Σύνδρομο Asperger

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2024
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Σύνδρομο Asperger

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 18 Μάιος 2022, 23:34

Lugozzi έγραψε:
18 Μάιος 2022, 22:24
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
18 Μάιος 2022, 20:35
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
18 Μάιος 2022, 20:32
Σαχλαμαρες για να βγάζουν λεφτά οι ψυχίατροι. Μια χαρά είσαι, αν δε θέλεις να κανεις κακό σε κάποιον ή στον εαυτό σου. Συνέχισε τη ζωή σου.
Κοίταξε , ας πούμε κατά την εφηβεία και την πρώιμη νιότη μου ( 18-25 ) πολλά παιδιά ήταν με την παρέα τους μέρες ολόκληρες . Εγώ δεν μπορώ , πνίγομαι , άντε μία ημέρα άντε δύο , θέλω έστω τρεις ώρες να κάτσω μόνος μου . Να διαβάσω ένα βιβλίο ή τα νέα στο διαδίκτυο ή να δω μία ταινία την οποία θα αναλύσω και θα αφοσιωθώ όχι μόνο για να περάσει η ώρα .
Αι συνεπειαι του phorum.gr σε μικρή ηλικία
Και το γαμήδι δεν χορηγεί και τίτλο σπουδών στην Ιστορία , στις Πολιτικές Επιστήμες ή στην Διπλωματία .

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16762
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Σύνδρομο Asperger

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 19 Μάιος 2022, 17:38

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
18 Μάιος 2022, 22:24
Juno έγραψε:
18 Μάιος 2022, 22:09
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
18 Μάιος 2022, 21:25


Κι εγώ ποτέ δεν αραζα με φίλους για μέρες, ούτε πήγα ποτέ μαζί τους διακοπές. Μόνο μετά με γκόμενές. Τα κορίτσια είναι και πιο σοβαρά. Τα αγόρια είναι όλο καφριλικια και κουράζομαι.
Για τι ηλικίες λες;
Όλες. Ποτέ δεν είχα φίλους να πηγαίνω εκδρομές. Και μέχρι τα 25 δεν είχα και πολλούς φίλους. Κάνα δυο. Στον αναρχικό χώρο έκανα παρέες που πήγαιναμε σε Πάρτυ, συναυλίες, πορείες, μπάχαλα, ταβέρνες κλπ. Όχι να καθόμαστε όλοι μαζί με τις μέρες.
Για τις γκόμενες ρωτάω. :smt005:
Ήσουν και τότε ανώμαλος ή έγινες μετα;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22412
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Σύνδρομο Asperger

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 19 Μάιος 2022, 17:56

Juno έγραψε:
19 Μάιος 2022, 17:38
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
18 Μάιος 2022, 22:24
Juno έγραψε:
18 Μάιος 2022, 22:09


Για τι ηλικίες λες;
Όλες. Ποτέ δεν είχα φίλους να πηγαίνω εκδρομές. Και μέχρι τα 25 δεν είχα και πολλούς φίλους. Κάνα δυο. Στον αναρχικό χώρο έκανα παρέες που πήγαιναμε σε Πάρτυ, συναυλίες, πορείες, μπάχαλα, ταβέρνες κλπ. Όχι να καθόμαστε όλοι μαζί με τις μέρες.
Για τις γκόμενες ρωτάω. :smt005:
Ήσουν και τότε ανώμαλος ή έγινες μετα;
Πολυ ζήλια έχεις εσύ και πολλά απωθημένα. Μιας που λέμε για ψυχολογικα. Αν και γενικά δεν τους συμπαθώ, για την περίπτωση σου, μπορεί να χρειαστούν. Ποτέ δεν ξέρεις.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22899
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Σύνδρομο Asperger

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 19 Μάιος 2022, 17:57

GoBack έγραψε:
18 Μάιος 2022, 20:37
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
18 Μάιος 2022, 20:32
Σαχλαμαρες για να βγάζουν λεφτά οι ψυχίατροι. Μια χαρά είσαι, αν δε θέλεις να κανεις κακό σε κάποιον ή στον εαυτό σου. Συνέχισε τη ζωή σου.
Απ την καταθλιψη τα κονομανε σιγα μην περιμεναν το ασπεργκερ :lol:
Κατάθλιψη και ocd φυσικά, που πλέον ειναι το new sexy της ψυχιατρικής, και η καταθλιψη εχει φτάσει να τρώει τη σκόνη του. Ακουω πολλούς ανθρωπους τελευταία, εκ των οποίων και μια ξαδέρφη μου που παίρνει θεραπεία εδώ και κατι μήνες.
Τα εργασιακά, οι έγνοιες, οι ευθύνες, έχουν γαμήσει πολύ κοσμο, δυστυχως.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 19 Μάιος 2022, 18:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22899
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Σύνδρομο Asperger

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 19 Μάιος 2022, 18:02

Μου θυμίσατε μια υπέρτατη ταινιάρα τωρα, με αυτό το νήμα.


Θα βάλω να την ξαναδώ το βράδυ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών