Χάλια ψυχολογία

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάλια ψυχολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 23 Δεκ 2022, 22:23

GreekGuy έγραψε:
23 Δεκ 2022, 22:20
https://gr.indeed.com/m/viewjob?jk=b080 ... &from=serp
έστειλα εκεί, λέει για Κέρκυρα, ωραίο νησί είναι έχω πάει διακοπές
Καλή φάση, τύπε!

Να θυμάσαι, ξεκινάς από το μηδέν, άσχετα που είσαι 27 χρονών. Δεν είσαι μεγάλος, αλλά καλό είναι να μάθεις κάτι με το οποίο θα μπορείς να βιοπορίζεσαι προς το παρόν και να ξεκολλήσεις ψυχολογικά.

Σε δεύτερη φάση, πας για κάτι καλύτερο.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
GreekGuy
Δημοσιεύσεις: 1052
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2022, 19:52
Phorum.gr user: greekguy
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάλια ψυχολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GreekGuy » 23 Δεκ 2022, 22:24

Feindflug έγραψε:
23 Δεκ 2022, 22:23
GreekGuy έγραψε:
23 Δεκ 2022, 22:20
https://gr.indeed.com/m/viewjob?jk=b080 ... &from=serp
έστειλα εκεί, λέει για Κέρκυρα, ωραίο νησί είναι έχω πάει διακοπές
Καλή φάση, τύπε!

Να θυμάσαι, ξεκινάς από το μηδέν, άσχετα που είσαι 27 χρονών. Δεν είσαι μεγάλος, αλλά καλό είναι να μάθεις κάτι με το οποίο θα μπορείς να βιοπορίζεσαι προς το παρόν και να ξεκολλήσεις ψυχολογικά.

Σε δεύτερη φάση, πας για κάτι καλύτερο.
Κάτσε, τι εννοείς από το μηδέν;
Όλα γίνονται για κάποιον λόγο, ακόμα και αν δε γνωρίζεις τον λόγο.

Άβαταρ μέλους
GreekGuy
Δημοσιεύσεις: 1052
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2022, 19:52
Phorum.gr user: greekguy
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάλια ψυχολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GreekGuy » 23 Δεκ 2022, 22:27

Έχω θέμα με τη μέση, δεν μπορώ να σηκώσω πολλά κιλά..

Δε το λέω σαν δικαιολογία αλλά οκ φαντάζομαι να μη χρειαστεί να σκύβω και πολύ, εγώ το βλέπω περισσότερο σαν να ζητάνε άτομα για συναρμολογήσεις οπτικών ινών, σκάψιμο και έτσι, όχι κάτι άλλο, αλλιώς θα έχω θέμα..
Όλα γίνονται για κάποιον λόγο, ακόμα και αν δε γνωρίζεις τον λόγο.

Άβαταρ μέλους
GreekGuy
Δημοσιεύσεις: 1052
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2022, 19:52
Phorum.gr user: greekguy
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάλια ψυχολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GreekGuy » 23 Δεκ 2022, 22:34

Δεν έχω και τη καλύτερη σωματική διάπλαση να πω την αλήθεια, είμαι λιγάκι υπέρβαρος αλλά προσπαθώ να μη τρώω τόσο πολύ γενικά προσέχω..
Όλα γίνονται για κάποιον λόγο, ακόμα και αν δε γνωρίζεις τον λόγο.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάλια ψυχολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 23 Δεκ 2022, 22:36

GreekGuy έγραψε:
23 Δεκ 2022, 22:24
Feindflug έγραψε:
23 Δεκ 2022, 22:23
GreekGuy έγραψε:
23 Δεκ 2022, 22:20
https://gr.indeed.com/m/viewjob?jk=b080 ... &from=serp
έστειλα εκεί, λέει για Κέρκυρα, ωραίο νησί είναι έχω πάει διακοπές
Καλή φάση, τύπε!

Να θυμάσαι, ξεκινάς από το μηδέν, άσχετα που είσαι 27 χρονών. Δεν είσαι μεγάλος, αλλά καλό είναι να μάθεις κάτι με το οποίο θα μπορείς να βιοπορίζεσαι προς το παρόν και να ξεκολλήσεις ψυχολογικά.

Σε δεύτερη φάση, πας για κάτι καλύτερο.
Κάτσε, τι εννοείς από το μηδέν;
Έχεις εργαστεί σε οπτικές ίνες ρε δικέ μου;

Όλο δικαιολογίες βλέπω στις δημοσιεύσεις σου. Σύνελθε λίγο και δες τι μπορείς και τι πρέπει να κάνεις στην φάση που είσαι.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
GreekGuy
Δημοσιεύσεις: 1052
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2022, 19:52
Phorum.gr user: greekguy
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάλια ψυχολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GreekGuy » 23 Δεκ 2022, 22:39

Feindflug έγραψε:
23 Δεκ 2022, 22:36
GreekGuy έγραψε:
23 Δεκ 2022, 22:24
Feindflug έγραψε:
23 Δεκ 2022, 22:23


Καλή φάση, τύπε!

Να θυμάσαι, ξεκινάς από το μηδέν, άσχετα που είσαι 27 χρονών. Δεν είσαι μεγάλος, αλλά καλό είναι να μάθεις κάτι με το οποίο θα μπορείς να βιοπορίζεσαι προς το παρόν και να ξεκολλήσεις ψυχολογικά.

Σε δεύτερη φάση, πας για κάτι καλύτερο.
Κάτσε, τι εννοείς από το μηδέν;
Έχεις εργαστεί σε οπτικές ίνες ρε δικέ μου;

Όλο δικαιολογίες βλέπω στις δημοσιεύσεις σου. Σύνελθε λίγο και δες τι μπορείς και τι πρέπει να κάνεις στην φάση που είσαι.
Τελείωσα επαλ πληροφορικής αλλά δε ξέρω από οπτικές ίνες. Ελπίζω να σου δείχνουν πρώτα τι κάνεις όχι άϊντε πάμε κατευθείαν
Όλα γίνονται για κάποιον λόγο, ακόμα και αν δε γνωρίζεις τον λόγο.

Άβαταρ μέλους
GreekGuy
Δημοσιεύσεις: 1052
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2022, 19:52
Phorum.gr user: greekguy
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάλια ψυχολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GreekGuy » 23 Δεκ 2022, 22:45

Θα πάρω αύριο τηλ να ρωτήσω για την δουλειά, τι ακριβώς πρέπει να κάνω, αν έχει σκύψιμο πολύ, πόσα λεφτά δίνουν, κτλπ
Όλα γίνονται για κάποιον λόγο, ακόμα και αν δε γνωρίζεις τον λόγο.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάλια ψυχολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 23 Δεκ 2022, 22:47

GreekGuy έγραψε:
23 Δεκ 2022, 22:39
Feindflug έγραψε:
23 Δεκ 2022, 22:36
GreekGuy έγραψε:
23 Δεκ 2022, 22:24


Κάτσε, τι εννοείς από το μηδέν;
Έχεις εργαστεί σε οπτικές ίνες ρε δικέ μου;

Όλο δικαιολογίες βλέπω στις δημοσιεύσεις σου. Σύνελθε λίγο και δες τι μπορείς και τι πρέπει να κάνεις στην φάση που είσαι.
Τελείωσα επαλ πληροφορικής αλλά δε ξέρω από οπτικές ίνες. Ελπίζω να σου δείχνουν πρώτα τι κάνεις όχι άϊντε πάμε κατευθείαν
Απ' ότι καταλαβαίνω, τύπε, θα είσαι στον δρόμο εκεί που σκάβουνε για οπτικές ίνες και θα κατασκευάζετε την υποδομή - σωληνώσεις.

Ανειδίκευτους ψάχνουν, μην αγχώνεσαι! Δεν θα συνδέσεις την NASA με τον Λευκό Οίκο, με οπτική ίνα. Παρόμοια εργασία με αυτά που σου πρότεινα, είναι.

Καλή τύχη στο νέο σου ξεκίνημα!
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
GreekGuy
Δημοσιεύσεις: 1052
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2022, 19:52
Phorum.gr user: greekguy
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάλια ψυχολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GreekGuy » 23 Δεκ 2022, 22:51

Feindflug έγραψε:
23 Δεκ 2022, 22:47
GreekGuy έγραψε:
23 Δεκ 2022, 22:39
Feindflug έγραψε:
23 Δεκ 2022, 22:36

Έχεις εργαστεί σε οπτικές ίνες ρε δικέ μου;

Όλο δικαιολογίες βλέπω στις δημοσιεύσεις σου. Σύνελθε λίγο και δες τι μπορείς και τι πρέπει να κάνεις στην φάση που είσαι.
Τελείωσα επαλ πληροφορικής αλλά δε ξέρω από οπτικές ίνες. Ελπίζω να σου δείχνουν πρώτα τι κάνεις όχι άϊντε πάμε κατευθείαν
Απ' ότι καταλαβαίνω, τύπε, θα είσαι στον δρόμο εκεί που σκάβουνε για οπτικές ίνες και θα κατασκευάζετε την υποδομή - σωληνώσεις.

Ανειδίκευτους ψάχνουν, μην αγχώνεσαι! Δεν θα συνδέσεις την NASA με τον Λευκό Οίκο, με οπτική ίνα. Παρόμοια εργασία με αυτά που σου πρότεινα, είναι.

Καλή τύχη στο νέο σου ξεκίνημα!
Ε αυτό εύκολο θα είναι, εγώ νόμιζα πως θα κατασκευάζαμε τις οπτικές ίνες.

Λες να πληρώνουν τα ναύλα για Κέρκυρα-Θεσσαλονίκη και την διατροφή ή σου παρέχουν διαμονή;
Όλα γίνονται για κάποιον λόγο, ακόμα και αν δε γνωρίζεις τον λόγο.

Άβαταρ μέλους
GreekGuy
Δημοσιεύσεις: 1052
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2022, 19:52
Phorum.gr user: greekguy
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάλια ψυχολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GreekGuy » 23 Δεκ 2022, 22:52

Ναι όντως παρόμοια είναι με αυτή που μου πρότεινες είναι απλά πιο κοντά στην τεχνολογία
Όλα γίνονται για κάποιον λόγο, ακόμα και αν δε γνωρίζεις τον λόγο.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Χάλια ψυχολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 23 Δεκ 2022, 23:04

Belladonna έγραψε:
23 Δεκ 2022, 18:08
GreekGuy έγραψε:
23 Δεκ 2022, 17:41
Belladonna έγραψε:
23 Δεκ 2022, 17:38

Κι εγώ σου λεω ότι δεν ξέρω άνθρωπο που πραγματικά, για θεμα βιοπορισμού δλδ, να θελει να βρει δουλειά και να μη βρίσκει.
Όσοι δεν βρίσκουν έχουν τρόπο να βιοπορίζονται με καποιο τρόπο.

Δεν έχω κανένα όφελος να κάθομαι να γράφω ψέμματα ή να τρολάρω, εδώ ήρθα να τα πω να τα βγάλω από μέσα μου.

Πες μου εσύ αν μένεις Θεσσαλονίκη, κάποιο μέρος να πάω να ρωτήσω για δουλειά και θα πάω. Όλα τα δοκίμασα εκτός από φυλλάδια (3€ /ώρα δεν είναι δουλειά αλλά δουλεία) και τηλεφωνικές πωλήσεις που είναι βάση πωλήσεων τα λεφτά, άμα δε πουλάς απλά δεν παίρνεις..
Δεν σου λεω οτι τρολαρεις αλλά σου λειω οτι εχεις την πολυτελεια να μη βρισκεις δουλεια.
Αν δεν ειχες να φας πχ θα μοιραζες τα φυλλαδια σου, θα δουλευες 8ωρο, δεν θα ειχες το χρονο να εχεις "χαλια ψυχολογια" και θα εβγαινες και εξω εχοντας το νου σου μηπως βρεθει κατι καλυτερο ωστε να αναβαθμίσεις τη δουλειά σου.

Εσυ τωρα εχεις τα προς το ζειν, τον υπολογιστή σου και το ιντερνετ σου και ολη την άνεση χρονου να έχεις "κατάθλιψη"
Με τα φυλλάδια δε βρίσκεις να φας, απλώς είναι μία ύστατη λύση για να βγάζεις περισσότερα χρήματα από 0. Πράγματι, κάποιος που δεν έχει γονείκή υποστήριξη δεν έχει την πολυτέλεια να επιλέγει δουλειές, όποιος έχει όμως είναι καλό να την εκμεταλλευτεί για να αναβαθμίσει τις δεξιότητες του και να αναζητήσει νέες ευκαιρίες. Ας πούμε ο νηματοθέτης ενδέχεται σαν ηχολήπτης να έχει τη δυνατότητα εκμάθησης κάποιων
προγραμμάτων Η/Υ και την αναζήτηση δουλειάς στο εξωτερικό ή και στο εσωτερικό σε εταιρείες που όντως ζητούν ηχολήπτες. Εγώ δούλευα κάποτε σε μία εταιρεία Πληροφορικής που ανέπτυσσε και αναπτύσσει προγράμματα ΑΙ και ήθελε ηχολήπτες για να ελέγχουν και για να μοντάρουν ηχητικά αρχεία. Τέτοιες ευκαιρίες δεν τις αξιοποιείς όταν δουλεύεις 10ωρο σα χαμάλης, είναι εύκολο να λες πως θα κάνεις όποια δουλειά να'ναι περιμένοντας κάτι καλύτερο αλλά αυτό το καλύτερο δεν έρχεται ποτέ, όταν η ζωή σου είναι δουλειά-σπίτι-σπίτι-δουλειά. Η αναζήτηση εργασίας προϋποθέτει ελεύθερο χρόνο σήμερα. Αρκεί αυτός ο ελεύθερος χρόνος να μην είναι ξύδια σε μπαράκια ή ατελείωτες ώρες αυτο-ενοχοποίησης ή ξύσιμο αρχιδιών.

Άβαταρ μέλους
GreekGuy
Δημοσιεύσεις: 1052
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2022, 19:52
Phorum.gr user: greekguy
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάλια ψυχολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GreekGuy » 23 Δεκ 2022, 23:07

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
23 Δεκ 2022, 23:04
Belladonna έγραψε:
23 Δεκ 2022, 18:08
GreekGuy έγραψε:
23 Δεκ 2022, 17:41



Δεν έχω κανένα όφελος να κάθομαι να γράφω ψέμματα ή να τρολάρω, εδώ ήρθα να τα πω να τα βγάλω από μέσα μου.

Πες μου εσύ αν μένεις Θεσσαλονίκη, κάποιο μέρος να πάω να ρωτήσω για δουλειά και θα πάω. Όλα τα δοκίμασα εκτός από φυλλάδια (3€ /ώρα δεν είναι δουλειά αλλά δουλεία) και τηλεφωνικές πωλήσεις που είναι βάση πωλήσεων τα λεφτά, άμα δε πουλάς απλά δεν παίρνεις..
Δεν σου λεω οτι τρολαρεις αλλά σου λειω οτι εχεις την πολυτελεια να μη βρισκεις δουλεια.
Αν δεν ειχες να φας πχ θα μοιραζες τα φυλλαδια σου, θα δουλευες 8ωρο, δεν θα ειχες το χρονο να εχεις "χαλια ψυχολογια" και θα εβγαινες και εξω εχοντας το νου σου μηπως βρεθει κατι καλυτερο ωστε να αναβαθμίσεις τη δουλειά σου.

Εσυ τωρα εχεις τα προς το ζειν, τον υπολογιστή σου και το ιντερνετ σου και ολη την άνεση χρονου να έχεις "κατάθλιψη"
Με τα φυλλάδια δε βρίσκεις να φας, απλώς είναι μία ύστατη λύση για να βγάζεις περισσότερα χρήματα από 0. Πράγματι, κάποιος που δεν έχει γονείκή υποστήριξη δεν έχει την πολυτέλεια να επιλέγει δουλειές, όποιος έχει όμως είναι καλό να την εκμεταλλευτεί για να αναβαθμίσει τις δεξιότητες του και να αναζητήσει νέες ευκαιρίες. Ας πούμε ο νηματοθέτης ενδέχεται σαν ηχολήπτης να έχει τη δυνατότητα εκμάθησης κάποιων
προγραμμάτων Η/Υ και την αναζήτηση δουλειάς στο εξωτερικό ή και στο εσωτερικό σε εταιρείες που όντως ζητούν ηχολήπτες. Εγώ δούλευα κάποτε σε μία εταιρεία Πληροφορικής που ανέπτυσσε και αναπτύσσει προγράμματα ΑΙ και ήθελε ηχολήπτες για να ελέγχουν και για να μοντάρουν ηχητικά αρχεία. Τέτοιες ευκαιρίες δεν τις αξιοποιείς όταν δουλεύεις 10ωρο σα χαμάλης, είναι εύκολο να λες πως θα κάνεις όποια δουλειά να'ναι περιμένοντας κάτι καλύτερο αλλά αυτό το καλύτερο δεν έρχεται ποτέ, όταν η ζωή σου είναι δουλειά-σπίτι-σπίτι-δουλειά. Η αναζήτηση εργασίας προϋποθέτει ελεύθερο χρόνο σήμερα. Αρκεί αυτός ο ελεύθερος χρόνος να μην είναι ξύδια σε μπαράκια ή ατελείωτες ώρες αυτο-ενοχοποίησης ή ξύσιμο αρχιδιών.

Συμφωνώ στο τελευταίο.

Άμα ακούσεις για κάτι αντίστοιχο με αυτό που έγραψες για ηχοληψία στείλε μου πριβέ
Όλα γίνονται για κάποιον λόγο, ακόμα και αν δε γνωρίζεις τον λόγο.

Άβαταρ μέλους
GreekGuy
Δημοσιεύσεις: 1052
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2022, 19:52
Phorum.gr user: greekguy
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάλια ψυχολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GreekGuy » 23 Δεκ 2022, 23:08

Φυλλάδια δε θα άντεχα πάντως να πάω, παραπάνω από 1-2 ώρες περπάτημα δεν αντέχω, κακά τα ψέμματα.
Όλα γίνονται για κάποιον λόγο, ακόμα και αν δε γνωρίζεις τον λόγο.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Χάλια ψυχολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 23 Δεκ 2022, 23:16

GreekGuy έγραψε:
23 Δεκ 2022, 23:07
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
23 Δεκ 2022, 23:04
Belladonna έγραψε:
23 Δεκ 2022, 18:08


Δεν σου λεω οτι τρολαρεις αλλά σου λειω οτι εχεις την πολυτελεια να μη βρισκεις δουλεια.
Αν δεν ειχες να φας πχ θα μοιραζες τα φυλλαδια σου, θα δουλευες 8ωρο, δεν θα ειχες το χρονο να εχεις "χαλια ψυχολογια" και θα εβγαινες και εξω εχοντας το νου σου μηπως βρεθει κατι καλυτερο ωστε να αναβαθμίσεις τη δουλειά σου.

Εσυ τωρα εχεις τα προς το ζειν, τον υπολογιστή σου και το ιντερνετ σου και ολη την άνεση χρονου να έχεις "κατάθλιψη"
Με τα φυλλάδια δε βρίσκεις να φας, απλώς είναι μία ύστατη λύση για να βγάζεις περισσότερα χρήματα από 0. Πράγματι, κάποιος που δεν έχει γονείκή υποστήριξη δεν έχει την πολυτέλεια να επιλέγει δουλειές, όποιος έχει όμως είναι καλό να την εκμεταλλευτεί για να αναβαθμίσει τις δεξιότητες του και να αναζητήσει νέες ευκαιρίες. Ας πούμε ο νηματοθέτης ενδέχεται σαν ηχολήπτης να έχει τη δυνατότητα εκμάθησης κάποιων
προγραμμάτων Η/Υ και την αναζήτηση δουλειάς στο εξωτερικό ή και στο εσωτερικό σε εταιρείες που όντως ζητούν ηχολήπτες. Εγώ δούλευα κάποτε σε μία εταιρεία Πληροφορικής που ανέπτυσσε και αναπτύσσει προγράμματα ΑΙ και ήθελε ηχολήπτες για να ελέγχουν και για να μοντάρουν ηχητικά αρχεία. Τέτοιες ευκαιρίες δεν τις αξιοποιείς όταν δουλεύεις 10ωρο σα χαμάλης, είναι εύκολο να λες πως θα κάνεις όποια δουλειά να'ναι περιμένοντας κάτι καλύτερο αλλά αυτό το καλύτερο δεν έρχεται ποτέ, όταν η ζωή σου είναι δουλειά-σπίτι-σπίτι-δουλειά. Η αναζήτηση εργασίας προϋποθέτει ελεύθερο χρόνο σήμερα. Αρκεί αυτός ο ελεύθερος χρόνος να μην είναι ξύδια σε μπαράκια ή ατελείωτες ώρες αυτο-ενοχοποίησης ή ξύσιμο αρχιδιών.

Συμφωνώ στο τελευταίο.

Άμα ακούσεις για κάτι αντίστοιχο με αυτό που έγραψες για ηχοληψία στείλε μου πριβέ
Θα στείλω, αν δω κάτι. Από εκεί και πέρα, δεν είμαι του χώρου στην εταιρεία που προανέφερα βρέθηκα με τη λογική δουλειά να'ναι και ό,τι
να'ναι και έκανα κάτι που δεν έχει σχέση με τις σπουδές μου. Αν θες μπορώ απλώς να στείλω το λινκ με το όνομα της εταιρείας για να πατήσεις
πάνω σε αυτό και να κάνεις τις αναζητήσεις που σου χρειάζονται.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Χάλια ψυχολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 23 Δεκ 2022, 23:17

Δεν ξέρω αν αναζητούν ηχολήπτες αυτόν τον καιρό απλώς άμα δεις τι εταιρεία είναι μπορείς να ψάξεις τις παρόμοιες στο Ίντερνετ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών