Κρίση των τριάντα

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32795
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 26 Αύγ 2022, 08:39

Scouser έγραψε:
26 Αύγ 2022, 08:24

Γιατί πιστεύει ακόμα ότι ο κύριος (αν όχι ο μόνος) τρόπος για να βρεις γκόμενα είναι με κεράσματα στα κλαμπ.
γω δε γαμησα ποτε κερνωντας σε μπαρ, ουτε ξερω ανθρωπο που να το εχει κανει. μονο σε αμερικανικες ταινιες τα εχω δει αυτα.

εξαιρεση τα μπουζουκια, οπου μπιγκ λουλουδοσπεντερς, αραια και που γαμουν κανα πουτανακι που μυριζεται παστο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11471
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 26 Αύγ 2022, 08:46

Σκέψου ότι ο Αλέξανδρος στην ηλικία σου είχε ήδη νικήσει σε Γρανικού, Ισσό, Γαυγάμηλα και είχε καταλύσει την περσική αυτοκρατορία.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27180
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 26 Αύγ 2022, 08:46

Ασέβαστος έγραψε:
26 Αύγ 2022, 08:39
Scouser έγραψε:
26 Αύγ 2022, 08:24

Γιατί πιστεύει ακόμα ότι ο κύριος (αν όχι ο μόνος) τρόπος για να βρεις γκόμενα είναι με κεράσματα στα κλαμπ.
γω δε γαμησα ποτε κερνωντας σε μπαρ, ουτε ξερω ανθρωπο που να το εχει κανει. μονο σε αμερικανικες ταινιες τα εχω δει αυτα.

εξαιρεση τα μπουζουκια, οπου μπιγκ λουλουδοσπεντερς, αραια και που γαμουν κανα πουτανακι που μυριζεται παστο.
έχω έναν που κατέληξε παντρεμένος από πέσιμο σε κλαμπ στη χαλικιδική. κομπλέ με κεράσματα, σφηνάκια κλπ. το γνωρίζω γιατί εγώ τους πάντρεψα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27180
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 26 Αύγ 2022, 08:48

Λεγεών έγραψε:
26 Αύγ 2022, 08:46
Σκέψου ότι ο Αλέξανδρος στην ηλικία σου είχε ήδη νικήσει σε Γρανικού, Ισσό, Γαυγάμηλα και είχε καταλύσει την περσική αυτοκρατορία.
ναι, αλλά αυτός δεν είχε συνέχεια το μυαλό του στο μουνί. για την ακρίβεια, δεν το είχε καθόλου
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11692
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 26 Αύγ 2022, 08:53

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
26 Αύγ 2022, 08:46
Ασέβαστος έγραψε:
26 Αύγ 2022, 08:39
Scouser έγραψε:
26 Αύγ 2022, 08:24

Γιατί πιστεύει ακόμα ότι ο κύριος (αν όχι ο μόνος) τρόπος για να βρεις γκόμενα είναι με κεράσματα στα κλαμπ.
γω δε γαμησα ποτε κερνωντας σε μπαρ, ουτε ξερω ανθρωπο που να το εχει κανει. μονο σε αμερικανικες ταινιες τα εχω δει αυτα.

εξαιρεση τα μπουζουκια, οπου μπιγκ λουλουδοσπεντερς, αραια και που γαμουν κανα πουτανακι που μυριζεται παστο.
έχω έναν που κατέληξε παντρεμένος από πέσιμο σε κλαμπ στη χαλικιδική. κομπλέ με κεράσματα, σφηνάκια κλπ. το γνωρίζω γιατί εγώ τους πάντρεψα
Γίνεται, αλλά με μια πολύ συγκεκριμένη και όχι ιδιαίτερα πολυπληθή κατηγορία αντρών, στην οποία δεν νομίζω ότι ανήκει ο νηματοθέτης. :lol: Όχι ότι αυτό θα έπρεπε να τον προβληματίζει βέβαια, μιλάμε για κλαρινογαμπρούς που συνήθως ρίχνουν αντίστοιχης ποιότητας χαζογκόμενες, αλλά σίγουρα πρέπει να ξεπεράσει την ψευδαίσθηση ότι κατά βάση έτσι γίνεται η δουλειά.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 26 Αύγ 2022, 08:54

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
25 Αύγ 2022, 20:41
Πρώτα ο Θεός σε 2 χρόνια γίνομαι 30 και το παιδί που ήμουν κάποτε δεν θα ήταν καθόλου περήφανο για εμένα . Δεν έκανα αυτά που ήθελα σαν έφηβος να έχω κάνει στα τριάντα . Το μόνο που έκανα ήταν να σπουδάσω ιστορία - όντως το έλεγα , αλλά και πάλι δεν προλαβαίνω πτυχίο μέχρι τα τριάντα μιας και πέρασα στα είκοσι εφτά . Με καμία γυναίκα που πεθύμησα δεν έκανα ποτέ τίποτα . Δεν άνοιξα μαγαζί . Δεν έγραψα ολόκληρο μυθιστόρημα και δε μπορώ να εκδώσω . Δεν αγόρασα Mercedes-Benz . Εντάξει αδυνάτισα αλλά και πάλι δεν έκανα ένα σώμα αντάξιο λογοτεχνικών ηρώων που θαύμαζα ( Γιούγκερμαν ) . Είμαι ταξιτζής . Βγάζω ένα χιλιάρικο παραπάνω και χαίρομαι ενώ ονειρευόμουν να κάνω ζωή εργένη τζέντλεμαν της Μπελ Επόκ . Ούτε καν έμεινα έστω ένα χρόνο Θεσσαλονίκη όπως ήθελα . Δεν πήγα να εξερευνήσω την Κρήτη καθόλου ούτε την Καππαδοκία ούτε το Παρίσι . με χίλια ζόρια εξερεύνησα την μισή Πελοπόννησο και μαζεύω χρήματα για να πάω Χαλκιδική πέντε ημέρες . Και πολλά από αυτά ακόμα και να τα κάνω αργότερα δεν θα έχουν τόση σημασία όσο στα είκοσι και είκοσι πέντε .
Έχω την υγεία μου . Αλλά και αυτή απ´ ότι βλέπω σπάει μετά τα τριάντα . Ειδικά στην οικογένεια ο διαβήτης παραμονεύει αρκετά νωρίς .
Αξίζει να είμαι περήφανος και να παίρνω ώθηση ; Δεν θέλω να βολευτώ και να αρκεστώ σε ότι μπορώ να έχω . Θέλω να δώσω ότι καλύτερο έχω . Αλλά η λογική μου λέει να αφήσω τις βλακείες και να βρω μία κοπέλα να νοικοκυρευτώ . Αλλά δεν θέλω . Θέλω , μετά από τα ψυχολογικά που είχα για πέντε χρόνια και με κράτησαν πίσω στα καλύτερα χρόνια της ζωής ( 20-25 ) , να κάνω από δω και πέρα ότι μπορώ για τα παιδικά και εφηβικά μου όνειρα . Είναι αργά ;
Μια χαρά σε βρίσκω.
Μπορώ να πω ότι σε ζηλεύω.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 26 Αύγ 2022, 09:13

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
26 Αύγ 2022, 08:48
Λεγεών έγραψε:
26 Αύγ 2022, 08:46
Σκέψου ότι ο Αλέξανδρος στην ηλικία σου είχε ήδη νικήσει σε Γρανικού, Ισσό, Γαυγάμηλα και είχε καταλύσει την περσική αυτοκρατορία.
ναι, αλλά αυτός δεν είχε συνέχεια το μυαλό του στο μουνί. για την ακρίβεια, δεν το είχε καθόλου
:smt005::smt005::smt005:
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 26 Αύγ 2022, 09:14

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
25 Αύγ 2022, 21:09
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
25 Αύγ 2022, 20:41
στα καλύτερα χρόνια της ζωής ( 20-25 ) , να κάνω από δω και πέρα ότι μπορώ για τα παιδικά και εφηβικά μου όνειρα . Είναι αργά ;
τα καλύτερα χρόνια για το άνδρα είναι τα 40-55. αν είσαι λευκός και ελάχιστα εύγλωττος θα δεις ότι κανείς δε θα σου λέει όχι, ή τουλάχιστον θα σε ακούν όλοι με προσοχή. αυτό σου δίνει μεγάλες δυνατότηες. επίσης τα εφηβικά όνειρα είναι συνήθως μαλακίες. μην τα παντρεύεσαι
Ι would like to know more
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 26 Αύγ 2022, 09:18

Scouser έγραψε:
26 Αύγ 2022, 08:24
Ασέβαστος έγραψε:
26 Αύγ 2022, 08:17
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
26 Αύγ 2022, 02:14
Ίσως όλο το θέμα να ξεκινάει λόγω των απορρίψεων από τα θηλυκά . Για αρκετά χρόνια ήμουν παχύσαρκος και είχα κόμπλεξ κατωτερότητας , μετά δεν υπήρχε άλλη στον κόσμο πλην της φίλης που είχα περιγράψει σε άλλο νήμα και τώρα που είμαι εβδομήντα κιλά επένδυσα δύο χιλιάρικα σε καινούρια καρνταρόμπα και τα είπα στην φίλη μου έφαγα το άκυρο και ηρέμησα δεν γνωρίζω κορίτσια , ή μάλλον το προσπάθησα με μία την άνοιξη ( η οποία παρεπιπτόντως της μοιάζει πολύ εμφανισιακά αλλά με εντελώς διαφορετικό χαρακτήρα ) και μπήκα friendzone ( ενώ έκανα κίνηση , δεν το έπαιξα κολλητός ) και μετά δεν έτυχα να γνωρίσω άλλη γιατί τις περισσότερες νύχτες του καλοκαιριού είμαι στο ταξί . Και μη μου πείτε για πελάτισσες επειδή έχω κόμπλεξ να την πέσω ενώ της παίρνω λεφτά την ίδια στιγμή που εκεί που την πάω θα την κεράσουν δέκα άτομα , έξω που κερνάω το κάνω πολύ άνετα αλλά ένα καλοκαίρι βγήκα μετρημένες φορές .
ΥΓ : Social media θα μου πείτε . Μικρή πόλη είμαστε γνωριζόμαστε όλοι .
Αλλά έχοντας τέσσερα έτη να έχω κάτι με κοπέλα πλην δύο τριών ξεπέτων που δεν μου άρεσαν καθόλου αλλά ήταν εύκολο λόγω δικής τους προσέγγισης ε σε μία ηλικία που ακόμα κάθε μέρα ξυπνάς “ όρθιος ” είναι λίγο προβληματικό για τη σωστή λειτουργία του εγκεφάλου .
ναι. το προβλημα ειναι οτι δε γαμας. δεν καταλαβαινω απο που προκυπτει. εφοσον εισαι αξιοπρεπους εμφανισης, και οχι μουρλος, δεν καταλαβαινω γιατι δε γαμας.

απο σοσιαλ και τιντερ δεν κατεχω, αλλα στο χωριγιομ οποιος (και οποια) μενει μπακουρος, και ειναι κανονικος ανθρωπος, πεφτει πανω του ολος ο κυκλος του, να τον ζευγαρωσει. συνηθως οι φιλοι, οι φιλες, οι γυναικες φιλων, κουμπαροξαδερφια και λοιποι, θα φερουν απο μια φιλη στην παρεα, μιλημενη, οτι ο ταντριδης ειναι ξεμπαρκος. μια, δυο, τρεις, καπου θα κουμπωσει η φαση, για ξεπετα η κατι παραπανω.

σε σενα, δε συμβαινει αυτο;
Γιατί πιστεύει ακόμα ότι ο κύριος (αν όχι ο μόνος) τρόπος για να βρεις γκόμενα είναι με κεράσματα στα κλαμπ.
Ρε συ δεν είμαι εντελώς μπακούρι . Αλλά τώρα να είσαι στην ηλικία μου και να γαμάς ξέρω γω πέντε φορές τον χρόνο ενώ 365 είσαι “ όρθιος ” ε εντάξει .
Από όσες προσέγγισα εγώ ή απόρριψη ή friendzone . Και αυτές πάλι που με προσέγγισαν αυτές , ούτε λόγος για κάτι σοβαρότερο . Βέβαια έχω διώξει και εγώ ευκαιρίες είναι η αλήθεια .

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14694
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 26 Αύγ 2022, 09:23

Scouser έγραψε:
26 Αύγ 2022, 08:53
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
26 Αύγ 2022, 08:46
Ασέβαστος έγραψε:
26 Αύγ 2022, 08:39


γω δε γαμησα ποτε κερνωντας σε μπαρ, ουτε ξερω ανθρωπο που να το εχει κανει. μονο σε αμερικανικες ταινιες τα εχω δει αυτα.

εξαιρεση τα μπουζουκια, οπου μπιγκ λουλουδοσπεντερς, αραια και που γαμουν κανα πουτανακι που μυριζεται παστο.
έχω έναν που κατέληξε παντρεμένος από πέσιμο σε κλαμπ στη χαλικιδική. κομπλέ με κεράσματα, σφηνάκια κλπ. το γνωρίζω γιατί εγώ τους πάντρεψα
Γίνεται, αλλά με μια πολύ συγκεκριμένη και όχι ιδιαίτερα πολυπληθή κατηγορία αντρών, στην οποία δεν νομίζω ότι ανήκει ο νηματοθέτης. :lol: Όχι ότι αυτό θα έπρεπε να τον προβληματίζει βέβαια, μιλάμε για κλαρινογαμπρούς που συνήθως ρίχνουν αντίστοιχης ποιότητας χαζογκόμενες, αλλά σίγουρα πρέπει να ξεπεράσει την ψευδαίσθηση ότι κατά βάση έτσι γίνεται η δουλειά.
Χαλάρωσε ρε δικέ μου, δεν είναι κλαρινογαμπρός και χαζογκόμενα όποιος πάει σε clubs. Μπορεί να πήγε να ξεσκάσει, μπορεί να μην έχει κάτι άλλο στην περιοχή του, μπορεί να είναι καλεσμένος σε μια εορτή, χίλια δύο.

Σίγουρα όμως δεν γίνεται κατά βάση έτσι η δουλειά. Ιδίως για τον τύπο που θέλει να ιδρύσει την Άρια Διαγαλαξιακή Αυτοκρατορία.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11692
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 26 Αύγ 2022, 09:33

Feindflug έγραψε:
26 Αύγ 2022, 09:23
Χαλάρωσε ρε δικέ μου, δεν είναι κλαρινογαμπρός και χαζογκόμενα όποιος πάει σε clubs.
Ο κανόνας του αντίχειρα είναι ότι σε μαγαζιά που η μουσική είναι πιο δυνατά από όσο είναι βολικό για να συζητήσεις σε κάποιον χωρίς να χρειάζεται να φωνάζεις στο αυτί του, το ποσοστό των μη κλαρινογαμπρών και χαζογκόμενων θαμώνων μειώνεται σταθερά όσο πλησιάζει κανείς την ηλικία των 30. Αν δε μετά τα 30 συχνάζεις σε τέτοια μαγαζιά, άστο, είσαι καμμένη περίπτωση.
Έχοντας πει αυτά, άμα είσαι πολύ εμφανίσιμος και έχεις την αυτοπεποίθηση που συνήθως έχουν οι κ/γ, είναι πιθανό να βγάλεις γκόμενα αντίστοιχης υποστάθμης σε τέτοιο μαγαζί. Αυτό όμως σίγουρα δεν αφορά ανθρώπους που ξέρουν έστω τι σημαίνει η λέξη ''Μπελ Επόκ'', όπως ο OP.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14694
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 26 Αύγ 2022, 09:48

Scouser έγραψε:
26 Αύγ 2022, 09:33
Feindflug έγραψε:
26 Αύγ 2022, 09:23
Χαλάρωσε ρε δικέ μου, δεν είναι κλαρινογαμπρός και χαζογκόμενα όποιος πάει σε clubs.
Ο κανόνας του αντίχειρα είναι ότι σε μαγαζιά που η μουσική είναι πιο δυνατά από όσο είναι βολικό για να συζητήσεις σε κάποιον χωρίς να χρειάζεται να φωνάζεις στο αυτί του, το ποσοστό των μη κλαρινογαμπρών και χαζογκόμενων θαμώνων μειώνεται σταθερά όσο πλησιάζει κανείς την ηλικία των 30. Αν δε μετά τα 30 συχνάζεις σε τέτοια μαγαζιά, άστο, είσαι καμμένη περίπτωση.
Έχοντας πει αυτά, άμα είσαι πολύ εμφανίσιμος και έχεις την αυτοπεποίθηση που συνήθως έχουν οι κ/γ, είναι πιθανό να βγάλεις γκόμενα αντίστοιχης υποστάθμης σε τέτοιο μαγαζί. Αυτό όμως σίγουρα δεν αφορά ανθρώπους που ξέρουν έστω τι σημαίνει η λέξη ''Μπελ Επόκ'', όπως ο OP.
Άρα ήδη έχουμε ένα παράδειγμα, δικέ μου, ενός τύπου που δεν είναι κλαρινογαμπρός - γνωρίζει τον όρο Μπέλ Επόκ, αλλά συχνάζει σε τέτοια κέντρα διασκεδάσεως.

Φαντάσου και πόσοι άλλοι είναι.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11929
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 26 Αύγ 2022, 13:03

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
25 Αύγ 2022, 21:09
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
25 Αύγ 2022, 20:41
στα καλύτερα χρόνια της ζωής ( 20-25 ) , να κάνω από δω και πέρα ότι μπορώ για τα παιδικά και εφηβικά μου όνειρα . Είναι αργά ;
τα καλύτερα χρόνια για το άνδρα είναι τα 40-55. αν είσαι λευκός και ελάχιστα εύγλωττος θα δεις ότι κανείς δε θα σου λέει όχι, ή τουλάχιστον θα σε ακούν όλοι με προσοχή. αυτό σου δίνει μεγάλες δυνατότηες. επίσης τα εφηβικά όνειρα είναι συνήθως μαλακίες. μην τα παντρεύεσαι
Αυτο, να ακουσεις τον Σατανικο
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11929
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 26 Αύγ 2022, 13:19

Scouser έγραψε:
26 Αύγ 2022, 09:33
Feindflug έγραψε:
26 Αύγ 2022, 09:23
Χαλάρωσε ρε δικέ μου, δεν είναι κλαρινογαμπρός και χαζογκόμενα όποιος πάει σε clubs.
Ο κανόνας του αντίχειρα είναι ότι σε μαγαζιά που η μουσική είναι πιο δυνατά από όσο είναι βολικό για να συζητήσεις σε κάποιον χωρίς να χρειάζεται να φωνάζεις στο αυτί του, το ποσοστό των μη κλαρινογαμπρών και χαζογκόμενων θαμώνων μειώνεται σταθερά όσο πλησιάζει κανείς την ηλικία των 30. Αν δε μετά τα 30 συχνάζεις σε τέτοια μαγαζιά, άστο, είσαι καμμένη περίπτωση.
Έχοντας πει αυτά, άμα είσαι πολύ εμφανίσιμος και έχεις την αυτοπεποίθηση που συνήθως έχουν οι κ/γ, είναι πιθανό να βγάλεις γκόμενα αντίστοιχης υποστάθμης σε τέτοιο μαγαζί. Αυτό όμως σίγουρα δεν αφορά ανθρώπους που ξέρουν έστω τι σημαίνει η λέξη ''Μπελ Επόκ'', όπως ο OP.
Το προβλημα βασικα ειναι οτι δεν αντεχονται αυτα τα σκυλαδικα που παιζουν στα πιο πολλα κλαμπ, λεμε οχι στην λαιλαπα της Ανατολης
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κρίση των τριάντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 26 Αύγ 2022, 13:23

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
26 Αύγ 2022, 09:18
Ρε συ δεν είμαι εντελώς μπακούρι . Αλλά τώρα να είσαι στην ηλικία μου και να γαμάς ξέρω γω πέντε φορές τον χρόνο ενώ 365 είσαι “ όρθιος ” ε εντάξει .
Πριν σε ζήλευα εγώ, τώρα σε ζηλεύει το μισό φόρουμ.

Οι μισοί εδώ μέσα σίγουρα βλέπουν γυναίκα μόνο το βράδυ, στον ύπνο τους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών