περνάμε πάλι από κάποια άτομα της παραγωγής - κριτές, μας βάζουνε κάτι αυτοκόλλητα στο στήθος με νούμερο επάνω σαν αυτά των μαραθωνοδρόμων και μας ενημερώνουν ότι το βράδυ του τελικού θα ανέβουμε στην σκηνή εντελώς γυμνοί και θα κριθούμε και από αυτό. Εγώ αγχώθηκα γιατί δεν ήθελα να τσιτσιδωθώ μπροστά σε τόσο κόσμο, ούτε πήγα για αυτόν τον λόγο στον διαγωνισμό αλλά και από κόμπλεξ απέναντι στον Σβαρτζενέγκερ. Έτσι όπως καθόμουν και τα σκεφτόμουν όλα αυτά, ήρθε ο Άρνολντ και μου είπε να μην αγχώνομαι, αυτά είναι μέρος του συστήματος, φτάσαμε πολύ ψηλά και είναι κρίμα να μην έρθεις στον τελικό και τέτοια παρηγορητικά. Στο τέλος αποφάσισα ότι δεν θα πάω.

Είδα και ένα άλλο ότι με κυνηγούσε με ένα πιστόλι ο Γεώργιος Παπαδόπουλος της χούντας να με σκοτώσει και γω διέφευγα τρέχοντας ανάμεσα σε πολυκατοικίες, πηδώντας μπαλκόνια και κάτι τέτοια. Νομίζω ότι με κυνηγούσε γιατί αποκάλυψα μια μίζα που πήρε η κυβέρνησή του.

Επίσης είδα και ένα άλλο όνειρο με πολύ καλό σενάριο occult τρόμου, αλλά δεν θέλω να το περιγράψω.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Ορέστης 35

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 26 Δεκ 2019, 10:05

Ειδα οτι μετετρεψαν το δωματιο που κοιμαμαι σε τουαλετα.

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 02 Ιαν 2020, 08:50

Ήμουν στην ερημιά ανάμεσα στο σπίτι και το χωριό μου μεσάνυχτα, κάτι προσπαθούσα να δω που κινουνταν σε ένα χωράφι, να καταλάβω ποιος είναι όταν είδα από μακριά να έρχεται ένα αγροτικό. Γυρισα πλάτη διότι δεν γούσταρα να μιλήσω σε κάποιο χωριανό και συνέχισα να κοιτάζω το χωράφι για ξεκαρφωμα. Αμέσως κατάλαβα ότι σταμάτησε ακριβώς δίπλα μου, λέω δεν την γλιτώνω τελικά, γυρνάω λοιπόν και δεν υπήρχε κανένα αγροτικό, αλλά μία μαύρη άμαξα, η οποία μέσα ήταν άδεια και δεν την έσερναν άλογα, πήγαινε μόνη της. Κοιτάζω πίσω και βλέπω πως με ένα σχοινί έσερνε τον συγχωρεμένο παππού μου από τα χέρια, ο οποίος φαινόταν πιο νέος από όταν πέθανε. Ξαφνικά η άμαξα ξεκίνησε, πήγαινε με πολύ αργούς ρυθμούς, προσπάθησα να μιλήσω στον παππού μου αλλά μου απάντησε πως δεν έχουμε χρόνο, ήταν σκυθρωπός και ατάραχος, γνώριζε ότι είναι νεκρός. Η άμαξα σταματάτησε, και μπροστά της εμφανίστηκε ένας κοντός δαίμονας. Μου είπέ ότι θα μπορούσε να επαναφέρει τον παππού μου στην ζωή για μιά μέρα, αλλά ήθελε πληρωμή 10.000 ευρώ. Του απάντησα πως δεν έχω αυτά τα χρήματα και προσπάθησα να το παζαρέψω, αρνούνταν τα πάντα, τελικά τον έπεισα να μου τον δώσει μισή ώρα για 500 ευρώ, ότι είχα πάνω μου δηλαδή. Δέχτηκε, και συνέχισε με την άμαξα πέρα από το σπιτι μου, προς το σκοτάδι. Πήρα τον παππού μου και ξεκίνησα για το σπίτι αλλά η μισή ώρα αναλώθηκε στο να τον ρωτάω για την νεανική του εμφάνιση, αν μοιάζαμε τόσο όταν ήταν πιο νέος κτλ, Τελικα η ώρα πέρασε και απλά εξαφανίστηκε. Ένιωσα την απώλεια όπως όταν είχε πεθάνει, έκλαψα και θύμωσα διότι δεν πρόλαβα να του πω άλλα πράγματα όπως ότι μου έλειψε. Ξύπνησα με βουρκωμενα ματια.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 02 Ιαν 2020, 19:07

Null έγραψε:
02 Ιαν 2020, 08:50
Ήμουν στην ερημιά ανάμεσα στο σπίτι και το χωριό μου μεσάνυχτα, κάτι προσπαθούσα να δω που κινουνταν σε ένα χωράφι, να καταλάβω ποιος είναι όταν είδα από μακριά να έρχεται ένα αγροτικό. Γυρισα πλάτη διότι δεν γούσταρα να μιλήσω σε κάποιο χωριανό και συνέχισα να κοιτάζω το χωράφι για ξεκαρφωμα. Αμέσως κατάλαβα ότι σταμάτησε ακριβώς δίπλα μου, λέω δεν την γλιτώνω τελικά, γυρνάω λοιπόν και δεν υπήρχε κανένα αγροτικό, αλλά μία μαύρη άμαξα, η οποία μέσα ήταν άδεια και δεν την έσερναν άλογα, πήγαινε μόνη της. Κοιτάζω πίσω και βλέπω πως με ένα σχοινί έσερνε τον συγχωρεμένο παππού μου από τα χέρια, ο οποίος φαινόταν πιο νέος από όταν πέθανε. Ξαφνικά η άμαξα ξεκίνησε, πήγαινε με πολύ αργούς ρυθμούς, προσπάθησα να μιλήσω στον παππού μου αλλά μου απάντησε πως δεν έχουμε χρόνο, ήταν σκυθρωπός και ατάραχος, γνώριζε ότι είναι νεκρός. Η άμαξα σταματάτησε, και μπροστά της εμφανίστηκε ένας κοντός δαίμονας. Μου είπέ ότι θα μπορούσε να επαναφέρει τον παππού μου στην ζωή για μιά μέρα, αλλά ήθελε πληρωμή 10.000 ευρώ. Του απάντησα πως δεν έχω αυτά τα χρήματα και προσπάθησα να το παζαρέψω, αρνούνταν τα πάντα, τελικά τον έπεισα να μου τον δώσει μισή ώρα για 500 ευρώ, ότι είχα πάνω μου δηλαδή. Δέχτηκε, και συνέχισε με την άμαξα πέρα από το σπιτι μου, προς το σκοτάδι. Πήρα τον παππού μου και ξεκίνησα για το σπίτι αλλά η μισή ώρα αναλώθηκε στο να τον ρωτάω για την νεανική του εμφάνιση, αν μοιάζαμε τόσο όταν ήταν πιο νέος κτλ, Τελικα η ώρα πέρασε και απλά εξαφανίστηκε. Ένιωσα την απώλεια όπως όταν είχε πεθάνει, έκλαψα και θύμωσα διότι δεν πρόλαβα να του πω άλλα πράγματα όπως ότι μου έλειψε. Ξύπνησα με βουρκωμενα ματια.
Ωραίο όνειρο, εγώ έβλεπα πολύ την γιαγιά μου για αρκετά χρόνια αφότου είχε πεθάνει, ίσως και 15. Μετά σταμάτησα να την βλέπω πια. Σε ένα όνειρο που είδα πρόσφατα φώναξα το όνομά της και ήταν σαν να ακούστηκε από μια κοπέλα, πιθανόν μικρή (αυτό το λέω εγώ γιατί δεν βγαίνουν τα χρόνια αλλιώς), αλλά σε κάποια μεγάλη φάρμα βοοειδών στις Η.Π.Α., μάλλον ήταν παιδί της οικογένειας που την κατείχε, δεν φαινόταν να κακοπερνάει. Αυτές οι πληροφορίες μου ήρθαν στο όνειρο.
Ίσως το ότι ήταν δεμένος και ο δαίμονας να λένε κάτι. Κάνε κάτι για τον παππού σου για να τον ξαναθυμηθείτε.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 03 Ιαν 2020, 08:52

Είδα τον προϊστάμενο μου ότι μου έλεγε διάφορα ότι μ' αγαπάει και μετά με φίλαγε :o
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22703
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 04 Ιαν 2020, 12:32

Είδα ότι ενώ περπατούσα σε κάποιο δρόμο, συνάντησα το αμάξι μου, το οποίο βρισκόταν μέσα σε κάποιο συνεργείο.

Ρώτησα τη γκαραζιέρισα (γυναίκα ήταν) πώς βρέθηκε το αμάξι μου εκεί. Μου είπε ότι το μετέφερε στο συνεργείο της με δική της πρωτοβουλία γιατί διαπίστωσε (;) ότι ήταν χαλασμένο. Τότε συνειδητοποίησα ότι κάπου την ήξερα. Ενώ μιλούσαμε, έσκασε μύτη η κομμώτρια από το διπλανό μαγαζί και είπε στη γκαραζιέρισα ότι ήταν παλιά της συμμαθήτρια. Της είπε ότι τόσο καιρό γνώριζε πως τα μαγαζιά τους ήταν δίπλα. Της το είχαν επισημάνει μάλιστα και οι πελάτες που κατοικούσαν στον δρόμο,οι οποίοι γνώριζαν ότι επρόκειτο για παλιά της συμμαθήτρια. Μάλιστα πολλοί από αυτούς είχαν προσφερθεί να τη σπρώξουν (;) λίγα μέτρα πιο εκεί για να δει τη συμμαθήτριά της.

Λίγο αργότερα, βρισκόμουν στο σπίτι του κολλητού μου και του εξηγούσα το πόσο σημαντικό ήταν το γεγονός ότι η γκαραζιέρισα πήγε το αυτοκίνητό μου στο συνεργείο της για να το επισκευάσει με δική της πρωτοβουλία.

Μετά το σκηνικό άλλαξε και βρέθηκα να οδηγώ το επισκευασμένο αυτοκίνητό μου, σε έναν δρόμο εκτός πόλεως, όπου γύρω υπήρχαν δέντρα, τα οποία εναλλάσσονταν με διάσπαρτα σπιτάκια. Κατά τ' άλλα ήταν άδειος από οχήματα. Τότε ήταν που εμφανίστηκε πίσω μου η γκαραζιέρισα με το δικό της αυτοκίνητο και με προκαλούσε για κόντρα.

Ενώ κάναμε κόντρες με τα αυτοκίνητά μας, σε κάποια φάση έβγαλε το κεφάλι της από το παράθυρο και μου έδειξε ένα κτήριο στην άκρη του δρόμου όπου λειτουργούσε σαν "κέντρο εκδηλώσεων". Μου είπε "το βλέπεις αυτό το κτήριο; Εγώ το έφτιαξα". Της είπα μπράβο.

Η σκηνή άλλαξε ξανά. Βρισκόμουν πάλι στο σπίτι του κολλητού και αυτή τη φορά του εξηγούσα πόσο σημαντικό για την εξέλιξη της ανθρωπότητας ήταν το γεγονός ότι έκανα κόντρες με τη γκαραζιέρισα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AlienWay την 04 Ιαν 2020, 18:44, έχει επεξεργασθεί 5 φορές συνολικά.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών