Τρέχει κάτι με το σώμα μου/μυαλό μου ή είναι από το άγχος του φόβου όλα;

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
user19550
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2021, 20:29
Phorum.gr user: user19550

Τρέχει κάτι με το σώμα μου/μυαλό μου ή είναι από το άγχος του φόβου όλα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user19550 » 09 Ιούλ 2021, 20:31

Καλησπέρα είμαι σχεδόν 5 μήνες έτσι. Θέλω να πω δεν ξέρω/ερμηνεύω λάθος τι νιώθω μάλλον από φόβο πιστεύω εκτός αν τρέχει κάτι άλλο.. Κάθομαι κάπου κι ενώ πριν από αυτή την κατάσταση ένιωθα το κάθισμα τέλος πάντων τώρα σαν να ερμηνεύω ότι είναι ο νωτιαίος μυελός ή ο εγκέφαλος μου. Νιώθω τη θάλασσα ας πουμε το κύμα που με χτυπάει ή την άμμο αλλά εγώ τα ερμηνεύω ότι είναι κάτι στο κεφάλι μου πχ νευρικά ή μυϊκά και από φόβο κάτι στον εγκέφαλο. Προσπαθώ να απαλλαγώ ερμηνεύοντας τι είναι τι. Δεν ένιωθα ποτέ ούτε τη σπονδυλική στήλη ούτε τον εγκέφαλο. Και αμφιβάλλω πολλές φορές να είναι και μύες. Απλά η φαντασία μου είναι. Αυτό λέγεται Ι.Ψ.Δ ; Τι να κάνω για να απαλλαγώ;; Επίσης με τρέχει φόβος για εγκεφαλική αιμορραγία ΕΤΣΙ στα καλά καθούμενα. Ο φόβος μου για τη σπονδυλική στήλη είναι ότι θα καρφωθεί στον εγκέφαλο μου τέλος πάντων όσο και να μην πιστεύω ούτε το εγκεφαλικό ούτε το τελευταίο με τη στήλη έχω μπει σε μια κατάσταση να τα φοβάμαι και δυσκολεύομαι να τα πετάξω... Τι θα μπορουσα να κάνω; Θα ήθελα και συμβουλές που να απομακρύνουν ενδεχόμενο εγκεφαλικού σε εμένα. Δεν το πιστεύω θεωρώ είναι μια μυθοπλασία και αλίμονο μου αν γινόταν κάτι τέτοιο.. Αυτά ζήτω κάποια βοήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Τρέχει κάτι με το σώμα μου/μυαλό μου ή είναι από το άγχος του φόβου όλα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 09 Ιούλ 2021, 22:37

Θα το διαβάσω το βραδάκι και θα σου πω φιλ@.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Τρέχει κάτι με το σώμα μου/μυαλό μου ή είναι από το άγχος του φόβου όλα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 11 Ιούλ 2021, 04:36

.


Τι σοβαρό συνέβηκε πρίν τους 5 μήνες φίλος ;;;


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών