Παραλήρημα

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραλήρημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 12 Αύγ 2018, 14:13

Antares έγραψε:
08 Αύγ 2018, 18:07
Το κατά πόσο χρησιμοποιείται η ψυχιατρική αντίστροφα, δηλαδή για να προκαλέσει ψυχωτικά συμπτώματα, γιατί δεν μας έχει γίνει γνωστό; Με μεγάλη επιτυχία χρησιμοποιήθηκε στην πρώην ΕΣΣΔ, στην ανατολική Γερμανία, στις αποικίες ίσως, γιατί να μην έχει χρησιμοποιηθεί ή να χρησιμοποιείται και στις λεγόμενες δημοκρατικές χώρες;
Ας πούμε λέει ο ψυχίατρος "εγώ δεν είμαι ντετέκτιβ". Ή μάλλον έχει πει πριν "'όλα είναι στη φαντασία σου". Τι αφορισμός είναι αυτός; Καμία επιστήμη δεν τον κάνει. Δεν λέω να ερευνήσει για κάποιον που του λέει "βλέπω νεκρούς συγγενείς μου στο δρόμο" αλλά κάποια πράγματα θα μπορούσαν να είναι πραγματικά. Κάποιος να υφίσταται παρενόχληση στη δουλειά, κάποιος ή κάποια να ισχυρίζεται ότι τον/την έχουν ρεζιλέψει, κάποια που βιάσθηκε να ισχυρίζεται ότι παρακολουθείται κλπ. Γιατί είναι απίθανο το κράτος να εφαρμόζει μεθόδους ΣΤΑΖΙ; Πιο εξελιγμένες βέβαια τώρα. Σου λέει ο ψυχίατρος και τι σημαντικό είσαι εσύ για να σου τα κάνουν αυτά; Ούτε στην ανατολική Γερμανία ήταν σημαντικοί οι παρακολουθούμενοι. Ίσως και άνθρωποι της διπλανής πόρτας. Αλλά ζούμε σε έναν αγγελικό, καλούλη κόσμο τώρα.
όταν ένας άνθρωπος τα παίζει, είναι συνήθως γιατί υφίσταται περισσότερη πίεση απ' όση μπορεί ν' αντέξει. κι επειδή υφίσταται πίεση θα κάνει πράγματα που δεν τα συνηθίζει. θα κλείσει τα μάτια στο πρόβλημα και θ' ασχοληθεί με άλλα που θα κάνουν 9 στις 10 φορές χειρότερη τη ζωή του αλλά εκείνη τη στιγμή, λόγω της κατάστασης, δεν θα το καταλάβει. οπότε όταν ακούω έναν άνθρωπο να λέει πως παρακολουθείται, μου έχει τύχει 2-3 φορές, ψάχνω να βρω τι το τραγικό, φρικτό, ασυνήθιστο έχει συμβεί στη ζωή του. και το βρίσκω. το κακό με τα τραυματικά γεγονότα είναι πως δεν φαίνεται η ζημιά που κάνουν. πληγή που δεν φαίνεται, δεν υπάρχει. δυστυχώς όμως δεν πάει έτσι. από την άλλη προσωπικά μιλώντας, δεν μου είναι εύκολο να τρέξω στον ψυχίατρο ή τον ψυχολόγο όταν μου συμβαίνει κάτι άσχημο. τρέχω στις φίλες. θα τα πω έτσι, θα τα πω αλλιώς, κάποια στιγμή θα παραδεχτώ τι στον κόρακα φταίει και μου ισοπεδώνει την ψυχή. κι όταν συμβεί αυτό, έρχομαι στα ίσα μου, συνειδητοποιώ τι έχω ν' αντιμετωπίσω, επικεντρώνομαι σ' αυτό και τσουλάνε όλα πιο στρωτά αντί να γίνεται της τρελής και να χειροτερεύουν όσο περνάει η ώρα.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Παραλήρημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 12 Αύγ 2018, 18:12

Μιλάς για ομαλές περιπτώσεις. Προφανώς δεν μπορείς να μιλήσεις στις φίλες σου για πιο σοβαρά θέματα που σου έχουν προξενήσει σοβαρά προβλήματα. Επίσης ο κόσμος δεν είναι καλός, κυκλοφορούν πολλά καθίκια με γραβάτες και ταγιέρ ή μη.
Μπορεί να πάθεις κακό στα καλά καθούμενα και χωρίς να φταις σε τίποτα, ακριβώς όπως μπορείς να χάσεις τελείως την ζωή σου σε ένα λεπτό.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραλήρημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 12 Αύγ 2018, 18:27

Antares έγραψε:
12 Αύγ 2018, 18:12
Μιλάς για ομαλές περιπτώσεις. Προφανώς δεν μπορείς να μιλήσεις στις φίλες σου για πιο σοβαρά θέματα που σου έχουν προξενήσει σοβαρά προβλήματα. Επίσης ο κόσμος δεν είναι καλός, κυκλοφορούν πολλά καθίκια με γραβάτες και ταγιέρ ή μη.
Μπορεί να πάθεις κακό στα καλά καθούμενα και χωρίς να φταις σε τίποτα, ακριβώς όπως μπορείς να χάσεις τελείως την ζωή σου σε ένα λεπτό.
δεν ξέρω ποιες είναι οι ομαλές και ποιες οι μη ομαλές περιπτώσεις.

σοβαρά θέματα και σοβαρά προβλήματα;

τι είδους κακό; να μου χρεώσουν φόνο πχ;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

lolek1
Δημοσιεύσεις: 2059
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 15:27

Re: Παραλήρημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lolek1 » 12 Αύγ 2018, 18:30

Gherschaagk έγραψε:
12 Αύγ 2018, 14:13
Antares έγραψε:
08 Αύγ 2018, 18:07
Το κατά πόσο χρησιμοποιείται η ψυχιατρική αντίστροφα, δηλαδή για να προκαλέσει ψυχωτικά συμπτώματα, γιατί δεν μας έχει γίνει γνωστό; Με μεγάλη επιτυχία χρησιμοποιήθηκε στην πρώην ΕΣΣΔ, στην ανατολική Γερμανία, στις αποικίες ίσως, γιατί να μην έχει χρησιμοποιηθεί ή να χρησιμοποιείται και στις λεγόμενες δημοκρατικές χώρες;
Ας πούμε λέει ο ψυχίατρος "εγώ δεν είμαι ντετέκτιβ". Ή μάλλον έχει πει πριν "'όλα είναι στη φαντασία σου". Τι αφορισμός είναι αυτός; Καμία επιστήμη δεν τον κάνει. Δεν λέω να ερευνήσει για κάποιον που του λέει "βλέπω νεκρούς συγγενείς μου στο δρόμο" αλλά κάποια πράγματα θα μπορούσαν να είναι πραγματικά. Κάποιος να υφίσταται παρενόχληση στη δουλειά, κάποιος ή κάποια να ισχυρίζεται ότι τον/την έχουν ρεζιλέψει, κάποια που βιάσθηκε να ισχυρίζεται ότι παρακολουθείται κλπ. Γιατί είναι απίθανο το κράτος να εφαρμόζει μεθόδους ΣΤΑΖΙ; Πιο εξελιγμένες βέβαια τώρα. Σου λέει ο ψυχίατρος και τι σημαντικό είσαι εσύ για να σου τα κάνουν αυτά; Ούτε στην ανατολική Γερμανία ήταν σημαντικοί οι παρακολουθούμενοι. Ίσως και άνθρωποι της διπλανής πόρτας. Αλλά ζούμε σε έναν αγγελικό, καλούλη κόσμο τώρα.
από την άλλη προσωπικά μιλώντας, δεν μου είναι εύκολο να τρέξω στον ψυχίατρο ή τον ψυχολόγο όταν μου συμβαίνει κάτι άσχημο. τρέχω στις φίλες.
:o πολυ κακως!!
δεν πρεπει ποτε να υποτιμας την βοηθεια που σου προσφερει ενας γιατρος

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Παραλήρημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 12 Αύγ 2018, 18:43

Δεν είμαι ψυχίατρος και δεν έχω εμπειρία με περιπτώσεις που πηγαίνουν στο ψυχίατρο. Αλλά προφανώς εκτός από τους σχιζοφρενείς θα πηγαίνουν και άλλοι. Κάποια που έχει υποστεί βιασμό π.χ., κάποιος/α που έχασε αγαπημένο πρόσωπο, περιπτώσεις που έχουν υποστεί κακοποίηση, κάποιοι που έχουν υποστεί σοκ κλπ.
Μια γνωστή μου 32 χρονών ασθένησε πρόσφατα. Κρίμα δεν είναι να στιγματισθεί για μια ζωή; Σε εμένα αυτό συνέβη και πιστεύω ότι έγινε σκόπιμα.
Ίσως δεν είναι σωστό να το γράψω αλλά ψάχνοντας στο internet έπεσα πάνω σε ένα φαινόμενο που ονομάζεται gang stalking με μαρτυρίες πολλών ατόμων. Οι εμπειρίες τους μοιάζουν πολύ με τις δικές μου. Ίσως είμαστε όλοι ψυχωτικοί, αλλά με βοήθησε αρκετά αυτό μια και είμαι απομονωμένη. Παλαιότερα αρκούσε μια περίεργη φράση, μια περίεργη κίνηση, για να μου προκαλέσει ψυχικό πόνο. Τώρα το αγνοώ γιατί και επίτηδες να γίνεται, αυτός που το κάνει ή το λέει, είναι το καθίκι όχι εγώ. Έτσι γλυτώνω το ψυχικό στρες.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραλήρημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 12 Αύγ 2018, 18:57

Antares έγραψε:
12 Αύγ 2018, 18:43
Δεν είμαι ψυχίατρος και δεν έχω εμπειρία με περιπτώσεις που πηγαίνουν στο ψυχίατρο. Αλλά προφανώς εκτός από τους σχιζοφρενείς θα πηγαίνουν και άλλοι. Κάποια που έχει υποστεί βιασμό π.χ., κάποιος/α που έχασε αγαπημένο πρόσωπο, περιπτώσεις που έχουν υποστεί κακοποίηση, κάποιοι που έχουν υποστεί σοκ κλπ.
Μια γνωστή μου 32 χρονών ασθένησε πρόσφατα. Κρίμα δεν είναι να στιγματισθεί για μια ζωή; Σε εμένα αυτό συνέβη και πιστεύω ότι έγινε σκόπιμα.
Ίσως δεν είναι σωστό να το γράψω αλλά ψάχνοντας στο internet έπεσα πάνω σε ένα φαινόμενο που ονομάζεται gang stalking με μαρτυρίες πολλών ατόμων. Οι εμπειρίες τους μοιάζουν πολύ με τις δικές μου. Ίσως είμαστε όλοι ψυχωτικοί, αλλά με βοήθησε αρκετά αυτό μια και είμαι απομονωμένη. Παλαιότερα αρκούσε μια περίεργη φράση, μια περίεργη κίνηση, για να μου προκαλέσει ψυχικό πόνο. Τώρα το αγνοώ γιατί και επίτηδες να γίνεται, αυτός που το κάνει ή το λέει, είναι το καθίκι όχι εγώ. Έτσι γλυτώνω το ψυχικό στρες.
εγώ γνωρίζω άτομο που πήγε σε ψυχίατρο και το γνωρίζω πολύ καλά. πέρασα όλη τη φάση που όλοι θέλανε το κακό του, έπαιζε κυνηγητό με την αστυνομία, έκανε απόπειρα αυτοκτονίας (η οποία αποδείχτηκε ψεύτικη, ακόμη ψάχνουμε να βρούμε τα χάπια) κι άλλα τέτοια. γνωρίζω επίσης πως δεν θέλει να βελτιώσει τη ζωή του στο ελάχιστο, οκ δεν ενδιαφέρεται για αυτό, αλλά δεν ενδιαφέρεται και για τους υπόλοιπους που υποφέρουμε εξαιτίας του. θα μου πεις φταίει η αρρώστια. ε, να γίνει καλά! δεν στερήθηκε τίποτα, αλλά ότι προσπάθεια κι αν έγινε από τη μεριά μας, από τους γιατρούς, όλος ο χρόνος που δαπανήθηκε (για να μην αναφέρω τα λεφτά, δεν έγινε τίποτα μέσω ταμείου για να μην στιγματιστεί), όλα χαμένα, όλα στράφι.

αυτό το gang stalking δεν μου έχει τύχει, όπως δεν μου έχει τύχει να με κυνηγάει η μισή αστυνομική δύναμη της χώρας, όπως δεν μου έχει τύχει να με κουτσομπολεύει ολόκληρος νομός, όπως δεν μου έχει τύχει να βγω για φαγητό και να μου κάνουν μάγια, όπως δεν μου έχει τύχει να παρακολουθούν μέσω δορυφόρου το κινητό και τα email μου. δεν τα ξέρω αυτά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gherschaagk την 12 Αύγ 2018, 19:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραλήρημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 12 Αύγ 2018, 18:59

lolek1 έγραψε:
12 Αύγ 2018, 18:30
......

:o πολυ κακως!!
δεν πρεπει ποτε να υποτιμας την βοηθεια που σου προσφερει ενας γιατρος
τώρα εσύ γιατί μου τη λες;

άνευ πλάκας θα μου ήταν χρήσιμος ένας ψυχολόγος right now, το ξέρω πως κάνω μαλακίες, ξέρω και γιατί τις κάνω, αλλά συνεχίζω να τις κάνω.

μήπως είσαι γιατρός;; :smt047
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Παραλήρημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 12 Αύγ 2018, 19:22

Νομίζω ότι ενεργήσατε σωστά στην περίπτωση του γνωστού σου. Εγώ είμαι άλλη περίπτωση. Οικονομική βοήθεια αλλά και ηθική δεν έχω δει από κανέναν, συγγενή ή μη. Όχι για γιατρούς, από τα 18 και μετά, ούτε ένα ρούχο δεν μου αγόρασε κανείς. Μόνο να μείνω στα σπίτια τους (του πατέρα και της μητέρας που είναι χωρισμένοι) για κανέναν χρόνο στον καθένα κατάφερα και το πλήρωσα πολύ ακριβά το ένα πιάτο φαϊ και την στέγη που είχα.

Ορέστης 35

Re: Παραλήρημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 12 Αύγ 2018, 19:57

Μπορει μια ολοκληρη γειτονια να σε κουτσομπολευει και να σου κανει κακο με αυτο τον τροπο.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραλήρημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 12 Αύγ 2018, 20:40

η γειτονιά μπορεί να κουτσομπολεύει. δεν ξέρω τι παίζει στην διπλανή οικοδομή. δεν έχω γυρίσει κεφάλι να κοιτάξω. με ξέρουν, δεν γνωρίζω κανέναν, ξεχωρίζω μόνο αυτοκίνητα. και δεν μετακόμισα πρόσφατα.

antares, δεν έχει σημασία τι κάναμε και τι συνεχίζουμε να κάνουμε μέχρι και σήμερα. ότι και να κάνω, μια φορά δεν με λυπήθηκε, μια φορά να γυρίσει και να πει έστω, όχι να προσπαθήσει για κάτι καλύτερο, σας τυραννάω. αλλά πίτσες μπλου, εκμεταλλεύεται καταστάσεις. βέβαια τώρα τελευταία πληθαίνουν οι φωνές που λένε πως δεν έχει τίποτα. εμ, απ' τη μια δεν έχει τίποτα, απ' την άλλη προσπάθειες να κόψει τα χάπια και στο καπάκι ψεύτικη απόπειρα αυτοκτονίας, 2 μέρες στο νοσοκομείο, όπου μετά από πλύση στομάχου κατέβασε ολόκληρο ψιλικατζίδικο. ντάξει, βρίσκει και τα κάνει κι εμείς είμαστε οι μαλάκες που ανεχόμαστε την κατάσταση....
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Παραλήρημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 12 Αύγ 2018, 20:59

Gherschaagk έγραψε:
12 Αύγ 2018, 20:40
η γειτονιά μπορεί να κουτσομπολεύει. δεν ξέρω τι παίζει στην διπλανή οικοδομή. δεν έχω γυρίσει κεφάλι να κοιτάξω. με ξέρουν, δεν γνωρίζω κανέναν, ξεχωρίζω μόνο αυτοκίνητα. και δεν μετακόμισα πρόσφατα.

antares, δεν έχει σημασία τι κάναμε και τι συνεχίζουμε να κάνουμε μέχρι και σήμερα. ότι και να κάνω, μια φορά δεν με λυπήθηκε, μια φορά να γυρίσει και να πει έστω, όχι να προσπαθήσει για κάτι καλύτερο, σας τυραννάω. αλλά πίτσες μπλου, εκμεταλλεύεται καταστάσεις. βέβαια τώρα τελευταία πληθαίνουν οι φωνές που λένε πως δεν έχει τίποτα. εμ, απ' τη μια δεν έχει τίποτα, απ' την άλλη προσπάθειες να κόψει τα χάπια και στο καπάκι ψεύτικη απόπειρα αυτοκτονίας, 2 μέρες στο νοσοκομείο, όπου μετά από πλύση στομάχου κατέβασε ολόκληρο ψιλικατζίδικο. ντάξει, βρίσκει και τα κάνει κι εμείς είμαστε οι μαλάκες που ανεχόμαστε την κατάσταση....
Δεν μπορώ να γνωρίζω τι άτομο είναι αυτό. Εγώ πήρα χαπάκια αλλά όντας σε σύγχυση ήμουν στο δρόμο προς το Θριάσιο. Εκεί πρέπει να έπεσα και να μου έκαναν πλύση στομάχου. Την επόμενη μέρα το πρωί με άφησαν κάπου στο Ευγενίδειο, δεν είδα ποιοί ήταν, μόλις συνερχόμουν. Η μάνα μου μου τηλεφώνησε το βράδυ (όταν κατάφερα να φτάσω σπίτι) και μου λέει "εσύ σήμερα στο σπίτι ξύπνησες".
Δεν εκμεταλλεύτηκα κανέναν, συνέχισα να δουλεύω για να έχω λεφτά, πλήρωσα ιδιώτη γιατρό από τον μισθό μου, ήμουν τελείως μόνη μου και αυτοί συνέχισαν και συνεχίζουν τα ίδια σε σπίτι (όταν πηγαίνω διακοπές) και δουλειά. Γι' αυτό μιλάω για καθίκια και τεχνικές ΣΤΑΖΙ.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Παραλήρημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 01 Σεπ 2018, 10:54

Σ' εμένα εμφανίσθηκε και άλλο πρόβλημα. Καρκίνος του μαστού. Δεν παίρνω πλέον ούτε μισό χαπάκι από ψυχοφάρμακα.
Παρόλα αυτά πρέπει να δουλεύω ώσπου να πάρω αναρρωτικές για θεραπεία. Για ποιόν δουλεύω και μου μένουν εμένα ίσα για να τρώω και να πληρώνω λογαριασμούς και ενοίκιο; Για τα τσόλια με τις συντάξεις από τα 40; Για τα τσόλια στη δουλειά μου που μου ανέβηκαν στο σβέρκο με απολυτήρια λυκείου σαν διευθύντριες; Για τα άλλα τσόλια που κουτσομπολεύουν όλη μέρα και πασάρουν την δουλειά στους άλλους; Που παίρνουν μούφα ασθένειες και υπερωρίες;
Να μην μιλήσω για την οικογένεια μου που και εκεί κατάφερε η Ελλάδα να δημιουργήσει τεμπέληδες με χίλιες δύο δικαιολογίες.
Που έχουν και τουπέ και προσπαθούν να βγάλουν τους άλλους τρελούς για να δικαιολογήσουν την ζωή τους.
Ξέρετε που θα ήταν αυτοί σε αναπτυγμένη χώρα; Θα έστελναν ανθρώπους στα νοσοκομεία και τον τάφο σαν παράσιτα; Δεν νομίζω.
Αυτές τις ώρες μου λείπει το εξωτερικό από την μπανανία που έμπλεξα.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Παραλήρημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 02 Σεπ 2018, 18:34

θα λέγαμε ότι είναι μία ανόητη φλυαρία.

Καμία σχέση.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Παραλήρημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 09 Σεπ 2018, 10:29

Για μένα ο καρκίνος του στήθους που μου παρουσιάστηκε οφείλεται στην αύξηση της προλακτίνης εξαιτίας ενός ψυχοφαρμάκου. Ακόμη και η μικρή ποσότητα των 50mg αντί 400mg την ημέρα που μου συνταγογραφούσαν έκανε το θαύμα της. Υπήρχε και μια κακή με υδατάνθρακες διατροφή, όχι σε υπερβολικό βαθμό όμως, στην οποία με οδήγησε η ίδια ουσία. Δεν ήξερα τι θα βγάλει από το καπέλο ακόμη αυτός ο διάολος. Όλες οι παρενέργειες που έβγαζε ήταν διαβολικές για έναν μήνα που έπαιρνα 400mg.
Δεν είμαι σχιζοφρενής, μια αποχή από την άνευ ουσίας και κακής πληρωμής δουλειά, ίσως μετανάστευση, θα με έσωζε. Δεν υπήρχε χώρος εκεί για άτομα διορισμένα με τον νόμο των πολυτέκνων, άπορα. Μόνο για ευκατάστατα τσόλια που διόρισε η ΝΔ, που αρέσκονται στην φασαρία, το κουτσομπολιό και την διάδοση προσωπικών δεδομένων. Κάνουν και εγκλήματα δηλαδή.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών