Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Νηπενθή
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 08 Οκτ 2022, 00:21

Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νηπενθή » 08 Οκτ 2022, 00:28

Καλησπέρα! Είμαι 20 χρονών και θα σας πω την ιστορία μου πολύ σύντομα. Ασχολούμαι με το θέατρο και έδωσα τρείς φορές εξετάσεις στο εθνικό θέατρο. Δεν πέρασα σε καμία από τις τρεις, είμαι να πεθάνω. Όλοι μου λένε ότι το αξίζω, αλλά η επιτροπή έχει άλλη άποψη. Φέτος κατέθεσα ψυχή και σώμα, και πάλι όμως δεν πέρασα. Έφαγα μεγάλη απόρριψη και δεν ξέρω τι να κάνω. Βρίσκομαι σε αδιέξοδο. Αισθάνομαι ότι με έχουν κλείσει μέσα σε έναν λαβύρινθο και δεν μπορώ να βγω. Είμαι και στην θεατρικών σπουδών στην Αθήνα αλλά δεν είναι αυτό που θέλω. Θέλω να την αφήσω. Δεν ξέρω τι να κάνω, δεν ξέρω πού να ζητήσω βοήθεια. Βρίσκομαι πραγματικά σε αδιέξοδο

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4487
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 17 Οκτ 2022, 18:16

Νηπενθή έγραψε:
08 Οκτ 2022, 00:28
Καλησπέρα! Είμαι 20 χρονών και θα σας πω την ιστορία μου πολύ σύντομα. Ασχολούμαι με το θέατρο και έδωσα τρείς φορές εξετάσεις στο εθνικό θέατρο. Δεν πέρασα σε καμία από τις τρεις, είμαι να πεθάνω. Όλοι μου λένε ότι το αξίζω, αλλά η επιτροπή έχει άλλη άποψη. Φέτος κατέθεσα ψυχή και σώμα, και πάλι όμως δεν πέρασα. Έφαγα μεγάλη απόρριψη και δεν ξέρω τι να κάνω. Βρίσκομαι σε αδιέξοδο. Αισθάνομαι ότι με έχουν κλείσει μέσα σε έναν λαβύρινθο και δεν μπορώ να βγω. Είμαι και στην θεατρικών σπουδών στην Αθήνα αλλά δεν είναι αυτό που θέλω. Θέλω να την αφήσω. Δεν ξέρω τι να κάνω, δεν ξέρω πού να ζητήσω βοήθεια. Βρίσκομαι πραγματικά σε αδιέξοδο
καλησπέρα καλησπέρα!

να βγάλεις την θεατρικών σπουδών και παράλληλα να δεις τι μπορει να κάνεις και αν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. έχεις πολλά χρόνια μπροστά σου! μην απελπίζεσαι. ό,τι άλλο χρειαστείς στείλε π.μ. στον Bazoomba και την Gherschaagk, είναι οι καλύτεροι συντονιστές! καλή επιτυχία. :wave:

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9424
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 17 Οκτ 2022, 18:23

Εικόνα
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 17 Οκτ 2022, 18:27

Bazoomba έγραψε:
17 Οκτ 2022, 18:23
Εικόνα
Εικόνα
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 17 Οκτ 2022, 18:33

Νηπενθή έγραψε:
08 Οκτ 2022, 00:28
Καλησπέρα! Είμαι 20 χρονών και θα σας πω την ιστορία μου πολύ σύντομα. Ασχολούμαι με το θέατρο και έδωσα τρείς φορές εξετάσεις στο εθνικό θέατρο. Δεν πέρασα σε καμία από τις τρεις, είμαι να πεθάνω. Όλοι μου λένε ότι το αξίζω, αλλά η επιτροπή έχει άλλη άποψη. Φέτος κατέθεσα ψυχή και σώμα, και πάλι όμως δεν πέρασα. Έφαγα μεγάλη απόρριψη και δεν ξέρω τι να κάνω. Βρίσκομαι σε αδιέξοδο. Αισθάνομαι ότι με έχουν κλείσει μέσα σε έναν λαβύρινθο και δεν μπορώ να βγω. Είμαι και στην θεατρικών σπουδών στην Αθήνα αλλά δεν είναι αυτό που θέλω. Θέλω να την αφήσω. Δεν ξέρω τι να κάνω, δεν ξέρω πού να ζητήσω βοήθεια. Βρίσκομαι πραγματικά σε αδιέξοδο
Δεν υπάρχει αδιέξοδο ΓΓ , παρά μόνο αν κάνεις εξαγωγή δόντι σε οδοντίατρο.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14674
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 17 Οκτ 2022, 18:37

μόνο αν δεν έχεις στόμα

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5362
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 17 Οκτ 2022, 18:44

Στην ζωή σου θα φας πολλές σφαλιάρες, αυτό δεν είναι τίποτα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση ή δεν εχεις (αρκετό) ταλέντο και αυτοί που σου λένε πως αξίζεις μια θέση είτε δεν γνωρίζουν είτε δεν θέλουν να σε πληγώσουν, ή απλα δεν έχεις βύσμα/δεν θες να ανοίξεις τα πόδια σου (Ελλάδα είσαι).

Είσαι μικρή ακόμη, θα βγάλεις άκρη, απλά να θυμάσαι οτι η ζωή δεν τελειώνει στην απόρριψη απο το εθνικό θέατρο. Κατά την γνώμη μου, για αρχή βγάλε την θεατρικών σπουδών στην Αθήνα.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17149
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 17 Οκτ 2022, 18:51

Στύγιος έγραψε:
17 Οκτ 2022, 18:33
Νηπενθή έγραψε:
08 Οκτ 2022, 00:28
Καλησπέρα! Είμαι 20 χρονών και θα σας πω την ιστορία μου πολύ σύντομα. Ασχολούμαι με το θέατρο και έδωσα τρείς φορές εξετάσεις στο εθνικό θέατρο. Δεν πέρασα σε καμία από τις τρεις, είμαι να πεθάνω. Όλοι μου λένε ότι το αξίζω, αλλά η επιτροπή έχει άλλη άποψη. Φέτος κατέθεσα ψυχή και σώμα, και πάλι όμως δεν πέρασα. Έφαγα μεγάλη απόρριψη και δεν ξέρω τι να κάνω. Βρίσκομαι σε αδιέξοδο. Αισθάνομαι ότι με έχουν κλείσει μέσα σε έναν λαβύρινθο και δεν μπορώ να βγω. Είμαι και στην θεατρικών σπουδών στην Αθήνα αλλά δεν είναι αυτό που θέλω. Θέλω να την αφήσω. Δεν ξέρω τι να κάνω, δεν ξέρω πού να ζητήσω βοήθεια. Βρίσκομαι πραγματικά σε αδιέξοδο
Δεν υπάρχει αδιέξοδο ΓΓ , παρά μόνο αν κάνεις εξαγωγή δόντι σε οδοντίατρο.
Εσύ τώρα γιατί υποψιάζεσαι πως είναι ο ΓΓ;
Ποιο σημείο στη δημοσίευση σε έπεισε;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 17 Οκτ 2022, 18:58

Τα Νηπενθή κι ο Καρυωτάκης , κλαίει γιατί τον μπανάρανε σαν γάτα στα κεραμίδια.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17149
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 17 Οκτ 2022, 19:02

Στύγιος έγραψε:
17 Οκτ 2022, 18:58
Τα Νηπενθή κι ο Καρυωτάκης , κλαίει γιατί τον μπανάρανε σαν γάτα στα κεραμίδια.
Α-χα! :p2:
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 17 Οκτ 2022, 19:03

να σπουδάσεις και να βρεις μια πραγματική δουλειά.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17149
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 17 Οκτ 2022, 19:04

GoBzi έγραψε:
17 Οκτ 2022, 18:44
Στην ζωή σου θα φας πολλές σφαλιάρες, αυτό δεν είναι τίποτα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση ή δεν εχεις (αρκετό) ταλέντο και αυτοί που σου λένε πως αξίζεις μια θέση είτε δεν γνωρίζουν είτε δεν θέλουν να σε πληγώσουν, ή απλα δεν έχεις βύσμα/δεν θες να ανοίξεις τα πόδια σου (Ελλάδα είσαι)...
Να πάει στο Χόλυγουντ, όπου οι ηθοποιοί είναι παρθένες και παίζουν φορώντας ζώνη αγνότητας.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16674
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 18 Οκτ 2022, 10:06

Νηπενθή έγραψε:
08 Οκτ 2022, 00:28
Καλησπέρα! Είμαι 20 χρονών και θα σας πω την ιστορία μου πολύ σύντομα. Ασχολούμαι με το θέατρο και έδωσα τρείς φορές εξετάσεις στο εθνικό θέατρο. Δεν πέρασα σε καμία από τις τρεις, είμαι να πεθάνω. Όλοι μου λένε ότι το αξίζω, αλλά η επιτροπή έχει άλλη άποψη. Φέτος κατέθεσα ψυχή και σώμα, και πάλι όμως δεν πέρασα. Έφαγα μεγάλη απόρριψη και δεν ξέρω τι να κάνω. Βρίσκομαι σε αδιέξοδο. Αισθάνομαι ότι με έχουν κλείσει μέσα σε έναν λαβύρινθο και δεν μπορώ να βγω. Είμαι και στην θεατρικών σπουδών στην Αθήνα αλλά δεν είναι αυτό που θέλω. Θέλω να την αφήσω. Δεν ξέρω τι να κάνω, δεν ξέρω πού να ζητήσω βοήθεια. Βρίσκομαι πραγματικά σε αδιέξοδο
να τα παρατησεις και να πας να κανεις μια εργασια της προκοπης.

Δεν ειναι εργασια αυτο. Θα πεινασεις.
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7936
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 18 Οκτ 2022, 10:11

Μπορεί να γίνει καθηγήτρια, έτσι θα είναι κοντά στο αντικείμενο.
https://www.olme.gr/2020/08/31/31-08-20 ... %8E%CE%BD/

sharp
Δημοσιεύσεις: 21389
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 18 Οκτ 2022, 23:43

Gherschaagk έγραψε:
17 Οκτ 2022, 18:27
Bazoomba έγραψε:
17 Οκτ 2022, 18:23
Εικόνα
Εικόνα
:smt005:
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών